Satsuma 1864

• 11 Yanıt
  • 1698 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı Köprülü Sadrazamları

• 32
  • Total War Türkiye
Satsuma 1864
« : 02 Temmuz 2013, 22:33:37 »
                                                           Bölüm 1  Tozlu Hatıralar

.............2. BÖLÜM YORUM OLARAK EKLENMİŞTİR...........

Merhaba Arkadaşlar ben Okuguma -Ju  Mesleğim tarihçi aslında tarihçi olmamın nedeni dedemin büyük dedesi  satsuma klanında ajandı sizlerele onların hikayesini paylaşacağım resimdeki dedemin ta kendisidir

Dedemin tuttuğu günlüklerden bir kaç satır ile başlamak istiyorum öncelikle dedem Shimazu Tadayoshi  zamanında ninja idi 1864 yılında Shogun yanlısı olan  Hyuga klanı tarafından 11 Şubat kuruluş gününde efsanevi imparator Jimmu adına kutlamalar yaparken ilk top sesini duyduk çok geçmedi ardından 2 . 3. 4. 5. Ne oluyor böyle! her tarafta ölen insanlar kaçışanlar inanamıyorum  surlar deliniyor savaş çığlık sesleri geliyordu! hemen generali  öldürmek için plan yapmaya başlamıştım ıssız bir köşede inanılmaz! 3 asker etrafımı sardı 1 2 3 hepsini yendim general çiftlikte çadırını kurmuştu  ücra yerlerden gidip katanamı tam kafasına  geçiricektim
bir ağaç dalındaydım genaral vazifeye bakmak için çıkınca kafasından öldürecektim sanırsam 2 saat geçti ay kendini gösterdi bir den hızlı hızlı  çıktı general ve Çaatt!! tam isabet işimi bitirip oradan uzaklaşıyordum ki bir taşa takılıp düştüm  etrafımı şogun birlikleri sardı arkadan koşturma sesleri kadim dostum kugwan kjo  başaralı bir şekilde korumaları etkisiz ettik  2 ninja olarak o gece hava çok yağmurlu  idi şimşekler çakıyordu Buda Aşkına! kıyamet mi vardı. savaşta üstün gidiyorduk . Zafer çanı çalmıştı son insan öldü son kanları toprak emdi Yaşasın  Daimyo! Yaşasın Satsuma! Çığlıkları Söyleniyordu.

Dedem  Tadayoshi tarafından çok sevilirmiş genelikle her işini başarı ile tamamladığından diğer klanlar tarafından kendi tarafına geçmesi istenirmiş hepsini ret eder  her teklif sonrası Satsuma ya bağlılığını yeniler miş  aylardan ilk bahara gelmiş çay tohumlarından  bol bol hasat çıkarmış daimyo Tadayoshi   toprakların her köşesinde yaşayanlara 1 kese çay veriip toylar düzenlermiş. Ardından  7. ve 8. sayfaları açtım ne göreyim Vay Canına!!! 

Yüksek tepeliğin önünde o güzel doğanın eşliğinde havanın serinliğinde yürüyüş tertip ediyorduk ve kafamı ansızın kuzey batıya çevirdim 3 renkten sancaklar bizemi geliyor savaş içinmi destek içinmi anlayamadım sannedersem bunlar Batılı'lar dı Tadayoshi'de ordaydı teklonojilerini sunuyordu çayımı bitirdim ve yüce liderin yanına yaklaştım bize destek oluyorlardı teklonojilerini sunuyorlardı beni güler yüzle karşıladı her iki tarata benden düşüncelerimi istediler ve paylaştım bu toplar ile  ordularımız daha güvende menzili artmış bu mermiler mücezivi bişey gibiydi parıldıyorlar evet arkadan acemi askerler geliyor talim alınına gidip yeni teklonojiler deneniyordu ve bize 2  ingiliz topçu ordusu 1 fransız hat piyadesi 2 amerikan garnizon birliği veriliyordu kyushu adası bizim mi ne olucaktı bende hemen talimler almaya gittim baya zorlanmıştım ve uyuya kalmıştımki  efsanevi bir rüya görmüştüm yoksa gerçekmi olucaktı bunlar...  birer birer shogun yerleşim yerleri yarıyor bende takip ediyordum ve aniden uyandım ve....
HAYIR HAYIR BİZ YANIYORUZ   BİZ YANIYORUZ EVLERİMİZ EVİMİZ KALEMİZ!
« Son Düzenleme: 03 Temmuz 2013, 19:23:27 Gönderen: Köprülü Sadrazamları »

Ynt: Satsuma 1864
« Yanıtla #1 : 02 Temmuz 2013, 23:04:52 »
İlk yorum benden olsun; umarım bırakmazsın; emeğine sağlık  tbr*
İstanbul'a gidiyorum. Maalesef orada evde net yok. En az 18 gün forumda olamayacağım. :(

*

Çevrimdışı morfo35

• ...Morfiþ is Coming...
  • **
  • 3660
  • ya el yelil yelil
« Yanıtla #2 : 02 Temmuz 2013, 23:48:21 »
keşke askeri taktik , stratej, vb. olsa

*

• 32
  • Total War Türkiye
« Yanıtla #3 : 03 Temmuz 2013, 00:04:48 »
Ben daha çok Ninja tarafına dikkat çekmek istedim savaşlar konusu yan hikaye   diğer türlü herkez yapıyor herkezin hayal gücü farklı ben buna değinmek istedim geçri ben 2 saat içinde yazdım olan bitini çabuk yazar çabuk kurgularım :) fotoraf bulmak zaman aldı oda işin civilvesi olur o kadar her gün 1 bölüm yazıcam ama sizden gelen tepkiler önemli kötü yorum olursa daha çok hırslanırım daha çok yaratıcı olrm iyi yorum olursa devam etmek için nedenim olur :)

