Konu: Büyük Komutan Resimleri  (Okunma sayısı 23204 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hae Shin

 • Level 10
 • İleti: 1208
 • Historian
  • Kore & Türkiye Kardeşlik , Kore ve Türk Kültürü Forumu
Ynt: Büyük Komutan Resimleri
« Yanıtla #20 : 03 Ocak 2009, 23:44:06 »
Size Kore'nin Shilla (Şila) Hanedanı'nın En Büyük Khramanlarından Jang Bo Go'yu tanıtacağım :


Jang Bo Go Jang Bo Go diğer adıyla Gunkbok Silla zamanında Kore'nin denizle ilgili en güçlü figürüdür. Onun etkileyici ticari zekası sayesinde ticaret şirketi Kore'nin dışına bile yayıldı . Wando adasına yerleşti. Yıllar ilerledikçe Silla nın garnizon komutanın kızıyla evlendi ve siyasete atıldı. Suikast yılı olan 846 ya kadar Sillada yaşadı.
Silla nın en ünlü adamı olmasına rağmen hakkında herşey net olarak bilinmemektedir. Bilinen bazı kesin şeyler onun Askeri sanatlarda oldukça üstün yeteneklerinin olduğu ve su altında soluk almadan 2,5 km kadar yüzebildiğidir. Çin tarihinde keskin zekasıyla, sürekli at üstünde gezmeleriyle ve at üstünde mızrak kullanımıyla tanınan ilk başarılı tüccardır Jang Bogo. Aynı zamanda bugünki Jiangsu sınırının generaliydi.

 Samguk Sagi ve Samguk Yusa 846 yılında Jang Bogonun asistanlığına Yeom Jang'ı atarlar. Yeomjang onun güvenini kazanr. Şarap içerlerken Jang Bogo yu öldürür.


Jang Bo Go'nun yaşamı destanlaşmış ilginç bir yaşam öyküsüdür ve tarihçilerin büyük ilgi kaynağıdır. Jang Bogo iki hanedanlığın karasız yıllarında ortaya çıktı ve Sillaya huzur getirdi. Birçok bölgenin kültürünü geliştirdi. Bütün bu özelliklerinin olmasına rağmen o en çok denizdeki bilgisi ve üstünlüğü ile anılır. 'Denizler İmparatoru'
Onun bu ilginç hayatı 2004 yılında bir dizi şeklini aldı ve başrol oyunculuğunu Choi Soo Jong üstlendi.
Ayrıca her sene Wando adasında Jang Bogo festivali yapılır.

Çevrimdışı aRaGoRNBeDrOs

 • Level 9
 • İleti: 523
Ynt: Büyük Komutan Resimleri
« Yanıtla #21 : 03 Ocak 2009, 23:52:41 »
Shingen Takeda
« Son Düzenleme: 03 Ocak 2009, 23:55:20 Gönderen: aRaGoRNBeDrOs »Çevrimdışı Hae Shin

 • Level 10
 • İleti: 1208
 • Historian
  • Kore & Türkiye Kardeşlik , Kore ve Türk Kültürü Forumu
Ynt: Büyük Komutan Resimleri
« Yanıtla #22 : 03 Ocak 2009, 23:56:47 »
Kim Jwa-Jin (General)16 Aralık 1889 – 24 Ocak 1930 Kendisine Koreli Makhno (ukraynalı devrimci) da denilmektedir. Takma adı Baekyadır. Kore Anarşi Harekatında ve Kore Milliyetçiliğinin gelişiminde önemli rol oynamıştır.
18 yaşındayken 50 köle ailesini azat edip ve köleliğin sona erdiğini ilan etmiştir.Bu modern Korede kölelerin ilk serbest bırakılmasıdır.

Kim Jwa-Jin genç yaşlarda Japon emperyalistlerle savaşmıştır. 1919 da  Kuzey Askeri Yönetim Ordusu kurmuştur.  21 Ekim 1920 tarihinde, ordusundaki askerleri yaralayıp öldüren japon askerleri tuzağa düşürmüştür.

