hücum bonusu ne işe yarar ? yardım

• 5 Yanıt
  • 1367 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hücum bonusu ne işe yarar ? yardım
« : 25 Haziran 2016, 20:40:28 »
evet beyler şuan alanları oynuyorum baskıncılar var elimde hücum bonusu var 180 ama yakın muharebe saldırısı 15 bu nasıl bi saçmalık veya benim anlayamadığım nokta nedir.hücum ile yakın muharebe arasındaki fark nedir.asker birliklerini nasıl konuşlandırmalıyım nasıl bir ordu yapısı geliştirmeliyim. ayrıca sormak istediğim dier bir konu. hunlar olsun sabirler olsun yani kısaca göçebe kabileler nasıl oluyorda 3 komutan ile 20 şer askerle dolaşıyolar bende 2 tane komutan var 10 ar tane adamı zor elimde tutuyorum üstelik 2 tane haraçlı devletim var bunlar bu parayı nerden buluyolar. her türlü birim var okçu mızrakçı süvari okçu suvari baskıncı mancınık. cidden bu paranın kaynağı nedir?nasıl bende böyle yapabilirim?

edit : haraçlı devleti nasıl ikna edip kendime haraça bağlayabilirim. savaşıyorum son şehrini alıyorum bağla sekmesi çıkmıyor.nasıl bi sadakat bu.kendi haraçlı devletlerime nasıl harap edilmiş hayalet şehirleri aldırabilirim?. bu hunları yok etmenin bi yolu yokmu. iyi tamam hoşlar ama heryeri yakıyo namussuzlar :D
« Son Düzenleme: 25 Haziran 2016, 20:43:24 Gönderen: thedevils4 »

*

Çevrimdışı huseyincarpanali

• **
  • 897
  • Kaşların arasına random kurşunu değdi
Ynt: hücum bonusu ne işe yarar ? yardım
« Yanıtla #1 : 25 Haziran 2016, 20:44:12 »
Hücum bonusu koşarken yapılan saldırıları güçlendiren bir şey diye biliyorum.Charge yani gavurcası

*

Çevrimdışı BarbarionRome

• 1987
  • lanetullahi aleyhim
« Yanıtla #2 : 25 Haziran 2016, 21:05:09 »
 Oyun saçmalık dolu zaten kardeşim 2 saat oynayıp sildim çıktığı gün.Modları vardır ama sanıyorum.Bir kaç örnek vereyim.Tek topraklık bir devleti yıkıyorsun o devletin kalan 3-5 birimlik ordusu göçebe oluyor o ordu istersen Rusyadan İspanyaya git gene seni takip ediyor bu ne lan ? Bitane daha mesela Gürcistanın tek topraklık güçsüz bir devletine savaş açıyorsun o kıytırık devlet toprağını felan boşaltıp seni yani Hunları takip ediyor nereye gidersen git.Bu ne ya bune.Diplomasi adına da çok bir şey bekleme yani.

« Yanıtla #3 : 25 Haziran 2016, 21:34:58 »
Oyun saçmalık dolu zaten kardeşim 2 saat oynayıp sildim çıktığı gün.Modları vardır ama sanıyorum.Bir kaç örnek vereyim.Tek topraklık bir devleti yıkıyorsun o devletin kalan 3-5 birimlik ordusu göçebe oluyor o ordu istersen Rusyadan İspanyaya git gene seni takip ediyor bu ne lan ? Bitane daha mesela Gürcistanın tek topraklık güçsüz bir devletine savaş açıyorsun o kıytırık devlet toprağını felan boşaltıp seni yani Hunları takip ediyor nereye gidersen git.Bu ne ya bune.Diplomasi adına da çok bir şey bekleme yani.

katılıorum şuan alanlar ım ya greuthingler var ulan ben adamı görmüyorum ve cebri yürüyüşle kaçıyorum nere gittiğimi biliyo direk peşimden geliyo. hiç güzel değil o bakımdan rahat 1 2 saat onlardan kaçmakla geçiyo oyun aynı şekilde sabirler var bi onlar kovalıyo bi greutlar kaçış yok en sonunda yeni oyun açıyorum :D

ama şu koşarkenki saldırı kısmını yine anlamadım. koşarak kapışmıyolar ki hücum o anlama geliyo ama koşuyo koşuyo birimle karşılaşınca duruyolar ve o arada hiç kimse ölmüyo. e noluyo yakın muharebeye giriliyo ben kaybediyorum. birde şöyle bi saçmalık var aynı okçu süvari birliğimiz var düşmanla 3 karta 3 kart kapışıyoz . ben ok atıyorum kimse ölmüyo herif bi atıyo donimo taşo gibi yığılıyo benimkiler. ben niye yenemiyorum kullanamıorum okçu birimlerini sırf bu saçmalık yüzünden oto muharebe yapıyorum.

*

Çevrimdışı BarbarionRome

• 1987
  • lanetullahi aleyhim
« Yanıtla #4 : 25 Haziran 2016, 21:42:49 »
 Attilla oynanmaz diyorum zaten.Az da olsa Diplomasi istiyorsan Rome 2 öneriyorum.En azından savaşta felan yardım ediyorlar gene.Gerisinde 'Müttefiklik' diye bir kavram yok zaten.Bu arada diplomasi ve gerçeklilik yönünden oyun bakıyor isen Paradox oyunlarını önerebilirim.

« Yanıtla #5 : 25 Haziran 2016, 21:46:43 »
Attilla oynanmaz diyorum zaten.Az da olsa Diplomasi istiyorsan Rome 2 öneriyorum.En azından savaşta felan yardım ediyorlar gene.Gerisinde 'Müttefiklik' diye bir kavram yok zaten.Bu arada diplomasi ve gerçeklilik yönünden oyun bakıyor isen Paradox oyunlarını önerebilirim.

abi biliyorum rome 2 harika .2 sene oynadım ve total war a rome 2 ile girdim. ancak attila da ne biliyom istanbul var birimler çok güzel diplomasi gelişmiş. aile ağacı var ticaret malları var filan. üstelik devletlerde iyi güzeller. yani rome 2 de galatlar var odesus krallığı var heriflerde birim yok. 2 çeşit bi mızrakçı bi okçu :D gibi çok kötü oluyo. iskit ler var hiç çeşitleri yok :D o yüzden attila hem 60 lira para verdim :D geride iade edemem :D