Klan İnceleme Yazısı 1 Chosokabe Klanı

• 20 Yanıt
  • 11057 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı * Halife *

• *
  • 12572
  • Tek tabanca...
    • Kişisel sitem
Klan İnceleme Yazısı 1 Chosokabe Klanı
« : 18 Aralık 2010, 15:34:04 »

Total War Shogun 2′deki klanları tanımak, oyunda başarılı olmanın en önemli etkenlerinden birisi. Her klan kendine has özelliklere sahip. Kimi klan at sürmede ustayken kimi klan da okçulukta uzman. Siz Total War'cular kendi oyun tarzınıza göre en ideal klanı seçmek mecburiyetindesiniz. Böylece oyunla bütünleşebilir ve başarılı olabilirsiniz. İlk klan incelemesi birkaç gün önce yayınlandı. Bakalım SEGA Blog'da hangi klan tanıtılmış?

Chosokabe Klanı'na mercek tuttuk. Tarihi açıdan inceledik ve oyunculara öngörüler sunduk (Tıklayın)
« Son Düzenleme: 17 Şubat 2012, 07:22:55 Gönderen: * Halife * »

*

Çevrimdışı BahadırHan

• 1308
  • Türk Milleti Bir Beydir,Beylerin Ağası Olmaz
    • Total War Türkiye
Ynt: Klan İnecleme Yazısı 1 – Chosokabe Klanı
« Yanıtla #1 : 18 Aralık 2010, 15:41:15 »
Güzel bir inceleme ve çeviri.  pacoz*

Nerede Bir Türk Varsa Orayı Kalbinden Seveceksin.
Bahadır Han

*

Çevrimdışı * Halife *

• *
  • 12572
  • Tek tabanca...
    • Kişisel sitem
Ynt: Klan İnecleme Yazısı 1 ? Chosokabe Klanı
« Yanıtla #2 : 18 Aralık 2010, 15:43:11 »
Yazının hepsi çeviri değil arkadaşlar. Klanın tarih bilgisi ve stratejik konumu da yazıda yer almakta. Bakmadan geçmeyin. Bu başlık altında oyun çıkana kadar Chosokabe klanı hakkında bilgiler paylaşalım ve strateji güdelim arkadaşlar.  tbr*

*

Çevrimdışı batufb94

• Young Guard
  • **
  • 5500
  • Orantısız zeka
Ynt: Klan İnecleme Yazısı 1 � Chosokabe Klanı
« Yanıtla #3 : 18 Aralık 2010, 15:47:01 »
Güzel inceleme  tbr*
]

« Yanıtla #4 : 18 Aralık 2010, 17:35:02 »
Tebrik ederim güzel inceleme.

*

Çevrimdışı apolyon

• 266
  • Osmanlı "Taklid Dahi Edilemeyecek Kadar" Büyüktür.
« Yanıtla #5 : 18 Aralık 2010, 19:27:58 »
aga yazının aslını segadan okudum buradaki tercümesi de harika ellerinize sağlık tbr* anlatım ve çıkarımlardan anlaşılacağı üzere önceki tw'lerden baya farklı şeyler bekleyebilir.... miyiz acaba? kah*

Sonunu düşünen kahraman olamaz...!!

*

Çevrimdışı Grenadier

• 265
  • Come mortal witness your demise
« Yanıtla #6 : 18 Aralık 2010, 20:09:34 »
Chosokabe Klanının Özellikleri
Okuduğumuz metinden ne çıkartabiliriz:
Tarım bonusumuz var. Halk tarımda usta olduğu için kısa sürede para elde etme imkanımız var.
Okçuluk bizim işimiz. Eğer Chosokabe Klanı sizin seçiminiz olursa düşmanla çok fazla sıcak temasa girmeden savaşı sürdürmelisiniz. Yani menzil birimlerinde ustaysanız Chosokabe size göre bir klan.
Olasılık ? atlı birimlerde zayıfız. Daha çok keşif için kullanılan süvari birliklerimiz olacak gibi. Bu yüzden atlı birimlerimize güvenmemeliyiz.
Olasılık ? diğer klanlar gibi savunma yapamıyoruz. Halk tarımla uğraştığından taş ocaklarında geri kalmış. Bu yüzden başkası bu teknolojiye sahipken biz birkaç araştırma ve fetih sonrası sağlam yapıları inşa edebileceğiz.

Bonuslara bittim yav  tbr*
« Son Düzenleme: 18 Aralık 2010, 20:09:52 Gönderen: Grenadier »

League of Legends

*

Çevrimdışı mert41

• 1309
  • Düşman,en iyi öğretmendir...
« Yanıtla #7 : 18 Aralık 2010, 21:59:26 »
Shogun 2 de alacağım ilk ülke olacak sanırım.Böbürlenmek gibi olmasın ama okçulukta ustayımdır  tbr*
Benim düşmanım çoktur, benimle eşit olan yoktur. Zeytin ağaçları gölgesinde İtalya fethedilemez dediler... Firavunların ve Kralların bölgesi Mısır asla küçük düşürülemez dediler... Karların ve ormanların içindeki Rusya evcilleştirilemez dediler... Şimdi hiçbir şey söyleyemiyorlar. Benden korkuyorlar. Doğal bir felaket gibi, yıldırım ve ölüm saçan.Diyorum ki Ben Napolyon'um. Ben İmparatorum.

*

Çevrimdışı BahadırHan

• 1308
  • Türk Milleti Bir Beydir,Beylerin Ağası Olmaz
    • Total War Türkiye
« Yanıtla #8 : 18 Aralık 2010, 22:10:32 »
aga yazının aslını segadan okudum buradaki tercümesi de harika ellerinize sağlık tbr* anlatım ve çıkarımlardan anlaşılacağı üzere önceki tw'lerden baya farklı şeyler bekleyebilir.... miyiz acaba? kah*

Çok teşekkürler yapabildiğimin en iyisi yaptım.  tebessum*

Nerede Bir Türk Varsa Orayı Kalbinden Seveceksin.
Bahadır Han

« Yanıtla #9 : 25 Aralık 2010, 01:07:10 »
Bunlar shogunluk değilmi?Tam olarak iyi bir japon tarihçisi değilim ama ben shogunate olarak biliyorum.