Kasmaması İçin bir Yol (deneyin mutlaka)

• 154 Yanıt
  • 24421 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ynt: Kasmaması İçin bir Yol (deneyin mutlaka)
« Yanıtla #10 : 10 Mart 2011, 18:53:21 »
kod aslında grafiklerin sınırını kaldırıyor. bu olayı baya aramıştım ben. 256 mb ekran kartı belleğim vardı.(laptopda) ve ayarları mediumdan yukarı çekemiyodum. bu "10131500000" sayısının yaradığı iş aslında tam olarak şu; oyun sizin kaç mb lik vidyo belleğine sahip olduğunuzu saptıyo. sonra ona göre grafik ayarlarına bi sınır koyuyo ki siz ayarları sonuna kadar açıp gpu nuzu zorlamayın. bu kodu yazınca ekran kartınızın belleği ne olursa olsun o kodlara bakarak oyun sizin ekran kartı belleğinizi 1 gb sanıyo ve tüm kısıtlamaları kaldırıyo. buda demek oluyo ki bu oyunun bütün grafik özelliklerini açabilmek için 1 gb ekran kartı gerekiyo. biz ekran kartımızı 1gb gösterince oyundaki kısıtlamalar kalkıyo ama kasmaya karşı nasıl bi etki ediyo tam anlamadım. deneyen var mı benim daha fırsatım yok. deneyince bende yazabilirim. bu sistemin diğer oyunlarda da geçerli olması lazım deneyen yazsın bizde öğrenelim tbr*

edit: aynı dosya diğer oyunların aynı dizininde olması lazım. ben etw den biliyorum ama önceki oyunlarda var mı bilmiyorum.
« Son Düzenleme: 10 Mart 2011, 18:54:39 Gönderen: £l£ssar »

*

Çevrimdışı batufb94

• Young Guard
  • **
  • 5500
  • Orantısız zeka
« Yanıtla #11 : 10 Mart 2011, 19:14:56 »
Şimdi oyun bende higta normal çalışıyor faka ultrada kasma yapıyordu bazen şimdi 1900 çözünürlükte bile sorun yok
]

« Yanıtla #12 : 10 Mart 2011, 19:16:42 »
harita modunda mı kasma yok yoksa savaş alanında mı? yoksa her ikisinde de mi? eğer harita modunda kasma yoksa çok iyi tebessum* oyuna yeniden ısınırım tebessum*

*

Çevrimdışı batufb94

• Young Guard
  • **
  • 5500
  • Orantısız zeka
« Yanıtla #13 : 10 Mart 2011, 19:38:49 »
Bende haritada kasma yok zaten ama savaş alanında etkisini gördüm
]

« Yanıtla #14 : 10 Mart 2011, 19:45:34 »
Çok çok faydalı bir bilgi teşekkürler  tbr* Shogun 2'de denedim fakat şuan işteyim bakalım oyuna girdiğimde ne olacak  ask*
« Son Düzenleme: 10 Mart 2011, 19:46:18 Gönderen: Officer »

« Yanıtla #15 : 10 Mart 2011, 20:02:15 »
 Allah allah çok garip bir şey. stmab*

« Yanıtla #16 : 10 Mart 2011, 20:03:40 »
Bende haritada kasma yok zaten ama savaş alanında etkisini gördüm

bi yerden başka biryere giderken hiç takılmadan gidiyo mu sende? bende o sorun var işte yoksa savaş haritasında oldukça güzel bende ve hala deneyemedim tebessum* ama deniycem inşallah

*

Çevrimdışı mert41

• 1309
  • Düşman,en iyi öğretmendir...
« Yanıtla #17 : 10 Mart 2011, 20:19:15 »
C ye baktım documents and settings diye bir dosya yok.Acaba bu sadece windows xp için mi geçerli ?  srn*
Benim düşmanım çoktur, benimle eşit olan yoktur. Zeytin ağaçları gölgesinde İtalya fethedilemez dediler... Firavunların ve Kralların bölgesi Mısır asla küçük düşürülemez dediler... Karların ve ormanların içindeki Rusya evcilleştirilemez dediler... Şimdi hiçbir şey söyleyemiyorlar. Benden korkuyorlar. Doğal bir felaket gibi, yıldırım ve ölüm saçan.Diyorum ki Ben Napolyon'um. Ben İmparatorum.

« Yanıtla #18 : 10 Mart 2011, 20:42:26 »
evet öyle win 7 ve vistada kullanıcılardan giriyosun sonra kendi kullanıcı adın, appdata ve roaming olması lazım. sonrası yine the creative assambly diye devam ediyo..

« Yanıtla #19 : 10 Mart 2011, 20:49:27 »
süper oldu en iyi grafiklerde kalabalık olduğunda azcık kasıodu artık onuda yapmıo tbr*