Fransa

• 30 Yanıt
  • 11259 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ynt: Fransa
« Yanıtla #10 : 20 Ocak 2010, 13:19:08 »
her tip napolyonun orjinal tipinden bin kat iyidir yardir*

*

Çevrimdışı nuri_fb

• 1013
  • Devlet-i Âliye-i Osmâniyye
« Yanıtla #11 : 20 Ocak 2010, 13:21:16 »
Bence gayet iyi yapmışlar sırf onlar için oynu mu yeniden yapıcaklar..

Darısı Osmanlının başına onuda yayınalrlar inşallah en kısa zamanda..

''Nasıl gökte tek bir tanrı varsa,yeryüzünde de tek bir han olucaktır.''
Cengiz Han

*

Çevrimdışı Quebec

• Neustria Þovalyesi
  • 248
  • Liberté, Égalité, Fraternité
« Yanıtla #12 : 28 Ocak 2010, 01:13:11 »
Ah Devrim Fransası Ah, Ah Nazi Almanya'sı Ah. Neden arkanızda İngiltere'ye bırakıp da doğuya yöneliyorsunuz. Silin şu britleri haritadan, sonra nereye gidiyorsanız gidin. Tarih bu kadar da tekerrür etmez.

" Ve ondan sonra ingilizlerle ilgili: her zaman İngilizler vardır. Bu kadar kinci küçük bir adanın günün birinde dağıtalacak olma ihtimali? "

*

Çevrimdışı PANZERGENERAL

• **
  • 3836
  • KOMUTAN SAGİR
« Yanıtla #13 : 28 Ocak 2010, 11:54:54 »
Ah Devrim Fransası Ah, Ah Nazi Almanya'sı Ah. Neden arkanızda İngiltere'ye bırakıp da doğuya yöneliyorsunuz.
Aptallık başka birşey değil stratejiden anlamama fazla toprak derken gözlerini kara toprak doyurdu

« Yanıtla #14 : 28 Ocak 2010, 15:12:09 »
İngilizler zaten Ada da olmasa 100 kere silinmişti. Göze alamıyor kimse adaya çıkarma yapmayı nedense. Almanlar hava saldırısı yaptı zamanında ama başarısız oldu. Fransızlarda Manş denizinde kaybetti İngiliz ve İspanyollara.

Saha avantajı derler ya , İngilizler hep bu avantajla en az zararı görüp en çok kârı almıştırlar çoğu zaman (Tıpkı Amerika'nın elin kıtasından gelipte Dünya savaşlarının en kârlısı olması gibi )

Bakalım oyundaki Fransa , İngiltere'ye çıkartma yapacak kadar akıllı olucak mı :)
World : Total War ( kim bilir belki bir zaman çıkar :D )

« Yanıtla #15 : 06 Mart 2010, 17:05:59 »
İnceleme için teşekkürler.

*

Çevrimdışı Commandante

• 62
  • Joachim Murat
« Yanıtla #16 : 07 Mart 2010, 19:21:12 »
İngilizler zaten Ada da olmasa 100 kere silinmişti. Göze alamıyor kimse adaya çıkarma yapmayı nedense. Almanlar hava saldırısı yaptı zamanında ama başarısız oldu. Fransızlarda Manş denizinde kaybetti İngiliz ve İspanyollara.

Saha avantajı derler ya , İngilizler hep bu avantajla en az zararı görüp en çok kârı almıştırlar çoğu zaman (Tıpkı Amerika'nın elin kıtasından gelipte Dünya savaşlarının en kârlısı olması gibi )

Bakalım oyundaki Fransa , İngiltere'ye çıkartma yapacak kadar akıllı olucak mı :)

evet hem fransizlar hemde naziler ingiltereyi isgal icin planlar yaptilar.ancak aynen hem adada olmasi hemde gelismis bir ulke olmasi onlari kurtaran faktorlerdir.fransa-napolyon denizden cok iyi korundugunu bilmesine ragmen yeltendi ama sonuc bozgundu.naziler yeltendiler ancak once guclu hava kuvvetlerinin imhasi sartti ve sonuc gene bozgun.kisacasi o ada her donemin super gucunu kiyilarina bile yaklastirmadan geri savusturdu.bugunde yeltenilse ayni senaryo ile karsilasilir dusuncesindeyim.cok cok fazla kayiplar vermeyi goze alsanda.

« Yanıtla #17 : 08 Mart 2010, 18:13:57 »
Ah Devrim Fransası Ah, Ah Nazi Almanya'sı Ah. Neden arkanızda İngiltere'ye bırakıp da doğuya yöneliyorsunuz. Silin şu britleri haritadan, sonra nereye gidiyorsanız gidin. Tarih bu kadar da tekerrür etmez.

haklısın Quebec şu ingilizleri haritadan silip istedikleri yere gitsinler  ayrıca ada olmasa 100 kere silinmişti.ve en önemli faktör gelişmiş olmaları ve iyi donanma sahibi olmaları

"Bir kuzunun yönettiği aslanlar ordusundan korkmam, fakat aynı şeyi bir aslanın yönettiği kuzular ordusu için  söyleyemem..."

« Yanıtla #18 : 17 Nisan 2010, 06:36:54 »
 Arkadaşlar ben oyuna ingiltere ile başladım, şu an onunla devam ediyorum ve aynen dediğiniz ingiltereyi bir ada üzerinde kurulu olduğu ve bu nedenle savaş tan uzak, savunması kolay olacağı için seçtim. Bakalım ne olacak napoleon daha saldırmadı britanya ya ama avrupada savaşımız devam ediyor. Ama fransayıda deniicem tabii. Hatta ilk deneyeceğim şey britanya işgali olacak. Ehhh Napoleon total war da yıkılmaz ise kimbilir günün birinde belki Hitler Total War çıkar,  pacoz* pacoz* pacoz* pacoz* pacoz*

« Yanıtla #19 : 17 Aralık 2010, 23:02:53 »
Fransa en sevdiğim devlettir.M2TW de olsun ETW de olsun NTW de olsun heryerde severim fransızları.Hatta tarihsel açıdan kimi zaman osmanlıdan bile daha çok severim.(Edit:Dikkat etmedim ama hafif bir hort var o nedenle özür diliyorum muhterem saygıdeğer efendiler.)
« Son Düzenleme: 17 Aralık 2010, 23:04:28 Gönderen: Philippe12 »