38 yaşında yönetim kurulu başkanı olduktan sonra Shinmin eyaletinin  Manchuria şehrinde bağımsızlık gruplarını birleştirmeye çalışmıştır. Anarşist ve ulusalcı gruplar Japon Manchuria şehrinde isyan çıkardıklarında onlara karşı ordunun başında Kim Jwa-Jin bulunuyordu. İsyancı grupları bastırmayı başarmıştır. Kim Jwa Jin’in başarısı efsanevi olarak nitelendiriliyor.

1930 yılında Shinmindeki Kore Federasyonunun yapmış olduğu el değirmenini tamir ederken öldürülmüştür. Katili hiçbir zaman bulunamamış ama  suikastı düzenletenler yakalanmıştır.

Kore bağımzlık harekatının lideri olarak Kuzey ve Güney Korede anılmaktadır. 1991de Hongseong kasabası O’nun doğum yerini restore ettirmiştir. Ekim ayında onuruna festival düzenlenmektedir. Bugün Koredeki okullarda kendisinden bahsedilmektedir ve Türkiyenin de Kore ile birlikte savaştığı savaşta general olduğu bilinmektedir. Kendisi Song Il Gook'un annesinin dedesidir. :)Çevrimdışı Hae Shin

 • Level 10
 • İleti: 1208
 • Historian
  • Kore & Türkiye Kardeşlik , Kore ve Türk Kültürü Forumu
KİM YU SİN
« Yanıtla #23 : 03 Ocak 2009, 23:57:52 »
KİM YU SİN
Kim Yusin (595-673) 7. yüzyıl Silla generalidir. (Kral Munyeol ve Kral Munmu adı altında) Kim’in Geumgang Gaya Hükümdarlığı’nın son kralı olan Kral Guhae’nin torunu olduğu söylenir. Bu durum Kim’e siyasi ve askeri ayrıcalıklarda vermiştir. Kim Yusin (김유신) General Kim Suhyeon ve Lady Manmyeong (Silla Kralı Jinheung’un kızı)’un oğludur. 595 yılında Gyeyang, Jincheon ilçesinde doğmuştur. 15 yaşındaki iken Hwarang savaşçısı olmuştur. Kılıç sanatlarında ustalaşmıştır. 18 yaşında iken hwarang lideri Gukseon (국선) olmuştur. 34 yaşında iken Silla ordusunun kuvvetleri Kim Yusin’e verilmiştir. Kim, Kore yarımadasını birleştirdi.

Kim yaşamı boyunca, Baekje, Goguryeo ve Silla’yı düşündü. Bunların ayrı ülkeler olmaması gerektiğine inandı. Tek amacı Kore’nin tek bir ülke olmasıydı. Kim Yusin Kore’deki bu üç krallığın birleşmesine katkıda bulunan en büyük, en ünlü ve de en güçlü generaldir. Kim Kore yarımadasının birleşmesi için çok uğraşmıştır. Kendisine üstün başarıları sebebiyle hediyeler verilmiştir. 668’de Kral Munhu kendisini Taedaegakgan (태대각간) ile ödlüllendirdi. Söylentilere göre Kim Yusin 500 evi olan bir köyü aldı. 142 at çiftliği vardı. Yusin, 78 yaşında geride 10 çocuk bırakarak ölmüştür. 10 çocuğundan biri olan Won-Sul, Silla Kralı Munmu zamanında general olmuştur.

Kore’nin en ünlü generallerinden birisi olması nedeniyle hakkında pek çok söylenti ve efsane vardır. 673 yılında ölmüştür. Gyeonju’daki Songhwa Dağı’na (Kralların kabirlerinin olduğu görkemli bir yer) gömülmüştür. Ölümünden sonra Kim Yusin, fahri olarak Kral Heungmu ünvanını almıştır.


