Shimazu klan Rehberi

• 14 Yanıt
  • 4909 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı alperhardy

• 62
  • İstikbal göklerde değil köklerdedir .
Shimazu klan Rehberi
« : 22 Ocak 2013, 20:09:22 »
                                                                                                       -SHIMAZU-

Merhaba arkadaşlar Shogun 2 total war ın 10 büyük klanından biri olan Shimazu nun rehberini sunuyorum (İlk rehberim eleştirilerinii bekliyorum)

Her klanın oldugu gibi Shimazununda kendine has özellikleri ve işimizi kolaylaştıracak faktörleri var ;
                      - Üstün samuraylar yetiştirme
                      - General sadakati
                      - Üstün Katana Hero yetiştirme
                      - Ticaret yerlerine yakın olup ticaretin gelişmiş olması
                      - Coğrafi konum etkisi ( Date klanındada var ama yazmak istedim )

Başlangıçda bir çok klan gibi bir düşmanımız ve ticaret anlaşmamız var . Oyuna başlarken bize düşmanımızın kalelerinden Osumi yi ele geçirmemiz isteniyor .

Konsey bölümünde ise 31 yaşında bir daimyomuz ve ondan 5 yaş küçük bir generalimiz var . Turn atladıkça size hizmet etmeye hevesli diye bir başlık gelicek 2 seçenek sunucak ya o kişiyi general yap yada ihtiyacımız yok de general yapdıgımız zaman 1000 altın eksilecek fakat savaşlarda askerlerin moralini artırtmak için muhteşem bir kaynak bu yüzden karşınıza ne zaman hizmet etmeye hevesli cıkarsa orduya alın . Osumi nin fethinden sonra birlik zaiyata uğrayacak bu yüzden orası alındıkdan sonra generalinizi savaş subayından çekip destek subayı yapınki Ito klanını daha çabuk ortadan kaldırabilesiniz . Daimyonun 3 çocuğu var vede hepsi erkek bu yüzden ileride taht kavgaları çıkabilir fakat daimyo gençken ölürse en büyük oğul tahta geçer ve diğer çocuklarıda komisyona atanabilip klana cok yararlı olabilir .

Not : En büyük oğul yaşına geldiği zaman onu komisyona atayabilmeniz için varislikden çekmeniz gerekir bunu sakın yapmayın eğer yaparsanız sadakati azalır ve savaşda saf değiştirebilir  dov*

Sonra hemen kalemizde bulunan birlikleri Osumunin fethi için yolluyoruz orada karşınıza çok ufak bir birlik çıkacak bu yüzden savaş alanında oynamaya gerek yok   ama siz bilirsiniz  tbr* Burayı alıp barışçıl yerleşiyoruz . Yağmacılık yapmanızı tavsiye etmem çünkü daha ilk turn lerde daimyonun onuru azalırsa bölgelerde asker yokluğunda çıkacak isyan başınızı ağrıtabilir . Sonra kalede hasarlı olan yerleri onarıyoruz . Sonra kalede boş bir inşaat alanı var buraya isterseniz okçu dojosu yapın isterseniz yari çıkarma yeri ben okçu dojosu yapdım çünkü birdahaki hedefimiz bir kale .

Ito nun işini bitirmek için satsumada katanalı samuray (Shimazuda Meşhurdur ) Dojo binasını tamamlayıncada Osumide Okçu samuray ve Yarili ashiguru basıyoruz ve sahil köyünü geliştirerek liman yapıyoruz ticaret noktalarına çok yakınız hızlı olmalıyız oraları bizden önce biri kaparsa gelişmemiz biraz daha zorlaşır vede onun yüzünden bi daha savaşa girmek istemeyiz sonra tarlayı geliştiriyoruz . Kaleyi yükseltince kıtlık çıkıyor . Buda mutluluğa -15 veriyor . Bu yüzden yiyecek yeri şart  .

Not : Din konusunda Şinto - Budist de kalmalıyız çünkü hrıstiyanlığın bir çok dezavantaji var ve tek avantaji ise topçu lar Klan hristiyanlığı benimseyince budistler ayaklanıyor buda sizin Doğuya ilerleyişinizi yavaşlatacak .

Sonra artık Ito nun son kalesi olan Hyugayı almak için basdığımız askerleri Osumide toplayıp yola çıkıyoruz biz onlara kuşatma yapmayı bekliyoruz fakat onlar ovada bizim başkente geçişimizi denetlemek için ovada asker bırakıyor (Daimyo dahil ) bu ordu fazla abartılmayacak ama fazlada küçümsenmeyecek derecede bu orduyu yeniyoruz ve başkentleri boş kalıyor diğer turn de ise başkenti alıp barışcıl yerleşiyoruz .

