NAPOLEON TOTAL WAR MI EMPİRE TOTAL WAR MI CEVAP KONU AÇMAYIN

• 36 Yanıt
  • 7850 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı cevherfener

• **
  • 8
  • Total War Türkiye
Öncelikle birçok konu açıldı ancak ve ancak bu konuların sonu gelmedi.NTV mi ETW mi Kimde hangi oyun varsa o onu savundu.Kimde korsanı varsa o ona çamur attı.Öncelikle bu cevap ORJİNAL oyunlar için açılmıştır.Orjinallerde bug olmadığından hangi oyunda daha çok bug var kıyaslaması yapmayın benide ilgilendirmez.Şimdi 2 güzel oyun bende var ve çok emeğim geçti ikisinde de ben size buraya farklarını benzerliklerini güzelliklerini yazıcam sizde kendi oyununuzu seçiniz  tbr*

HARİTA
Harita sizin için önemliyse her şey sizin için haritaysa bu bölüm sizi ilgilendirir.

-ETV de harita büyük ve pekte detaylı değil.Hindistan-Amerika-Avrupa var ancak az şehir olması biraz sıkıntı yaratabilir.Ancak üzülmeyin çünkü zaman ilerledikçe kasabaları geliştirdikçe şehirler artıyor.Ve bu geniş harita da güzel bir oyun sizi bekliyor.

-NTV de harita sadece avrupa-rusya dan oluşuyor.ETV kadar büyük ve detaylı ama geri kalan bölgeleri içermiyor.Bu sebep napoleon savaşlarını ele almasından kaynaklanıyor.Harita azımsanacak kadar küçük değil bir medival 2 total war kadar hatta daha geniş  tbr* Tabiki rakibi ETW yi bu alanda geçemiyor.

SAVAŞLAR VE GRAFİKLER

İşte gelelim can alıcı noktaya.Öncelikle ETV de savaş oynarken bir şeyler eksik geliyor.Sanki kendinizi tam savaşta hissedemiyorsunuz.Hani savaşıyorsunuz ama topçuların isabetsiz ve yavan atışları tüfeklerin sönük atışmaları biraz moralinizi bozabiliyor.Duman yok sis yok. No woman No cry  tebessum* Süngü yok.Tabiki bunların nedeni teknoloji ilk baş çakmaklı tüfek diye tabir ettiğim benim dumansız süngüsüz askerlerle kapışmak cidden sıkıyor.Sonra yavaş yavaş süngü buluşları tüfek barutları topçu teknolojilerini açtıkça oyun savaşları iyileşiyor ama tam olarak genede yerine oturmuyor effek eksikliği sizi tam olarak savaşa verdirmiyor.

-NTV açıkcası ETV de savaş oynayıp NTV ye geçip bir savaş açtım ve oynadım.Tek kelimeyle ENFES...Askerlerin değişik surat ifadeleri Generallerin konuşmaları(eğer örn:napoleonun suratına savaş esnasında yaklaştırırsanız askerle konuştuğunu görürsünüz.) Dumanlar, hele o dumanlar askerler yürürken havaya büyük bir toz bulutu kalkıyor ve cidden ürperiyorsunuz çünkü uzaktan size doğru gelen bir sürü olduğunu hisediyorsunuz hele çatışmalar uzun süreli çatışmalar o kadar gerçekçi ki yönetmeyi bırakıp seyre dalıyorsunuz.Çatışmalarda tüfeklerin ucundan çıkan duman belli süre sonra öyle bir çoğalıyor ki savaş şiddetlenince askerlerinizi basan dumandan göremiyorsunuz. Hele topçular cidden ETV de topçular pek bir iş yapamazken burada resmen konuşuyor.Eğer kalabalık bir askerin üzerinden top seke seke geçerse etkisiyle 30 kişi yere düşüyor dağılıyor yaşayanlar ayağa kalkıyor.Topçuların tesiri cidden çok yüksek hele birde saçma ateşi yaparsanız yakındayken bir bölüğü eritebiliyorsunuz.NTV deki birlikler ETV den daha gerçekçi ve çeşitli.Birde NTV de asker teknoloji çok ilerde buda oyundan alınan zevki katlıyor.5 saatinizi süngü yapımına ayırmıyorsunuz.Daha güzel teknolojilere zaman harcıyorsunuz örnek:füze Bu durumda NTW ETW yi gerçekten de büyük bir farkla geçiyor.