*

Çevrimdışı asdlk123

• **
  • 837
  • Arms keep peace
« Yanıtla #4 : 03 Temmuz 2013, 09:37:06 »
tam okumadım ama keşke yazıları siyah yapsaydın yada hiç olmadı koyu bir renk yapsaydın çok göz yoruyor ama emeğine sağlık

*

• 32
  • Total War Türkiye
« Yanıtla #5 : 03 Temmuz 2013, 19:18:39 »
  Bölüm 2  10. Sayfanın Oyunu 

Arkdaşlar bu bölüm resimsiz daha çok yazılı olucaktır önemli olan zaten yazılardır konumuzda malum ninjanın hayatıdır :)

Dedem o gece  uyandığında başkent ten kaçmış daimyonun gizli sığınağın yan taraflarında durmuş  efsaneye göre  o yangın düşman yağmasından değildi bölgedeki yeni kurulan tren istasyonunda çıkan arzadan şehire yayılmış biz devam edelim.. Bu ne Böyle 10. Sayfa  Çay tohumları ile süslenmiş Altın ile kaplanmış  up uzun bir sayfa inanamıyorum Vay be  Ben Nasıl Bir Adamın Torunuymuşum!

O gece  kale duvarından atlayarak  kaçtım sığınağa yaklaştım Ah Ah sesleriyle Wako Korsanları beni esir almıştı . Bu işin içinde oyunlar vardı evet tamı tamına şöyleydi 2 gün önce evimi sendai ve jozai ajanları beni basmıştı tehtit almıştım şogun yanlısı olucaktım yoksa itibarım yerle bir olucaktı!! sadece bunu dediler ve 1 gün sonra yangın çıktı yoksa 1. Japonya Savaşımı başlıyordu Yüce Şogun Jimmu Ruhuna!  bu vicdansızlar japonyayı yok etmek istiyor!   evet Şogun yanlıları karşısında İmpartor yanlıları!! Büyük feleket  Yüce Buda Bizi korusun!  sonra Korsanlar Beni kaçırdı gemiden bir hücreden memleketime bakıyordum çok uzaklaştım gemi Sendai Klan'nında durdu olamazdı bu hemen daimyonun yanına çıkartıldım tam bir utançdı zorla bağlılık yemini ettikten sonra ilk görevi almıştım. Tosa Daimyosu için toprağı ebediyen koklamanın zamanı gelmişti ama bir şekilde kaçmak zorundaydım Atladım bir ticaret gemisine tosadaydım artık verilen para ile bir ev kiraldım  Tosalılar  İmparator yanlısı Memleketim satsuma ile savaştaydı ikiside İmparator ama Hanedan sahibi olmak için savaş girildi nasıl olduysa bu oyuna yeni bir  oyun ekledi  Shimazu Nariakira  ile karşlışatım suikaste giderken beni memleke göndereceiğini söylerek büyük bir tepeğe çıkarı altımızda toplar patlıyor hayaller yok oluyor masum insanlar ölüyor çocuklar kaçılırıyor çay bitkileri yok oluyor ! felaket faleket felaket   Nariakira benle konuştu oda zor durumdaydı Tadayoshi  devirirsek bana generallik teklif edicekti ben hangisini yapıcam  ne edicem anlayamadım. Saçlarımdan vücüduma sıcak sıcak terler aktı kalbim hızlanmaya başlamıştı Birden İmdaaa... diyemeden bayıldım

Çalıştığım tarih kolejine göre  bir kaynakta dedem aslında o gece suikaste uğramıştı  ama günlüğünde belirmiyordu belki diğer sayfalarda yazar diye hızlı hızlı geçiyordum ve gördümki Todayoshi tarafından hemde Bu nasıl oyun nasıl haberi oldu neden oldu ne  ne yaptıda oldu duygulanmak elde değil. Aaa! Gece 2 olmuş şimdi yatıp kolejime gitmem gerek yarın diğer sayfalardan devam ediceğim Tanrı sizi korusun! Ejdarha gibi kuvvetiniz olsun! 

*

Çevrimdışı II.Bayezıd

• **
  • 3852
  • Gerçek, zamanın tek kızıdır.
« Yanıtla #6 : 03 Temmuz 2013, 19:33:29 »
Gözlerim yaşardı tebrikler muazzam çalışma ellerin dert görmesin bırakmayacağına eminim.  tbr*

*

• 32
  • Total War Türkiye
« Yanıtla #7 : 03 Temmuz 2013, 19:59:50 »
yok bırakmak yok :) anlık yazıyorum hayal gücüm yüksek  birde her tarafta devlet hikayeleri  felan birde arkadaşlar bir ninjanın hayatını okusada ne tür tepkiler alırım beğenilir mi  diye yazdım yorumları hala merakla bekliyorum ama farklılık iyidir   forumda bunla ilgili hikaye yoktu inşallah diğer arkadaşlarda güzel şeyler yazarlarda keyiflice okurum :)

*

Çevrimdışı arifo

• 1204
  • Nam-ı Diğer WoW'cu
« Yanıtla #8 : 03 Temmuz 2013, 22:42:48 »
bayıldığını nasıl yazıyor onu anlamadım

*

• 32
  • Total War Türkiye