Konu: Timur güçlenemiyor!  (Okunma sayısı 1465 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Huskarll

  • Level 1
  • İleti: 2
Timur güçlenemiyor!
« : 01 Aralık 2018, 17:42:43 »
Arkadaşlar yıllar geçti ben mühendis çıktım. Dedemin istediği gibi memur olamadık ama olsun. Gel gör ki feudal knight larla charge yapmayı o kadar özlemişim ki medieval 2 ye yeniden başladım. Evet 26 yaşındayım ve medieval 2 ye aşığım. Bu sefer bir farklılık yaptım tabi. Very hardta campaign açtım venedikle. Daha önce hep normal zorlukta oynamıştım. Moğollar sarkelden geldi. Rusyayı aldılar güçlüler memnunum bu durumdan. Timur Bağdattan geldi ama malesef Timur güçlenemiyor. Çünkü Türkler nasıl oluyorsa karşı koyuyor güçlü bir şekilde. Ayrıca haçlı seferleri sonunda Sicilya antioch u aldı. Edessayı milan aldı. Jarusalemi ise The papal states aldı. Bunlarla beraber Mısır ve Türklerde çok güçlü. Ayrıca hala haçlı seferi devam ediyor bölgeye ve tüm Hristiyan devletler Timura savaş açıyor. Timurda bir türlü güçlenemedi. İlk defa böyle bir şey gördüm şaşkınım saygıdeğer medieval 2 ci yoldaşlarım. Very hardta oynadığım için mi böyle oldu bilmiyorum. O bölgede ki devletler inanılmaz güçlü. Güçlenemeyen Timur mu olurmuş ? Bu durumun sebebi nedir lütfen bana bir yardımcı olun.

Önemli Not: Medieval 2 orjinal oynuyorum.Hiçbir mod kullanmıyorum. Timur ve Moğollar 9 'ar full bayrak askerle çıktı. Timur çıkalı 35 turn oldu ve 5-10 turn yağma yapıp Antioch'a yerleşti. Şimdi 180. turndeyim.
« Son Düzenleme: 01 Aralık 2018, 18:12:03 Gönderen: Huskarll »

Çevrimdışı mehmetozan

  • Yönetici
  • *
  • İleti: 4580
Ynt: Timur güçlenemiyor!
« Yanıtla #1 : 01 Aralık 2018, 22:25:24 »
Gayet güzel oyun olmuş bence. O kadar güçlenememesinin sebebi sanırım söylediğin üzere bölgedeki devletlerin sayısı ve kaliteli ordulardır. Timur orduları da yağmalardan sonra dağılmış ve kolay lokma olmuşlardır..

Çevrimdışı Huskarll

  • Level 1
  • İleti: 2
Ynt: Timur güçlenemiyor!
« Yanıtla #2 : 02 Aralık 2018, 00:16:34 »
Gayet güzel oyun olmuş bence. O kadar güçlenememesinin sebebi sanırım söylediğin üzere bölgedeki devletlerin sayısı ve kaliteli ordulardır. Timur orduları da yağmalardan sonra dağılmış ve kolay lokma olmuşlardır..

Evet son kalite ordular basmış Türkler, Mısır , Hungary, Papa , Sicilya , Milan hepsinin toprağı var o bölgede  ama ben memnun değilim bu durumdan. Çünkü beni zorlayan Timur ve Moğollarla savaşmak. Galiba Türklerle başlayacam onun için.4-5 yıl önce ki campaignimde Timur yerleşik hayata geçtikten 50 turn sonra falan 14 full bayraklı ordu biriktirmişti. Gayet güzel savaşlar yapmıştım. Çok oyundan soğudum bu sefer.

Çevrimdışı hazarowa

  • Level 7
  • İleti: 243
  • Ölümüne Medieval'cı
Ynt: Timur güçlenemiyor!
« Yanıtla #3 : 10 Haziran 2019, 21:55:56 »
Bazen böyle tuhaflık olabiliyor. Ben bi defasında moğolların Tüm ortadoğu + trakyayı aldığına şahit oldum (klasik osmanlı haritası yani). Ayrıca moğolun Afrikaya gidememesnin sebebi de bendim (Milanla oynuyordum trablusgarp bendeydi) yoksa Afrikada da ilerleyip tam osmanlı en geniş sınır çizeceklerdi  huh* Tabi ardından Timur geldi ve bildiğin pakman gibi yedi moğolu o ayrı  kah*