Klan İnceleme Yazısı 8 Oda Klanı

• 5 Yanıt
  • 3861 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Klan İnceleme Yazısı 8 Oda Klanı
« : 18 Şubat 2012, 13:00:44 »

Oda Klanından kısaca bahsedersek Klan Daimyosu olan Oda Nobuhide halk tarafından sevilen ve saygı duyulan biridir.Shiba Klanına bağlı koludur.Ancak kendi başlkarına bir Klan olmaları sancılı bir dönemden sonra olmuştur.Klanın genel yapısı olarak köylüler önemli bir kısmını oluşturur.Dönem Japonyasında saygı duyulan bir Klandı özellikle ilerleyen dönemlerde başa geçen Daimyo Oda Nobunaga ile en parlak dönemlerini yaşamış .Meiji Restorasyonuna kadar dayanmıştır.Japonya da günümüze kadar dayanmış olan kaleleri bulunmaktadır. En önemlileri ve ünlü olanı Nagoya Kalesidir.

Oda klan olarak Ashigaru üstünlüğüyle öne çıkıyor ki diğer klanlara göre daha ucuzlar ek olarak Dlc ile eklenen Long Yari Ashigaru cavalry saldırılarına karşı son derece etkili.Klan olarak başladığımız bölgede önemli rakiplaerimiz var en önemlisi oyun başında isyancılarla başımız dertte .İsyanı basıtırıp Tokugawa Klanını ortadan kaldırmak en akıllıca hareket olur.Bu klanda samurai çıkarmanın bir esprisi yok Ashigaru dan kurulu ordular emin olun Samurailer kadar etkili oluyorlar.Owari bölgesinde başladığımız oyunda Tokugawa ve Saito Klanlarını etkisiz hale getirip Takeda nın elindeki Mikawa bölgesineki savaş atlarını ele geçirmek önemli Klan olarak diğer Klanlar bize saygı duyduğundan ticaret yapmak en akıllıca hareket olur.sanatlarda izlenecek eniyi yol Bushido kısmında "Way of Spear" açmak zaten Ashigaru larımız üstün daha sonra "Way of Bow" açarak ateşli okları açarak savunmamızı daha iy hale getirebiliriz."Form" ile atlılarımıza destek yapılabilir.Chi kısmına gelirsek olmazsa olmaz "Todofuken" ve  "Equal Fields" iyi seçimler olacaktır.

Sonuç olarak oynaması zevkli olan bir Klandır.Samurai ların herşey olmadığını göstermesi açısından önemli bir Klandır.Ticarete önem verip diplomasiyi kullanarak oyunu daha rahat bir şekilde tamamlayabiliriz.Shogun olduğumuz günler çokta uzakta değil .
風 
 林
 火
 山

CENTER][/CENTER]

*

Çevrimdışı yuxo

• **
  • 14
  • Total War Türkiye
Ynt: Klan İnceleme Yazısı 8 Oda Klanı
« Yanıtla #1 : 27 Ocak 2013, 12:21:43 »
arkadaş ben oda klanıyla oynuyorum bazı klanları vasalım yaptım onlar savaşa girince genelde bıraktım.Sorun şu ki daha 10-15 bölgem varken şogunluğu aldım ve hepsi birden bana savaş açtı napiim

*

Çevrimdışı alperhardy

• 62
  • İstikbal göklerde değil köklerdedir .
« Yanıtla #2 : 27 Ocak 2013, 16:37:04 »
Abi hort yapma :S

*

Çevrimdışı [Haccı]Emmi

• *
  • 2490
  • Ebu Zerdüşt
« Yanıtla #3 : 29 Temmuz 2013, 22:55:42 »
rahatsız edilcek birsey deil soruyorsa cevaplarız bak shogun 2 total war da sakın vassal yapma yapcaksan tek tokugawayı yap sonra sogun olunca gebert http://www.totalwar-turkiye.com/twforum/index.php?topic=100083.0 burda ayrıntıları var yardım olacaktır  tebessum*

*

Çevrimdışı Abdülhamid

• *
  • 2572
  • Cennet Mekan 2. Abdülhamid Han
« Yanıtla #4 : 29 Temmuz 2013, 23:34:27 »
şuan sen hort yaptın :D

*

Çevrimdışı [Haccı]Emmi

• *
  • 2490
  • Ebu Zerdüşt
« Yanıtla #5 : 29 Temmuz 2013, 23:36:07 »
daha 1 yıl gecmemis hortlatma sınırı 2 yıl deilmiydi?