Napoleon: Total War Osmanlı İmparatorluğu Askerleri

• 50 Yanıt
  • 14045 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı Mameluke

• al-Mamluk al-Bahariyya
  • 1385
Ynt: Napoleon: Total War Osmanlı İmparatorluğu Askerleri
« Yanıtla #10 : 16 Şubat 2010, 13:48:00 »
Son resimler görüntülenemiyor talha düzeltsene

*

Çevrimdışı Hngn

• 21
« Yanıtla #11 : 16 Şubat 2010, 18:15:59 »
Gerçekten çizimler, ne kadar doğru onu bilemiyoruz. Paso adamlar yazıp çiziyor zaten.

Bu linke girin, sayfadan aşağı doğru inin. Osprey'in çizdiği Osmanlı Askerlerini göreceksiniz. Adamlar direk kitaplardan almış, kafadan sallamamış. Ayrıca şuan biz Türkiye kaynaklarına baksak böyle kıyafet bilgilerinin çıkacağını sanmıyorum. 80 yıl önce ne var ne yok yaktıkları için işte CA'da osprey'i kaynak alır.

http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?p=6779346#post6779346

Halife sence o resimdekiyle oyundaki Nizam-ı Cedid'in alakası var mı?Tek alakası renkler ve kafadaki takke.Altına giydiği şeyler Age of Empires 2deki hand cannonerların giydiklerinden ki bizim şalvarla alakası yok.Ayağında kırmızı ayakkabılarla resmen PIMP gibi duruyor :D  Kısacası CA gene becerememiş ama gel gör ki alttaki iki resme bakınca aslında bilip de bilmemezlikten geldiğini düşünüyorum

*

Çevrimdışı * Halife *

• *
  • 12528
  • Tek tabanca...
    • Kişisel sitem
« Yanıtla #12 : 16 Şubat 2010, 19:02:44 »
Başka tasarlayan varsa onun oyununu oynayalım  melek* "adamların adı hıdır ellerinden gelen budur" İşin cılkını çıkartmayalım  tebessum* PIMP'e benzemiş nedir yahu  kah* gayet iyi bence.

*

Çevrimdışı Hngn

• 21
« Yanıtla #13 : 16 Şubat 2010, 19:47:39 »
Ya benim hiç hoşuma gitmedi.İlgisizlik had safhada.Yapalım da bitsin tarzında yapmışlar.Kendi blackwatchlerinin donundaki kalbe kadar aynı yapacaklar neredeyse  pacoz*

*

Çevrimdışı * Halife *

• *
  • 12528
  • Tek tabanca...
    • Kişisel sitem
« Yanıtla #14 : 16 Şubat 2010, 19:57:36 »
Kendi blackwatchlerinin donundaki kalbe kadar aynı yapacaklar neredeyse  pacoz*

Kendi sorunu cevapladın  tebessum*

*

Çevrimdışı Head Cook

• 1768
  • still I am
« Yanıtla #15 : 16 Şubat 2010, 19:57:47 »
Yeniçerilerle nizamı cedid'in kıyafeti tam tersi olmuş
Gidici olduğum kadar yaptıklarım baki.

*

Çevrimdışı Ottomans1453

• Sunguro?lu
  • *
  • 78
« Yanıtla #16 : 16 Şubat 2010, 21:40:45 »
Oyunda ki en güçsüz orduya sahip devletlerden biriyiz herhalde. Kardeşim tamam o dönemde güçsüzdük ama bu kadar da sefil değildik ya. Süvariler eli yüzü düzgün bir tek.
Talih elinize bir limon verirse, onunla limonata yapmayı başarabilmelisiniz.

« Yanıtla #17 : 16 Şubat 2010, 22:21:08 »
Yine Türkleri berbat yapmışlar genel olarak birimlerin hepsinin morali düşük yani korkak!
Yakın temasta cemaat yeniçeri hariç hepsinin vuruşları ve savunmaları yerlerde sürünüyor süvarilerin ise sadece hücumları yüksek geri özellikler çok kötü.
Tüfeklilerde ise menzili uzun olanların mühimmat dolduruş süresini düşürmüşler.
Yani hep bizim aleyhimize özellikler diğer avrupa devletleride böyleyse iyi ama zannetmiyorum yine Türklere özel bir uygulamadır bu.

