Napoleon: Total War için Sık Sorulan Soruları Cevapladık (SSS)

• 269 Yanıt
  • 24295 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı * Halife *

• *
  • 12574
  • Tek tabanca...
    • Kişisel sitem
Rome Realism modu yöneticisi bir imza kampanyası başlattı. Ban facebook'tan, e-posta adresimden birkaç tane mesaj gönderdi bu husus hakkında yardım için. Mod yapımı konusu oldukça sorunlu. Bu imza kampanyasına katılım 30bini buldu heralde. Ama halen yapımcılardan bir cevap yok. Bu yüzden sorunun cevabı olumsuz.

hımm, umarım CA bu hatasının farkına varır

*

Çevrimdışı Commandante

• 62
  • Joachim Murat
ele gecirilen devletlerin askerleri bizim adimiza savasiyormu?

horatio nelson denizlerde gercekteki gibi basa belami?

birde empire da en fazla sinir oldugum nokta,az askerle isgal girisimi yapiyordu dusman devlet(yani sizin mevcut ordunuza karsi yetersiz ordularla saldirmalar oluyordu) bundada ayni yapay zeka sorunu varmi yoksa medieval 2 deki gibi kalabalik bir sekildemi saldiriyor dusman?

son soru buda yapay zekayla alakali,onemli sehirlerin ele gecirilmesi daha zor olmasi lazim herzaman.ancak bu simdiye kadar total war serilerinin en buyuk sorunlarindan birisi olmustur,napolyondada ayni sorun mevcutmu? simdiden tesekkurler adminim.;)
« Son Düzenleme: 16 Mart 2010, 17:34:40 Gönderen: * Halife * »

*

Çevrimdışı * Halife *

• *
  • 12574
  • Tek tabanca...
    • Kişisel sitem
1-Evet, kukla devlet bölümündeki cevapda yazdığı gibi. Ele geçirdiğiniz devletler sizin için diğer devletlere savaş açabiliyor.
2-Nelson tam bir bela  tebessum*
3-Merak etme bol bol kendi ordularının gücünde hatta daha güçlü ordularla çarpışacaksın.
4-Ülkeler en iyi birimlerden oluşan askerleri ve ağır topları ana şehirlerinde bekletiyorlar. Yani düşmanı alt etmek kolay değil, tek şehirli ülkeler için de aynı şey geçerli.

*

Çevrimdışı Commandante

• 62
  • Joachim Murat
1-Evet, kukla devlet bölümündeki cevapda yazdığı gibi. Ele geçirdiğiniz devletler sizin için diğer devletlere savaş açabiliyor.
2-Nelson tam bir bela  tebessum*
3-Merak etme bol bol kendi ordularının gücünde hatta daha güçlü ordularla çarpışacaksın.
4-Ülkeler en iyi birimlerden oluşan askerleri ve ağır topları ana şehirlerinde bekletiyorlar. Yani düşmanı alt etmek kolay değil, tek şehirli ülkeler için de aynı şey geçerli.

iste simdi mutlu oldum..tekrar tesekkurler admin kardesim.  tebessum*

Ynt: Napoleon: Total War için Sık Sorulan Soruları Cevapladık (SSS)
« Yanıtla #15 : 04 Mayıs 2010, 16:13:27 »
Selamlar benim bikaç sorum olucak:)
En son oynadıgım rome total war oyununda diplomat elamanı gönderek ticaret anlaşması yapabiliyorum ama sonrasında ne oluyorsa ticaret gelirlerim azalıyordu.Haritada ülkelerin sınırları yada varlıkları değiştikce diplomat ile güncelleme yapmak mı gerekiyordu acaba  ve burdan yola çıkarak napolyon ile ilgili sormak istediğim sorular birincisi,ilk defa oynıyacağım ve ticaret ile savaş olayını dengede tutmak mümkünmü? bir diğer sorum ise belli bi genişlemeden sonra ülke sınırlarımı sabit tutarak savaşmadan ticaret yaparak en azından bir süre oyunu sürdürebilmek mümkün mü?
Belki çok alakasız sorular ama total war'ın mantıgını bi türlü çözememiş birisi olarak bunları soruyorum ilginize teşekkürler arkadaşlar şimdiden =)

« Yanıtla #16 : 29 Mayıs 2010, 13:48:35 »

birde empire da en fazla sinir oldugum nokta,az askerle isgal girisimi yapiyordu dusman devlet(yani sizin mevcut ordunuza karsi yetersiz ordularla saldirmalar oluyordu) bundada ayni yapay zeka sorunu varmi yoksa medieval 2 deki gibi kalabalik bir sekildemi saldiriyor dusman?

