İç savaş taktik lütfen !!!

• 9 Yanıt
  • 1256 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı Nyks022

• *
  • 4
  • Ruhunuzu satmayın! Kiralayın.
İç savaş taktik lütfen !!!
« : 19 Temmuz 2016, 00:37:27 »
Selamlar Total War cemiyeti başlıktan da anlayacağınız şu Ciwil War muhabbeti bana kafayı yedirmek üzere.

Oyuna Arverniler ile başladım ve bayağı genişledim Avrupa'nın neredeyse yarısını ele geçirdim İmperium tam yarıdaydı derken bir animasyon girdi ve Ciwil War başladı. Toplam topraklarımın yarısı kadarı birden bu asilere geçti siyasi renkleri turuncuydu. Neyse ki kimseyle savaşta değildim tam o dönem tur başı 15 k kazanıyordum ve hazinemde 250 k vardı. Yaklaşık 10 tur sürdü birden kaybettiğim toprakları ele geçirmem ve yoluma devam ettim. Kuzeyde ki Asil İskitler ile sınır komşusu oldum ve bütün Anadolu ile birlikte dünyanın neredeyse diğer yarısına hüküm süren Galatya'ya savaş açıp Anadolu'nun yarısını ele geçirdim. Derken bir Animasyon girdi ve bir daha İç Savaş başladı bu sefer Dünya'nın neredeyse öteki yarısına hükmeden Galatya ile savaşırken bir de bu İç Savaşla uğraşacaktım. Ve bu sefer iç savaş harbiden sıkıntılı başladı en önemli topraklarım, gıda bölgelerim birden ona geçince gıda kıtlığı başladı ve elimde Galatya ile savaşmak için asker basmak üzere oluşturduğum askeri bölgeleri de kaybettim. Tur başı 25 k kazanıyordum ve hazinede 700 k vardı. Batı da ki bölgeler de bazı binaları yıkıp gıda ve askeri olarak paylaştırdım ama nafile Galatya aldı başını yürüdü ve bir de bütün Britanya'ya hükmeden İceniler de beni hançerledi. Sinirlendim ve 200 turluk koca serime elveda dedim. Düşünmeden sildim. Bir daha başlamaya korkuyorum. Derdimi anlatmak için uzun uzun yazdım umarım üşenmeyip okumuşsunuzdur. Bir çok defa bu konu ile ilgili konu araştırdım ama istediğim cevapları elde edemedim. Lütfen beyler bana taktik verin ne yapacağım bilmiyorum acaba bu Barbar devletlere özel bir şey mi ? Atina ile de hemen hemen o kadar büyümüştüm hiç başıma gelmemişti. Ne yapacağım ben ?
Ben düşmanlarımla başa çıkabilirim. Tanrı beni dostlarımın kötülüğünden korusun.

..Voltaire.. 1694-1778

Ynt: İç savaş taktik lütfen !!!
« Yanıtla #1 : 19 Temmuz 2016, 00:44:27 »
Halka İç savaşa karşı durmaları için kısa mesaj at.
Neyse şaka bir yana bu imperium olayına falan bağlı değil galiba bu işler yani büyürsen iç savaş çıkar gibi bir sistem var sanırım.Çünkü ben imperium full olarak oynadığım halde yine çıkmıştı.Sen yarımda bırakmışsın yine çıkmış yani belli olmuyor.

*

Çevrimdışı Nyks022

• *
  • 4
« Yanıtla #2 : 19 Temmuz 2016, 02:26:29 »
 yardir* yardir*

İmperium'un ne kadar büyürse İç Savaş muhabbeti o kadar artıyor diye biliyorum. Aslında bu muhabbet gerçekten hoş bir hava katmış oyuna. Ama seferinin sonunu getirmeye sebep olabilmesi pek de hoş değil. Farklı stratejiler kurmaya yöneltiyor insanı maalesef bende o stratejik zeka yok.
Ben düşmanlarımla başa çıkabilirim. Tanrı beni dostlarımın kötülüğünden korusun.

..Voltaire.. 1694-1778

*

Çevrimdışı huseyincarpanali

• *
  • 897
  • Kaşların arasına random kurşunu değdi
« Yanıtla #3 : 19 Temmuz 2016, 14:14:57 »
Kraliyet ailesinden olan kişileri terfi et.İhtiyar reyisler diye geçiyordu galiba.Çok zor değil engellemesi benim başıma hiç gelmedi aslında

*

Çevrimdışı Nyks022

• *
  • 4
« Yanıtla #4 : 19 Temmuz 2016, 22:35:18 »
Kraliyet ailesinden olan kişileri terfi et.İhtiyar reyisler diye geçiyordu galiba.Çok zor değil engellemesi benim başıma hiç gelmedi aslında

Kardeşim de hiç karşılaşmamış öyle bir şey ile şaka yapıyorum sanıyor. Önerin için teşekkürler bir deneyeceğim.

