ŞOK! Yeni Tarih Temalı Total War Oyununa Dair İlk Detay!

• 103 Yanıt
  • 13843 Gösterim

qli_61 ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ynt: ŞOK! Yeni Tarih Temalı Total War Oyununa Dair İlk Detay!
« Yanıtla #70 : 12 Ocak 2017, 02:30:47 »
Herkes Medival dönem beklerken inşallah saçma sapan bişeyler yapmazlar

« Yanıtla #71 : 13 Ocak 2017, 00:27:28 »
Herkes Medival dönem beklerken inşallah saçma sapan bişeyler yapmazlar
Ortaçağ, yani mediaval 3 tarzı olmayacağı söylendi dostum, malesef bu oyunu şimdilik yapmazlar.

*

Çevrimiçi qli_61

• **
  • 199
« Yanıtla #72 : 13 Ocak 2017, 03:35:55 »
Diriliş:"Ertuğrul" böyle heyecanlı ve eğlenceli giderken yanına birde Medieval 3 gelse tadından yenmezdi.Warhammer gayet iyiydi fakat biryere kadar umarım bu sefer kaleyi şaşırmazlar bizi seriden soğutmazlar.Forumdaki medieval 2 hotseat muhabbetleri aklıma geldi, duygulandım yeminle  pff*

« Yanıtla #73 : 13 Ocak 2017, 17:11:29 »
Farklı tarih aralığı derken yine Warhammer gibi birşey çıkarsa PC deki tüm Total War oyunlarını silerim.

*

Çevrimdışı ZenderX

• 1163
  • Storm, earth, and fire Heed my call
« Yanıtla #74 : 13 Ocak 2017, 17:28:40 »
Medieval 3 için çok güzel şeyler yapabilirler çünkü çok çeşitli bir ortam ve çoğu şey biliniyor.Ben Rome2 bildiğim için ondan örnek vericem, konfederasyon kurarar birleşen bilen devletler yaptılar aynı şeyi bizim anadoludaki beylikler için yapılabilir.Tam sayısını bilmediğim 10'u geçik krallıktan oluşan Kutsal Roma İmparatorluğu için güzel şeyler yapılabilir. Haçlı Cihad fazlasıyla geliştirilebilir. Amerika'nın keşfi geliştirilebilir.Daha doğrusu Kingdoms olarak çıkardıklarını tek bir oyun altında toplanabilir.Din ve mezhep savaşları daha detaylı işlenebilir. Çıkarıcakları oyun M3TW olmayacak.Bence M3TW'yi oyuncu kitlesinin iyice sıkıldığı ve Total War'dan uzaklaşmaya başladığı bir dönemde yapacaklar ve bizi tekrardan Total War'a çekicekler. Ellerinde koz olarak tutuyorlar :D
he conquers who endures

« Yanıtla #75 : 13 Ocak 2017, 17:35:24 »
Valla çok sağlam bir korsancı olarak arkadasla dedik memur olunca medieval 3 alıp karşılıklı oynarız.Hangisi daha uzak düşünün memur olmak, medieval 3 çıkması tam paradoks
Eu 4 te çok güzel sistemler var brandenburg la başlıyor sun ordan prusya ordan almanya bu kadar detay gerek yok total war da
Batı için dukluk krallık imparatorluk
Doğu için hanlık sultanlık İmparatorluk
Artı olarak halifelik savaşları falan efsane olur fazla eu 4 tarzı oldu ama bize sorsalar desek akılları şaşar
Açıkçası total war oynayanlara bakıyorum geniş harita kasmayan oyun istiyor(optimize sıkıntısı olmayacak)
Desenki attila grafikleri medieval koy millet biraz sover ama yinede alır warhammera laf ediyorduk bayağı sevilmiş
« Son Düzenleme: 13 Ocak 2017, 17:41:06 Gönderen: emre55li »

« Yanıtla #76 : 02 Şubat 2017, 22:49:22 »

1- 1837–1901
2- 1530-1700

Kesinlikle Katılıyorum 1 daha büyük ihtimal gibi
Ordan sağa dön, kime sorsan gösterir.

« Yanıtla #77 : 07 Şubat 2017, 14:42:46 »
İleride piyasaya çıkacak yeni (tarihsel) TW oyunlarında:

1) Birimler (ordular) yakın dövüş veya ateşli silahlar ile savaşırken, ne yaptıkları hiç belli olmadan (yani net şekilde dövüş ve savaş animasyonları olmadan...) 5-10 saniyede savaşan taraflardan biri (kalabalık olmalarına rağmen) savaş alanından kaçmasın.Kısaca 30 saniyelik savaş istemiyorum ve hiç gerçekçi de değil!

2) Ateşli silahlar ateş ettiğinde (İZLİ MERMİLERİN KULLANILMADIĞI DÖNEMLERDE) saçma sapan ÇİZGİLER konmasın ateş efekti olarak!