son soru buda yapay zekayla alakali,onemli sehirlerin ele gecirilmesi daha zor olmasi lazim herzaman.ancak bu simdiye kadar total war serilerinin en buyuk sorunlarindan birisi olmustur,napolyondada ayni sorun mevcutmu? simdiden tesekkurler adminim.;)

öncelikle az askerle işgal girişimi demek doğru olmaz... orada amaç işgal değil nitekim sana göre güçsüz ya da güçlü olan düşman hem küçük işletmelerinizi yağmalıyor size o az asker sayesinde para kaybettiriyor .. hem de askerlerinizi ve sizi oyalayıp kendi ekonomik ya da askeri durumu için zaman kazanıyor . bu gayet mantıklı bir yağmalama yöntemi .. ben birkaç süvari birlikle iran ticaretini durma noktasına getirdiğimi hatırlıyorum ki tabikide çok güçlü orduları vardı .. sonunda kaybediyordum süvarileri .ama o dönem içerisinde ekonomisi duran iran tehlikesinden kurtuluyorum.. . yani kısacası orada bir yapay zeka sorunu yok bu gayet normal ..

son sorun için de şunu söyleyebilirim ki ETW de büyük şehirleri almak hiçbir zaman kolay olmamıştır eğer wery hard oynuyorsan ki ben easy de bile çok zorlandığımı hatırlıyorum... büyük şehirlerden kastım Madrid - Paris - Viana - Roma - Moscova - bu tarz yerleri kimse öyle elini kolunu sallaya sallaya alamaz very hard ta.. alsada sadece birini o dönemde düşman devltn ekonomik sorunları v.s şeyler sayesinde almıştır ama çok nadirdir...Ben Madrid e yedi full ordulu komutanla daldığımı ancak başarısız olduğumu bilirim..
devlet i aliyye i osmaniyye

*

Çevrimdışı DBank

• Witch kinG
  • 1034
« Yanıtla #17 : 01 Haziran 2010, 01:47:42 »
Selamlar benim bikaç sorum olucak:)
En son oynadıgım rome total war oyununda diplomat elamanı gönderek ticaret anlaşması yapabiliyorum ama sonrasında ne oluyorsa ticaret gelirlerim azalıyordu.Haritada ülkelerin sınırları yada varlıkları değiştikce diplomat ile güncelleme yapmak mı gerekiyordu acaba  ve burdan yola çıkarak napolyon ile ilgili sormak istediğim sorular birincisi,ilk defa oynıyacağım ve ticaret ile savaş olayını dengede tutmak mümkünmü? bir diğer sorum ise belli bi genişlemeden sonra ülke sınırlarımı sabit tutarak savaşmadan ticaret yaparak en azından bir süre oyunu sürdürebilmek mümkün mü?
Belki çok alakasız sorular ama total war'ın mantıgını bi türlü çözememiş birisi olarak bunları soruyorum ilginize teşekkürler arkadaşlar şimdiden =)

Senin sorular rtw kısmında olacaktı ama neyse ben cevaplayım.
 Gelirlerinin birden bozulmasının sebebi ya askerlerin fazladır yada çok fazla bina yapıyorsundur(para peşin ödendiği için eksiliyordur)yada liman veya yollarında düşman birimleri kervanları engelliyordur ve bir kere ticari antlaşma yapmam yeter sınırlarla alakası yoktur ama bazen karşı taraf bozuyor o başka.
 Ntw gelirsek evet savaşı ve ticareti dengede tutmak mümkün iyi bir general ve full ordu dünyayı almana yeter    tebessum*.Diyer soru ise evet savaş yapmadan sırf ticaret ile durmak mümkün ancak ezeli rakiplerini yıkarsan yoksa eninde sonunda dalıyorlar sana.

« Yanıtla #18 : 25 Temmuz 2010, 18:32:49 »
arkdaslar ben yeni basladım osmanlıyla diplomat gibi şeyleri nasıl yapıcam ?

« Yanıtla #19 : 25 Temmuz 2010, 19:09:01 »
diplomat gerekmiyor diye biliyorum. diplomasi sayfasından yapabilirsin diplomasiyi
İMZA SİLİNDİ - BOYUT önemli olan imzanın boyutu değil işlevi
Eğer laik görürseniz ben Rome: Total War genel veya modifikasyonlar da bölüm sorumlusu olabilirim.

adam dinle romeyı ayırıyor beyler