Total War: Shogun 2 Ticaret Mekanizması

• 22 Yanıt
  • 14949 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı Jerrys35

• *
  • 641
  • Total War OST Sever
Total War: Shogun 2 Ticaret Mekanizması
« : 23 Haziran 2011, 13:05:25 »
 Forumda gezinirken gördüğüm mesajlarda birçok arkadaşın hala Shogun 2 de ticaretin nasıl yürüdüğünü anlamadığını gördüm. Bu yüzden bu rehberi yaptım, yeterince açıktır, umarım işinize yarar. Şimdi rehbere geçelim.

Yukarıdaki iki resimde örnek olarak kaynakların nasıl elde edildiğini gösterdim, eğer bunlardan birine sahip değilseniz sadece sıradan malların (Meyve, sebze vs olabilir. Diğer oyunlarda other goods derdi fakat Shogun 2 de birşey dememiş bunlar için)  ticaretinden (İthalattan) gelen vergiler size gelir sağlar ve bunlara Tariff denir. (Bir nevi gümrük vergisi gibi birşey. Sizin topraklarınızda mallarını satmak için vergi öderler. Eğer diğer klan size özel bir kaynak satıyorsa -örneğin; crafts- bu vergiden elde edeceğiniz gelir artar. Yani pasif olarak gelir elde ediyorsunuz. Sıradan halk kendi ticaretini yapıyor ne satıyorsa artık balık, mı et mi kah* kah*. Fakat belirttiğim özel kaynaklar klanınızın kontrolünde ve tıpkı bir tüccar gibi klanınız satıyor onları doğrudan.)

Burada işaretlediğim yerlerde; Producing: Sahip olduğumuz kaynaklar, Exporting: Bu kaynağın ne kadarını ihraç ettiğimiz, Income from unsold resources: İhraç edemeyip iç pazarda sattığımız mallardan elde edilen kazanç (İhracattan daha az kazandırır). Total value of exports: İhraç ettiğimiz mallardan elde ettiğimiz toplam kazanç. En altta da işaretli olarak bir sonraki tura hazinemizin ne kadar kâr edeceği gösteriliyor

Ayrıca hangi klanla yaptığımız  ticaretten ne kadar kazandığımız, neyden ne kadar kazandığımız da yanlarında gösterilir

Tüm klanlarla ticareti kestim, Income from unsold resources arttı gördüğünüz gibi, fakat Total value of exports sıfırlandı. Son olarak en alttan zarara girdiğimiz gözleniyor

Notlar:
 -Bir klana elinizdeki tüm malı satmak mümkün değildir, ihtiyacı kadarını alır.
 -Ticaret yaptığınız klan sayısı arttıkça ihracatınız da artar

Sayın moderatör arkadaşlar konuyu sabitleyebilirsek gerçekten çok iyi olur. Böylece her kardeşimiz direk görebilir. Şimdiden teşekkürler.
« Son Düzenleme: 23 Haziran 2011, 23:42:51 Gönderen: Jerrys35 »

Ynt: Total War: Shogun 2 Ticaret Mekanizması
« Yanıtla #1 : 23 Haziran 2011, 13:48:43 »
Bunu hazırlaman iyi oldu shogun 2 'yi yeniden pc 'me yükleyeyim bari.  tebessum*

« Yanıtla #2 : 23 Haziran 2011, 14:09:12 »
çok uzun olmuşş rehber oku oku bitmedi :D
şaka bi yana bilmeyen adam çok faydası olur bizim gibi 6 saat multi co-op atarken beyinfırtınası yapamıolar ^^
Zaten sabreden dervişin sonu muradına ermek olmamış mıdır? Yoksa beklemekten mi gebermiştir?
oyunceviri.com OnuRtheKilleR

« Yanıtla #3 : 23 Haziran 2011, 15:06:52 »
teşekkürler rehber için. yazılar üstteki resime mi alttaki resime mi ait tam anlayamadan okudum tebessum* sabitliyorum tbr*
« Son Düzenleme: 23 Haziran 2011, 15:08:13 Gönderen: £l£ssar »

*

Çevrimdışı Jerrys35

• *
  • 641
  • Total War OST Sever
« Yanıtla #4 : 23 Haziran 2011, 15:35:18 »
Üstteki resme ait. Teşekkürler sabitlediğin için.

*

Çevrimdışı QeScH

• *
  • 71
« Yanıtla #5 : 29 Haziran 2011, 21:26:49 »
hll walla baya iyi anlatmışsın tbr* tbr*

« Yanıtla #6 : 27 Temmuz 2011, 23:03:50 »
hll walla baya iyi anlatmışsın tbr* tbr*

Türkçe gibi güzelim dilimizde yeterince harf bulunurken siz gidiyorsunuz ''w'' kullanıyorsunuz  sinir*

Öncelikle anlatım bilgilendirici olmuş ama daha çok haritaya dikkat ettim ve beni baya gaza getirdi oyunun cdsini taktım pcme ve takeda ile açıyorum tekrar kampanya

*

Çevrimdışı smtkync34

• *
  • 87
  • Osmanlı Torunu
    • Samet Koyuncu kişisel web sitesi
« Yanıtla #7 : 11 Ağustos 2011, 19:33:49 »
eline sağlık çok güzel olmuş.. melek*
ya benim engel ne zaman kalkacak bilen var mı?
1 hafta dediler 10 günn  oldu
http://www.sametkoyuncu.net.tc/

*

Çevrimdışı Aura

• *
  • 2163
  • Demircan Öney
« Yanıtla #8 : 11 Ağustos 2011, 19:48:18 »
Çok güzel hazırlamışsın, ellerine sağlık  tebessum*

*

Çevrimdışı hasantahsin35