Büyük Britanya

  • 23 Yanıt
  • 10645 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Büyük Britanya
« : 27 Ekim 2009, 20:13:58 »


Kişisel özgürlüklerin ve özgür ticaretin ülkesi olan Büyük Britanya bir meşruti monarşiyle yönetiliyor..Görülüyorki,insanları kendilerini para kazanmaya ve yabancılardan nefret etmeye adamışlar.Yabancılar,basitçe,hiçbir şeyde iyi değiller,işleyen bir imparatorluk olmakda veya adam gibi bir pasta yapmada.Diplomasiyi zorlaştıran kabalıkları olan önyargıda dobradırlar.İngilizler-daha çok herkesin dediği gibi İskoçların belaları- kibirlerinden ve herkesi Fransızlar'a karşı ölümüne savaştırma istekleri yüzünden Avrupa'nın hiç bir imparatorluğunda sevilmezler.Bu son durumdaki aşikar gerçek Bonaparte'a bir hediye olmuştur.


Eğer İngilizlerde gerçekten içten bir hoşnutsuzluk varsa,hoşnutsuzluk duydukları kişiler Fransızlar olurdu,fransız ihtilali'nin ortaya çıkardığı hakiki korkular ve geleneksel rekabet de bunun nedeni olurdu.Her ne kadar İngiliz politikacılar Bourbon monarşisinin sonunu gördüklerinde mutlu olmuş olsalar da,ihtilal sonucu oluşan terör ortamının yarattığı doyumsuz katliam tarafından geri püskürtüldüler,ve bu ihtilanin manş denizi'ni fransız süngülerinin yardımını alarak veya almayarak geçmesinden korku duydular.İşgal hiçbir zaman değişmeyecek bir korkuydu ve,her zamanki gibi,aşağı toprakların(Belçika, Hollanda, Lüksemburg) düşman kontrolünde olması Londra'yı korkutmaya yetecekti.

Britanya'nın 1805'teki konumu beklenilenden iyiydi,ama bu sonuç kendisinin çabalarıyla gerçekleşmedi:Napolyon Avrupa'da neredeyse her ülkeyi zorbalık taslayarak sinirlendirmeyi başarmıştı.Bu,müttefiklerine cömert para yardımları yapacakları anlamına gelse de,İngilizler'e yeni dostluklar oluşturmak için bir fırsat oluşturmuştur.Kraliyet Donanması denizlerin kontrolünü elinde tuttuğu müddetçe,Britanya olası bir işgalden uzak,ancak dayanıklı bir ordu ve kıtasal müttefikleri olmadan bunun Fransa'ya karşı hiçbir yararı yok.İngiltere Fransa'nın düşüşünde pay sahibi olabilir,ancak bunu sağlaması için zamana ve gücünü toplamaya ihtiyacı var.Napolyon onlara bu zamanı vermeyebilir.

« Son Düzenleme: 13 Ocak 2010, 03:16:53 Gönderen: * Halife * »

*

Çevrimdışı spyboy

  • ***
  • 237
  • The most epic potato chip eating evar!
Ynt: Great Britain
« Yanıtla #1 : 27 Ekim 2009, 20:17:21 »
Biraz baktımda tek önemli kısmı son paragraf bana göre

"Its not the length, its not the size, its how many times you can make it rise!"Türk atasözüymüş :P
"Cathedra mea, regulae meae."

Ynt: Great Britain
« Yanıtla #2 : 27 Ekim 2009, 20:20:17 »
İngiltere

İngiltere bir anayasal monarşi, serbest ticaret ve kişisel özgürlük bir ulus. Halkına görünürde para ve eşit ölçüde disliking yabancılara yapmaya adadık. Yabancılar, oldukça sade bir şekilde, yalnızca çok az şey olmak iyi değildir, bir imparatorluk çalıştıran veya iyi bir pasta yapma. Britanyalılar kendi önyargı, bu diplomasi zorlaştırır bir kaba tutum hiçbir gizli yapmak. İngilizce "olarak, İskoç ve çok sıkıntı için, herkes" çağrıları, Avrupa'da her mahkeme bu küstahlık ve istekli olduklarını herkes yapalım sevmediği için tüm mücadele ve Fransızlara karşı ölüyor. Bu son nokta belirgin gerçeği Bonaparte hediye edilmiştir.