3) Kollar bacaklar gövdeler parçalanabilsin ve iç organlar saçılsın.Acıdan çığlık atanlar, bağıranlar, kusanlar vs... olsun ve savaş alanından yaralıları toplayan sıhhiyeciler (özellikle tamamen ateşli silahların kullanıldığı, günümüze yakın dönemler işlenecekse...) olsun.Gerçekci savaş ATMOSFERİ yani!

4) Kampanya ekranında gemilerden orduyu bir yere çıkarttığımızda gemi ve ordu (hatta casus vs.) hareketleri kilitlenmesin!

5) Diplomasi ekranlarında eksik gedik seçenekler olmasın.Gerçekçi diplomasi olsun.Örneğin EMPİRE TW oyunundaki gibi; KIZILDERİLİ KABİLESİ GİDİP FRANSA 'DAN PARİSİ, İNGİLTEREN LONDRAYI, RUSYA 'DAN MOSKOVAYI SATIN ALAMASIN.Bütün topraklarını kaybetmiş bir devlet yenildiği devletten HARAÇ(!) istemesin.BU TÜR SAÇMALIKLAR AYNEN OLDU VE OLUYOR!

6) Özellikle SHOGUN 2 'deki gibi DAYMİYOLAR 25, OĞUL ve VARİS 45 yaşında saçmalıkları olmasın.Babanın (Kral), oğlundan (Prens ve Prenses) küçük yaşta olduğu saçmalıklar diğer bazı TW oyunlarında da az da olsa var!

7) Para sıkıntısı olsun ama 3-5 birim üretti diye iflas bayrağı çeken ülke devlet olmasın!

8) Tarihi askeri birimlerin daha gerçekci kıyafetleri olsun.Tüm tarihi TW oyunlarındaki askeri birimlerin çoğu kıyafeti EKSİK veya HATALI!

9) Hangi tarih dönemi olursa olsun TÜM DÜNYA haritası olsun.Konu İÇ SAVAŞ olsa bile; iç savaş bitince veya devam ederken diğer ülkeler ile de diplomasi ve savaş seçeneğimiz olsun!

10) CA ve SEGA firması tarihi TW oyunlarına güzel ve gerçekci MODLAR YAPANLARDAN DERS ALSIN ve neden MODSUZ tarihi TW oyunlarının GÜZEL VE İYİ OLAMADIĞINI sorgulasın biraz!

Gerçi sebebi çok belli:

Yarım yamalak, eksik gedik bir şeyler yapıp satıp cebimizi dolduralım.Gerçekcilik mi? Boşveeeeeer gitsin! 
« Son Düzenleme: 08 Şubat 2017, 10:12:42 Gönderen: Ali ATASOY »

*

Çevrimdışı Constable

• *
  • 2742
  • (-_(-_(>_<)_-)_-)
« Yanıtla #78 : 07 Şubat 2017, 17:27:18 »
(click to show/hide)

Shogun 2'yi hiç oynamadım ama bir feudal lordun varisi ille de oğlu olmak zorunda değil amcası kardeşi falan da olabilir yani kendisinden büyük de olabilir. Oyunda soy ağacı varsa ve oğlu olarak gözüküyorsa haklısın büyük bir eksik.
« Son Düzenleme: 07 Şubat 2017, 17:28:26 Gönderen: Constable »
Elveda Forum!

« Yanıtla #79 : 08 Şubat 2017, 09:48:56 »
Shogun 2'yi hiç oynamadım ama bir feudal lordun varisi ille de oğlu olmak zorunda değil amcası kardeşi falan da olabilir yani kendisinden büyük de olabilir. Oyunda soy ağacı varsa ve oğlu olarak gözüküyorsa haklısın büyük bir eksik.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Evet, Feodal beylerin oğlu, kendisinden daha büyük yaşta gözüküyor bazen.Bu tür sorunlar diğer tarihsel TW oyunlarında da olabiliyor bazen.Ancak ''ÇOK BÜYÜK SORUN'' diye kinaye yapıp beni alaya mı aldın yoksa destek mi çıktın artık sen bilirsin ama ben saydığım maddeleri ''tarihsel TW oyunlarındaki ÇOK BÜYÜK SORUNLAR'' diye sayıp, yazmadım.Sadece bu saydığım maddeler olursa veya olmazsa tarihsel TW oyunları daha güzel, daha gerçekci, daha zevkli olur diye düşündüm ve fikrimi belirttim sadece.Hepsi bu.Yine de teşekkür ederim!

NOT: Bazı tarihsel TW oyunlarında ÇOK BÜYÜK SORUNLAR başlığı altında yazılabilecek sorunlar da yok değil.Örneğin ROME2 EE versiyonunda oyun Kampanya ekranındayken ortalama 10 tur sonra ekran DONUP KALIYOR.Yani CA ve SEGA bırak tarihsel TW oyunlarındaki gerçekciliği düşünmeyi, oyunun düzgün çalışıp çalışmadığını bile umursamıyorlar.Neyseki MODLAR var ve bu ROME2 EE DONMA sorununu bu şekilde çözebildim!

« Son Düzenleme: 08 Şubat 2017, 10:06:18 Gönderen: Ali ATASOY »