Shogun 2 Yükleme Sorunu ve Çözüm

• 35 Yanıt
  • 25953 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Shogun 2 Yükleme Sorunu ve Çözüm
« : 19 Mart 2011, 16:05:12 »
Merhabalar,

Dün akşam Empire ve Napoleon edisyonları haricinde olduğu gibi yeni Total War oyununu satın aldım. Çok oyun oynayan bir insan olmadığımdan ve son bir kaç yıldır çok az oyun aldığımdan dolayı Steam ile ilk kez tanıştım ve tabii ki cinnet geçirdim.

Shogun 2, DVD'den kurulmak yerine Steam'den indirilmeye çalışılıyordu. Ben akşam bayağı uğraştım, belki konuya yabancı olanlara yardımı olur diyerek buraya da ekleyeyim dedim. Bu konu ile alakalı iki çözüm mevcut. Total War resmi forumlarında şöyle bir öneri var;
-------------------------------------------------------------------

* Steam oyun listesini açın
* Shogun 2'nin üzerinize imlecinizi getirin ve sağ tuşa basın. Burada 'Delete local content' seçeneğine tıklayın. Oyunun Steam üzerindeki kurulumu silinecektir.
* 1 numaralı DVD'yi bilgisayarınıza takın ve Steam'i kapatın (Kapatmak için File => Exit).
* Windows start menüsünde "Start" tuşuna basın ve Run seçeneğini tıklayın.
* Gelen ekranda şu komutu girin;

c:\program files (x86)\steam\steam.exe -install E:

E: DVD sürücünüz ve/veya Steam dosyanız farklı bir yere kuruluysa gerekli düzenlemeleri yapın. OK dedikten sonra muhtemelen DVD üzerinden kurulum başlayacak ve akabinde 500MB'lık bir güncelleme dosyası indirilerek oyun oynanabilir hale gelecektir.

-------------------------------------------------------------------

Ancak bu işlem bazen başarıya ulaşamıyor. Bu durumda bir kaç kez kurulumu kapatıp açmanız gerekiyor. Bu durumda yine Steam oyun listesini açarak Shogun 2'nin üzerine imlecinizi getirerek sağ tuşa basmanız gerekiyor. Burada 'Delete local content' seçeneğine tıklayın. Oyunun Steam üzerindeki kurulumu silinecektir.

Bir kaç denemenin arkasından DVD'den kurulum başlayacaktır. Sonrasında yine Steam 500MB'lık bir güncelleme indirerek bir süre sizi bekletiyor. Ancak tüm bu işlemlerin ardından Shogun 2'yi oynamaya başlayabiliyoruz.

Umarım faydası dokunur,
Sevgiler
Hakan
« Son Düzenleme: 20 Mart 2011, 01:14:07 Gönderen: hakancez »

*

Çevrimdışı DBank

• Witch kinG
  • 1034
Ynt: Shogun 2 Yükleme Sorunu ve Çözüm
« Yanıtla #1 : 19 Mart 2011, 16:19:12 »
Çok yardımcı oldun sağ ol.Steam nefretlik bir program insan şu install sorununu çözer her oyun aldığımda aynı sorun dov*

*

Çevrimdışı Kefren

• **
  • 913
  • Veteriner Hek. M.Akif Ersoy'un İzinde...
    • Kişisel Web Sayfası
« Yanıtla #2 : 19 Mart 2011, 23:33:41 »
teşekkürler sabit konu yapıyorum.

Kişisel Blog Sayfam:serkanaraz.blogspot.com

« Yanıtla #3 : 20 Mart 2011, 01:14:42 »
Çok yardımcı oldun sağ ol.Steam nefretlik bir program insan şu install sorununu çözer her oyun aldığımda aynı sorun dov*

İşinize yaramasına sevindim. Steam gerçekten biraz sinir bozucuymuş...

*

Çevrimdışı * Halife *

• *
  • 12572
  • Tek tabanca...
    • Kişisel sitem
« Yanıtla #4 : 20 Mart 2011, 01:28:34 »
Steam dünyasına hoşgeldin  tebessum*

« Yanıtla #5 : 21 Mart 2011, 22:03:45 »
Steamdan oyunu sorunsuz oynarken bu akşam oyun açılmıyor benzer sorunla karşılaşan oldumu,çözüm varmı?

