ŞOK! Yeni Tarih Temalı Total War Oyununa Dair İlk Detay!

• 145 Yanıt
  • 23453 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ynt: ŞOK! Yeni Tarih Temalı Total War Oyununa Dair İlk Detay!
« Yanıtla #20 : 18 Kasım 2016, 21:58:57 »
Çok düşük bir ihtimal, hatta İslam coğrafyasından tepkiler çekebilecek de bir fikir ama İslam dininin doğuşu ve yükselişi zamanını(600-800 arası) kapsayan bir oyun yapabilirler mi düşünüyorum. Hiçbir Total War oyununda Muaviye, Yezid dönemi Emevilerini, Abbasileri yönetmemiştik ya da Endülüs'ü Tarık bin Ziyad ile ele geçirememiştik. Bir diğer düşüncem ise 1492 öncesi Amerika kıtasına yönelik, coğrafi keşifler öncesi Amerikan yerlileriyle ilgili bir oyun olabileceği. Temennim Dünya Savaşı mevzularına girmemeleri ya da gidip de Jurassic Total War falan yapmamaları.

« Yanıtla #21 : 18 Kasım 2016, 22:05:22 »
Yukarıda bir arkadaş bahsetmiş Bf 1'den sonra 1. Dünya savaşı temalı oyun küresel çapta büyük rağbet görecektir. 1. Dünya savaşını konu alan oyun sayısının yok denecek kadar az olması , total war serisinin strateji oyunu olması , o devirlerde geçecek bir oyunu inanılmaz cazip hale getirecektir. Medieval 3'ü bekleyen birisi olarak beni dahi heyecanlandırmıştır. 1550'lerde geçen bir oyun yapacaklarını zannetmiyorum , yaparlarsa büyük sürpriz olur :)

« Yanıtla #22 : 19 Kasım 2016, 10:14:41 »
Çok düşük bir ihtimal, hatta İslam coğrafyasından tepkiler çekebilecek de bir fikir ama İslam dininin doğuşu ve yükselişi zamanını(600-800 arası) kapsayan bir oyun yapabilirler mi düşünüyorum. Hiçbir Total War oyununda Muaviye, Yezid dönemi Emevilerini, Abbasileri yönetmemiştik ya da Endülüs'ü Tarık bin Ziyad ile ele geçirememiştik. Bir diğer düşüncem ise 1492 öncesi Amerika kıtasına yönelik, coğrafi keşifler öncesi Amerikan yerlileriyle ilgili bir oyun olabileceği. Temennim Dünya Savaşı mevzularına girmemeleri ya da gidip de Jurassic Total War falan yapmamaları.

Sanmıyorum. Arapları konu alan özel bir oyun yapmazlar. Anca Medieval 3 içinde eyyubiler falan şeklinde yer verirler. Yaniii ehue*
« Son Düzenleme: 19 Kasım 2016, 10:16:44 Gönderen: Ahmet5555 »
The time is running out...

*

Çevrimdışı huseyincarpanali

• **
  • 897
  • Kaşların arasına random kurşunu değdi
« Yanıtla #23 : 19 Kasım 2016, 12:31:55 »
Arapları,Türkleri(Osmanlı Hariç) kimse konu almaz arkadaşlar. Çok büyütülecek bir şey değil çünkü tarihte daha büyük devletler daha büyük yükselişler var. Bizler tamamen yanlı tarihin etkisinde kalıp gözümüzde büyütüyoruz böyle şeyleri.

*

Çevrimdışı Eminnn

• *
  • 2338
  • ( ALLAH ) için yaşar, ( ALLAH ) için ölürüz.
« Yanıtla #24 : 19 Kasım 2016, 12:37:58 »
Osmanlının güçlü olduğu bir dönemde yapacaklarını sanmıyorum. Gerçi çok fazla seçenek yok ellerinde.
Seddi aşacağız,
        Güneş 'in zaptı yakın.