YAPAY ZEKA VE ANLAŞMALAR

Diplomasi 2 oyunda da gelişmiş ama NTV de birkaç seçenek daha fazla bu çokta büyük bir fark değil.
Yapay zeka savaşlarda her iki oyunda da iyi ama NTV de arkadan bazen güzel taktiklerle düşmanlar sıkıştırabiliyor.ETV de de oluyor ama NTV deki kadar göremedim.NTV de savaşlarında daha bir iyileşme de olsa ETW yle dediğim gibi aralarında çok büyük fark yok.

MULTİPLAYER

Bunda NTV geçiyor demekten başka bir şey söylemek anlamsız kalır. skl*

KAMPANYALAR

Kampanyalar 2 farklı dönem oyunu olduğundan farklılık gösteriyor ve ikiside iyi.ETW de amerikanın kuruluşunu işlerken Napoleon da napoleon seferlerini ele alıyor.Burda kim kimi geçti yok kim hangi tarihe meraklıysa o seçsin durumu var. Ama NTV de daha uzun ve çeşitli kampanya var.

SONLARA DOĞRU

Her iki oyunda en yüksek grafiklerde kasma olmadan denenmiştir.Eğer ben teknolojileri baştan yapıcam büyük bir harita da müslüman ülkelerle savaşcam diyorsanız size ETW yi öneririm.Yok ben hazır teknolojilerle daha büyük teknolojiler araştırıcam ,Benim için grafik ve gerçekçilik önemlidir.Kusursuz gerçekçi ve enfes kara savaşları istiyorum diyorsanız da NTV yi öneririm.Lütfen konu kasmayın artık bu konuda sabitlesin.

NOT:Rehber beğenilirse ve sabitlenirse bol bol oyun içi resimlerle süslenecektir.
« Son Düzenleme: 05 Ağustos 2013, 16:20:17 Gönderen: cevherfener »
mediveal 2 total war
rome total war
gibiler gelmeyecek

*

Çevrimdışı II.Bayezıd

• **
  • 3852
  • Gerçek, zamanın tek kızıdır.
Ynt: NAPOLEON TOTAL WAR MI EMPİRE TOTAL WAR MI CEVAP KONU AÇMAYIN
« Yanıtla #1 : 24 Ocak 2013, 10:39:01 »
 Bakın arakdaşlar bu iki oyunun birbirlerine karşı olan rekabetini ve birbirlerine olan üstünlüklerini nesnelleştiremezsiniz çünkü bu oyunlar kişilerin yapısına göre hoşlarına gider ya da gitmez. Ben ayrıntıyı severim ve bütüne odaklanamam bu yüzden NTW ye resmen aşığım. Ayrıca ben o dönemi o kadar çok araştırdım ki hayranlığımda var bu yüzden altın tabakda sunsanız ETW yi NTW derim. Ama bir arakadaş milliyetçidir genele hitap etmek ister gider ETW yi alır bu yüzden bu tür konular gerekesizdir.

*

Çevrimdışı Kripoli

• 1979
  • Yiğit Bin Gün Yaşar Fırsat Bir Gün Düşer...
« Yanıtla #2 : 24 Ocak 2013, 10:42:17 »
Bakın arakdaşlar bu iki oyunun birbirlerine karşı olan rekabetini ve birbirlerine olan üstünlüklerini nesnelleştiremezsiniz çünkü bu oyunlar kişilerin yapısına göre hoşlarına gider ya da gitmez.

aynen katılıyorum millet anket manket açıyor ankette çoğunluk Ntw çıkarsa ben Etw'yi daha iyi sanıyordum aa Ntw daha güzel mi diyecem sanki :D
Akıncı Beyi uzun bir sefere çıktı...

