İzmir'de Warhammer minyatür oynamak isteyen

• 10 Yanıt
  • 1198 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

İzmir'de Warhammer minyatür oynamak isteyen
« : 13 Haziran 2016, 00:18:50 »
İzmir'de Warhammer minyatür oynamak isteyen varsa haberleşelim arkadaşlar. 4 kişilik bir grubuz, video oyunundan önce başladık biz bu hobiye. Elimizde Breton, Empire, High Elves ve Lizardmen orduları var. Tanıtım maçları yapabiliriz isterseniz. İzmir bornova'dayız. Minyatür oynuyla ilgileneniz varsa görüşelim mutlaka.
Warhammer İzmir Oyun Kulübü

Ynt: İzmir'de Warhammer minyatür oynamak isteyen
« Yanıtla #1 : 13 Haziran 2016, 12:40:00 »
Maalesef ben katılamam ama eğer arada oyunlarınızı videoya çekip, internete yüklerseniz izlemek isterim  tebessum*
« Son Düzenleme: 13 Haziran 2016, 12:40:12 Gönderen: mehmetozan »

« Yanıtla #2 : 14 Haziran 2016, 00:22:16 »
Oyunlar video için çok uzun oluyor ama fotoğraflardan sunum yaparak video hazırlamayı düşünüyoruz.

Ancak yine de söylemeden geçmeyeyim, minyatür oyunu muhteşem, stratejik açıdan ve görsel açından muhtemelen dünyada en iyisi. en azından bir kere görmekte fayda var :) istanbulda tabii birkaç yer var, izmir'e göre durum daha iyi

« Yanıtla #3 : 31 Ağustos 2016, 09:51:02 »
Merhaba arkadaşlar. Dün akşam oyun klubümüzde yaptığımız iki maçın fotoğraflarını buraya ekliyorum. İlk maç (ilk 2 foto) Bretonnia vs Vampire, ikinci maç (son 2 foto) High Elves vs Warriors of Chaos. Telefonla çektiğim fotoğrafları modeller olması gerektiği kadar gözükmüyor ne yazık ki. Klubümüz Bornova'da. Şuan için 5 oyuncuyuz; Lizardmen, Bretonnia, Vampire, High Elves ve Warriors of Chaos. Gelip görmek isterseniz, deneme/öğrenme maçı yapmak isterseniz seve seve zaman ayırırız. Yakında bir campaign'e başlıyoruz biz de. En az bilgisayar oyunu kadar eğlenceli olacak yani :)

« Yanıtla #4 : 31 Ağustos 2016, 13:00:26 »
Çok iyi ya. Eğlendiğinize şüphe yok :)

*

Çevrimdışı huseyincarpanali

• **
  • 897
  • Kaşların arasına random kurşunu değdi
« Yanıtla #5 : 31 Ağustos 2016, 13:27:39 »
Nasıl oynanıyor?

« Yanıtla #6 : 01 Eylül 2016, 10:09:48 »
Oyun gayet eğlenceli, modeller güzel olunca üstüne bir de kendin boyayınca ayrı bir keyfi oluyor oyunun.

Nasıl oynanır sorusunun cevabı aslında biraz uzun ama kısaca şöyle söyleyeyim. Oyunda 6 tur var . Her oyuncu turda bir kez oynuyor. Yani ben 1.1'ni oynuyorum, sen 1.2'sini; sonra ben 2.1'ni, sen 2.2'sini diye gidiyor. Her oyuncu şu 4 fazı oynayıp turu rakibine bırakıyor:

1-) Saldırı ve Hareket fazı
Tur sana geldiğinde ilk olarak saldırı(charge!!) deklare ediyorsun. Her ünitenin hareket değeri var. Mesela Piyadelerin 4" (inç), atlıların 8" hareket kabiliyeti var. Bu hareket değeri üzerine zar atarak hareket değeri+zarda attığın sayıları topluyorsun, saldırdığın üniteye yetiştiysen başarılı saldırı oluyor, yoksa başarısız saldırı oluyor. Hareket fazında da üniteleri metre ile ölçerek ilerletiyorsun.

Mesela diyelimki, halberli Empire üniten Cücelerin Savaş makinasına charge edecek.
Önce aradaki mesafeyi metre ile ölçüyorsun (inç olarak) diyelimki 12 inç.
Halberdlerin hareket değeri 4", yani arada 8"lik bir fazla mesafe var.
İki zar atma hakkın var. İki zarı atıp topluyorsun. Eğer attığın zarların toplamı 8 veya üzeri ise başarılı bir charge gerçekleştirmiiş oluyorsun. Halberd ünitesini alıp cücelerin savaş makinasına değecek şekilde ilerletiyorsun. iki zarla 8 altı atarsan ünite olduğu yerde kalıyor.

2-) Ateş etme fazı fazı
Okçular, savaş makinaları bu fazda ateş ediyor.
3-) Büyü fazı
Büyüceler bu fazda büyü yapıyor.
4-) Yakın Dövüş fazı
Turun başında deklare ettiğin saldırılar bu fazda çözülüyor.

Kısacası oyun böyle. Eğer gelip görmek bir deneme maçı yapmak, hatta sadece izlemek isterseniz bekleriz arkadaşlar!
« Son Düzenleme: 01 Eylül 2016, 10:15:53 Gönderen: tulmir »

« Yanıtla #7 : 04 Eylül 2016, 19:50:37 »
5 Eylül Pazartesi akşamı saat 5'ten itibaren klübümüzde iki eğitim/deneme (High Elves, Deamons, Lizardmen) maçı yapacağız.
İlgilenenler varsa bekleriz. Klübümüz İzmir Bornova Site Unlu Mamülleri'nin tam karşısında, ana yolda.
İletişime geçerseniz sizi alabiliriz. İyi oyunlar!

*

Çevrimdışı * Halife *

• *
  • 12572
  • Tek tabanca...
    • Kişisel sitem
« Yanıtla #8 : 05 Eylül 2016, 17:37:37 »
Warhammer ayağına milletin böbreğini çalmıyorsanız  yardir* Facebook sayfamızda paylaşalım  kirp*

« Yanıtla #9 : 10 Şubat 2017, 15:21:58 »