Böyle Historical Battle mı Olur?

• 8 Yanıt
  • 1712 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı SunArmy

• 1674
  • West Side!
Böyle Historical Battle mı Olur?
« : 12 Ağustos 2012, 04:08:17 »

Oyunu çok iyi bilmediğimden hard'da açtım savaşı.Resmen tüm emeklerim boşa gitti.

Fots'un HB bölümünde Osaka Siege diye bir savaş var.Oynayanlar bilir.Her neyse pro emperor olan satsuma  tokugawa şogunluğunun bir kalesi olan osakayı kuşatıyoruz.Bir map yapmışlarki resmen parkur gibi.U şeklinde koca haritayı dolanıp en arka kapıya gireceksiniz ki surlardakilerle savaşma şansı yakalayabilesiniz.He birde yol boyunca ordan burdan askerler çıkıyor,çeşitli hatlar ve istihkamlar bulup sizi yıpratıp değerli 60 dakikanızı harcatıyor.

2100 kişisiniz düşman ise 5500'den daha fazla.

Tek avantajınız birliklerinizin silah konusunda elit olması.Ancak kale içindeki birliklerle eşit gibisiniz 2 tane kihetai'yi saymassak.Birde armstrong topunuz var ki keyfini çıkaramadan cephanesi bitiyor,fıttırıyorsunuz.

3 tane köprü 3 tane kapı var.Kalenin çevresi nehirle çevrili olduğu için bunlardan birini kullanmak zorundasınız.Yol boyunca savaşa savaşa ilerliyorsunuz ve ilk iki köprü surların arkasındakiler ana kaleye çekildikten sonra infilak ediyor ve geçemiyorsunuz.

Bir çok pusuyu atlatıp darmadağan olduktan sonra son köprüye geliyorsunuz.Bunu patlatmıyorlar çok şükür.Yapımcılara teşekkür etmek lazım (!).Askerleriniz bayağı yorulmuş oluyor ve kale dışındaki son birliğide yedikten sonra bir bakıyorsunuzki içerdeki birlikleri çoğu size doğru hücuma kalkmış!

Yaklaşık 1000 kişinin hücumunu durdurduktan sonra ise asıl iğrenç noktaya geliyoruz.Kaleye girmek.
 Muhtemelen top merminizde bitmiş oluyor.Ben buraya kadar top merminizi harcamayın derim.Topunuz sizin için sınırlı sayıdaki jokeriniz.

Ama onunda yapabileceği şeyler bir yere kadar.Tek çareniz surları tırmakmak.İşte burda bayağı adam kaybediyoruz.

Ben burayıda güç bela geçtim.Tüm birliklerim dizdim son kalede en üstte general,1 tane elite infantry bir tane de shogitai vardı ki shogitai denen birlik savunmalarda ve saldırmada hafife alınmamalı.Hele ki tırmandığınız kalenin üzerinde bunlardan varsa korkun.

Elite infantry i çatışarak ve adam kaybederek yok ettim.Artık mermimde kalmamıştı.Tek bir birliğimde mermi vardı ama oda shogitai'yi vuramıyordu.İntihara başladım ve surları tırmandırmın.Generalinide yokettim.Tek kalan birliği shogitai'ydi.Ama onu geçemedim.

Tamı tamına 60 dakika boyunca zorlu bir yolu geçiyorsunuz,tüm birlikleri yokediyorsunuz.Hatta shogundaki büyük adaletsizlik olan kale savunan ve saldıran arasındaki uçurumuda 1.kaleye gelecek kadar aşıyorsunuz.Bir tane shogitai yüzünden ise zafere ramak kala kaybediyorsunuz.

Ben 1.5 senedir TW oynuyorsam,buna her TW'cinin delirme nedeni  derim.
« Son Düzenleme: 12 Ağustos 2012, 04:14:41 Gönderen: SunArmy »

*

Çevrimdışı taha0116

• 57
  • Total War Türkiye
Ynt: Böyle Historical Battle mı Olur?
« Yanıtla #1 : 12 Ağustos 2012, 16:07:39 »
O şavaşı 1 saatte bitirmiştim :)

*

Çevrimdışı cagatay11

• 287
  • agincourt...
« Yanıtla #2 : 12 Ağustos 2012, 16:18:12 »
en azından  m2tw deki tarihi savaşlardan iyi. Bir agincourt savaşı 5 dakikada bitermi ya  sinir*

*

Çevrimdışı Abd

• *
  • 2232
« Yanıtla #3 : 12 Ağustos 2012, 16:35:51 »
Ben böyle savaşları oynamıyorum zira sinir küpüne dönüyorum. Bence savaş konusunda baya iyi değilseniz hiç girişmeyin böyle savaşlara...

*

Çevrimdışı SunArmy

• 1674
  • West Side!
« Yanıtla #4 : 12 Ağustos 2012, 17:15:17 »
Yok aslında kale duvarlarını tırmanana kadar hiç bir problem yok ama kaleyi tırmanmak çok adam kaybettiriyor.Hele birde en üstte 10 Melee Attack ve 19 Charge gücüne sahip bir birlik var askerlerini çıkarttığın anda hücum ediyor.Sahip olduğun birlikler yakın dövüşte iyi değil ki,adamlarda modern teçhizatlar var ama yakın dövüşten anlamıyorlar.

En çok sinirimi bozan olay 60 dakika boşuna gitti.Hemde sadece 100 kişi kalmıştı.

« Yanıtla #5 : 13 Ağustos 2012, 01:56:15 »
Tam en üst kaleye çıktım bayrağın oraya ... Çat!! Hata raporu. 2-3 defa yaşadım historicallerle uğraşmadım sonra hiç.

*

Çevrimdışı taha0116

• 57
  • Total War Türkiye
« Yanıtla #6 : 13 Ağustos 2012, 17:05:40 »
Karadan ilerleyip en sağ taraftan saldıracaksın.

*

Çevrimdışı SunArmy

• 1674
  • West Side!
« Yanıtla #7 : 13 Ağustos 2012, 19:46:03 »
Karadan ilerleyip en sağ taraftan saldıracaksın.

Çok iyi oldu öğrendiğim saolasın bende kırık köprüden adamlarımı atlatıyordum.

« Yanıtla #8 : 24 Aralık 2012, 20:11:28 »
en azından  m2tw deki tarihi savaşlardan iyi. Bir agincourt savaşı 5 dakikada bitermi ya  sinir*