Konu: Hikaye Şimdilik Süresiz Rafa Kalktı....  (Okunma sayısı 15560 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mukan

 • Level 7
 • İleti: 214
Ynt: YENİ BÖLÜM YAYINLANDI!! SALAHADDİN : ÇÖL KAPLANI 2
« Yanıtla #80 : 04 Temmuz 2010, 20:20:14 »
Yeni bölümün adını değiştirdim, Salahaddin'in Gözyaşları olarak. Çok sürpriz gelişmeler yaşandı ama yazıya dökecek fırsatım olmadı maalesef uzgun*.
Yakında yeni bölümü yayınlayacağım ve çok şaşırtıcı şeyler olacak tbr*
Yeni Bölüm * Salahaddin'in Gözyaşları Yayınlandı! - TIKLA!


3 Haftalığına Yok!
Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi,
Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi. 
                                             
                                              Kanuni Sultan Süleyman

Çevrimdışı mukan

 • Level 7
 • İleti: 214
YENİ BÖLÜM : SALAHADDİN'İN GÖZYAŞLARI
« Yanıtla #81 : 06 Temmuz 2010, 19:51:49 »
YENİ BÖLÜM : SALAHADDİN'İN GÖZYAŞLARI

Sultan’ın bu muhteşem zaferi yıldırım hızıyla İslam camiasında duyurulmuş, herkes bu galibiyetin sevincine ortak oluyordu ve her tarafta şenlikler yapılıyordu. Sultan’ın kuralcı ve biraz da bağnaz olan kardeşi el-Adil yine bu kutlamaları tasvip etmiyordu ama bu sefer iş başa düştü anlayışı içerisindeydi. Bir bakıma haklıydı aslında, subayları başta olmak üzere tüm ordu gevşemiş, üzerlerine bir nahoşluk çökmüştü. Gizlice hazırlıklara başladı ve ordusunu harekete geçirdi.el-Adil zeki, hırslı bir kumandandı, aynı zamanda gözüpekliğiyle de önplana çıkmıştı. Lakin bunlar Salahaddin için yeterli olmamış olacak ki, bu seferi öğrendiğinde küplere binmiş, derhal geri dönmesini ferman buyurmuştu hırslı kumandanına. Salahaddin’i birazcık da olsa kıskanan ve onun elde ettiği ölçüde büyük bir zafer elde etmek isteyen el-Adil kulaklarını bu çağrılara tıkamış, kimsenin haberi olmasın diye gelen elçileri de boğdurtmuştu. Bu elçilerin ordugahta dolaşması onun çıkarlarına ters düşüyordu, lakin tüm ordu buraya Salahaddin’in emriyle gelindiğini sanıyor, onun emri olmaksızın ve onun bilgisi dışında çarpışmaya gidildiğini bilmiyorlardı.

Sonunda düşmanla Arsuf yakınlarında göz teması sağlandı ve en az kendilerininki kadar büyüklükte bir orduya sahip olduklarını acı bir şekilde tecrübe etti el-Adil…
Düşmanın kendi birliklerinden daha donanımlı olduğunu bilsede artık geri dönemezdi. Hem  geri dönüp ne yapacaktı ki. Abisinin onu affetmesi için bacaklarına mı kapanacaktı. Asla! O İslam adına savaşacaktı, abisi için değil.

Düşmanla sıcak temasa geçileceğinde karar kıldı en sonunda el-Adil. Kılıcını kınından çekti ve:“Ey İslam ordusu! Ben ne abim gibi iyi bir hatibim, ne de onun kadar savaş tecrübesine sahibim. Size layık bir lider de değilim belki, zaten olmam da gerekmiyor! Siz burada benim adıma değil, İslam adına, Kur’an’ ın temizliğine el sürülmemesi, İncil’e yaptıkları gibi Kur’an ı da kafalarına göre değiştirip bize dayatmalarını engellemek için savaşın! Burada şan, şöhret için savaşmayın! Ganimet için savaşmayın! Ne zaman kaçan düşmanı görseniz ve yağma için mevzilerini bırakıp onların arkasından giderseniz Uhud’u hatırlayın! Bir adım bile geri çekilmeyecek kimse, arkamız dipsiz bir uçurum, geri çekilenler bu uçurumu boylarlar!”(Uçurum burada gerçek manda uçurum değil, lakin birden fazla manaya gelebilir, istediğiniz şekle bürüyebilirsiniz bunu)

