Gatling Gun?Mitralyöz?

• 18 Yanıt
  • 5871 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı Furkovic

• 1217
Gatling Gun?Mitralyöz?
« : 19 Mart 2012, 14:15:24 »
Evet arkadaşlar fall of the samuray'daki meşhur o silahın adı nedir?İngiliz vikipedisinde iki isimdede madde var,fakat ikisindede ortak resimler var.Soruyu sizlere yöneltiyorum ve bende sizleri bu silahla ilgili bulduğum resim ve vidyoları aktaracağım.

Mitralyöz (Fransızca: Mitrailleuse), Fransızcada makineli tüfek anlamındadır. Türkiye ve İngiltere gibi ülkelerde özellikler Fransızların yaptığı çok namlulu bilye atan makineli toplara verilen bir isimdir. Fransızlar özellikle bu silah ile dikkat çektikleri için bu isim başka ülkelerde de kullanılmıştır. Fransızların çok namlulu silahının farkı, silahın arkasında döndürülen bir kol ile ateşin kontrol altında olmasıydı. Günümüzde modern Fransızcada tam otomatik makineli tüfek anlamında kullanılır. Buna benzer silahlar Osmanlı İmparatorluğu tarafından en az 200 sene önce kullanılmaktaydı. Fakat onların kurma kolu yoktu.

Vikipedi.org

Bir Gatling gun çalışması

Gatling gun nasıl çalışır?

Eski bir gatling

1862 Gatling Test Ateşi

Mitralyöz,Belçika Ordusu

Bir ingiliz Müzesi Mitralyöz

Bir Gatling Modeli 1878

Apx 1895 Gatling

19. Yüzyılın son model mitralyözlerinden birinin resmi. Çok namlulu dönen makineli tüfek manuel bir kol vasıtasıyla ateşleniyor ve mekanik olarak silahın üzerindeki doldurma hunisinden dolduruluyordu

Arkadan ''Mitralyöz''

Oyunda Gatling

100 yıl içinde Mitralyözler Elimizde taşınacak hale geldiler
« Son Düzenleme: 19 Mart 2012, 14:43:19 Gönderen: Furkovic »

*

Çevrimdışı SunArmy

• 1674
  • West Side!
Ynt: Gatling Gun?Mitralyöz?
« Yanıtla #1 : 19 Mart 2012, 14:33:28 »
 Çok güzel araştırmışsında ben bu mitralyözün oyunda nasıl sonuçlar doğuracağını düşünüyorum.

Burdan bakınca güzel ama videodaki kırmızı flamalı klanın tarafından bakın birde.

*

Çevrimdışı Furkovic

• 1217
« Yanıtla #2 : 19 Mart 2012, 14:36:23 »
Çok güzel araştırmışsında ben bu mitralyözün oyunda nasıl sonuçlar doğuracağını düşünüyorum.

Burdan bakınca güzel ama videodaki kırmızı flamalı klanın tarafından bakın birde.

Şimdi ingilizce sözlüğe baktım gatling=Mitralyöz yazıyor gun=Silah  gatling gun=Mitralyöz silahı anlamına geliyor.

Evet ya resmen deştiler kırmızılıları birde makineli tüfekleri olanların rütbeside yüksek.

« Yanıtla #3 : 19 Mart 2012, 19:50:12 »
Gatling,mitralyöz bir silah değil adeta bir şaheser başyapıt.Bence dünyanın en iyi  makineli tüfeği ve serisi Gatling'tir.Şu anki Minigun'un atasıdır ve şimdiki A-10 Thunderboltlar'ın ana silahı GAU-3 bile bu silahın torunlarındandır.
Şu anki versiyonları dakikada 3000-4000 arası mermi atıyorlar ve normal makinelilere göre çok geç ısınıyorlar.Çünkü normal mglerde mermi tek namludan çıkar ve namlu çok fazla ısınır fakat bu silahta 6 farklı namludan mermi çıktığı için silah daha geç ısınır ve daha çabuk soğur.
Kim ne derse desin Gatling 4ever ask* ask*

*

Çevrimdışı Furkovic

• 1217
« Yanıtla #4 : 19 Mart 2012, 19:57:03 »
Gatling,mitralyöz bir silah değil adeta bir şaheser başyapıt.Bence dünyanın en iyi  makineli tüfeği ve serisi Gatling'tir.Şu anki Minigun'un atasıdır ve şimdiki A-10 Thunderboltlar'ın ana silahı GAU-3 bile bu silahın torunlarındandır.
Şu anki versiyonları dakikada 3000-4000 arası mermi atıyorlar ve normal makinelilere göre çok geç ısınıyorlar.Çünkü normal mglerde mermi tek namludan çıkar ve namlu çok fazla ısınır fakat bu silahta 6 farklı namludan mermi çıktığı için silah daha geç ısınır ve daha çabuk soğur.
Kim ne derse desin Gatling 4ever ask* ask*

Kanki fiyatı ne kadardır onun satsak kadıköyden 3 daire kapatırız :D

« Yanıtla #5 : 19 Mart 2012, 20:35:54 »
Pek pahalı değil ya 30.000$ ye ucuz bir tane buluruk :D

*

Çevrimdışı savaşçı

• *
  • 404
  • Bu Forumu Koruyan Ana Savaşçı
« Yanıtla #6 : 19 Mart 2012, 20:45:20 »
Harika bir silah bu.

I'm the Sword in the Darkness...
How Far Will You Go for Rome?
Yeniden Çevrimciyim!

*

Çevrimdışı Siyah Kurt

• **
  • 3255
  • Gece Kahvesi...
« Yanıtla #7 : 02 Nisan 2012, 05:18:38 »
Oyunda denedim beyler, çok çok etkili bir silah. Ölüm makinası.  pff*

Yanlız, engebeli arazi, ağaçlık gibi bölgelerde pek yarar sağlamıyor. Onu düşünmek lazım. Ayrıca Aİ yanlardan saldırıyor.  dov*
Onlarla ve dünyayla savaştayım
Beni karanlığa sürüklemeye çalışıyorlar
İnancımı bulmak için çabalıyorum
Kollarından kayarken
Uyanık kalmak gittikçe zor oluyor
Ve gücümü hızla yitiriyorum
En sonunda bana hayat veriyorsun
Uyanığım! Canlıyım!

Şimdi neye inandığımı biliyorum
Şimdi benim zamanım
İstediklerimi yapacağım çünkü bu benim hayatım
Burada, hemen şimdi!
Direneceğim ve asla vazgeçmeyeceğim
Neye inandığımı biliyorum
Uyanığım ve Canlıyım!

« Yanıtla #8 : 02 Nisan 2012, 08:52:39 »
Oyun çımadan önce kuzenimle bunu tartışmıştık..Ben mitralyözün atası olduğunu söylerken o daha farklı bir şey olduğunu, sadece benzediğini iddia ediyordu..
Böylece haklı olduğum kanıtlandı, seninde eline sağlık araştırmandan dolayı.. tbr*

*

Çevrimdışı jax61

• **
  • 569
« Yanıtla #9 : 08 Nisan 2012, 18:44:04 »
uzak mesafeden amrstrong topları gatlinglerden daha etkili oluyorlar.. yakından gatlingin önüne düşen birliğin vay haline ama..

Krallar düşlerinde bile yalnızdırlar...