[Rehber] Bir Ülkenin Birimini Başka Ülkeye Eklemek

• 44 Yanıt
  • 16583 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı Ottomans1453

• Sunguro?lu
  • *
  • 78
Arkadaşlar Osmanlı'nın Gemileri ger.ekten iyi değil. Buharlı gemimiz yok maalesef. Bende bunun için isteyenlere bu gemileri nasıl Osmanlı'da oluşturacağımızı göstercem.

Adım 1: Aşağıdaki programı indirin.

Pack File Manager

Adım 2: Programı açıp file>open yolunu izleyin ce oyunun kurulu olduğu klasörde ki patch.pack dosyasını seçin

Adım 3: Aşağıdaki uygulamalarımı izleyin.

Adım 4: Burası çok önemli. Hangi askerin Osmanlı'da da çıkmasını istiyorsanız o ünite'nin karşısında ki alana "ottomans" yazın. Ancak oyundaki dengelerin bozulmaması için şöyle yapın: Aynı gemiden iki tane yazılı yerlerde karşısında "spa_britain" ya da "spa_france" yazan yerleri "ottomans" yapın. Böylece Gemi hem Osmanlı'da çıkar hem diğer ülkede.

Örneğin; Buharla çalışan Gemilerden olan "İrronclan" adlı Üniteyi Osmanlı'da çıkarmak için aşağıda yaptığımı yapıyorsunuz.

Aım 5: Kaydedin. Bu dosyayı "patch1.pack" adı ile kaydedin. Orjinal dosyanızı "patch2.pack" yapın. Düzenlemiş olduğumuz dosyanın ismini de "patch.pack" olarak değiştirin. İşlem tamam.

NOT: ALINTI DEĞİLDİR.
« Son Düzenleme: 15 Kasım 2014, 02:54:07 Gönderen: mehmetozan »
Talih elinize bir limon verirse, onunla limonata yapmayı başarabilmelisiniz.

Yararlı bir çalışma.  tbr*

Teşekkürler.  tebessum*

*

Çevrimdışı flyer

• **
  • 195
zaten iyi olsaydı şaşardım

*

Çevrimdışı goko12

• **
  • 182
senin dediklerini yapıyorum ama hata veriyor

zaten iyi olsaydı şaşardım

Tarihi gerçekçiliğe uygun olduğu için ben de şaşardım. Katılıyorum.

*

Çevrimdışı flyer

• **
  • 195
üç seçenek var

ya bize tarih yanlış öretiliyor
ya onların öğrendiği tarih doğru bizimki abartılı yada tam tersi
veya CA firması tarih ile ilgili hiç birşey bilmiyor

1700 de dünyanın sayılı donanmalarındandı güzel olacak dediler. abarttılar filan ortada bişey yok uz*

Osmanlı donanması en iyi döneminde bile modern değildi, tecrübeli bir tayfaya ve sayıca üstünlüğe dayanıyordu. Bu ikisi İnebahtı'da gidince Osmanlı'nın deniz gücü hiç yerine gelemedi. Osmanlı'nın 1700'de Dünya'nın sayılı donanmalarından birine sahip olduğunu düşünüyorsan evet tarihi yanlış öğrenmişsin.

*

Çevrimdışı flyer

• **
  • 195
bunu kimse bilemez sadece okullarda öğretilenler 18. yy da dahi dünyada 4. donanmaya sahip deniliyordu

üstelik sallama hususunda çok yeteneklisin en modern zamanda bile sayıca üstünlüğe dayanıyor cümlesinden kimin yanlış tarih öğrendiği ortaya çıkıyor kendinden sayıca üstün donanmaları modern olmadığı için yeniyordu değilmi yardir* bırakın Allah aşkına bu forumda ne çok şey bilen arkadaşlar var

*

Çevrimdışı Ottomans1453

• Sunguro?lu
  • *
  • 78
Osmanlı donanması en iyi döneminde bile modern değildi, tecrübeli bir tayfaya ve sayıca üstünlüğe dayanıyordu. Bu ikisi İnebahtı'da gidince Osmanlı'nın deniz gücü hiç yerine gelemedi. Osmanlı'nın 1700'de Dünya'nın sayılı donanmalarından birine sahip olduğunu düşünüyorsan evet tarihi yanlış öğrenmişsin.

Ah dostum ne kadar çok şey biliyorsun. Senin bu söylediğine tek bir şey söylicem:

İstanbul surlarının önüne tarihin o zamana kadar gördüğü en devasa ve en modern topları döken kimdi? Herhalde İngilizler  kah*  

He bir de sen hiç "Preveze Deniz Savaşı" diye bir savaş duydun mu? Yazdıklarına bakılırsa duymamışsın. Şiiri bile var:

Deniz ufkunda bu top sesleri nerden geliyor?
Barbaros, belki, donanmayla seferden geliyor!
Adalar`dan mı? Tunus`dan mı, Cezayir`den mı?
Hür ufuklarda donanmış iki yüz pare gemi
Yeni dogmuş aya baktıklari yerden geliyor;
O mübarek gemiler hangi seherden geliyor?

Heyhat! Tarihimizi kötülemekte üstümüzü yok. En çok üzüldüğüm nokta bu.  uzgun*
« Son Düzenleme: 12 Mart 2010, 12:09:52 Gönderen: Ottomans1453 »
Talih elinize bir limon verirse, onunla limonata yapmayı başarabilmelisiniz.

*

Çevrimdışı flyer

• **
  • 195
ottomans1453 arkadaşıma katılıyorum

ayrıca bu ozaniel adlı üye din düşmanı osmanlı düşmanı birisi olmalıki çekememezlik yapıyor. madem osmanlıyı o kadar kötülüyorsunuz çağdaş dediğiniz türkiyede topu topu 30 tane savaş gemisi var . akdeniz karadeniz ege de hiç bir etkinliği yok  en azından o kötülediğin osmanlı buraların hakimiydi yinede sizin gibi düşünenler yüzünden türkiye gelişmiyor. birde gelişmiş dersiniz türkiyeye ilk önce zihinsel olarak gelişmek lazım