Ve İslam ordusu, başlarını Haşhaşhinlerin çektiği halde hücuma kalkar!Ama bu samimi konuşmadan en çok etkilenenler ve dolayısıyla en öne geçenler, mazileri savaş dolu, elleri kanlı ordunun belkemiği olan Gazilerdi.İleri emri verildiğinde, hava güneşli ve güzeldi. Düşmana yaklaştıkça sis bastırmaya, hava puslanmaya başladı ve bir çok asker bunu hayra yormadı!
el-Adil ilk olarak okçulara ”ateş” emri verdi. Bedevi okçuları; ölmeden Frenklere cehennemde onları neyin karşılayacağını bilmelerine yetecek cayır cayır yanan oklar fırlatıyorlardı ve düşmana adete dünyadaki cehennemi yaşatıyorlardı. Düşman okun nereden geldiğini göremeden bir bir yere düşüyor, ve Dünya da onlara son ikram olarak  “muazzam bir acıyı” ateşli bir şekilde servis ediyordu.Havayı; okların alevli uçları yarıyor ve tiz sesiyle düşman askerlerinin çilesini katlıyordu.Ölürken attıkları korkunç çığlıklar, dağların arasında yankılanıp, çölün amansız kumlarını geçip Kudüs’e kadar varıyor ve Frenklerin kanını donduruyordu.Artık düşman da karşılık vermeye başlamıştı, savaş şu anlık sadece okçuların düellosundan ibaretti. Fakat gecenin bastırmaya başlamasıyla beraber okların o sinir bozucu vızıltısı da kesilmiş, yerini derin bir sessizliğe bırakmıştı. el-Adil'in iki seçeneği vardı, ya kamp kurdurtacak ya da savaşa devam emri verecekti.

Yaveri el-Mutarras önde gelmek kaydıyla bir çok asil ve ordu mensubu geceleyin kamp kurulmasını, askerin yorgun olduğunu söylemiş, ama el-Adil hiç birisini dinlemeyip “saldır” emri vermişti. Gözünü kan bürümüştü artık ve ölmediği taktirde abisi dahil kimse onu durduramayacaktı.

el-Adil çok büyük bir hata yaptı ve düşmanın onu çembere almasına izin verdi. Düşmanın sayısısın yeterince azaldığını düşünüyordu ama bilmediği şey, Frenklerin yardım kuvvetlerinin yolda olduğuydu.el-Adil saflar arasında dolaşıyor, kimi zaman en önlerde çatışmaya dahi katılıyordu. Askerlerine moral verici konuşmalar yapıyordu ama destek kuvvetlerinin de varmasıyla Mısır ordusu cesaretini iyiden iyiye kaybetmişti.

Çareyi ön saflarda savaşmakta bulan el-Adil, gözüpekliğiyle parmak ısırtıyordu. Ama seçkin muhafızları dahi yavaş yavaş dökülmeye başlamıştı. Yanından vızıldayarak geçen bir ok yaveri el-Mutarras’ı hedef seçti kendine…

el-Mutarras göğsüne saplanan okla atından yavaşça yere yıkıldı. Bunu gören el-Adil hemen atından atlayıp yanına doğru koşmaya başladı, ama düşman saflarının çok içerisindeydi. Önüne geleni biçerek sonunda yaverine ulaştı. Kafasını hafifçe yerden kaldırdı ve ağlamaklı bir biçimde:

“Beni bırakma can yoldaşım, şimdi bırakma!”

“Ha..la.. sav..a..şabill…irri..m kuman..danı..m”

“Elbette savaşabilirsin, sen dayanıklı birisin, cesur Mutarras! Kalk ve yanımda savaş da şu düşmanı kıralım!”

“Sultan’a.. iyi.. savaş..tığı..mı söyle..yin Şehzade..m”

“Ona kendin söyleyeceksin bunu! Kendini yorma şimdi kadim dostum…”


Tam son nefesini verirken,aklına iki cihanın güneşi geldi,o da salavatla şehadet şerbetini içti ve son nefesini el-Adil’in kollarında verdi cesur yaver.

