Napoleon: Total War Osmanlı İmparatorluğu Askerleri

• 50 Yanıt
  • 14564 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı * Halife *

• *
  • 12574
  • Tek tabanca...
    • Kişisel sitem
Ynt: Napoleon: Total War Osmanlı İmparatorluğu Askerleri
« Yanıtla #20 : 17 Şubat 2010, 02:07:26 »
Adam hayatında şalvar görmemiş, ne işe yarar veya nasl bir yapısı bilmeden yabancı olduğu bir kültürün askerini bence olabildiğince iyi yapmış. Fark yok demiyorkim ki abartığınız kadar rezil bir model değil diyorum.  tebessum*

*

Çevrimdışı Hngn

• 21
« Yanıtla #21 : 17 Şubat 2010, 02:38:31 »
Adam hayatında şalvar görmemiş, ne işe yarar veya nasl bir yapısı bilmeden yabancı olduğu bir kültürün askerini bence olabildiğince iyi yapmış. Fark yok demiyorkim ki abartığınız kadar rezil bir model değil diyorum.  tebessum*
Haklısın da gogılda aratsa karşısına çıkıyor zaten  kah*
« Son Düzenleme: 17 Şubat 2010, 02:39:54 Gönderen: Hngn »

*

Çevrimdışı * Halife *

• *
  • 12574
  • Tek tabanca...
    • Kişisel sitem
« Yanıtla #22 : 17 Şubat 2010, 02:54:07 »
Anlamıyorsunki  tebessum* adam hayatında görmemiş şalvarı, 2pixel resme bakarak modelliyor.

« Yanıtla #23 : 17 Şubat 2010, 13:50:18 »
bu kadar basit mi yani
« Son Düzenleme: 17 Şubat 2010, 13:53:11 Gönderen: Head Cook »
Gidici olduğum kadar yaptıklarım baki.

*

Çevrimdışı dodos

• 239
« Yanıtla #24 : 17 Şubat 2010, 14:01:13 »
arkadaşlar uzatmanın bi manası yok..biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu yapcak bişi yok ..kötüde olsa oynuycaz iyide olsa oynuycaz,tabiki tartışıcaz ama elden gelenede bişi yok
Gülerken göbeği oynamayan adama güvenmem.

« Yanıtla #25 : 17 Şubat 2010, 14:08:40 »
bu güzelim oyunu bize karşı şeyleri yüzünden türkiye'de satamayacaklar...umarım ders olur onlara da diğer oyunlarında bize de değer verirler değer vermeyi bırak zaten hakkımız olan yere getirirler...
2011'den önceki mesajlarıma baktım da peeh. Ne kadar saçmaymış. Onları kaale almayın lütfen :D

« Yanıtla #26 : 17 Şubat 2010, 14:42:23 »
Biraz evvel Osmanlı ile Fransayı yendim... Karşıda yunanistandan başka bir oyun sitesinin yöneticisi vardı.

Ordum Nizam-ı Cedid ve süvarilerden oluşuyordu. Karşı tamamen elit ve toplardan. Buna rağmen yendim. Diyebilirsiniz "adam oynamayı bilmiyordur, sen kaç senelik oyuncusun" çok büyük bir strateji uygulamadım, hatta hatalar bile yaptım. Örneğin düşman ordusu menzilime girmesine az kala ana ordumu koşturdum. Soldan düşman atlılarına saldırdığımı unutum bir atlı birliğimin kaçmasına neden oldum. Oysa düşman halen top atıyor ve hiç kıpırdamıyordu. Atak yapan bendim.

Nizam-ı Cedid ve atlılarımız gayet iyi. Geri kalanlar yerel askerler, bir başka konuda Osmanlı hakkında tarih dersi veren arkadaşlar neden burada aynı şeyi yapmıyor. Sorsam anlatamazsın o dönem savaşlarda kullanılan askerleri. Osprey çizimlerini direk oyuna aktarmışlar işte, elimizdeki en gerçekçi birim çizimleri bu adamların kitaplarında. Yorumlarınız forum düzenini bozacak cinsten. Biraz daha dikkatli olalım lütfen, burada ne siyasi düşünce tartışıyoruz ne de dünyayı kurtarma planları yapıyoruz...

oyunu denediğine göre yeniçeri bombacı birliklerimizin en pahalı birim olmasının altında yatan sebep ne hemde 90 kişi olmalarına rağmen bunu bize aktarabilir misin?

« Yanıtla #27 : 17 Şubat 2010, 15:15:27 »
Arkadaşlar çok ağır yorumlar var ama sandığınız kadar kötü değil birimlerimiz.Tek eksiğimiz ''Guard'' birimimizin olmaması,onun dışında Nizam-ı Cedid ler ''Rusya,Fransa,Avusturya line infantrylerinden daha iyi.''Britanya line infantryleri ise reload sürelerinin kısa olmasından kaynaklı Nizam-ı Cedidlerden daha iyi.Bunda bir sakınca yok zaten Avrupalı devletlerin o dönem kullandığı tüfeklerle bizim kullandığımız tüfekler arasında dağlar kadar fark var.Unutmayın Cezzar Ahmet Paşaya Akka savunması için desteğe giden Nizam-ı Cedid'lerimize kullanacakları tüfekler bile İngiliz ordusu tarafından verildi.

Single Player oynarken zaten Osmanlı ordusunun kötü olduğunu hiç hissetmezsiniz,çünkü single'da hat piyadesi ile guard birimini bile yenebilirsiniz.İş multiye gelince zaten iyi oyuncular ve düzenlenen turnuvalar 10k para ile oynanıyor.10k para ilede guard almak neredeyse hayal olduğu için pek sorun yok.

Greaniderlerin neden bukadar pahalı olduğunu bende anlayabilmiş değilim umarım iyi bir sebebi vardır eğer ETW deki gibilerse çok saçma olmuş diyebilirim.

Çizim konusuna hiç bişe demiyorum haklısınız o konuda.
« Son Düzenleme: 17 Şubat 2010, 15:24:12 Gönderen: ArımıSoktu »

*

Çevrimdışı Ottomans1453

• Sunguro?lu
  • *
  • 78
« Yanıtla #28 : 17 Şubat 2010, 21:07:22 »
Anlamıyorsunki  tebessum* adam hayatında görmemiş şalvarı, 2pixel resme bakarak modelliyor.

2 pixel resme bakmasına gerek yok. Ne yani Fransız askerleri modellerken 19.yy savaş kıyafetlerini mi istiyo Fransız hükümetinden? Türkiye'ye bir adamını gönderse istemediği kadar şalvar, istemediği kadar 19.yy kıyafeti bulabilirdi.
Talih elinize bir limon verirse, onunla limonata yapmayı başarabilmelisiniz.

*

Çevrimdışı famiglia_ducale

• *
  • 2533
  • Milano Dükü / The Duke of Milan
« Yanıtla #29 : 26 Şubat 2010, 10:01:06 »
DLC'leri mi beklesek? Mod mu yapsak da düzeltsek?