Bilgisayardan anlayan birisi bakabilir mi?

• 9 Yanıt
  • 254 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bilgisayardan anlayan birisi bakabilir mi?
« : 05 Ocak 2017, 22:44:44 »
Konuyu yanlış yere açtıysam affola. Beyler Rome 2 de low da 30-20 civarı fps alıyorum sistemimde kötü olan şey ne bana söyleyebilirmisiniz ona göre bilgisayara yeni parçalar alıcam.

« Son Düzenleme: 05 Ocak 2017, 22:55:27 Gönderen: mehmetozan »

Ynt: Bilgisayardan anlayan birisi bakabilir mi?
« Yanıtla #1 : 05 Ocak 2017, 23:00:28 »
Şimdi biliyorsun ki oyun için asıl önemli parça ekran kartı..
Attığın resimlerde biz sadece ekran kartının kaç gb hafızaya sahip olduğunu görebiliyoruz..
Neredeyse bunun kadar önemli olan bir de ekran kartın kaç bit olduğudur..
Bunu öğrenebilmek için ekran kartının markasını ve modelini söylersen o zaman yardımcı olabiliriz..
Ayrıca eğer seçili değilse nvidia denetim masasından rome2 için "yüksek performanslı işlemci"yi seçip bir de öyle bakabilirsin..
« Son Düzenleme: 05 Ocak 2017, 23:01:20 Gönderen: mehmetozan »

« Yanıtla #2 : 05 Ocak 2017, 23:20:50 »
Kardeşim ne sorduğunu anlamadım 3 resimde her şey var sistem 64bit ?? Yada senin istediklerini nerden bulabilirim beni yönlendir

« Yanıtla #3 : 05 Ocak 2017, 23:38:25 »
O senin dediğin pc nin biti.Bir de ekran kartının biti var normalde 128 bit oluyor galiba fazla bilgim yok ama bildiğim kadarıyla

Pc satarken 2 gb ekran kartı derler sende dersin ki aa nek adar ucuz hemde 2 gb.Bir bakmışsın başkaları çatır çatır oynarken sende kasıyor.Araştırır bir bakarsın ekran kartı 64 bit.Ekran kartlarının modelleri ile bilgim yok ama mehmetozan kardeş sana yardımcı olur.

Ekran kartı atıyorum şöyledir.Nvidia gtx500 bunun kaç bit olduğunu bilen birinden öğren 64 bitse işler kötü

Diğer olayda laptoplarda harici ekran kartını pc ayarını yapmadıysan görmez senin ayarlaman gerekiyor.

Masaüstüne sağ tıkla Nvidia gir oraları karıştır.Direk istediğin oyunu da ayarlabiliyorsun ama bilgin yoksa yüksek performansta çalıştır de bütün herşey için geçerli olur

« Yanıtla #4 : 05 Ocak 2017, 23:47:23 »
Tamam ekran kartının bitini nerden bulacağım ??  Masa üstüne sağ tık yapınca nvidia çıkmıyo bilgisayarda nvidia yok

« Yanıtla #5 : 05 Ocak 2017, 23:52:02 »
Ekran kartın var mı pc de ekran kartının biti nereden öğrenilir bende bilmiyorum

« Yanıtla #6 : 05 Ocak 2017, 23:53:18 »
buldum glba

« Yanıtla #7 : 06 Ocak 2017, 00:02:59 »
ekran kartın 2 gb 64 bit galiba 4 senedir uzağım böyle işlere oyunlara gelince düşük orta ayarda oynarsın.

Ben 64 mb ekran kartı 8 gb ramle rome 2 oynuyordum :D

Ekran kartın ati mi oluyor yoksa amd ekran kartı mı bilmiyorum çok cahilleşmişim geçen zamanda :D
Elimden gelen bu kadar selametle

« Yanıtla #8 : 06 Ocak 2017, 00:14:33 »
Eyvallah kardeşim sağ ol.

« Yanıtla #9 : 06 Ocak 2017, 01:00:01 »
Senin ekran kartı 64 bitmiş maalesef..
http://www.notebookcheck.net/AMD-Radeon-R5-M230.108655.0.html

Bunu şöyle anlatabilirim benzetme yapmak adına..
Genelde satılan 128bit 1gb ekran kartı ile senin 64bit 2gb ekran kartı aynı seviyede denilebilir..
Emre'nin dediği gibi düşük ayarlarda oynayabilirsin. Normali bu senin pcnin..