« Yanıtla #6 : 08 Nisan 2011, 09:51:06 »

E: DVD sürücünüz ve/veya Steam dosyanız farklı bir yere kuruluysa gerekli düzenlemeleri yapın. OK dedikten sonra muhtemelen DVD üzerinden kurulum başlayacak ve akabinde 500MB'lık bir güncelleme dosyası indirilerek oyun oynanabilir hale gelecektir.

bu ne demek oluyor acaba beni windows türkçede
steamdan kurmayı deniyorum bazen 15 saat bazende 1 gün 1 saat kaldı diyor senin dediğin gibi kurmak istiyorum bana bi yardım edermisin

« Yanıtla #7 : 08 Nisan 2011, 12:05:37 »
Steamdan oyunu sorunsuz oynarken bu akşam oyun açılmıyor benzer sorunla karşılaşan oldumu,çözüm varmı?

nasıl açılmıyo biraz daha anlatabilirsin ama bende genelde oyunu çalıştır dedikten sonra çalışmayı durdurdu gibi bi hata geliyo. ona da yapıcak pek bişey yok gibi. bikaç kere deniyorum açılmazsa oyunun dosyalarının olduğu yere girip oyunun exe sinden çalıştırıyorum oyunu.

bu ne demek oluyor acaba beni windows türkçede
steamdan kurmayı deniyorum bazen 15 saat bazende 1 gün 1 saat kaldı diyor senin dediğin gibi kurmak istiyorum bana bi yardım edermisin

başlata menüsüne gelin ve ordan çalıştır 'ı açın demek. çalıştır'ı açmak için win7 den başlat menüsünde bi kısayol yok. bunun yerine ctrl ve r tuşlarına basarsan çalıştır. yani küçük bi ekran gelir karşına. oraya
Alıntı
yazın demiş ama steam ın kurulu olduğu yere göre değişir o kısım. senin steam "d" sürücüsünde kurulu ise ordaki c yi d yapıcaksın. sonundaki "e" harfi de e sürücündeki cd den yükleme yapıcağını anlatıyo. senin sürücünün ismi farklı bişeyse onu yazıcaksın oraya. cd de değil de pc üzerinde başka bi yerdeyse sanırım oraya tam yolu girmen gerekiyo.

*

Çevrimdışı Bushidoka

• 21
  • Rain of blood.
« Yanıtla #8 : 03 Temmuz 2011, 00:22:40 »
Herkese selamlar..
arkadaşlar oyun bugün elime geçti fakat yüklemede benzer bir sorun yaşıyorum.
DVD içinden steam.exe kuruluyor fakat oyun bilgisayarımdan değilde internetten kurulmaya çalışıyor. tahmini işlem süreside 17 saat civarında.Sanırım aynı sorunu yaşıyorum fakat arkadaşın bahsettiği yöntemi tam olarak izleyemiyorum...
 "c:\program files (x86)\steam\steam.exe -install E:"  gibi bir komut yolu izleyemiyorum.
c:\program files\steam\steam.exe bu komut ise sadece aynı işlemi tekrarlatıyor yani ek olarak yükleyeceği dosyaların yerini bildiren bir komut olmamış oluyor..3-4 saattir hertarafı kurcaladım fakat belkide kafa yorgunluğu çıkamadım işin içinden...teşekkürler.

-oyunum orjinal
-işletim sistemim XP
-donanım Max. seviyede

...Sunucudan indirdim uzun sürdü ama hallettim artık  ehi*
« Son Düzenleme: 10 Temmuz 2011, 21:59:32 Gönderen: Bushidoka »
Kötü Bir Barış, Savaştan Daha Berbattır.

« Yanıtla #9 : 12 Ağustos 2011, 00:14:35 »
@crossbowman
sorununuz aynı mı? olmayan ne? cd den kurmaya çalışınca olmuyo mu?