Akhunlar ile nasıl oynanmalı?

• 14 Yanıt
  • 1994 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ynt: Akhunlar ile nasıl oynanmalı?
« Yanıtla #10 : 23 Mart 2016, 19:09:39 »
sasaniler i yok ediceksin zaten köşeyi dönersin bir şehirden 12 bin altın çıktığını gördüm sonra orienler pontus bizans tarafına git ama doğuda devlet kalmasın çölde ve her yeri tahrip et acıma tanukhidler aksum gassanidler bunları felan yok et öyle devam et anadoluyu yak bizansı yok et ver elini avrupa bide spet ziyon okçusu bas

« Yanıtla #11 : 23 Mart 2016, 20:21:05 »
Sasanıler hariç sağlam talan et bırak demiştiler daha önce bende öyle yaptım ama?
You should give up on trying to make me give up...

« Yanıtla #12 : 26 Mart 2016, 21:59:15 »
sasanilerin olduğu bölge sıkıntılı eğer sasanileri sadece yok et bırak dersen ya vasallar birbirlerini yerler ya da ittifak olup sana gelirler aynı şu anda oynadığın gibi zor olur ve doğuda bir çok alan düz değil dağlık hun campaign imde sasanilere daldım savaşlarda fazla zorlanmıyorum ama arazi engebeli olduğu için savaşlar sıkıntılı savaşın bence en önemli kurallarından biri savaş alanını kendin seçmektir ova da yaparsam az kayıpla 200-500 arası kayıp ama engebeli arazida 600 den fazla olabiliyo o yüzden doğuda yerleşim yeri kalmasın rusya ya doğru git slavenyalılar antesliler venedler bunları da yok et çöl bölgesinde himyar tanukhidler onları da yok et ve garamantiyalılar yok olmadıysa dikkat et çok genişliyolar doğu bittikten sonra rusya bölgesine veya mısır bölgesine gidebilirsin doğu roma fazla güçlü değil direk halledebilirsin arkanda enkaz bırakarak git bağlı devlet veya özgür bırak yapma şehirlere çok çekersin onlardan özetle asla ama asla doğuyu yok ettikten sonra devletlerin doğuya yerleşmesine izin verme çok sıkıntı çekersin

« Yanıtla #13 : 26 Mart 2016, 22:14:14 »
A

*

Çevrimdışı Eminnn

• *
  • 2337
  • ( ALLAH ) için yaşar, ( ALLAH ) için ölürüz.
« Yanıtla #14 : 16 Eylül 2016, 05:58:24 »
İlk önce Afrigitleri yık ve bol bol Ajan bas. Bölge bölge yay. Atlı okçu ve Süvarilere ağırlık ver. Sasani erken dönemde yandaşları ile birlikte bol bol adam gönderir ama bu adamların çoğunluğu güçsüz mızraklılar oluyor. Arada da bir kaç atlı olur. Atlı okçular ile onları hallet. Ordularını genel olarak yanyana olan eyaletler arasında tut. Hani sınır çizgileri varya işte oralarda oba kur. Bazı yerlerde üçlü şekilde bile kurabilirsin. Çöl 'e karşı direncin var ve adam kaybetmiyorsun. Onunda avantajını iyi kullan. Çok sıkışınca hatta çöle gir.
Seddi aşacağız,
        Güneş 'in zaptı yakın.

Baba I. Emin