Konu: Diplomasi Mod-Game of Diplomacy  (Okunma sayısı 26336 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sultan_mehmet_han

 • Level 3
 • İleti: 38
 • Total War Türkiye
Diplomasi Mod-Game of Diplomacy
« : 12 Haziran 2012, 23:10:54 »
Modu indirmek için ; http://www.mbrepository.com/file.php?id=1887


        Diplomacy mod ile gelen bütün yenilikler


           Danışmanlar

        Danışmanlar : Kendinize finansal askeri ve diplomatik işlerle ilgili danışmanlar alabilir ve onlardan rapor alabilir,ülkeniz varsa ülkeniz tımarınız varsa tımarınız hakkında ayarlamaları yapabilirsiniz.

        Oyuna üç danışman eklenmiştir..Bunlar;

         Komiser Miled de Gloucester ; Askei işlere bakan danışmanınızdır.

        Konuşma Seçenekleri

    'Savaş nasıl gidiyor ?' sorusuna eğer bir krallık ile savaş halin iseniz(krallığınız yada bağlı olduğunuz krallık)size o krallıkla olan savaş hakkında rapor verir.

    'Bir krallık hakında bilgi istiyorum' emrinize 'Hangi krallığı gözetlemek istiyorsunuz ?' der sizde bir krallık seçer ve gözetlemek istediğiniz şehir ve kale hakkında bilgi alması için bir casus yollanır.Not1 : Casuslar ölmez/yakalanmaz.Not2 : Köy hakkında bilgi alınmaz.

    'Bir esiri serbest bırakmak istiyorum' emrinize 'Hangi esiri serbest bırakmak istiyorsunuz' der.Bir esir seçerek serbest bırakabilirsiniz.Not1 : Sadece lortlar serbest bırakılır askerler serbest bırakılmaz.

    'Bana rapor verin' emrinize 'Hangi konu hakkında rapor istiyorsunuz' der.Altta çıkan seçenekler hakkında rapor alabilirsiniz(Krallık ordusu vs.)

    'Silah depoma göz atmak istiyorum' emrinizden sonra bir item havuzu açılır buraya istediğiniz itemi koyabilirsiniz.Not1 : Yanlızca ismi 'Silah Deposu' koymak istediğiniz her şeyi koyabilirsiniz.

    'Asker alma ve eğitim hakkında konuşmak istiyorum' dediğinizde karşınıza iki seçenek çıkar.Birincisi bulunduğunuz kale/şehir'deki acemi(!) birlikleri piyade ve okçu olarak geliştirme(süvari yok(!)).Not1 : Bu seçeneği kullanmak için kale/şehir'de acemi birlik olmalı.Not2 : 10 dinar karşılığında daha fazla eğitmen alarak daha hızlı asker eğitebilirsiniz.İkinci seçenek ise (ayrıca sık sorulan soru) 'Yeni acemi askerler istiyorum' seçeneğidir.Bu seçenekle yeni acemi askerler alabilirsiniz.Seçeneği kullandığınızda kişi başı 20 dinar,Asker Toplayı için 10 dinar istiyecektir.Seçeneğe tıkladıktan sonra karşınıza hangi krallıktan acemi istedğinizi soracak ve bütün krallıklar yazacak.Krallıklardan birini seçin ve sonra kaç kişi istedğinizi belirtere 'Asker Toplayıcıları' gönderin.Not1 : Yanlızca acemi askerler toplanır.Not2 : Asker toplaycı(acemiler değil asker toplayıcılar !) ölürse grup dağılır paranız boşa gider.Not3 : Asker toplayıcıları düşman krallıklara göndermemeniz tavsiye olur.

    'Birlik ve devriye hareketi hakkında konuşalım' emrine beş adet seçenek gelir.Burdan garnizondaki askerleri başka bir garnizona yönlendirebilir yeni bir devriye oluşturabilir ve devriyenin yönünü değiştirebilir,devriyeyi dağıtabilir,devriyeyi dağıtabilirsiniz.Devriye oluştururken(ayrıca sık sorulan soru)paralı devriye yerine birliklerdeki askerlerden devriye çıkarmak tavsiye edilir.Not1 : 'Devriyeleri kendi birliğimden seçmek istiyorum' seçeneğini kullandığınızda sizin partinizdeki askerlerden değil komiserin bulunduğu kale/şehirde ki garnizondan devriye seçersiniz...

    'Kovuldun' emriyle Komiser size kendisine ihtiyacı olup olmayacağını sorar.'Evet,eminim' derseniz komiser kovulur.'Hayır,değilim' derseniz Komiser işine devam eder.Not1 : Eğer Komiseri kovarsanız bakanınızdan(danışman olan bakan değil asıl bakanınızdan) yeniden bir danışman isteyerek Komiseri geri alabilirsiniz.


