[Hikaye] Savaşın Efendileri [5.Bölüm Sessiz Yaprak]

 • 114 Yanıt
 • 10767 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı ysuuf77

 • *
 • 2679
Ynt: [Hikaye] Savaşın Efendileri [2.Bölüm Kuzeyin Kağanları]
« Yanıtla #10 : 29 Şubat 2012, 23:02:41 »
Bence böyle yapma derim ama çoğunluk ne derse onu yap ben okurum her türlü

*

Çevrimdışı II.Bayezıd

 • **
 • 3852
 • Gerçek, zamanın tek kızıdır.
Ynt: [Hikaye] Savaşın Efendileri [2.Bölüm Kuzeyin Kağanları]
« Yanıtla #11 : 01 Mart 2012, 01:29:19 »
Orta Japonya Yolunda !
Mogaminin başkentini ve büyük ordularını yok etmiştik. Değerli ticaret ortağımız sert kış koşullarına ve tipiye rağmen Hatekeyama Mogami Klanını Japonyadan silmiş ekmeğimeze bal sürmüştü. Bu başarısı ile tek sınır komşumuz ve Japonyaya açılan kapılarımız için ise kilit olmuşlardı.


Bu sebepten dolayı Değerli Daimyomuzun tecrübeli erkek kardeşini yolumuzu tıkayan iki şehirden biri olan ''Uzen'' e yolladık.Bu bölgedeki tüm Hatekeyama askerlerini temizleyecek ve şehire egemen olacaktı. Fakat kışın yaklaşması yüzünden bir kaç mevsim beklemek zorunda kalacaktı.


Zamanı gelmişti. Orta ve Kuzey Japonyada belli bölgelere sahipi kendi aralarında ittifak oluşturmuş bir kaç klan ile savaşa girilecekti. Hatekeyama kolay gibi gözüksede müttefikleri hem askerii hem de ticari bakımdan Japonyanın önemli ailelerinden ve klanlarındandı. Baharın gelmesiyle hemen savaş açıldı bu devletlere.


Çok değerli Daimyomuz başkentteki özel olarak eğitilmiş birlikleriyle  birlikte Htekeyamanın başkentine kadar dayanmıştı hem de neredeyse hiç kayıp vermeyerek. Bu Daimyomuzun halk tarafından mutluluğuna ve General olar da rütbesinin artmasına ortam hazırladı. Şehiri fethettiğinde şehir onu hiç iyi karşılamadı fakat o azimle ve hoşgörüyle yaklaşarak halkı kendisine sevdirdi. Saygı duydurdu. Yıkılan hükümet binasının inşasınada hemen başladı.


Hatekeyamanın alınmasıyla beraber orta Japonyada güç sahibi olan bazı klanlarla karşılaşıldı ve hemen bu klanlarla diplomatik ilişkiler sağlamlaştırıldı. Evlilik ve Ticaret yapıldı bu Ashina Klanıyla.


Hateyekamanın Kuzey deki son şehride düşmandan temizlendi ve Date Klanının acımasız ellerine düştü. Bazı ufak birimler kalmıştı şehrin Batısında fakat fazla önemi yoktu bu askeri birimlerin.


Bu ufak birimler tamamen savunmasız olan bazı şehirlere saldırabilir diye Ugo şehrinde ki garnizon kuvvetlendirilmek için haalk sıkı bir eğitime alındı.


Ünümüzü duymuş olmalı ki Japonyanın en ama en güçlü klanlarından Uesugi bir çok elçi ve iplomat yollayarak bizimle hem askeri hem de ticari bakımdan yakın ilişkiler kurarak düşmanlara karşı beraber savaşmayı teklif etti. Bu fikir düşünülmeden kabul edinilecek kadar iyi bir teklifti ve bizde hiç düşnmeden bu teklifi kabul ettik.


Hateyema savaşı sona ermiş Kuzey Japonya ve Orta Japonya yolu tamamiyle bize açılmıştı. Önümüzde yeni engeller vardı ve bunları hemen aşmamız gerekliydi. Bizim için değil fakat onlar için çok fazla derecede kanlı geçen savaşın sonucunda ''ülkemiz'' hem askeri, hem gıda, hem savaş sanatları, hem de ticaret alanında bir çok klanla yarışır olmuştu. Savaş sonucu harita ise şöyleydi.


3.Bölüm Sonu

*

Çevrimdışı ysuuf77

 • *
 • 2679
Ynt: [Hikaye] Savaşın Efendileri [3.Bölüm Orta Japonya Yolunda]
« Yanıtla #12 : 01 Mart 2012, 08:00:00 »
Adaş için içine kurgu kat bence tbr* ama yinede iyi tbr*

*

Çevrimdışı Mouth Of Sauron

 • **
 • 7175
 • Türk,Türk olduğu için asildir.
Ynt: [Hikaye] Savaşın Efendileri [3.Bölüm Orta Japonya Yolunda]
« Yanıtla #13 : 01 Mart 2012, 10:31:10 »
Bencede , paso savaş yapma yani , biraz hikayeleştir , onun dışında güzel .
There is no light that can defeat darkness!

