Wood Elves (Orman Elfleri )

• 8 Yanıt
  • 2803 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Wood Elves (Orman Elfleri )
« : 23 Mayıs 2016, 03:56:19 »

Orman Elfleri , Athel Loren adlı büyülü dev bir ormanda yaşayan , kendilerini tarihsel akrabaları olan Yüksek Elflerden ve Karanlık Elflerden soyutlamış, gizliliğe önem veren içine kapanık bir halktır ve dış dünyayı pek fazla umursadıkları söylenemez.Onlar ormanın muhafızlarıdır her kırık dalın bile hesabı sorulur , her düşen yaprak bir alameti gösterir. İçinde yaşadıkları ormanı korumaya yemin etmişlerdir. Bu yemin uğruna bir çok savaşta kan dökmüş ve can vermişlerdir. Elbette bu savaşların birçoğu azılı düşmanları olan Beastmen lere karşı verildi.Fakat Orman Elfleri , Athel Loren ormanına zarar veren hangi ırktan , devletten diye düşünmez.O artık ormana zarar vermiştir Eski Ones in kutsal armağanına ,  Athel Loren ormanına ! Bunun en büyük örneği  Beastmen lere göre çok daha uzlaşılabilir ve zeki fakat inatçı  bir ırk olan cüceler ile yaptıkları  ''War of the Beard''  yani Sakal Savaşıdır.Savaşın sebebini tahmin etmek pek de zor olmasa gerek ; cücelerin defalarca gelen uyarılara rağmen fırınlarında yakıt olarak kullanmak için Athel Loren ormanından ağaç kesmeye devam etmeleri :)

Total War Warhammer'da Orman Elfleri

Orman elfleri Total War Warhammer'ın 24 Mayıs 2016 da erişime açılacak olan oyununda henüz bulunmuyor.Fakat Chaos'un çıkışından sonra 2. sırada çıkma ihtimali en yüksek DLC diyebilirim. Hatta Skaven dan bile yüksek.Tabiki bu benim kişisel görüşüm. Böyle düşünmemin iki nedeni var. Birincisi şuan oynanabilir olan ırklara Skaven a oranla daha yakın olması bununla beraber oyunun gidişatına doğrudan etki edebilme şansının daha yüksek olması.İkincisi Oyunun Ana Senaryo map inde Athel Loren ormanının çok ayrıntılı ve güzel bir şekilde işlenmiş olup diğer küçük ormanlardan hem ağaçların yapısı hem de görünüşü açısından olması gerektiği gibi farklı olması.Eee geriye sadece ormanın içine Elfleri eklemek kalıyor...

Athel Loren

Athel Loren Haritada Nerede?   

Haritanın sol köşesinde yeşil renk ile belirtmiş olduğum alan Athel Loren'dir

Kral ve Kraliçe             
Athel Loren Kraliçe Ariel ve Kral  Orion  tarafından yönetiliyor. Ariel Ormanın huzurlu ve dinlendirici yanını temsil ederken, Orion savaşçı ve öngörülemez olan tehlikeli yanını temsil eder.

Soldaki resim Ariel , Sağda ise Orion

Athel Loren Halkı

Orman Elfleri ormanı koruma görevlerini tek başlarına üstlenmezler.Büyülü bir orman olan Athel Loren ormanının büyülü yaratıkları olan Ağaç Adamlar ve Dryad lar da onların bu yükünü üstlenmektedir.Dryadlar görünüş itibariyle Ağaç Adamlara benzer fakat duruşları ve yüz hatları cadıyı andırır ve Ağaçadamlara göre daha ufak , çelimsiz ve daha kalabalıktırlar.Orman Elfleri bu varlıklarla birlikte yaşarlar ve birbirlerine karşı saygı , sevgi ve sonsuz bağlılık içerisindelerdir.

« Son Düzenleme: 29 Eylül 2016, 15:49:17 Gönderen: polatgeyik »
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ynt: Wood Elves (Orman Elfleri )
« Yanıtla #1 : 23 Mayıs 2016, 16:56:53 »
Oyun sayesinde Warhammer evrenine bayağı hakim oldun, buraları da canlandırdın. Eline sağlık..
Çok merak içinde olamadım ben bu oyun için ama en azından oynamadan önce bunları okurum..