Eğer İngiliz gerçekten visseral antipati var, o zaman olurdu Fransızca, Fransız Devrimi'nin sonuçları olarak geleneksel rekabet ve gerçek bir korku sayesinde. Birçok İngiliz politikacılar Bourbon monarşi sona görmekten memnun olduğunu, bu doyumsuz Terror kan tarafından püskürtüldü olduğu ve devrimin enfeksiyonu olan veya Fransızca süngülerle olmadan boyunca yardımcı İngilizce Kanal, çapraz korkunç olabilir. Işgali sürekli bir korku ve her zaman olduğu gibi, Alçak Ülkeler kontrolü bir düşman Londra korkutmak için yeterlidir.

1805 yılında İngiltere'nin konumu beklenebilir daha, ama kendi çabaları nedeniyle değil iyidir: Napoleon onun yüksek ellilik ile Avrupa'da hemen hemen her ulus üzgün başardı. Ancak bu ortakları için yakışıklı sübvansiyonları ödeme anlamına gelecektir Bu İngiliz yeni bir ittifak kurmak için bir fırsat vardır. Sürece Kraliyet Donanması denizlerin kontrolü tutabilirsiniz, Britanya işgalinden itibaren güvenli, ancak önemli bir ordu ve kıta müttefikleri için bu sayıları olmadan Fransa'ya karşı biraz. İngiltere Fransa düşüşüne katkıda bulunabilir ama zamana ihtiyacı ve gücünü görememesi gidermek. Napoleon o zaman hibe olmayabilir.
« Son Düzenleme: 27 Ekim 2009, 20:26:22 Gönderen: * Halife * »
no

Ynt: Great Britain
« Yanıtla #3 : 27 Ekim 2009, 20:21:21 »
translate den yaptım ama düzgün olmadı galiba :D
no

Ynt: Great Britain
« Yanıtla #4 : 27 Ekim 2009, 20:21:55 »
 yardir* yardir* yardir* yardir* yardir* yardir*
2011'den önceki mesajlarıma baktım da peeh. Ne kadar saçmaymış. Onları kaale almayın lütfen :D

*

Çevrimdışı spyboy

  • ***
  • 237
  • The most epic potato chip eating evar!
Ynt: Great Britain
« Yanıtla #5 : 27 Ekim 2009, 20:22:28 »
Bu Google'nin çevireleri çok komik oluyor yav kah*

"Its not the length, its not the size, its how many times you can make it rise!"Türk atasözüymüş :P
"Cathedra mea, regulae meae."

Ynt: Great Britain
« Yanıtla #6 : 27 Ekim 2009, 20:24:53 »
eskiden tam çevirirdi şimdi ne olmuş buna ya :D
no

Ynt: Büyük Britanya
« Yanıtla #7 : 27 Ekim 2009, 20:27:07 »
bi kaç saate çevirecek bi babayiğit çıkar herhalde.

Ynt: Büyük Britanya
« Yanıtla #8 : 27 Ekim 2009, 20:28:12 »
çıkar çıkar tbr*
2011'den önceki mesajlarıma baktım da peeh. Ne kadar saçmaymış. Onları kaale almayın lütfen :D

Ynt: Büyük Britanya
« Yanıtla #9 : 27 Ekim 2009, 20:36:34 »
Bana bakmayın, 700 satırım var çevirecek :D
24 Kasım itibari ile foruma çeviri ve benzeri zaruri durumlar dışında uğramayacağım. Güzel bir 2.5 seneydi, burayı güzel yapan herkese teşekkürler.