           Muhasebeci Aubray de Vere

     Finansal işlerden rapor istediğinizde bağlı olduğunuz krallıktaki veya krallığınızdaki topraklardan gelen vergiler ve orduya giden parayı hesap ederek net kazancı size söylüyor.

     Hazineyi incelemek istiyorum dediğinizde size hazineyi gösterir buraya para bırakır yada alabilirsiniz.Böylece beklenmedik bir yenilgiden sonra size giren '-' daha az acıtır.Not1 : Danışmanlarınızdan istedğiniz istekler hazineden karşılanır(Hediye at,Asker toplama eğitme vb.)

     Bir toprağın finansal durumu hakkında rapor istediğinizde yanlızca seçtiğiniz topraktaki finansal durumları size rapor eder.

     Bir toprağın vergi oranını değiştirmek istediğinizde size hangi toprağın vergi oranını değiştirmek istediğinizi sorar.Seçtiğiniz toprağın vergi oranını değiştirerek vergileri çoğaltır veya azaltabilirsiniz.Not1 : Vergileri 'Normal' seviyesinin üstünde tuttuğunuzda hakla aranız her hafta bozulur.'Normal' seviyesinin altında tuttuğunuzda halkla ilişkiniz ilerler.

     Bir toprakta inşa etmek istediğiniz bir şey olduğunda o toprağa gitmeden muhasebeci yoluyla halledebilirsiniz.

     Eşya havuzu ve ambarı kontrol etmek istiyorum dediğinizde bir eşya havuzu açılır.Oraya istediğiniz eşyayı koyabilirsiniz.

     Danışmana 'Kovuldun' dediğinizde emin olup olmadığınızı soracak eminseniz kovulacak değilseniz işe devam edecek.Kovduktan sonra bakanla konuşup tekrar birini alabilirsiniz.


         Bakan Herfast

     İç siyaset hakkında konuşmak istediğinizde karşınıza bir kaç seçenek çıkacak.Bu seçenekten halkınızın kültürünü vb. değiştirebilirsiniz.

     Bir lort hakkında bilgi almak istiyorum dediğinizde hangi krallıkdaki hangi lort hakkında bilgi almak istediğinizi sorar.İstedğiniz lordu seçerek istedğiniz bilgiyi alabilirsiniz.

     Bir lorda mesaj yollamak istediğinizde kendi krallığınızdaki(!) lordlara mesaj yollayarak onlardan eylem talep edebilirsiniz(şurayı yağmalarmısın,beni takip edermisin vs.).

     Hediye göndermek istediğinizde iki seçeneğiniz olur ya bir kişiye yada bir krallığa.Gelen seçeneklerden istediğiniz tür hediyeyi seçerek gönderdiğiniz kişiyle/krallıkla ilişkinizi güçlendirebilirsiniz.

     Ambara göz atmak istiyorum dediğinizde bir eşya havuzu açılır buraya istediğiniz eşyayı koyabilirsiniz.

     Senin hizmetime ihtiyacım yok dediğinizde emin olup olmadığınızı sorar.Emin iseniz gider değilseniz işine devam eder.Bakanı yolladıktan sonra diğer bakanınızdan yeni bir danışman isteyip bakan alabilirsiniz.

        Kendi seçtiğiniz bakana gelen üç yeni özellik...

    Esirleri takas etmek.Düşman krallıkta olan kendi lordunuzu esir aldığınız karşı taraftan bir lordla takas edebilirsiniz.

    Bir lordu kendi krallığınıza katılması için ikna edebilirsiniz(tımar karşılığında).

    Başka bir krallığa casus gönderme.Bu Komiser'in gönderdiği casustan farklı.Burda kendi NPC'nizi(yoldaşınızı) gönderiyorsunuz ve burda bir toprağa değil direk krallığa casus gönderiyorsunuz...Gönderdiğiniz NPC'nizi(yoldaşınızın) 'Tespit Etme' yeteneği yüksek olması gerekir...   
   

                   Harita üzerinde ne gibi yenilikler oldu ?

       Harita üzerinde bir lort'la karşılaşıp 'Seninle savaşmak istemiyorum' derseniz lort size bir miktar para önerir parayı öderseniz gidersiniz.Ödemezseniz yağsız kazık...

       Kuşatmalarda kuşatma kumandanına para vererek toprağı devredebilirsiniz(bütün garnizon esir düşer) bunu yapmak için toprağın sahibi olmalısınız veya gene bir miktar para vererek(daha fazla)kuşatmadan garnizon olmadan çıkarsınız.Düşmanlar kaleyi kuşatmaya devam eder...

       Bir kuşatmada kumandandan kaleyi savaşmadan istiyebilirsiniz...

       Kamp menüsündeki yenilikler...