« Yanıtla #2 : 23 Mayıs 2016, 17:27:01 »
Oyun sayesinde Warhammer evrenine bayağı hakim oldun, buraları da canlandırdın. Eline sağlık..
Çok merak içinde olamadım ben bu oyun için ama en azından oynamadan önce bunları okurum..
Oyundan önce pek hakim sayılmazdım ama Total War beni daha çok araştırmaya itti .Özellikle Warcraft a olan ilgime kıyasla Warhammer a olan ilgim mukayese edilemezdi. Aslında başta bu Talha'nın isteğiydi o benim önceki oyunlarla ilgili sorularıma sabırla cevap verdiği için bu sefer o benden bir şey isteyince kıramadım ben de :)  Ne yazık ki Türkiye'de Warhammer la ilgili bilgi edinebileceğimiz tek bir sayfa , forum vs bile yok. (Warhammer 40k evreni hariç) ki o evrenin de oyunda işlenen dönemle uzaktan yakından ilgisi yok.Ben de önceki bilgilerimi yabancı forumlardaki Warhammer bilgileriyle harmanlayıp ortaya birşeyler çıkarmaya çalışıyorum.Yardımcı olabilmeme sevindim :)
« Son Düzenleme: 23 Mayıs 2016, 17:38:05 Gönderen: polatgeyik »
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

*

Çevrimdışı Zed

• 15
« Yanıtla #3 : 23 Mayıs 2016, 17:53:52 »
Lotr  da en sevdiğim elflerdi ama burdakiler daha ilkel görünüyor ilginç bir elf çeşidi

« Yanıtla #4 : 23 Mayıs 2016, 21:37:15 »
eline sağlık

*

Çevrimdışı BladeOfTheKinQ

• *
  • 125
  • Yüzme bilmeyeni su değil korku boğar.
« Yanıtla #5 : 24 Mayıs 2016, 17:04:30 »
Lotr  da en sevdiğim elflerdi ama burdakiler daha ilkel görünüyor ilginç bir elf çeşidi

Bence gayet medeni ve hoş gözüküyorlar
Dostun İhanetini Gördükçe, Düşmanın Hançerine Hedef Olası Geliyor İnsanın.

« Yanıtla #6 : 15 Haziran 2016, 05:00:46 »
Elfler erişime açılana kadar oynamayacağım bir Total War oyunu olacak sanırım Warhammer. Önyargı birazcık, klişeleşmiş bir şey olsa da fantastik her öyküde bulunan elfler, her zaman ilk tercihim olmuşlardır. Bekliyorum, takipteyim. Zaten warhammer evreni de Tolkien'in Orta Dünyası'yla büyük benzerlik gösterdiği için elflerin yine ok, yay kullanımında yetenekli ve hızlı askerlere sahip olacağını düşünüyorum. Belki oyunu oynayan arkadaşlar görmüştür.  tebessum*
« Son Düzenleme: 15 Haziran 2016, 05:07:12 Gönderen: Batalas »

« Yanıtla #7 : 21 Kasım 2016, 14:27:19 »
Elfler erişime açılana kadar oynamayacağım bir Total War oyunu olacak sanırım Warhammer. Önyargı birazcık, klişeleşmiş bir şey olsa da fantastik her öyküde bulunan elfler, her zaman ilk tercihim olmuşlardır. Bekliyorum, takipteyim. Zaten warhammer evreni de Tolkien'in Orta Dünyası'yla büyük benzerlik gösterdiği için elflerin yine ok, yay kullanımında yetenekli ve hızlı askerlere sahip olacağını düşünüyorum. Belki oyunu oynayan arkadaşlar görmüştür.  tebessum*

Ozaman sana müjde Wood elf dlc 8 aralıkta geliyor :D

*

Çevrimdışı * Halife *

• *
  • 12573
  • Tek tabanca...
    • Kişisel sitem
« Yanıtla #8 : 21 Kasım 2016, 20:16:40 »
Warhammer'a ilgi alakam pek olmasa da fantezi evrenlerle aram kötü değil, Total War ile de kardeş olunca şüphesiz +5 sevgi puanı ile :D bağlandım. Bu tür lore bilgileri süper oldu açıkçası. Evreni de öğreniyoruz.