Yanıbaşına birçok ok saplanmakta idi. Ama o buna aldırış etmiyordu. İki damla gözyaşı döktü yaverinin daha sıcak, ölümün kollarına yeni girmiş biri için fazla sıcak olan vücuduna. Daha sonra ayağa kalktı ve kendini toparladı, kalkanını eline aldı ve üzerine doğru gelmekte olan üç-beş oka karşı kalkanı siper etti. Çok soğukkanlı bir şekildeydi hareketleri. Atına sakince bindi, yavaşça atını boynundan sevdi.

“Kızım, bugün ya ebediyen büyük bir şerefle anılacağım, ya da ebediyen büyük bir şerefsizlikle. Ama kaderin cilvesine bak! Biz, ikisini de göremeyeceğiz.” Diye mırıldandı atına.

Sanki bir cevap maiyetinde at şaha kalktı ve dörtnala düşmanın üzerine koştu. Derinden bir salavat getiren el-Adil bir savaş narası kopardı ve şimşek gibi düşmanın arasına atıldı. Kaç kişi öldürdüğünün hesabını yapamıyordu artık. İlk başlarda sayıyordu, ama sayılar büyüdükçe karışmaya ve zaman geçtikçe de bu sayıları aklında tutamamaya başladı. Yüzünün her tarafı kan olmuştu, bazıların kendi kanı, bazıları ise düşmanınkiydi. Gözlerine de kan inmişti hem, zar zor hedefini seçiyor ve şu an yanında kalmış en sadık dostu olan atını o hedefe doğru yönlendiriyordu. İkisi de çok yorulmuştu… Aniden atının böğründe patlayan bir mızrak el-Adil’in dünyasını ters-düz etti. Bacağı atının altında sıkışmıştı. Onu fark eden bir Frenk başına dikildi ve kılıcını acımasızca, defalarca el-Adil’in, belki ileride Salahaddin’in yerini alacak, muzaffer bir kumandan olacak Şehzadenin kalbine sapladı.El-Adil ‘in 25 senedir bir misafir olarak yaşadığı koca bedeninden çıkan son sözler, “affet beni Sultanım” oldu.

« Son Düzenleme: 06 Temmuz 2010, 21:03:11 Gönderen: mukan »
Yeni Bölüm * Salahaddin'in Gözyaşları Yayınlandı! - TIKLA!


3 Haftalığına Yok!
Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi,
Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi. 
                                             
                                              Kanuni Sultan Süleyman

Çevrimdışı lord volverin

 • Level 7
 • İleti: 234
 • İşte Türk Kahvesi
Ynt: YENİ BÖLÜM: SALAHADDİN'İN GÖZYAŞLARI YAYINLANDI!
« Yanıtla #82 : 06 Temmuz 2010, 20:04:17 »
Şahane...Tek kelimeyle Şahane... tbr*

Çevrimdışı mukan

 • Level 7
 • İleti: 214
Ynt: YENİ BÖLÜM: SALAHADDİN'İN GÖZYAŞLARI YAYINLANDI!
« Yanıtla #83 : 06 Temmuz 2010, 20:05:28 »
teşekkürler :)
Yeni Bölüm * Salahaddin'in Gözyaşları Yayınlandı! - TIKLA!


3 Haftalığına Yok!
Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi,
Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi. 
                                             
                                              Kanuni Sultan Süleyman

Çevrimdışı kuwaie

 • Level 8
 • İleti: 410
Ynt: YENİ BÖLÜM: SALAHADDİN'İN GÖZYAŞLARI YAYINLANDI!
« Yanıtla #84 : 06 Temmuz 2010, 20:20:55 »
Harikulade olmuş Memo  tbr*
***Bütün ümidim gençliktedir!***Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı sipahi kara mehmet

 • Level 10
 • İleti: 1073
Ynt: YENİ BÖLÜM: SALAHADDİN'İN GÖZYAŞLARI YAYINLANDI!
« Yanıtla #85 : 06 Temmuz 2010, 20:41:16 »
Muazzam, muhteşem!
Aradığınız kişiye tatil boyunca ulaşılamayacak! Lütfen bir daha denemeyiniz!

Çevrimdışı Belisarius

 • Level 9
 • İleti: 665
Ynt: YENİ BÖLÜM: SALAHADDİN'İN GÖZYAŞLARI YAYINLANDI!
« Yanıtla #86 : 06 Temmuz 2010, 20:43:58 »
Muazzam, muhteşem!