O dönemde ülkenin kötü yönetilmesi yada ekonominin kötü olmasıyla askerlerin korkaklaşmasının savaşmayı unutmasının ne alaksı var ???

*

Çevrimdışı * Halife *

• *
  • 12528
  • Tek tabanca...
    • Kişisel sitem
« Yanıtla #18 : 16 Şubat 2010, 22:22:30 »
Biraz evvel Osmanlı ile Fransayı yendim... Karşıda yunanistandan başka bir oyun sitesinin yöneticisi vardı.

Ordum Nizam-ı Cedid ve süvarilerden oluşuyordu. Karşı tamamen elit ve toplardan. Buna rağmen yendim. Diyebilirsiniz "adam oynamayı bilmiyordur, sen kaç senelik oyuncusun" çok büyük bir strateji uygulamadım, hatta hatalar bile yaptım. Örneğin düşman ordusu menzilime girmesine az kala ana ordumu koşturdum. Soldan düşman atlılarına saldırdığımı unutum bir atlı birliğimin kaçmasına neden oldum. Oysa düşman halen top atıyor ve hiç kıpırdamıyordu. Atak yapan bendim.

Nizam-ı Cedid ve atlılarımız gayet iyi. Geri kalanlar yerel askerler, bir başka konuda Osmanlı hakkında tarih dersi veren arkadaşlar neden burada aynı şeyi yapmıyor. Sorsam anlatamazsın o dönem savaşlarda kullanılan askerleri. Osprey çizimlerini direk oyuna aktarmışlar işte, elimizdeki en gerçekçi birim çizimleri bu adamların kitaplarında. Yorumlarınız forum düzenini bozacak cinsten. Biraz daha dikkatli olalım lütfen, burada ne siyasi düşünce tartışıyoruz ne de dünyayı kurtarma planları yapıyoruz...
« Son Düzenleme: 16 Şubat 2010, 22:31:58 Gönderen: * Halife * »

*

Çevrimdışı Hngn

• 21
« Yanıtla #19 : 17 Şubat 2010, 00:58:21 »
Biraz evvel Osmanlı ile Fransayı yendim... Karşıda yunanistandan başka bir oyun sitesinin yöneticisi vardı.

Ordum Nizam-ı Cedid ve süvarilerden oluşuyordu. Karşı tamamen elit ve toplardan. Buna rağmen yendim. Diyebilirsiniz "adam oynamayı bilmiyordur, sen kaç senelik oyuncusun" çok büyük bir strateji uygulamadım, hatta hatalar bile yaptım. Örneğin düşman ordusu menzilime girmesine az kala ana ordumu koşturdum. Soldan düşman atlılarına saldırdığımı unutum bir atlı birliğimin kaçmasına neden oldum. Oysa düşman halen top atıyor ve hiç kıpırdamıyordu. Atak yapan bendim.

Nizam-ı Cedid ve atlılarımız gayet iyi. Geri kalanlar yerel askerler, bir başka konuda Osmanlı hakkında tarih dersi veren arkadaşlar neden burada aynı şeyi yapmıyor. Sorsam anlatamazsın o dönem savaşlarda kullanılan askerleri. Osprey çizimlerini direk oyuna aktarmışlar işte, elimizdeki en gerçekçi birim çizimleri bu adamların kitaplarında. Yorumlarınız forum düzenini bozacak cinsten. Biraz daha dikkatli olalım lütfen, burada ne siyasi düşünce tartışıyoruz ne de dünyayı kurtarma planları yapıyoruz...
Adminim iyisin,doğrusun,haklısın hoş konuşuyorsun da
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?p=6779346#post6779346
şu linkteki Nizam-ı Cedid ile oyundaki Nizam-ı Cedid arasında göz ardı edilemeyecek farklar yok mu sence de?Yani diyeceğim birebir aktarmamışlar.En azından bizi.
« Son Düzenleme: 17 Şubat 2010, 00:59:55 Gönderen: Hngn »