                                         Antlaşmalar&Paktlar

        Ateşkes Antlaşması : Oyunun kendisinde bulunan antlaşma.Barış sağlar.

        Saldırmazlık Paktı : Savaş olmadan ateşkes yaparsınız bir nevi.

        Ticaret Antlaşması : Kervanlarla ilgi bir şey sanırım bende çözemedim.

        Savunma Antlaşması : Buda savunmayla ilgili bir şey olmadlı bunuda çözemedim.

        İttifaklık : Bu antlaşma ile krallıklarınız tam anlamıyla bütün olur.Örneğin A krallığı B krallığıyla ittifak yaptı C krallığı B krallığına saldırırsa A krallığıda direk C krallığına savaş açar.Ancak B ve C krallıklar ateşkes keserse A ve C krallıkları genede savaşır.

                      Elçiler

        Bu modla beraber oyunda elçiler büyük önem kazandı.Elçiler artık bu yenilikleri yapabiliyor.

        Hediye gönderebiliyorlar ;
    3000 dinarlık at
    6000 dinarlık at
    Tımar devretmek.(köylerde devredilebiliyor..)

      Antlaşma ve paktlar için teklif
   Ateşkes Antlaşması
   Saldırmazlık Paktı
   Ticaret Antlaşması
   Savunma Antlaşması
   İttifaklık

    Lortları kendi tarafınıza çekmek için elçiler gönderebilirsiniz...

    Bireysel hediye gönderebilirsiniz...

            Barış teklifi aldığınızda..

    -Karşılığında bir tımar ve 10000 dinara kadar para istiyebilirsiniz.Eğer gerçekten ezici bir güç sağladıysanız ikiside kabul edilebilir.Ama genelde kabul edilmiyor.En azından tımar isteği..

forum.taleworlds.com sitesinden alıntıdır.

Mod indirme ve kurulum .
Spoiler
[close]

Spoiler
[close]

Spoiler
[close]
« Son Düzenleme: 19 Haziran 2012, 22:57:43 Gönderen: sultan_mehmet_han »

Çevrimdışı Mouth Of Sauron

 • Level 14
 • İleti: 7194
 • Türk,Türk olduğu için asildir.
Ynt: diplomasi Mod-Game of Diplomacy
« Yanıtla #1 : 12 Haziran 2012, 23:14:47 »
Çoğu kişi bunu arıyordu , teşekkürler  tbr*
There is no light that can defeat darkness!

Çevrimdışı sultan_mehmet_han

 • Level 3
 • İleti: 38
 • Total War Türkiye
Ynt: diplomasi Mod-Game of Diplomacy
« Yanıtla #2 : 12 Haziran 2012, 23:16:35 »
Çoğu kişi bunu arıyordu , teşekkürler  tbr*
Saol

Çevrimdışı Goltz Pasha

 • Level 8
 • İleti: 352
Ynt: Diplomasi Mod-Game of Diplomacy
« Yanıtla #3 : 19 Haziran 2012, 22:31:06 »
Nereden indireceğim yardım :D

Çevrimdışı sultan_mehmet_han

 • Level 3
 • İleti: 38
 • Total War Türkiye
Ynt: Diplomasi Mod-Game of Diplomacy
« Yanıtla #4 : 19 Haziran 2012, 22:36:28 »
Resimli indirme yapayım indiremeyeneler için .

Çevrimdışı AGREAS

 • Level 8
 • İleti: 301
 • Total War Türkiye
Ynt: Diplomasi Mod-Game of Diplomacy
« Yanıtla #5 : 04 Ağustos 2012, 09:51:12 »
bu warband icin mi ?


Uploaded with ImageShack.us
Bizim Elimizin Ulaştığı Yerlere Onların Hayalleri Bile Ulaşamaz   
                             Fatih Sultan Mehmet

Çevrimdışı sultan_mehmet_han

 • Level 3
 • İleti: 38
 • Total War Türkiye
Ynt: Diplomasi Mod-Game of Diplomacy
« Yanıtla #6 : 28 Eylül 2012, 16:05:27 »

Çevrimdışı Mouth Of Sauron

 • Level 14
 • İleti: 7194
 • Türk,Türk olduğu için asildir.
Ynt: Diplomasi Mod-Game of Diplomacy
« Yanıtla #7 : 28 Eylül 2012, 16:07:09 »
biraz geç olmadı mı mı cevap :D
There is no light that can defeat darkness!