Baba I. Emin

« Yanıtla #25 : 19 Kasım 2016, 12:46:55 »
Ne olursa olsun harita modlanabilir olsun ve hotseat kurulabilir olsun bence en sevilen 2 özellik bu mod ile kendi tarih aralığını yaparsın hotseat ile multi zevki yaşatır.
Özgürlüğünü güvenliği için feda edenler hiçbirini hak etmiyordur.

*

Çevrimdışı CrixusRevenge

• *
  • 338
  • Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan'ız
« Yanıtla #26 : 19 Kasım 2016, 13:54:42 »
rönesans dönemide olabilir
''İyi yahut kötü bütün hakikatler aslana benzer. Onlara dokununca alemi birbirine katarlar. Hakikat kıyısı, dibi bulunmayan büyük bir deryadır. O deryanın suyu ise baştan başa ateştir. Dalgası da inci...

Ey can!.. Bu hakikat ateş yağmurudur. Bir damlası yüzünden yeryüzü harabeye döner. Bir damlanın meydana getirdiği tufanda niceleri Nuh Aleyhisselam'la birlikte aynı gemiye biner, niceleri de boğulur gider.

Her insan topraktan yaratılmış, vücudunda nice gökyüzü Güneş'i vardır. Orada nice güçlü, kuvvetli, kükremiş aslanlar ceylanlar şekline girmiş, gizlenmişlerdir.

Aslında insanın aradığı her şey, her şekil, her suret düşünceden meydana gelir. Gönle gamdan bir Peygamber gelince ötelerden Cebrail gönle iner, düşünce, Meryem gibi yüzlerce İsa'ya gebe kalır.

Geceniz gizlediği hakikat nedir? Bu tepeden tırnağa kana bulanmış gök kubbeden yağan nedir? Kendi ciğerinden akan kan mıdır? Peki kader nedir? O kanı durdurmak mı, yoksa o kanda boğulmak mıdır?''

« Yanıtla #27 : 19 Kasım 2016, 13:55:34 »
Thé Great king: Slomon

« Yanıtla #28 : 19 Kasım 2016, 14:38:02 »
Çin falan denmiş de sadece orasının ele alınması shogun gibi bir bayağılık katar. Shogun ne kadar güzel olsa da birim çeşitliliği bakımından sığ idi. Sanki sürekli  aynı mahallenin aynı kavgalarını yapıyorduk. Asia Total War tarzı bir oyun yapılıp 6.-10. yy'lar arası asya da bir hikaye geçebilir. Oooo göktürkler falan bu yüzden diye bakmayın çünkü bu adamların o tarihleri seçmesinde farklı bir olay olucak. O tarihler arasında bakarsanız her yerde farklı bir kültür farklı bir seviye var. Çinliler garip icatlarda bulunmuş(barut vs) ve bir kaç imparatorluk halinde birbirilerine düşmüşler, göçebelerin at gibi üstünlükleri var, Hint kültürü koskoca ve muazzam bir renk katıyor, 6. yy'da başlayan bir oyuna göre 7. yy'da m2tw'da moğolların gelmesi gibi islamın cihad orduları bir devlet ve bir kültür halinde gelebilir, hristiyanlık bir kaç devletle beraber asya için yokolacak mı yoksa bu devletler payidar mı olacak, muazzam bir ipek yolu hikayesi avantajı gerçeğe dönüşür mü gibi sorular benim 5 dk içinde zihnimde belirdi. Kimbilir yaratıcı bir topluluk tarafından daha neler düşünülebilir. Eminim siz de bana katılacaksınız. TW'li günler.
Totıl woo

*

Çevrimdışı [Haccı]Emmi

• *
  • 2543
  • Ebu Zerdüşt
« Yanıtla #29 : 19 Kasım 2016, 21:47:52 »
Roma tarihi üzerine doktora yapan bir abim vardı.Batı Dünyası artık Ortaçağ'dan, Roma'dan sıkılmışlar.Middle East ve Asian History'e yönelmişler bu aralar.

Çin olur büyük ihtimalle.Aslında Şöyle Doğu Hint Adalarından Steplere kadar bir harita olsa oynanır.