Aklıma Annibal'ın Rome öyküsüne yaptığın yorumlar geldi.
Bir zaman sonra artık sıkılınca "awesome" de falan demişti.
 tebessum*

Çevrimdışı mukan

 • Level 7
 • İleti: 214
Ynt: YENİ BÖLÜM: SALAHADDİN'İN GÖZYAŞLARI YAYINLANDI!
« Yanıtla #87 : 06 Temmuz 2010, 20:44:57 »
senin yorumunu alalım Belisarius  pacoz*
« Son Düzenleme: 06 Temmuz 2010, 20:50:51 Gönderen: mukan »
Yeni Bölüm * Salahaddin'in Gözyaşları Yayınlandı! - TIKLA!


3 Haftalığına Yok!
Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi,
Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi. 
                                             
                                              Kanuni Sultan Süleyman

Çevrimdışı kuwaie

 • Level 8
 • İleti: 410
Ynt: YENİ BÖLÜM: SALAHADDİN'İN GÖZYAŞLARI YAYINLANDI!
« Yanıtla #88 : 06 Temmuz 2010, 20:48:35 »
sen bir yorum yapmıyor musun Belisarius tebessum*
Övgü mü bekliyorsun  yardir* Yeterince övdük zaten be Mukan yetmez mi  yardir*
« Son Düzenleme: 06 Temmuz 2010, 20:48:52 Gönderen: kuwaie »
***Bütün ümidim gençliktedir!***Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı mukan

 • Level 7
 • İleti: 214
Ynt: YENİ BÖLÜM: SALAHADDİN'İN GÖZYAŞLARI YAYINLANDI!
« Yanıtla #89 : 06 Temmuz 2010, 20:49:47 »
yok beğenmemiştir belki yav ne alaka. Övgü için mi yazıyorum ben, ayıp ettin
Yeni Bölüm * Salahaddin'in Gözyaşları Yayınlandı! - TIKLA!


3 Haftalığına Yok!
Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi,
Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi. 
                                             
                                              Kanuni Sultan Süleyman

Çevrimdışı kuwaie

 • Level 8
 • İleti: 410
Ynt: YENİ BÖLÜM: SALAHADDİN'İN GÖZYAŞLARI YAYINLANDI!
« Yanıtla #90 : 06 Temmuz 2010, 20:50:47 »
yok beğenmemiştir belki yav ne alaka. Övgü için mi yazıyorum ben, ayıp ettin
Sakın ha! Sakın yanlış anlama! Samimiyetten yazdım kardeşim tabi ki övgü için yazmıyorsun. Eğer kırdıysam özür dilerim.
« Son Düzenleme: 06 Temmuz 2010, 20:51:03 Gönderen: kuwaie »
***Bütün ümidim gençliktedir!***Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı mukan

 • Level 7
 • İleti: 214
Ynt: YENİ BÖLÜM: SALAHADDİN'İN GÖZYAŞLARI YAYINLANDI!
« Yanıtla #91 : 06 Temmuz 2010, 20:51:43 »
neyse önemi yok, sen öyle samimiyetten yazmışsındır da millet yanlış algılar filan bizi.
Yeni Bölüm * Salahaddin'in Gözyaşları Yayınlandı! - TIKLA!


3 Haftalığına Yok!
Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi,
Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi. 
                                             
                                              Kanuni Sultan Süleyman

Çevrimdışı kuwaie

 • Level 8
 • İleti: 410
Ynt: YENİ BÖLÜM: SALAHADDİN'İN GÖZYAŞLARI YAYINLANDI!
« Yanıtla #92 : 06 Temmuz 2010, 20:52:24 »
neyse önemi yok, sen öyle samimiyetten yazmışsındır da millet yanlış algılar filan bizi.
Neyse ya yazmakla hata ettim onu üstü kapalı bir latifeydi. Hikayen çok güzel aynı hızla devam  tbr*
***Bütün ümidim gençliktedir!***Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı mukan

 • Level 7
 • İleti: 214
Ynt: YENİ BÖLÜM: SALAHADDİN'İN GÖZYAŞLARI YAYINLANDI!
« Yanıtla #93 : 06 Temmuz 2010, 20:53:16 »
tekrar teşekkürler :)
Yeni Bölüm * Salahaddin'in Gözyaşları Yayınlandı! - TIKLA!