Çevrimdışı İmparator Burak

 • Level 9
 • İleti: 612
Ynt: Diplomasi Mod-Game of Diplomacy
« Yanıtla #8 : 28 Eylül 2012, 22:02:15 »

Çevrimdışı kiami

 • Level 11
 • İleti: 2800
 • cemel maafi
Ynt: Diplomasi Mod-Game of Diplomacy
« Yanıtla #9 : 05 Ekim 2012, 18:50:57 »
1.43 için olanı yokmu.
Tamam bu durumda kabul etmek zorudayım @misket in genel kültürüne ve @forever_ducale nin "top"lar hakkındaki derin bilgisine saygı duyuyorum.
Evet, maalesef hakkında çok şey biliyorum :(

Çevrimdışı Canakast

 • Level 11
 • İleti: 2462
 • This rose will never die..
Ynt: Diplomasi Mod-Game of Diplomacy
« Yanıtla #10 : 05 Ekim 2012, 18:55:16 »
Çalışır...

Çevrimdışı xdxdxd69

 • Level 3
 • İleti: 28
 • Total War Türkiye
Ynt: Diplomasi Mod-Game of Diplomacy
« Yanıtla #11 : 17 Kasım 2012, 11:33:33 »
saol  tbr* tbr* tbr* tbr*
« Son Düzenleme: 23 Aralık 2012, 17:04:16 Gönderen: xdxdxd69 »

Çevrimdışı serokral

 • Level 11
 • İleti: 2213
 • Şüphesiz sen sen değilsin
Ynt: Diplomasi Mod-Game of Diplomacy
« Yanıtla #12 : 26 Şubat 2013, 04:31:37 »
 türkçe mi peki ?
BÜYÜK TOTAL WAR TÜRKİYE İMPARATORLUĞU
Hayır bence Ahmet siteye bot atıp altyapımızı çöketmeye çalışan bir MOSSAD ajanı.

Çevrimdışı Canakast

 • Level 11
 • İleti: 2462
 • This rose will never die..
Ynt: Diplomasi Mod-Game of Diplomacy
« Yanıtla #13 : 26 Şubat 2013, 14:26:36 »
Türkçe yaması mevcut.

Çevrimdışı bafralıkurt

 • Bölüm Sorumlusu
 • *
 • İleti: 3973
 • -Kubilay-
Ynt: Diplomasi Mod-Game of Diplomacy
« Yanıtla #14 : 23 Haziran 2013, 12:00:30 »
Linkte sıkıntı var herhalde açılmıyor.

Çevrimdışı cimbomluakif

 • -Ours is the Fury-
 • Level 14
 • İleti: 8091
 • Yenilmekten korkanın hezimeti garantidir.
Ynt: Diplomasi Mod-Game of Diplomacy
« Yanıtla #15 : 27 Ekim 2013, 19:31:05 »
Şu modun 1.154 ile uyumlu versiyonu yok mu yav uz*

Çevrimdışı bafralıkurt

 • Bölüm Sorumlusu
 • *
 • İleti: 3973
 • -Kubilay-
Ynt: Diplomasi Mod-Game of Diplomacy
« Yanıtla #16 : 28 Ekim 2013, 08:03:05 »
Usta en güncel oyun ile uyumlu mod. Benim oyun güncel ve diplomasi mod açılıyor. Link veremem hatırlamıyorum. Ama google'ye yazınca ilk sayfadan indirdim.  tbr*

Çevrimdışı cimbomluakif

 • -Ours is the Fury-
 • Level 14
 • İleti: 8091
 • Yenilmekten korkanın hezimeti garantidir.
Ynt: Diplomasi Mod-Game of Diplomacy
« Yanıtla #17 : 28 Ekim 2013, 13:35:55 »
Usta en güncel oyun ile uyumlu mod. Benim oyun güncel ve diplomasi mod açılıyor. Link veremem hatırlamıyorum. Ama google'ye yazınca ilk sayfadan indirdim.  tbr*

Kurmayı deneyince 1.143 ü indirmeye kalkıyor mod.
Oyunum orjinal ve 1.154.
« Son Düzenleme: 28 Ekim 2013, 13:36:21 Gönderen: cimbomluakif »

Çevrimdışı bafralıkurt

 • Bölüm Sorumlusu
 • *
 • İleti: 3973
 • -Kubilay-
Ynt: Diplomasi Mod-Game of Diplomacy
« Yanıtla #18 : 28 Ekim 2013, 13:38:21 »
Bilemiyorum o zaman kardeşim benim oyunda orjinal. İndirdim kurdum çalıştı.

Çevrimdışı cimbomluakif

 • -Ours is the Fury-
 • Level 14
 • İleti: 8091
 • Yenilmekten korkanın hezimeti garantidir.
Ynt: Diplomasi Mod-Game of Diplomacy
« Yanıtla #19 : 28 Ekim 2013, 13:46:01 »
Diplomasi modu indirdim kurdum, ilk başta 1.153 diye bir şeyler çıktı tamama basınca normal kurdu modu. Oyunun en güncel hali 1.158miş bu arada.