Klan İnceleme Yazısı 7 İkko-İkki

• 2 Yanıt
  • 2801 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Klan İnceleme Yazısı 7 İkko-İkki
« : 16 Şubat 2012, 03:03:06 »

Öncelikle oyun içinde en farklı ve zor olan klanlardan biridir.Kısaca tanıtırsak Jodo-Shinshu inancına inanan bir klandır.Jodo-Shinshu inancına inanan rahipler,köylüler,yerel soyluların ve özgürleştirilmiş insanlardan oluşan bir klandır.15.yy erken zamanlarında Budizm inancına karşı kurulmuştur.Echizen ve Kaga bölgelerindeki yerel klanların ve çok sayıda savaşçı rahibin katılımıyla güçlenmiştir.Uzun bir süre boyunca Kyoto nun başını ağrıtmıştır.Ancak Budist inancının etkisiyle ve savaşlarla tarih sahnesinden silinmiş olsalarda hala günümüzde inananları bulunmaktadır.

Total War Shogun 2 de DLC olarak oyuna eklenmiştir.Bu klanı seçtiğimizde Metsuke ve Samurai ler kullanılamıyor.Metsuke yerine İkko Monk ajanlarımız oldukça etkili olarak kullanılıyor.Bölgesi içine girdiğimiz şehrin Budist inancını azaltıyor ve Jodo-Shinshu inancına çeviriyor İncite Revolt seçeneğini kullandığımızda şehir "özgürleştiriliyor" ve inanan isyancılarla birlikte bize geçiyor ilk bakışta güzel bir özellik upkeep sıkıntısından kurtarıyor ve hızlıca büyüyorsunuz.Tabi ki Generallerde bulunduğu bölgeye ve çevresine inancını yayabiliyor.Samurailerde olmadğından oyunda Ronin ve monk orduları kurmak mantıklı hale geliyor.Yari Ashigaru ve Bow Ashigarularımızın sayısı diğer klanlara göre oldukça fazla ancak daha çabuk routing oluyorlar.Bu nedenle monk ve Ronin daha iyi bir seçenek haline geliyor.

Monk ları kullanabilmek için Chi ve Bushido kısımlarından yararlanıyoruz.   Bushido" kısmından "Way of Spear" ve "Way of Bow"  u açarak Chi kısmından da açacağımız "Essence of Spirit" ve "Scholarship" ile daha etkili monk üniteleri elde edebiliriz.Elbette ki İkko Monk lar ile daha kolay bir biçimde genişleyebilir ve İkko inancını tüm adaya yayabilirsiniz. Tavsiye edebileceğim ünitelere dönersek Naginata monk Bow monk ve Ronin karışımı bir orduyla rahat edersiniz ancak biraz masraflı oluyorlar Upkeep bakımından Cavalry monk atlı ihtiyacımızı karşılıyor ve gayette sağlamlar.İsyanlarla bölgeleri ele geçirdiğimizden binalar çoğunlukla hasarlı olarak ele geçiriyoruz.Bu da huzursuzluk yaratıyor.Tamir edildikten sonra herşey düzeliyor.Diğer klanlarla ticaret apma şansımız var ancak pek sevilmediğimizi bilmenizi isterim.

Oyun tamamen İkko inancını yaymaya endeksli bu yüzden görevler daha çok inancımızı yay tarzında.İlk görevimiz Omi şehrine inancı yaymak zaten .Multi oynayanlar içinse gerçekten işine yarayacak bir klan Trait ve Retainer lar olarak üstün yanları var en başta Monk lar en güçlü kozunuz

Sonuç olarak oyun zevkinizi farklı yönlere taşıyacak güzel bir klan sırf İkko Monk larla isyan çıkartmak için oynanabilir.
« Son Düzenleme: 16 Şubat 2012, 03:16:04 Gönderen: volkan1983 »
風 
 林
 火
 山

CENTER][/CENTER]

*

Çevrimdışı * Halife *

• *
  • 12462
  • Tek tabanca...
    • Kişisel sitem
Ynt: Klan İnceleme Yazısı 7 İkko-İkki
« Yanıtla #1 : 16 Şubat 2012, 12:32:07 »
Eğer bu klanı oynarken çevre şehirlerde sürekli isyan çıkartırsanız cidden istikrarsız bir yönetim sürdüyorsunuz. Neredeyse birçok klanla savaş halinde olmak bir yana bölgedeki istikrarsızlıktan dolayı gelişen diğer klanlar gelip bir anda bölgeyi istila edebiliyor.

İşte bu yüzden olabildiğince inanca dayalı isyan çıkarma işleminde taktiksel davranın. Her monk ürettiğinizde farklı klanlara gönderip isyanlara sebep olmayın. Şimdilik önerilerim bu kadar  tebessum*

Bu arada yeni yönetim sisteminde Daimyolar'ı aktfi görmek beni mutlu etti.

Ynt: Klan İnceleme Yazısı 7 İkko-İkki
« Yanıtla #2 : 16 Şubat 2012, 12:45:02 »
Ben genelde çevredeki bölgelere İkko Monk ları yayarak huzursuzluk başlatıyorum zaten şehir kısa sürede düşüyor.Çok masraflı oluyor ama gerçekten değiyor.
風 
 林
 火
 山

CENTER][/CENTER]