Rehber Tadında İnceleme! Napoleon: Total War

• 30 Yanıt
  • 14033 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı * Halife *

• *
  • 12574
  • Tek tabanca...
    • Kişisel sitem
Ynt: Rehber Tadında İnceleme! Napoleon: Total War
« Yanıtla #10 : 22 Şubat 2010, 00:36:36 »
Yazdığı gibi DLC  tebessum*

*

Çevrimdışı Ayna

• **
  • 5734
  • Ottoman44
« Yanıtla #11 : 22 Şubat 2010, 00:46:46 »
Ben bunu okumam!
 pacoz*

« Yanıtla #12 : 22 Şubat 2010, 00:58:55 »
elinize sağlık halife.
"Yaratılanı severim Yaratan'dan ötürü"

Ma'un Suresi

Dini yalanlayan adamı gördün mü? İşte o, yetimi iter, kakar. Yoksulu doyurmaya önayak olmaz. Şu namaz kılanların vay haline, ki onlar namazlarından gafildirler. Onlar gösteriş için ibadet yaparlar. Yardımı esirgerler.

*

Çevrimdışı Fearless

• *
  • 124
  • 'I do not like either of them'
« Yanıtla #13 : 22 Şubat 2010, 03:22:19 »
Multiplayer adına iyi şeyler yapmışlar... Drop-in-Battle felan çok iyi fikirler ah bir de oyun iyi cilalama oyun olmasaymış..

*

Çevrimdışı reddtiger

• *
  • 2368
  • тихий шторм
« Yanıtla #14 : 22 Şubat 2010, 10:35:58 »
Mükemmel olmuş tbr*

Si Vis Paces Pare Bellum

*

Çevrimdışı MİKO

• *
  • 83
« Yanıtla #15 : 22 Şubat 2010, 11:10:58 »
Benim bu oyun ile ilgili 2 sorum var.
1. Diyelimki campaingde savaşmak için 2-3 ordumuzu bir araya getirdik. Savaş alanına girdiğimizde Empire Total Wardaki gibi ordularımızı teker teker mi yönetiyoruz? Yani yönettiğimiz ordudaki bölükler yok oldukça diğer ordudaki bölükler mi savaşa katılıyor?
    Yoksa kindomstaki gibi savaş alanında; diğer odularımızı yapay zeka yöneterek aynı anda savaşa katılabiliyor mu? Kingdomsa üste komutan resmi ile asker sayısı gözüküyordu ve saldırı, savunma yapma seçeneği mevcuttu. Bu seçenek çok iyi idi. ETW de bu seçenek olmadığı için 1den fazla orduya saldırdığımızda zorluk çekiyorduk. Çünkü yönettiğimiz ordudaki bölükler yok oldukça (genellikle teker teker) diğer ordumuzdaki bölükler haritanın köşesinden oyuna giriyor ve kendiliğinden savaş haritasının ortasına doğru gidiyordu. Biz o bölüğün oyuna girdiğini farketmeden düşman yanlız yürüyen bölüğe saldıyor ve yok ediyor. Eger kingdomstaki seçenek yoksa NTWde bari yeni çıkan bölükler haritanın kenarında kalsın. Ortaya doğru hareket etmesinler. Ordumuz yok oldukça bölükler haritanın kenarında birikirse bizim için daha kolay yönetilecek savaşlar olur. Bölüklerin ortaya doğru yanlız yürümesinden iyidir.
2. Biz Fransa iken; savaş ekranında Napolyonu düşman askerler öldürse oyunu kaybediyor muyuz?
« Son Düzenleme: 22 Şubat 2010, 11:12:23 Gönderen: MİKO »

*

Çevrimdışı nuri_fb

• 1013
  • Devlet-i Âliye-i Osmâniyye
« Yanıtla #16 : 22 Şubat 2010, 11:40:52 »
Elinize sağlık Halife..Mükemmel olmuş.. tbr*

''Nasıl gökte tek bir tanrı varsa,yeryüzünde de tek bir han olucaktır.''
Cengiz Han

*

Çevrimdışı Elendil

• **
  • 719
  • « § Bir Sevdamız Var § » GökTürk (552-?)
« Yanıtla #17 : 22 Şubat 2010, 14:19:37 »
Multiplayer ksımları ve özellikle drop in battle seçenekleri çok güzel olmuş. CA gerçekten iyi geliştirmiş. İnceleme için elinize sağlık.

*

Çevrimdışı * Halife *

• *
  • 12574
  • Tek tabanca...
    • Kişisel sitem
« Yanıtla #18 : 22 Şubat 2010, 15:12:45 »
Benim bu oyun ile ilgili 2 sorum var.
1. Diyelimki campaingde savaşmak için 2-3 ordumuzu bir araya getirdik. Savaş alanına girdiğimizde Empire Total Wardaki gibi ordularımızı teker teker mi yönetiyoruz? Yani yönettiğimiz ordudaki bölükler yok oldukça diğer ordudaki bölükler mi savaşa katılıyor?
    Yoksa kindomstaki gibi savaş alanında; diğer odularımızı yapay zeka yöneterek aynı anda savaşa katılabiliyor mu? Kingdomsa üste komutan resmi ile asker sayısı gözüküyordu ve saldırı, savunma yapma seçeneği mevcuttu. Bu seçenek çok iyi idi. ETW de bu seçenek olmadığı için 1den fazla orduya saldırdığımızda zorluk çekiyorduk. Çünkü yönettiğimiz ordudaki bölükler yok oldukça (genellikle teker teker) diğer ordumuzdaki bölükler haritanın köşesinden oyuna giriyor ve kendiliğinden savaş haritasının ortasına doğru gidiyordu. Biz o bölüğün oyuna girdiğini farketmeden düşman yanlız yürüyen bölüğe saldıyor ve yok ediyor. Eger kingdomstaki seçenek yoksa NTWde bari yeni çıkan bölükler haritanın kenarında kalsın. Ortaya doğru hareket etmesinler. Ordumuz yok oldukça bölükler haritanın kenarında birikirse bizim için daha kolay yönetilecek savaşlar olur. Bölüklerin ortaya doğru yanlız yürümesinden iyidir.
2. Biz Fransa iken; savaş ekranında Napolyonu düşman askerler öldürse oyunu kaybediyor muyuz?

1. İnanırmısın hiç destek kuvvetlerin olduğu bir savaşa girmedim. 1. sorunun cevabını verecek hiç ortam olmadı. Demek istediğini anladım. ETW ileaynı doluğunu düşünüyorum. Akşam deneyip cevap yazarım.

2. Normalde yazı içerisinde bir çok şevkinizi kaçıracak bilgi var. Sizlerin ben yazmadan oyunda görmeniz daha mantıklı. Ancak eleştiriler ile doğan bu oyunun böyle bir yazıya ihtiyacıvardı. Bu yüzden betimlemesi geniş oldu.

Bu sorunun cevabını yazmak istemedim, kendiniz görün diye. Ama heralde merak konusu. Ben gene de yazmak istemiyorum. Fakat ısrar ederseniz yazayım  tebessum* üzülen de olabilir "bune la" diyen de.

*

Çevrimdışı MİKO

• *
  • 83
« Yanıtla #19 : 22 Şubat 2010, 16:02:03 »
1. sorunun cevabını merakla bekliyorum.
2.soruya gelince; bu cümlelerden sonra cevabını tahmin eder gibiyim. tebessum*