..Voltaire.. 1694-1778

« Yanıtla #5 : 05 Ağustos 2016, 20:38:54 »
Bu iç savaş olmaması için teklonojilerde felsefe kısmında gelişmen gerek diye biliyorum. Benim ilk seferim bergama ileydi bayağı kudretli bir devlet olmustum İtalya Arabistan Yunanistan Mısır Anadolu İskitya buralar hep benimdi ve bir sürü müttefikim vardı  bi okadarda düşmanım vardı kasamda 1 milyon parada vardı sonra isyan bi çıktı baba a*k benim meclisimden olmayan bütün generallerim isyan bayrağı altında tplandı bu onlara 6 tane gelimiş full ordular verdi  topraklarının yarısı gitti gıda bitti ordular eriyo nesye gıdayı toparladım yerleri geri almaya başladım sonra benim müttefikler eskiden benim olan topraklara girip fetihler yaptılar toprak bütünlüğü bozuldu toprakları geri almak için müttefiklere savaş açtım saygım düştü ve bir müttefikim diğer müttefiklerimlede müttefik olduğu için birine savaş açınca zincirleme hepsi bana savaş açtı düşmanlarım iki katını çıktı fakat devasa hazinemle paralı askerlerden oluşan ordular kurup her şehi yoluna koydum ama iç savaş göstergesi yarıda tekrar isyan çıkma ihtimali var

« Yanıtla #6 : 05 Ağustos 2016, 20:54:01 »
Rome II beni fazla saramadı bir türlü. 1yıldan uzun süredir de hiç oynamadım..
Ama sefer hikayen oynayasımı getirmedi dersem yalan olur :) Bu ayın sonunda kursam mı acaba  tebessum*

« Yanıtla #7 : 08 Ocak 2017, 08:10:57 »
Oyunun wiki'sinde soyle aciklamis.
If your party becomes too powerful in a republic, mistrust and paranoia ultimately lead to a challenge for control of your faction. At this point, civil war ensues; the remaining parties unite and lead rebel forces to capture the capital and overthrow your regime. Similarly, should you be deemed too weak, you may be exiled as an enemy of the state, with little choice but to lead your armies against the usurpers in the capital. In a tribal society or a monarchy, your tribe or family branch could be challenged should they be deemed weak, again leading to civil war. Such conflicts can only continue for a limited time, at which point they are automatically resolved by treaty, the terms of which are decided by the balance of power at the point of resolution.

Ben roma ile oynuyorum ama tahminimce her devlet icin gecerlidir. Olay soyle ki, roma da senato var ve 3 tane house var (julia, junia, cornelia ve other houses) Oyunda yonettigin generallerin bazilari senin house dan bazilari ise diger house lardan mesela ben Julia ile oynuyorum ama junia ve cornelia dan da generallerim var. Her generalin gravitias i var bu deger senatoda ne kadar etkili oldugunu gosteriyor. Generalin savas kazandikca senatodaki etkisi yukseliyor. Bunun disinda sen de istersen politika bolumunde generalleri secure promotion, marriage, assasinate, adopt gibi seyler yaparak degerini azaltip arttirabiliyorsun. Eger senatoda etkin fazla olursa civil war riski var demektir ayni sekilde cok etkisiz olmakda civil war riskini arttiriyor. Her ne kadar senatoda olan etki arttikca sana bazi bonuslar gelsede bu dengeyi oyun boyunce tutmak gerekiyor. Yani ne cok guclu olucaksin ne de cok gucsuz. Dengeyi sagladigin surece civil war olmadan oyunu bitirebilirsin. Eger dengeyi tutturamazsan mesela senatodaki etkin cok fazla olursa senin house in disindaki generaller ayrilip kendi ulkesini kuruyor ve o generalleri ve topraklari kaybediyorsun.

*

Çevrimiçi ZenderX

• *
  • 1169
  • Storm, earth, and fire Heed my call
« Yanıtla #8 : 08 Ocak 2017, 12:35:50 »
Şu iç savaş benim hiç başıma gelmedi ya :D

1.Sadece Roma'ya özgü bir şey mi?
2.Yapay zekanın başına da gelebiliyor mu?
3.Bir önceki iletide arkadaşın açıkladığının dışında ekstra bir şey gerekiyor mu olması için?
he conquers who endures

« Yanıtla #9 : 08 Ocak 2017, 19:19:24 »
İç savaş zevkli oluyor ama savaşı bitiriyorsun sana isyan eden ailelerden yine komutan alıyorsun yine isyan çıkıyor sonra
Birde saçma sapan toprak veriyor isyancılara hadi kendi olduğu toprakları verdin benim olmadığım yerdeki toprakları niye veriyorsun
Kuzeyde manş denizine batıda ispanya doğuda tarsusa falan gelmiştim
3 defa isyan çıktı 3.yü bastirdiktan sonra bıraktım.Oyuncu zorlansin diye saçma işler.
Sen isyanı bastırcan sonra ülkede isyan eden aileden insan bırakacan yemeyin bizi :)
Romayla oynuyordum