Total War: Rome II - Oyundışı Görüntüler [Son Güncelleme: 24.07.2013]

• 57 Yanıt
  • 15687 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ynt: Total War: Rome II - Yayınlanmış Oyundışı Görüntüler
« Yanıtla #10 : 03 Temmuz 2012, 20:50:40 »
Hangi  Scipio'dan bahsediyorsunuz ? Hannibal'a yenilen mi yoksa Hannibal'ı yenen  Scipio mu?

*

Çevrimdışı Can Ömer

• *
  • 9896
  • Quisque Est Barbarus Alio
    • Paradoxfan
« Yanıtla #11 : 03 Temmuz 2012, 21:00:04 »
500.000 nüfuslu Kartaca kentini yok eden Scipio Aemilianus Africanus.

*

Çevrimdışı Emprecuss

• **
  • 5918
  • Officer Of The Phalangite
« Yanıtla #12 : 03 Temmuz 2012, 21:13:14 »
Hangi  Scipio'dan bahsediyorsunuz ? Hannibal'a yenilen mi yoksa Hannibal'ı yenen  Scipio mu?
Hannibala yenilen Scipio kimdir?

*

Çevrimdışı kiami

• *
  • 2795
  • cemel maafi
« Yanıtla #13 : 03 Temmuz 2012, 21:56:54 »

Saydam olarak.
Tamam bu durumda kabul etmek zorudayım [member=46510]misket[/member] in genel kültürüne ve [member=23683]forever_ducale[/member] nin "top"lar hakkındaki derin bilgisine saygı duyuyorum.
Evet, maalesef hakkında çok şey biliyorum :(

« Yanıtla #14 : 04 Temmuz 2012, 01:58:13 »
o fotoğraftaki kişi Scipio'dur.Totalwar temasında o resmin adı scipio olarak geçiyor.

ispat : http://soe-assets-live.s3.amazonaws.com/totalwar.com/web_assets/images/themes/rome2/scipio.png

Evet Afrika ve İspanya  fatihi genç Scipio , Babası ve amcası scipio biraderlerin 2. pön savaşında katledilmesinin intikamını Kartaca dan santim santim alan  ZAMA meydan muharebesi ile Kartacaya son darbeyi vuran muhteşem kumandan...

*

Çevrimdışı Can Ömer

• *
  • 9896
    • Paradoxfan
« Yanıtla #15 : 04 Temmuz 2012, 02:02:58 »
Zama'daki Hannibal'i yenen Scipio. Bu o değil.

« Yanıtla #16 : 04 Temmuz 2012, 02:19:47 »
Zama'daki Hannibal'i yenen Scipio. Bu o değil.
Hannibal'i zaten tek bir scipio yendi diğer iki scipio ispanya ve italya'daki savaşlarda ordularıyla birlikte yok edildi. Sccipio Africanus bu savaşa hem bir intikam hem de kaybolan aile şerefini geri kazanmak zorunda olduğu için fazla kişiselleştirmiş, Kartacalılara karşı duyduğu nefreti birliklerine de yansıtmış gerek İspanyadaki savaşta gerek kartaca topraklarındaki savaşlarda Kartacalılar karşısında hiç yenilgi yüzü görmemiştir... CA'nın öbür iki beceriksiz scipio'yu kapak yapacağını zannetmiyorum kah*

*

Çevrimdışı Can Ömer

• *
  • 9896
    • Paradoxfan
« Yanıtla #17 : 04 Temmuz 2012, 02:22:48 »
Ünlü iki Scipio var ve ikisi de başarılıdır. Biri Zama'da Hannibal'i yendi, diğeri Kartaca kentini fethetti. Ayrıca İberya'daki isyanı da bastırmıştır.

« Yanıtla #18 : 04 Temmuz 2012, 02:46:52 »
Ünlü iki Scipio var ve ikisi de başarılıdır. Biri Zama'da Hannibal'i yendi, diğeri Kartaca kentini fethetti. Ayrıca İberya'daki isyanı da bastırmıştır.

DOğru diyorsun 3 pön harbi olduğuna göre Genç Scipio değil, onun manevi torunu Scipio Aemiliaus...

Bu arada bahsettiğim öbür 2 scipio :Gnaeus C. Scipio (babası) , Publius C. Scipio (amcası) Saguntum'u kuşattılar Hasdrubal'ın kelt ve kartaca karması ordularını yenerek  Saguntum'u fethettiler ertesi yıl  Kartaca İber yarım adasına takviye yaparak Saguntum'u kuşattı iki Scipio'da öldü Saguntum kalesinden sağ Romalı çıkmadı..  (Dr. Halil Demircioğlu ROMA TARİHİ CİLT 1 -  CUMHURİYET)

*

Çevrimdışı ByLurtz

• *
  • 2002
  • Facebook sayfamıza bekleriz.
    • http://i.hizliresim.com/E3QO6v.png
« Yanıtla #19 : 04 Temmuz 2012, 12:00:30 »
Gemi resmi çok iyimiş :)

Ionia Gaming