Doğu Roma Başlangıç Tavsiye

• 6 Yanıt
  • 402 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Doğu Roma Başlangıç Tavsiye
« : 30 Eylül 2016, 17:35:38 »
Total war'ın tüm oyunlarını oynamış ve oynamaya devam eden biri olarak ATTİLA oyununun saçmalığını anlayamadım..

1- Oyun başlayınca bana verilen ordu ile bırak savaşmayı savaş kararı bile alamazsın...
2- Doğu roma'nın 4 tarafından sürekli saldırı geliyor..15 birimlik ordularla..
3-Asker çıkarayım desen bina dikemiyorsun , bina dikeyim desen asker çıkaramıyorsun...Asker çıkartsan iflasa geliyorsun.Çıkartmasan saldıranları engelleyemiyorsun..
4-Batı roma denen angutlar sürekli yanında savaşa çağırıyor gitsen her turda 1 düşman ediniyorsun,gitmesen Batı roma ile düşman oluyorsun..
5-Hun ve sasani denen saçmalıkları yazmaya gerek bile yok sanırım oyunu yapanların oyuncularla kafa bulması...Adamlar her yere 3lü full ordu ile gidiyor daha 10 tur bile olmadan...
6-Tüm bunlar olunca doğal olarak gelişemiyorsun..
7-Çıkarabildiğim en dandik asker bile 2 turda yetişiyor..Adamlar 2 turda 4 kale ele geçiriyor..Bu 2 turda çıkan askerlerde zaten bırak savaşmayı dandiklikten havadan nem kapıp ölürler.
8-Üstüne birde isyan çıkıyor,isyancılarda 2 turda full ordu oluyor..
9-Tüm bunlar yetmiyormuş gibi siyasi olaylar çıkıyor,Yok dürüstlük düşük , yok hakkında dedikodu çıktı,yok mevki istemeler...
10-Hadi böyle birşey yaptın doğru düsürt 1-2 tabur ordu ver bari yada hazineye para koy be insafsız oyun ikiside yok..

Her turda oyunu yapanların ve kurgulayanların hakkında ilginç enteresan küfürler icat ettim..Sinir ile problemi olanlar hiç oynamasın..2dk'da tansiyonu tavan yapar arkadaş ya.Daha ilk turlarda oyundan soğutuyorlar adamı.Hayır oynanamaması için mi yapıldı bu oyun çözemedim ben. Tavsiyeleri bekliyorum Ne yapmalı bu durum için ?
« Son Düzenleme: 30 Eylül 2016, 17:37:22 Gönderen: jerusalem_35 »

Ynt: Doğu Roma Başlangıç Tavsiye
« Yanıtla #1 : 30 Eylül 2016, 17:45:28 »
PC  kaldırmadığı için attila oynayamadım ama kardeş başlangıçta böyle zorluklara sevinmen gerekir çünkü düşmanların azalmaya başladı mı oyun artık tadı kaçıyor bütün savaşları otomatikte alırsın
Yani sen ilk başlarda devleti ayaktaya tutmaya çalışıp ekonomi asker üzerine kafa yorman oyunu sana çekici hale getirir diye düşünüyorum.
Seni bayağı bunaltmış anlaşılan bence biraz ara ver araya mesafeler girsin ki özlem olsun diğer total war oyunlardan anladığım bu benim

« Yanıtla #2 : 30 Eylül 2016, 18:08:24 »
emre bişey sorcam şu aşağıda gözüken videoda (empire) nasıl yaptın?
Total war severim :)

« Yanıtla #3 : 30 Eylül 2016, 18:33:53 »
Aynen o videoyu arada açıp izliyorum acayip zevkli adaş açıklama bekliyoruz :D

Attila için yazdıklarınla ilgili olarak: Kardeş bende Attila yok Rome2 oynuyordum oda artık çok basit geliyor senin bu şikayet ettiğin şeyleri ben keşke olsa diye bakıyorum. Mantık dışı olabilir ama doğu roma batı roma olup direnmeye çalışmayı ve gerçekten zorlanayı istiyorum. Ayrıca batı ve doğu roma o zaman çöküş dönemlerinde diyebiliriz. Toprak kaybettiğinde üzülme zaten yapımcılar da senin güçsüz olmanı ve toprak kaybetmeni istiyorlar.
All Warfare İs Based On Deception.

« Yanıtla #4 : 30 Eylül 2016, 20:17:36 »
Emreyi desteklediğimi belirterekten sorunuza geçeyim
İngiltere nin tüm donanmasını tüm ordusunu yok ettim. Şu ticaret merkezlerini de ellerinden aldım 20.000 altın verdiğime bakmayın 10.000 ne tavdı. Anlaşma yapmasam 4-5 tura zaten oraları alcaktım. Anlaşma yaparken amacım teknoloji almaktı baktım hepsini veriyor bir de böyle radikal istek yapayım dedim oyun donunca size göstermelik video ortaya çıktı :)

« Yanıtla #5 : 30 Eylül 2016, 21:15:15 »
Doğru diyorsunuz kolay oyun benimde hoşuma gitmez bende zor severim o yüzden çok zor da oynuyorum..Ama demeye çalıştığım şey şu yani binalarım gelişmiş olsa yada ne bileyim askerim olmuş olsa tüm harita düşman olsun zevki öyle çıkar ama hiç bişi yokken daha en baştan böyle olması kötü..

Mesela şöyle diyeyim sınır bölgelerini feda ettim türkiye bölgesi ve makedonya'ya çektim sınırımı ama bitmiyor ki arkadaş..sürekli gelen var önden arkadan sağdan soldan..Bir tarafı engelliyorum diğer taraftan başkası geliyor yani normalde gelmiyorlar ki 2'li 3'lü gruplar halinde geliyorlar + okçu ,atlı hatta mancınıkla geliyorlar..DAHA 15 TUR OLMADAN ! :))

Mesela 15.tur'dayım şuan..Selanik bölgesinde 2 tane full Hun ordusu + 1 ostrogot full ordu + 2 Gepid full ordusu var...Ben bu adamları nasıl durdurayım şimdi ? Daha 15.tur'da ? 2 Tane full ordu yapabildim ancak..Daha fazlasını da gelir kaldırmıyor malum direkt iflasa giriyor..Burayı kaybedersem istanbul bölgesini de kaybettim demektir..Zaten diyarbakır tarafını feda ettim.İstanbulda giderse baştan başlamak gerekir..Doğu roma'nın merkezi orası..Ve şaka gibi mesela 1 tur attırıyorum aynı turda 3-5 ülke tek tek kaleleri yağmalıyor yada alıyor..Böyle olunca gelirde düşüyor..Bir müddet sonra asker de çıkartamıyorsun..Bina da dikemiyorsun...Bu nasıl iş ? :=)

3.Kez baştan başladım ben mi yanlış yapıyorum orduları üstüme çekiyorum diye ama yok adamlar direkt olarak bana geliyorlar....Eğer doğu roma ile oynayıp bu dertleri geçen biri varsa taktiğini söylerse makbule geçer...Ne yapmak lazım ?

« Yanıtla #6 : 30 Eylül 2016, 22:35:42 »
Byzantine Eagle

Bu steam hesabını ekle. Ben attila oynamadım ama bu abimiz tam bir doğu roma aşığı eminim çok yardımı dokunacaktır.
All Warfare İs Based On Deception.