Realm Divide'a müttefik ile girmek

• 10 Yanıt
  • 4012 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Realm Divide'a müttefik ile girmek
« : 01 Şubat 2013, 12:26:10 »
Daha önce birçok kişi Realm Divide'a girince müttefik klanların bile anlaşmaları bozarak kendisine savaş açtığından yakınmıştı. Bende güçlü ittifakların bozulmadığını, Realm Divide'a girerken doğru diplomasi izlerseniz en güçlü klanların bile sizin yanınızda savaşa katılacağından bahsetmiştim.

Kendi hazırladığım bu video da bunu göstereyim dedim. Videoyu kayıt ederken grafik kalitesini düşürdüm fakat yine de ufak kasmalar ve grafik problemleri meydana gelmiş, mazur görün :) :

Güçlü İttifaklar Nasıl Kuruldu ?

Shoni

Shogun 2 Kampanyasında tecrübeli olanlar iyi bilir, Shoni Klanı oyunun hemen başında Hristiyanlığı kabul edip tüfekli Ashigaru birimlerine (Matchclock Ashigaru) daha ilk turlarda erişmesiyle meşhurdur. Shoni oyunun başlarında din farkı dolayısıyla tüm klanlara karşı soğuk bir siyaset izliyor.
Benim kampanyamda Shikoku adasının kuzeyini ele geçirip, adanın güney kısmındaki Ito Klanı ile sıkı bir mücadeleye giriştiler. Kendilerine bu savaşta yardım etmem koşuluyla ittifak teklifimi kabul ettiler. Sözümde durarak kendilerine yardım ettim ve bu ilişkilerimizi bir hayli geliştirdi. Oyunun aşağı yukarı 30. turuna doğru Hristiyanlığı kabul ettim, bu ilişkilerimizi +290 gibi bir rakama yükseltti, böylece amaçlarımız doğrultusunda da doğal ittifak konumuna geldik.
Realm Divide'dan önce aramız benim çok fazla toprak almam sebebiyle "friendly"ye geriledi. Buna karşılık her tur boyunca 500 ile 1000 arasında bir miktar altınla yardım ettim. Bu yaklaşık 10 tur devam etti, 10 tur sonunda Realm Divide'a girmem için yeterli dostluk seviyesine ulaştığım için vergiyi de kestim. Sonuç olarak Realm Divide'dan sonra bile tüm Japonya'da ki en güçlü müttefiklerden biri haline geldik.

Ikko-Ikki

Ikko-Ikki ile oyunun ilk turlarında ortak hiçbir noktamız bulunmuyordu. Hatta bu klan ilk turlarda ağır yenilgiler alarak askeri güç seviyesini "Feeble" a düşürdü ve elinde tuttuğu yalnızca tek bir şehir kaldı.
Oyunun 45. veya 60. turlarına doğru klan kendisini toparlayarak savaşlardan yorgun düşmüş olan Hatakeyama ve Uesugi klanlarının üzerine yürüyüp 3 şehir ele geçirdi. 80. turda benim de Kyoto'ya yürümeye karar vermemle birlikte kendilerini Hristiyan ittifakına katmak için 4-5 tur boyunca 2500-3000 altın verdim ve evlilik yolu ile bunu pekiştirdim. Realm Divide'dan 5 tur önce Ikko-Ikki'nin yanında Uesugi klanına savaş açtım ve karşılığında ittifak talep ettim (ben açmazsam nasıl olsa onlar bana Realm Divide'da açacaktı) . Kendileri de onurlu bir davranış sergileyerek Shogun'luğumu destekledi. :)
« Son Düzenleme: 02 Şubat 2013, 14:41:42 Gönderen: Apeiron »

*

Çevrimdışı FrenchKnight

• 1346
  • Leyla ile Mecnun
Ynt: Realm Divide'a müttefik ile girmek
« Yanıtla #1 : 01 Şubat 2013, 17:26:36 »
Çok yararlı bir rehber Apeiron eline sağlık. Artık hayalini kurduğum büyük Şogunluk projesini hayata geçirme zamanı.  yardir*

*

Çevrimdışı Abd

• *
  • 2232
« Yanıtla #2 : 01 Şubat 2013, 18:24:01 »
Müthiş olmuş, deneyeceğim.

Ulan arkadaş oyunun en güçlü klanı olunca hepsi birden sana dalıyorlar, bu ne saçmalık böyle yahu...  bnak*

*

Çevrimdışı FrenchKnight

• 1346
  • Leyla ile Mecnun
« Yanıtla #3 : 01 Şubat 2013, 20:30:31 »
Bu arada sabitledim.  tbr*

« Yanıtla #4 : 02 Şubat 2013, 08:21:27 »
Teşekkürler beğenmenize sevindim. :)

*

Çevrimdışı alperhardy

• 62
  • İstikbal göklerde değil köklerdedir .
« Yanıtla #5 : 03 Şubat 2013, 13:04:03 »
Güzel olmuşda zaten klanların yarısı ile savaşdaymışsın ve adamlar savası 4-5 tur sonra açıyo yoksa sadece bende mi oluyor  tbr*   

Daimyonun onuru : değersiz  tebessum*

« Yanıtla #6 : 03 Şubat 2013, 13:32:13 »
Güzel olmuşda zaten klanların yarısı ile savaşdaymışsın ve adamlar savası 4-5 tur sonra açıyo yoksa sadece bende mi oluyor  tbr*   

Daimyonun onuru : değersiz  tebessum*

Divide'dan 3-4 tur önce müttefiklerimin yanında diğer tüm klanlara savaş açtığım için öyle. Müttefiklerim ile aram epey iyi derecelere geldi böylece.
Daimyo'nun onuru Hristiyan olmamdan kaynaklanıyor. Eğer Hristiyan olmasaydım müttefik toplamak çok kolay olurdu. Videodaki müttefikler kolaya kaçmadan, zor koşullarda toplandı. tbr*
« Son Düzenleme: 03 Şubat 2013, 13:33:11 Gönderen: Apeiron »

*

Çevrimdışı Jerrys35

• **
  • 641
  • Total War OST Sever
« Yanıtla #7 : 01 Nisan 2013, 10:45:31 »
 Realm Divide en çok - kaç zarar veriyor, mesela -200 oluyorsa en çok senin +200 lerde ise zaten aranızın bozulması neredeyse imkansız gibi değil mi?

« Yanıtla #8 : 01 Nisan 2013, 11:22:54 »
Realm Divide en çok - kaç zarar veriyor, mesela -200 oluyorsa en çok senin +200 lerde ise zaten aranızın bozulması neredeyse imkansız gibi değil mi?

İlla +200 olmasına gerek yok, +50 ile de girebilirsin. 

*

Çevrimdışı Jerrys35

• **
  • 641
  • Total War OST Sever
« Yanıtla #9 : 01 Nisan 2013, 13:30:22 »
 Yok yanlış hatırlamıyorsam realm divide sürekli artıyor ya, kaçta duruyordu onu soruyorum -200'de mi?