« Son Düzenleme: 03 Ocak 2009, 23:58:28 Gönderen: Hae Shin »

Çevrimdışı Çöl Tilkisi

 • Level 10
 • İleti: 1109
Ynt: Büyük Komutan Resimleri
« Yanıtla #24 : 04 Ocak 2009, 00:00:49 »
Erwin Johannes Eugen RommelO benim işimde ya  dov* uz*

Çevrimdışı Hae Shin

 • Level 10
 • İleti: 1208
 • Historian
  • Kore & Türkiye Kardeşlik , Kore ve Türk Kültürü Forumu
Yang Manchun
« Yanıtla #25 : 04 Ocak 2009, 00:03:50 »
Yang ManchunYang Manchun ismi, 640'larda Ansi Kalesi'nin Goguryeolu komutanı tarafından verilmiştir. Ansi kalesi, Goguryeo-Çin sınırında muhtemelen bugünkü Haicheng'de kurulmuştur. Yang, Tang kuvvetlerinin kaleye baskınlarını geri çevirmesiyle krallığı koruyarak saygınlık kazanmıştır.

Yang Manchun'un gerçek ismi olup olmadığı bilinmemektedir. Kim Busik, Samguk Sagi (Üç Krallık Vakayinamesi)'de Ansi Kalesi'nin sadık komutanının adının bilinmemesinden dolayı hayıflanmaktadır. Tang İmparatoru Taizong, ünlü ve zeki görülen bir hükümdar değildi.

Kargaşayı Shang İmparatoru Tang ve Zhou İmparatoru Kral Wu gibi sona erdirdi ve bu sebeple Zhou Kralı Cheng ve Zhou Kralı Kang gibi yönetti. Orduları yönettiği zamanda, sınırsız stratejileri vardı ve hiçbir rakibi yoktu. Ancak Doğu'ya saldırdığında Ansi'de yenildi. Bu yüzden Ansi'nin savunucusu kahraman olmasının yanında olağandışı zeki bir adamdı. Yine de O'nun ismi tarihe gömüldü. Yangzi'nin ifade ettiği gibi "Bu önemli görevlinin adı Qi-Lu (yani modern Shandong) bölgesinde tarihe gömülmüştür." Bu üzücüdür.

Yine de en azından iki eski Kore kaynağı Yang Manchun'u tanır. Usta Dongchungdang'ın Derlenmiş Eserleri'nde Song Jun-gil'in yazılarıyla ve şiirleriyle toplanmış ve 1768'deki ilk derlemesinde şu paragrafı dahil etmiştir:
"Birisi sordu, 'Ansi Kalesi Komutanı'nın adı neydi?' Jungil "O Yang Manchun'du. O Taizong'un ordusunu ustaca engelledi ve iktidar onu seonsu seongja (kalenin yetenekli savunucusu) ilan etti. Ayrıca Yeolha Ilgi "Ansi Kalesi'nin komutanlığına getirildi, Yang Manchun, bir okla Sarı İmparatoru (Taizong'dan bahsedilmektedir) gözünden vurdu. İmparator, kale komutanına, kaleyi cesurca korumasını övmek için askerleriyle beraber kale duvarlarının altına askerleriyle ipek gönderdi." O devirde Yang Manchun generalliğe gelince Ansi Kalesi'nin koruyucusu olarak adlandırıldı.

Goguryeo-Tang Savaşları
642'de Yeon Gaesomun, Kral Yeongnyu'yu öldürdü ve orduyu ele geçirerek ülkeyi kontrol altına aldı. Yine de Yeon çok kısa sürede ülkenin kontrolünü ele geçirdi. Yang Manchun ise Ansi Kalesi'ni teslim etmeyi reddetti. Uzun süren kuşatmadan sonra başarısız girişimler kaleyi öfkelendirmişti. Yeon geri çekilmeye ve Yang'ın kale komutanlığını kabul etmek zorunda kaldı. Bu durum onun avantajlı olduğunu kanıtladı.

645'te Taizong, