Satsuma

• 7 Yanıt
  • 2679 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı mettuzo

• *
  • 317
  • Tarih değil ; hatalar tekerrür eder
Satsuma
« : 03 Nisan 2012, 21:09:13 »
Benim incelemem Satsuma klanı üzerine olacak... Satsuma imparator tarafının  klanıdır. Japonyanın en batısında ikamet ediyor. Shogun II deki Shimazu diyebiliriz.  tebessum*
Oyunun başında Tanegishima adlı klan egemenliğiniz altında.... Hemen batısında bulunmakta. Ve yine batısında iki tane trade port mevcut bunlar İngilizler ve Fransızlara ait.

Oyuna iki şehirle başlıyoruz. Teknoloji ağacı mevcut ve iki bölümden oluşuyor. Size tavsiyem sivil teknolojiye öncelik verin. Oyunun başında özellikle ticari anlamda gelişmeye özen gösterin.
Ancak ticareti ilerletmek ve teknolojiyi geliştirmek de huzursuzluğa sebep oluyor.

Tabi huzursuzluğu azaltmak da İshin sishi adlı polislerle mümkün.

Realm divide hepimizin aşinası olduğu bölünme olayı. Shogun II den biraz daha farklı olarak imparator tarafları ve shogun tarafları biribirini destekliyor her iki tarafın da birer güçlü klanı oluyor. Burada bir önerim daha olacak: ülke bölünmeden önce yapacağınız fetihleri Shogun destekçi klanlara yapın ve imparator yanlı klanlarla ticari, askeri ittifaklar kurun. Bu arada imparator tarafının en güçlü klanı Satsuma olduğu için ismi ve bayrağı değişiyor.

Satsumanın bulunduğu bölgede tren istasyonu yok ancak ticari limanlara komşu olması bu  dezavantajı engelliyor.
En önde bulunan İngiliz limanı ise çok işleve sahip gerek askeri yönden gerekse donanma yönünden avantajı var. Demirden gemiler en güçlü yönü...
Ancak bu gemi fazlasıyla tuzlu ve vergisi de yüksek. Buna rağmen Japonyadaki  hiçbir gemi bu geminin  önünde duramaz.  dov*

Ve tren istasyonları oyunun belki de en güzel yönü. Ordunun ilerlemesinde çok büyük önem sahip 10 turda ilerleyeceğiniz mesafeyi 1 turda almak mümkün. Tabi geliştirmek lazım oyunun başında sadece telgraf talleri mevcut. Bir de ticareti çok geliştiriyor. Ancak her yere yapılması mümkün değil.

İşte tren istasyonlarının haritaya dağılımı.

İmparator yanlıları ve shogun yanlılarına göre çok üstün. Top ve tüfek üstünlüğü  çok bariz bir şekilde kendini gösteriyor. Süvariler ve samurailer savunma hattına yaklaştıklarında dağılıyorlar. Bir de Gatling Guns var ki akıllara zarar.  tebessum*

Her mevsim 6 turdan oluşuyor. Fetih politikanızı ona göre belirleyin sonra kışın ortasında yaban ellerde kalmayın.  melek*

Bir de huzur ve asayiş durumu var tabi. Huzuru sağlayabilmek sadece ajanlarla mümkün değil. Çünkü ele geçirilen topraklar Shogun yanlısı olduğu için ya zamanla imparator yanlısı olmalarını bekleyeceğiz ya da kaleleri yeterli miktarda orduyla dolduracaz.

Elimden gelen bu kadar hepinize bol Total WAR'lar  tbr* Sorularınız olursa cevaplarım.   pol*
« Son Düzenleme: 03 Nisan 2012, 22:08:20 Gönderen: mettuzo »

*

Çevrimdışı Holy Roman

• 1955
  • нσℓу яσмαη
Ynt: Satsuma
« Yanıtla #1 : 03 Nisan 2012, 21:33:22 »
Bekliyoruz.tbr*

« Yanıtla #2 : 03 Nisan 2012, 21:56:07 »
Teşekkürler Başarılı Diğer Klanlarıda İncelemeni bekliyorum. tbr*

*

Çevrimdışı mettuzo

• *
  • 317
« Yanıtla #3 : 03 Nisan 2012, 22:33:28 »
Bir klan da Shogun tarafından araştıracam.  tbr*

« Yanıtla #4 : 03 Nisan 2012, 22:36:28 »
Beklemekteyim  tbr*

*

Çevrimdışı Godlike

• 51
  • Total War Türkiye
    • ikariam
« Yanıtla #5 : 06 Nisan 2012, 17:34:24 »
rehber güzel olmuşda  bende satsuma ile oyuyorum  benim oyunda olaylar farklı gelişti  imparator yanlıları sadece 2 kaldık :D akın akın geliyor shoguncular  ama dayanıyorum :))

*

Çevrimdışı mettuzo

• *
  • 317
« Yanıtla #6 : 06 Nisan 2012, 19:37:59 »
oyunun başında kendi tarafına saldırmamaya dikkat etmek lazım çünkü onları ele geçirdiği topraklar da bize yarıyor. Bir de sakın denizi onlara verme :) denizde üstün olursan  ticareti baltalayamazlar.

« Yanıtla #7 : 06 Nisan 2012, 22:33:33 »
Güzel bir rehber olmuş. Beğendim.  tbr*