[Rehber] 20'den fazla birim ile oynama

• 9 Yanıt
  • 13538 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı Noble_TR

• 1146
  • Okul sebebiyle aktif değildim, döndüm.
[Rehber] 20'den fazla birim ile oynama
« : 01 Eylül 2012, 17:47:18 »
Arkadaşlar şimdi size ESF editor ile kayıtlı oyununuzda para arttırma , veya 20 olan birim sayısını 80'e kadar çıkarmayı anlatacağım bu aynı zamanda Shogun 2 ve Empire total war içinde geçerli , böyle bir şey daha önce anlatıldığıysa kusura bakmayın araştırdım fakat bulamadım.

Bu programı kullanmadan önce kayıtlı oyununuzun yedeğini alın ve işlem bitince yeni kayıtı farklı bir isim ile kaydedin.

İlk önce buradan programı indiriyoruz ESF Editor 1.4.8:
http://www.twcenter.net/forums/attachment.php?attachmentid=145604&d=1299127325
1.4.8 versiyonun napoleon için bug yani hata içerdiğini ve 1.4.6 versiyonun daha iyi olduğunu söyleyenler var ben hangi versiyonu kullandığımı hatırlamıyorum 1.4.8 ile hata yaşayan olursa bunu indirsin : http://forums.totalwar.org/vb/local_links.php?catid=275&linkid=8783

Programı açın ve sol üstten File -> open save game yapıp save dosyanızın yolunu gösterin ve açın.
Açtıktan sonra karşınıza çıkan yazılardaki + işaretine tıklayarak açın sırası şöyle olacak :

save_games\HANGİ İSİMLE KAYDETTİĞİNİZ YAZACAK -> campaign_save_game -> campaign_env -> campaign_model -> world -> faction_array

Sonra karşınızda bir sürü faction_array yazdığını göreceksiniz bunlardan hangisi benim ülkeme ait , nasıl bulacağım diyorsanız ilk baştaki faction_array sizin ülkenizin bilgilerini barındırır.
En üsttekini de açalım: faction_array -> faction
Bunu da açtıktan sonra karşınıza bir takım yazılar gelecek oradan faction_economics yazana tıklayın fakat genişletmeyin sadece tıklayın, tıkladıktan sonra (sağ tarafta olması lazım) bir takım yazılar gelecek ve oradaki yazılardan kayıtlı oyununuzdaki para miktarını bulun yani mesela kayıtlı oyununzda Fransa ile oynuyordunuz ve 1200 altınlık paranız mevcuttu bu 1200'ü aynen buluyoruz ve tıklıyor daha sonra istediğiniz bir para miktarını girin (320,000 altına kadar denenmiştir) ve sol üstten File'a tıklayın ve Save as'e basın ve kayıtlı oyununuza bir isim vererek kaydedin daha sonra da kayıtlı oyunların bulunduğu yere bu dosyayı atın , daha sonra oyunda bu dosyadan load game yapın.

Birim kartı sayısını arttırma
Bilindiği üzere Fall of the Samurai eklentisine kadar 20 birimlik ordular kontrol etme şansımız vardı ama artık değil şimdi anlatacağım şey sayesinde 80 birime kadar ordu kurabiliceksiniz en iyi tarafı ise düşman da 80 birime kadar ordu kurabiliyor hatta 20 birimden daha iyi kuruyor. Darthmod 40 birim olarak oynamamızı sağlıyordu fakat darthmod oynamak istemeyenler bunu kullanabilir.

Programı ve save dosyamızı yukarıda anlattığım gibi açıyoruz.
Daha sonra karşımız gelen satırları genişletiyoruz

save_games\SAVE DOSYANIZIN ADI YAZAR -> CAMPAIGN_SAVEGAME -> CAMPAIGN_ENV -> CAMPAIGN_MODEL

En son CAMPAGIN_MODEL'e tıklıyoruz ve yanda karşımız bir takım yazılar ve rakamlar geliyor, 2 tane 20 yazan satır olduğunu görüyoruz bu satırlardan üstteki kara orduları , alttaki ise filo sayısını kapsıyor bu rakamlara tıklayıp bir rakam girin (80 üniteye kadar başarılı sonuç vermiştir ben kendim 50 birim ile oynamaktayım).
Spoiler
[close]
İşlem bittikten sonra sol üstten File -> save as yapıp kayıtlı oyununuzu masa üstüne farklı bir ad ile kaydedin sonra da kayıtlı oyunların bulunduğu klasöre atın ve oyuna girince o dosyayı load game yapın.