Bana ulaşmak isteyenler dostlarımdan adresimi öğrenip yazabilirler.

*

Çevrimdışı cevherfener

• **
  • 8
  • Total War Türkiye
« Yanıtla #3 : 24 Ocak 2013, 10:42:44 »
Bakın arakdaşlar bu iki oyunun birbirlerine karşı olan rekabetini ve birbirlerine olan üstünlüklerini nesnelleştiremezsiniz çünkü bu oyunlar kişilerin yapısına göre hoşlarına gider ya da gitmez. Ben ayrıntıyı severim ve bütüne odaklanamam bu yüzden NTW ye resmen aşığım. Ayrıca ben o dönemi o kadar çok araştırdım ki hayranlığımda var bu yüzden altın tabakda sunsanız ETW yi NTW derim. Ama bir arakadaş milliyetçidir genele hitap etmek ister gider ETW yi alır bu yüzden bu tür konular gerekesizdir.

Bence gereklidir çünkü bu forumda açılmış ETV Mİ NTW Mi diye 20 nin üzerinde konu var herkes benim senin gibi araştırıp almıyor.Adamlar hala napoleon da neden sadece avrupa var derdindeler ben o yüzden böyle bir cevap hazırladım almak isteyen bunlara baksın karar versin diye.
mediveal 2 total war
rome total war
gibiler gelmeyecek

*

Çevrimdışı FrenchKnight

• 1346
  • Leyla ile Mecnun
« Yanıtla #4 : 24 Ocak 2013, 10:54:27 »
Her türlü ETW.  ask*

*

Çevrimdışı II.Bayezıd

• **
  • 3852
  • Gerçek, zamanın tek kızıdır.
« Yanıtla #5 : 24 Ocak 2013, 11:13:54 »
Yukarıda da görüldüğü gibi buna bağnazlıkta denilebilir aslında ETW nin veya NTW nin özellikleri birbirlerini geçsede biz yine de ETW veya NTW den vazgeçmiyoruz.  tebessum*

*

Çevrimdışı rakıgüzeli

• **
  • 157
  • içki içmiyom lan
« Yanıtla #6 : 25 Ocak 2013, 06:11:57 »
haklı öznel yargı diye bir şey var

*

Çevrimdışı Kasva

• 269
  • Total War Türkiye
« Yanıtla #7 : 25 Ocak 2013, 10:10:16 »
Her türlü ETW.  ask*

aynen etw daha güzel napoleondan
Bu ülkede sana yobaz,gerici,eski kafalı,irticacı diyorlarsa bilki doğru yoldasın.N.Fazıl Kısakürek

"Eyvâh! Beş on kâfirin îmânına kandık;
Bir uykuya daldık ki: Cehennemde uyandık!"
Mehmet Akif Ersoy
İnsan Allah'ı tanıdığı kadar insandır.Fatih Sultan Mehmet Han

Yeniden canlanmak için avrupa medeniyetini taklit değil gücümüzün esası olan İslamiyete dönmek gerekir.Sultan 2. Abdülhamit Han

Andolsun, siz ve atanız apaçık bir sapıklık içindesiniz.
[ENBİYA - 54]

*

Çevrimdışı serokral

• *
  • 2135
  • Şüphesiz sen sen değilsin
« Yanıtla #8 : 26 Ocak 2013, 15:09:07 »

Oylama konusuna gitmek için resme tıklayın!
Hayallerle cizilmis yalanlarla suslenmis sefil hayatimda..

*

Çevrimdışı dogukanking

• *
  • 2050
  • Sultan Mur?d-i r?bi(4.murat)
« Yanıtla #9 : 26 Ocak 2013, 16:05:20 »
Kesinlikle Ntw güzel çalışma konuyu sabitliyorum.
D.Karaaslan...