Total War: Shogun 2 Türkçe Yama Ansiklopedi

• 95 Yanıt
  • 17438 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ynt: Total War Shogun 2 Ansiklopedisi'ni Türkçeleştiriyoruz
« Yanıtla #10 : 25 Şubat 2011, 17:53:56 »
Ben "Tarihî Savaşlar" bölümünü çevirmek istiyorum.
http://www.totalwar-turkiye.com/encyclopedia/how_to_play/062_enc_hist_battles.html

Bu çevirileri Not Defteri'ne yazabilir miyiz? Microsoft Office bende çalışmıyor da...

not defterinde yazabilirsin ama html kodları filan var onları da çevirirsen komple gider  yardir* onları ayırt edebilecek bilgiye sahibim diyosan yapabilirsin. ben text olarak açtım baktım çok kısa geldi bilgiler bana şimdi frontpage kurup bi daha bakıcam öyle çeviricem. sen yine de yetkililerin söyliyceklerini bekle.

*

Çevrimdışı CradonWar

• 1407
  • Nam-ı Diğer "Rhyfella"
    • Bethesda Türk
« Yanıtla #11 : 25 Şubat 2011, 18:18:54 »
Tabii ki ayırt edebilirim, espriydi di mi tebessum*?..
Sayfa kaynağını görüntüleyip kodlar dışındaki yani tüm yazıları çevirebilirim de bu tümünü yalnızca Not Defteri'ne kaydedebilirim, umarım sorun olmaz tebessum*... Veya başka nasıl yapayım?

!!! TAŞI TOPRAĞI ALTIN; İSTANBUL !!!

*

Çevrimdışı R.Alper

• 1157
  • ...
« Yanıtla #12 : 25 Şubat 2011, 18:25:32 »
ben "Arts" bölümünü çevirmek istiyorum

http://www.totalwar-turkiye.com/encyclopedia/arts.html
ROMA INVICTA

« Yanıtla #13 : 25 Şubat 2011, 18:28:19 »
 tebessum* sen kodlarla oynamadan sadece çeviriyi yaparsan olması lazım. kodlar zaten durucağı yeri filan belli ediyo. ben frontpage ile açtım biraz tuhaf görünüyo ama not defterinden kat kat iyi  tebessum* şimdi bide dreamweaver indiriyorum ondan daha düzgün görüntülenir diye düşünüyorum. sende indirebilirsin istersen. yada frontpage de hata varsa silip tekrar yüklemek çözebilir sorunu.

« Yanıtla #14 : 25 Şubat 2011, 18:33:50 »
 Yaa nasıl yapacağız ben anlamadım. Ben şu an orada İngilizce yazan şeyleri Word'e Türkçe olarak yazıyorum. Nasıl yapmam gerekiyor ki? Sayfanın kodlarını kopyalayıp onun üstünde mi yapacağız?
« Son Düzenleme: 25 Şubat 2011, 18:34:45 Gönderen: ahmetnudu »

« Yanıtla #15 : 25 Şubat 2011, 19:05:12 »
Yaa nasıl yapacağız ben anlamadım. Ben şu an orada İngilizce yazan şeyleri Word'e Türkçe olarak yazıyorum. Nasıl yapmam gerekiyor ki? Sayfanın kodlarını kopyalayıp onun üstünde mi yapacağız?

frontpage de açarsan alttaki resimdeki gibi görürsün.

text de açarsan alttaki gibi görürsün

text de dikkat ediceğin nokta kodları silmeden çeviri yapmak. kodları silersen düz yazı olarak gözükür ansiklopedi de.

eğer frontpage gibi bi program ile çeviriyosan da yazılardaki linkleri silmemen lazım. silersen tek bir sayfada kalırsın sayfa geçişleri olmaz

« Yanıtla #16 : 25 Şubat 2011, 19:14:08 »
Bende frontpage var. Bu sayfayı oraya nasıl aktarıcam?

Edit tamam buldum çok sağol.
« Son Düzenleme: 25 Şubat 2011, 19:15:13 Gönderen: ahmetnudu »

*

Çevrimdışı R.Alper

• 1157
  • ...
« Yanıtla #17 : 25 Şubat 2011, 20:41:48 »
Google Chrom kullanıyorum nasıl forntpage e aktarcağım srn*
ROMA INVICTA

« Yanıtla #18 : 25 Şubat 2011, 20:50:40 »

bilgisayarında frontpage varsa frontpage i aç sonra çevirmek istediğin sayfayı frontpage e sürükle yada frontpage in dosya menüsünden aç deyip çeviriceğin dosyayı seç. ben daha 1 sayfa çevirebildim. ne biçim bişey bu ya  pacoz* bi cümle için kaç saat uğraşıyorum  tebessum*

edit: shogun sende varsa alttaki adrese girip istediğin dosyalara ulaşabilirsin.

D:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\total war shogun 2 demo\data\encyclopedia
« Son Düzenleme: 28 Şubat 2011, 19:50:26 Gönderen: bozkirsovalyesi »

*

Çevrimdışı Silahtar Ağa

• **
  • 552
  • Her nefis ölümü tadacaktır...
« Yanıtla #19 : 25 Şubat 2011, 21:56:27 »
Hımm. Ben html'den falan anlamam ama İngilizce hazırlık öğrencisiyim, word'e çeviri yapabilirim...

Ey bir aileyi yönetemeyen ilerici 3 kıta 7 iklimi yöneten ecdadın mı gerici ?