*

Çevrimdışı II.Bayezıd

 • **
 • 3852
 • Gerçek, zamanın tek kızıdır.
Ynt: [Hikaye] Savaşın Efendileri [3.Bölüm Orta Japonya Yolunda]
« Yanıtla #14 : 01 Mart 2012, 19:26:19 »
Saraydan Kız Kaçırma
Kuzeyin Kağnları olmuştuk sonunda. Ailemiz de git gide büyüyordu. Onurlu Daimyomuzun erkek kardeşi yiğit bir general olma yolunda ilerleyerek sonunda yetişkin bir erkek olmuştu. Bir eş gerekliydi delikanlıya. Delikanlı Uesugiden Daimyonun kızıyla evlenmek istedi ve olanlar oldu.


Ashina ve Hojo ile savaşta olan Uesuginin bizimle yakınlaşması ve prenseslerini bizim genç delikanlımız ile evlendirmeleri bu 2 Klanı sinirlendirmişti. Değerli prensesimizin 1,2 aya rağmen hala gelmeyişi kuşku uyandırdı ve hemen Uesugi Daimyosu ile irtibata geçildi. Kızının yola çoktan çıktığını ve şimdiye kadar oraya gelmesi gerektiğini söyliyen Daimyo Ashina Klanından şüpheleniyordu. Yeni bir savaşın başlıyacağını anlayan Daimyomuz şehirleri ve başkentindeki halkı yavaş yavaş savaşa hazırlıyordu.


Aile soy ağacımız baya büyüktü. Sarayımızın sadık uşaklarından ve Daimyomuzun sırdaşı durumundaki Jikolanın oğlu bizim ordumuzda bir subay olarak görev yapmak istemişti. Daimyomuzun kızınında bu gençe karşı arkadaşlıktan öte duygular beslediği bilinmekteydi. Bunun için de Daimyomuz bu genç delikanlı ve güzeller güzeli kızını evlendirdi. Bu Jikolanın ailesine verilen büyük bir onurdu. Aile soyağacımız ise şşöyleydi;


Hojo Klanı Uesugiye savaş açmak üzereyken bizim ve Uesuginin arasına açmak istemiş olmalı ki elçileri bizim ve kendilerinin yüce Daimyosunun askeri ittifak içine girmesini isttedi. Daimyomuz böyle güçlü bir klana hayır diyemdi. Adete gözleri boyanmıştı ve bu teklifi körü körüne kabul ederek Uesugi ile olan askeri ittifakımızı hemen bozdu ki Hojonun canı sıkılmasın..!


Çok değil sadece ve sadece 3 ay içinde baharın gelmesi ile beraber tüm Ashina ve Hojo orduları tek başına buldukları Uesugiyi tamamiyle parçalamaya başlamış ve yazın Uesugi başkentinde Hojo bayrakları dalgalanmaya başlamıştı. Bizim ile ticaret anlaşması hala süren Uesugi yok olunca ekonomi büyük bir darbe yedi ve 1000 altının altına düştü. Bu gelişmeler genç ve tecrübesiz klan liderimiz olan Daimyomuzu kızgınlaştırmış ve sinirlendirmişti.


Klanımızın lideri Daimyomuz çok fena sinirlenmişti. İntikamı acı olacaktı. Uzun araştırmalar sonucu erkek kardeşinin evleneceği prensesin Ashinalı bir takım casuslar ve eşkıyalar taradından alınıp öldürüldüğü açığa çıkmıştı. Bunun üzerine Daimyomuz hemen savaş hazırlıklarına girişti ve bir gün geçmeden Ashina ve değerli müttefikleri Hojoya savaş ilan etti.


Bizim en değerli askerlerimiziden No-Dachi Samurayları da oluşmaya başlamıştı.


İlk şehirimizi alıp Fukushimaya yerleşmiştik ve halkı mutlu edecek bir kaç reform yapıyorduk.


Çok büyük bir Ashiguru ordusuda üstümüze doğru gelmeye başlamıştı.


Savaşın en şiddetli anında Kuzeyin görüntüsü şöyleydi.


İki dev Hojo ve Ashigaru ordusu saldırıya geçmiş ve Fukushimayı kuşatmıştı. Savaşı büyük bir çeviklikle yöneten daimyomuz ezici galibiyet almıştı.


« Son Düzenleme: 01 Mart 2012, 20:26:39 Gönderen: II.Bayezıd »

*

Çevrimdışı ysuuf77

 • *
 • 2679
Kızın kaçırılmasını ayrıntalısaydhn keşke.

*

Çevrimdışı kiami

 • *
 • 2795
 • cemel maafi
Erkek kardeşin tipini beğenmedim...
Tamam bu durumda kabul etmek zorudayım @misket in genel kültürüne ve @forever_ducale nin "top"lar hakkındaki derin bilgisine saygı duyuyorum.
Evet, maalesef hakkında çok şey biliyorum :(

*

Çevrimdışı PargalıHalil

 • **
 • 964
 • Silahı dolu olanlar ve kazanlar ...
Biraz beklesen . Daha 2.sayfada ve 4. bölüm

*

Çevrimdışı Holy Roman

 • ***
 • 1955
 • нσℓу яσмαη
Bence de acele etmeden daha kaliteli bir hikaye çıkarabilirsin.Devamında başarılar.

*

Çevrimdışı II.Bayezıd

 • **
 • 3852
 • Gerçek, zamanın tek kızıdır.
Hralde neden bu kadar acele davrandığımı anlamışsınızdır. Bir gün boyunca tek bir ileti bile gelmedi. İlla yeni bölüm çıkarmam lazım ki azıcık hareketlenme olsun.