Spoiler
[close]

NOT: Bu işlemden sonra 20'den fazla alacağınız birimler birim kartlarına sığmadığından gözükmeyecektir bu yüzden ordunuza kimleri soktuğunuzun kaydını tutun , savaş sırasında 20'den fazla birliği grup yaparsanız %99.9 oyundan atacaktır o yüzden gruplandırma işleminden kaçının ve birim kartlarını fazla kullanmayın. 40 birim yeterlidir ben 40 ile oynarım diyenler içinde birim kartı modunu indirmelerini tavsiye ederim bu mod sayesinde 40 birime kadar ordunuza soktuğunuz askerleri birim kartlarında görebileceksiniz fakat görme sorunu olanlar için biraz sıkıntılı olabiliyor zira birim kartları küçültüldü işte mod ve resmi :
http://www.twcenter.net/forums/attachment.php?attachmentid=176095&d=1312761226
Fakat bu birim kartı modunun sadece Vanilla ve Darthmod (darth'ın kendi sürümünde) ile çalıştığını öne sürüyorlar ben denemedim garanti veremem.

Spoiler
[close]
« Son Düzenleme: 20 Temmuz 2014, 11:41:04 Gönderen: mehmetozan »

Ynt: ESF Save Game Editor
« Yanıtla #1 : 02 Aralık 2012, 08:14:37 »
bunu empire total wardada yapabilirmiyiz ??

Cesaret insanı zafere, kararsızlık tehlikeye, korkaklık ise ölüme götürür.
Yavuz Sultan Selim Han

*

Çevrimdışı II.Bayezıd

• **
  • 3852
  • Gerçek, zamanın tek kızıdır.
« Yanıtla #2 : 02 Aralık 2012, 09:30:43 »
Evet yapabilirsin...

« Yanıtla #3 : 02 Aralık 2012, 11:13:17 »
tamam denicem sağol gerekli bir konu tbr* tbr* tbr*

Cesaret insanı zafere, kararsızlık tehlikeye, korkaklık ise ölüme götürür.
Yavuz Sultan Selim Han

*

Çevrimdışı dogukanking

• *
  • 2050
  • Sultan Mur?d-i r?bi(4.murat)
« Yanıtla #4 : 02 Şubat 2013, 15:53:13 »
Ya bu parayı degiştiremiyom
D.Karaaslan...

*

Çevrimdışı tanerrecep

• 47
  • Total War Türkiye
« Yanıtla #5 : 13 Şubat 2013, 18:13:59 »
Orjinal olmayan s2tw ile oynarken 80 birim yapabiliyordum.orjinal aldım esf save dosyasını açmıyo.çözümü bilen varsa cevaplayınız lütfen.
kurtuluş doğruluktadır.

« Yanıtla #6 : 28 Ağustos 2013, 00:19:17 »
Ya bu parayı degiştiremiyom
cheat engine kullan hile diyorsan tabi.

« Yanıtla #7 : 23 Mart 2014, 23:08:36 »
Kayıtlı oyunda kampanya zorluğunu değiştirebiliyorumuyuz?
?Yolu olmayan ormanlarda mutluluk vardır,
Yalnız yürünen deniz kıyısında sevinç.
Topluluklar vardır kimsenin zorla girmediği derin denizlerde,
ve sesinde de müzik.
İnsanı daha az seviyorum diyemem
ama doğayı daha fazla ??
Lord Byron

Ynt: [Rehber] 20'den fazla birim ile oynama
« Yanıtla #8 : 19 Şubat 2015, 08:10:44 »
Ya reis iyi anlatmışsın ama save as dosyasını save dosyası diye kayıt etmiyor ve senin verdiğin link de kırık indiremiyoruz programı

Ynt: [Rehber] 20'den fazla birim ile oynama
« Yanıtla #9 : 19 Şubat 2015, 16:18:36 »
Bu linki kullan..  tbr*
http://www.totalwar-turkiye.com/twforum/index.php?topic=109059.0

Bir de direkt save de diyenbilirsin. Eğer o kısımda ne olduğunu anlayamasam da bir sorun varsa..
Kaydının da yedeğini almayı unutma yalnız. Yanmasın oyunun..