Total War:Shogun 2 Fall Of The Samurai İsyanlar Rehberi

• 7 Yanıt
  • 3280 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Herkeze Merhabalar:
  İsyanlar ilk oynayışımızda hepimizin baş belası olmuştur.Sövdümüş,kızdırmıştır... Oyundan önce shgoun 2 ansiklopedisi okumamışsanız ya da tüm total war serilerini oynamamışsanız büyük ihtimal isyanların mağduru olmuşsunuzdur.Fall of samurai oyunu ile beraber birde başımıza samuray isyanları çıktı ama korkmayın, bu başınıza gelebilecek en iyi isyan.

Samuray İsyanlarının tek nedeni  var; oda teknolojide ilerlemek.Belli şekilde teknolojide ilerleyince halk huzursuz oluyor.Bunu hem teknolojik araştırmalar hemde yapılan fabrikalar sağlıyor.Ama bu isyanlar çok güçsüz oluyor.Modernize değiller çünkü.Ama onları seviyorum kahraman onlar uleyn!!! (Ve rehber hazırlayıcısı eline aldığı sopayla samuraycılık oynar.  dov*)

Ehem ehem !! Nerde kalmıştık?Samuray isyanlarıı savuşturmak kolay ve gatlinginiz ile savaş alanına hakim bir tepeniz varsa eğlenceli.Ama ben teknolojimi acayip geliştirip adayı fabrika dumanına boğmama rağmen bu isyanlarla karşılaşmadım.BUnları yazarkenki tek kaynağım Sega nın videosu ve bahseden TWT sakinleri.

Ama asıl zor olan olaya geldik; normal isyan.Bu ordular levylerden oluşsada bazen güçlü tüekçiler oluyor ve bu oyunda en güçsüz tüfekçi bile çok büyük zaiyat verdibiliyor.Doğal olarak sefere çıkma planınız varsa yada savaşa hazırlanıyorsanız iptal edin çünkü "İsyeann!!" diye bağıran köylüler ellerinde tüfeklerle geliyorlar.(Halil Sezai'ye Selamlar.)

İsyana sebep olan sebepler:
1-Şehrin boş olması.
2-Kıtlık olması.
3-Şehri işgal etmeniz(Yakın zamanda)
4-Siz pro-Shogun ken onların pro-imperial olması(ya da tam tersi.)
5- Sanayileşme.
6-Düşman ajanlar.
7-Fazla vergi almanız.
(unuttuğum varsa söyleyin.)
  İsyanı engelleyen Sebepler:
1-Halkı Mutlu eden binalar.
2-Şehirdeki sizin ajanlarınız.
3-Az vergi almanız.
4-Şehirde fazla askerinizin bulunup göz korkutması.
5-Şehirin düşman işgali tehlikesinde bulunması.
6-Şehirin sizinkle aynı bakış açısını taşıması.(pro-İmperial yada pro-shogun.)
7-Şehirdeki kasaba olarak adı geçen yerin ve kalenin büyük olması.
8-İlk Bahar olması.

Notlar:
1-İsyanlarda shogun 2 den bu yana pek bir şey değişmemiş.
2-Normal isyanlara karşın savaşırken gereksiz zaiyat vermemek için kalenizde karşılayın.Ayrıca mümkünse deniz desteği alın.
3-Normal oyundaki gibi vergi ayarlaması yapılan haritadan şehirlerin huzurunu öğrenebilirsiniz.(Kırmızı:Devlet bize bakmiii! Sarı: Normal Yeşil: Zaaa Devlet bize bakiii.)
4-Ayrıca dediğim gibi normal isyanlarda mümkünse ilk generallerini topunuzla vurun.Köylülerin kaçmasında önemli bir faktör olacaktır bu.

4. Madde ile ilgili: Düşman orduyu gösetermek için hemen saldırdım az askerle sakın öyle birşey yapmayın yazık olur.

Bu rehber twt için Telcontar tarafından hazırlanmıştır çalanı yakarım haa!!!!!   dov*   dov*

*

Çevrimdışı II.Bayezıd

• **
  • 3852
  • Gerçek, zamanın tek kızıdır.
Ynt: Total War:Shogun 2 Fall Of The Samurai İsyanlar Rehberi
« Yanıtla #1 : 19 Haziran 2012, 12:50:23 »
Çok teşekkürler senin gibi rehber hazırlayan arkadaşlarımızın foruma emeği büyük fakat ne yazık ki yeterli karşılığı alamıyoruz.  uz*

*

Çevrimdışı dj1hp

• 55
« Yanıtla #2 : 05 Temmuz 2012, 19:10:44 »
rehber guzel olmus  tbr*. ama ben bu isyan olayini cozemdim, bu isyancilar nasil oluyorda o kadar silah , asker bularak isyan cikariyor  dov*. en guzel isyanlar empire zamanindaysi, napaleonda cok daha kotu, umarim rome 2 daha mantikli olur

« Yanıtla #3 : 20 Ağustos 2012, 00:07:43 »
Kardeş bu dediklerin olsa bile vergiyi en alta indiriyoruz yinede isyan çıkıyor bunun sebebi nedir işte.

*

Çevrimdışı SunArmy

• 1674
  • West Side!
« Yanıtla #4 : 20 Ağustos 2012, 00:08:49 »
İsyan çıkması benim oyun oynarken çok şevkimi kuruyor,fotsu battleları çok hoş ancak şehirlere hakim olmak ve isyan çıkartmamak bir yerden sonra elde değil.

*

Çevrimdışı Jerrys35

• **
  • 641
  • Total War OST Sever
« Yanıtla #5 : 03 Eylül 2012, 19:13:08 »
 Üslubun hoş olmuş, "İsyana sebep olan sebepler:"  tam oturmuş.  kah* kah*

*

Çevrimdışı Holy Roman

• 1955
  • нσℓу яσмαη
« Yanıtla #6 : 03 Eylül 2012, 19:17:43 »
 Çok güzel yazmışsın,ellerine sağlık. :)

*

Çevrimdışı arifo

• 1204
  • Nam-ı Diğer WoW'cu
« Yanıtla #7 : 13 Ekim 2012, 22:27:15 »
şehri ele geçirdiğimde resistance to invaders yüzünden isyan çıkıyor bu zihniyeti nasıl kırabilirim