3 Haftalığına Yok!
Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi,
Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi. 
                                             
                                              Kanuni Sultan Süleyman

Çevrimdışı Belisarius

 • Level 9
 • İleti: 665
Ynt: YENİ BÖLÜM: SALAHADDİN'İN GÖZYAŞLARI YAYINLANDI!
« Yanıtla #94 : 06 Temmuz 2010, 20:53:33 »
Yorum yapmak için okumam lazım önce. Ama okuyacağım. Severim bu tip öyküleri okumayı.  tbr*

Çevrimdışı cebecibaşı

 • Level 8
 • İleti: 420
Ynt: YENİ BÖLÜM: SALAHADDİN'İN GÖZYAŞLARI YAYINLANDI!
« Yanıtla #95 : 06 Temmuz 2010, 20:56:23 »
Efferim Mehmet böyle devam   tbr*

Çevrimdışı mukan

 • Level 7
 • İleti: 214
Ynt: YENİ BÖLÜM: SALAHADDİN'İN GÖZYAŞLARI YAYINLANDI!
« Yanıtla #96 : 06 Temmuz 2010, 20:56:56 »
teşekkürler :)
Yeni Bölüm * Salahaddin'in Gözyaşları Yayınlandı! - TIKLA!


3 Haftalığına Yok!
Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi,
Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi. 
                                             
                                              Kanuni Sultan Süleyman

Çevrimdışı Belisarius

 • Level 9
 • İleti: 665
Ynt: YENİ BÖLÜM: SALAHADDİN'İN GÖZYAŞLARI YAYINLANDI!
« Yanıtla #97 : 06 Temmuz 2010, 20:57:21 »
Vay yeni mod ekibi hemen kaynaşmış.

Takdir ettim.  tbr*

Çevrimdışı eddai

 • Level 9
 • İleti: 681
 • Vermek istemeseydi, istemek vermezdi.
Ynt: YENİ BÖLÜM: SALAHADDİN'İN GÖZYAŞLARI YAYINLANDI!
« Yanıtla #98 : 06 Temmuz 2010, 20:57:44 »
Yine çok güzel hazırlamışsın fakat ;

El-Mutarras'ın ölürken salavatla ölmesi biraz garip oldu.Genelde şehadet getirirler aslında...Yine de yanlış bir şey yok,adamın aklına tam o anda salavat da gelmiş olabilir.Onu da belirtmek gerekir ;

"Tam son nefesini verirken,aklına iki cihanın güneşi geldi,o da salavatla şehadet şerbetini içti" şeklinde olabilir.

Bir de "ironi" şeklinde kelimeler kullanman biraz sanki diyaloğu zedeliyor,bağdaşmıyor gibi...

İnşaallah seni kırmamışımdır,kolay gele..
Dost istersen Allah yeter.  Evet o dost ise, herşey dosttur.

Yârân istersen Kur'an yeter.  Evet ondaki enbiya ve melaike ile hayalen görüşür ve vukuatlarını seyredip ünsiyet eder.

Mal istersen kanaat yeter.  Evet kanaat eden, iktisad eder; iktisad eden, bereket bulur.

Düşman istersen nefis yeter.  Evet kendini beğenen, belayı bulur zahmete düşer; kendini beğenmeyen, safayı bulur, rahmete gider.

Nasihat istersen ölüm yeter.  Evet ölümü düşünen, hubb-u dünyadan kurtulur ve âhiretine ciddî çalışır.

Çevrimdışı mukan

 • Level 7
 • İleti: 214
Ynt: YENİ BÖLÜM: SALAHADDİN'İN GÖZYAŞLARI YAYINLANDI!
« Yanıtla #99 : 06 Temmuz 2010, 20:59:58 »
ne demek yahu, illa ki hatalarımız vardır, o hatalar affola. :) kırmak ne kelime beni sevindirdi açıklarımı söylemen, böylece bir dahakine daha da iyileştirmeye çalışırım. salavat olayında kafa uçmuş karıştırmışım yav. darılmaca marılmaca olmaz yani sorun yok tbr*. bu bölümü biraz alelacele hazırlamıştım gözümden kaçmış bir çok nokta daha olabilir.

Edit: dediğiniz yerlerde ufak tefek iyileştirmeler yaptım, sağolun tekrar :)
« Son Düzenleme: 06 Temmuz 2010, 21:05:14 Gönderen: mukan »
Yeni Bölüm * Salahaddin'in Gözyaşları Yayınlandı! - TIKLA!


3 Haftalığına Yok!
Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi,
Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi. 
                                             
                                              Kanuni Sultan Süleyman