Yeni bir klan la karşılaşıyoruz : Shoni bu klan hristiyan burayı almak için erken bastığımız trade gemileri 3. ticaret merkezine yolluyoruz ve eğer legendary de oynamıyorsanız onlarda size savaş açıyor (Hemen değil). Donanmasıyla ünlü Shoniyi aldıkdan sonra toprak bütünlüğü için  ticaret yapdığımız klanı alıyoruz .

Bundan sonrası yavaş yavaş fetih ederek gitmenizi tavsiye ederim ve mümkünse orduyu 2 ye bölün general ve birlikleri gemi ile diğer adaya gitsin Daimyo ve birlikleri de diğer adaya geçsin böylece daha hızlı yayılabilirsiniz .

TEKNOLOJİ

Teknolojimiz karma olacak. Shimazuda ticaret gelişmiş fakat gelişmiş diye biz bunu ilerletmeyeceğiz anlamına gelmez .Teraslamayı bulana kadar Chi yolundan devam ediyoruz . Sonra kondisyon ve ateşli oka kadar da Buşido dan devam ediceğiz . İlgi odağı noktası (Bonus teknoloji ) geldiğinde ise Buşidoyu seçin ve Savunma stratejisinden gidin .

Eleştirilerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum . tbr*

-THE END-                       
« Son Düzenleme: 23 Ocak 2013, 06:07:50 Gönderen: alperhardy »

Ynt: Shimazu klan Rehberi
« Yanıtla #1 : 23 Ocak 2013, 06:48:10 »
Ticaret yerlerine yakınlığı ve bir adanın ucunda olması Shimazu'yu cezbedici kılıyor gerçekten, eline sağlık..  tbr*
Bu arada resimleri biraz küçültürsen göze daha hoş gelecektir..

*

Çevrimdışı alperhardy

• 62
  • İstikbal göklerde değil köklerdedir .
« Yanıtla #2 : 23 Ocak 2013, 07:55:05 »
Teşekkürler bende ona uğraşıyorum resimleri küçültemedim yükledigim siteye daha küçük piksel le yükledim ama yine aynı şimdi onu araştırıyorum eleştirin için saol  tebessum*

« Yanıtla #3 : 23 Ocak 2013, 10:44:20 »
Şunu kullan, soldaki sayı genişlik, sağdaki yükseklik değeri, 'height' den sonraki eşittirin yanındaki boşluğu sil yalnız..  tbr*

[img width=1100 height= 620][/img]
« Son Düzenleme: 23 Ocak 2013, 11:08:43 Gönderen: mehmetozan »

*

Çevrimdışı EterNity[TR]

• 1183
  • Total War Türkiye
« Yanıtla #4 : 23 Ocak 2013, 10:48:04 »
Eline sağılık  tbr* oyunu bırakmadan önce oynadığım son Klan  kah*

« Yanıtla #5 : 23 Ocak 2013, 10:49:35 »
Teşekkürler shogun 2ye tekrar başlarsam bu  klan ile başlarım

« Yanıtla #6 : 23 Ocak 2013, 11:14:56 »
Teşekkürler güzel bir rehber olmuş.  tbr*

*

Çevrimdışı II.Bayezıd

• **
  • 3852
  • Gerçek, zamanın tek kızıdır.
« Yanıtla #7 : 23 Ocak 2013, 11:22:16 »
Güzel olmuş diyebilirim fakat Shogunun singlesini hiçbir zaman(İkko İkki hariç). Bence multi ve askerler üzerine rehberler yapılmalı yapılacaksa! Ben mod çevirileri ve bir çok nedenden dolayı eskisi kadar rehber yazamıyorum.  tbr*

« Yanıtla #8 : 28 Ocak 2013, 22:53:41 »
shimazu s2 de en sevdiğim klandır baya bir oynadım ama din ile ilgili şeyleride eklemeliydin çünkü shimazu çok çabuk hristiyanlıkla tanışıyor

« Yanıtla #9 : 29 Ocak 2013, 04:36:25 »
Güzel olmuş diyebilirim fakat Shogunun singlesini hiçbir zaman(İkko İkki hariç). Bence multi ve askerler üzerine rehberler yapılmalı yapılacaksa! Ben mod çevirileri ve bir çok nedenden dolayı eskisi kadar rehber yazamıyorum.  tbr*
Arkadaşa katılıyorum. Shogun 2 ve Fall Of The Samurai deki tüm birimlerin avantajları, dezavantajları, nasıl kullanılabileceği, nerelerde yararlı olabileceği gibi rehberler yapılırsa yeni başlayanlar için çok yararlı olacaktır diye düşünüyorum. Fall Of The Samurai'ye sahip olmama rağmen zevkle okudum, tebrikler. tebessum*
İstanbul'a gidiyorum. Maalesef orada evde net yok. En az 18 gün forumda olamayacağım. :(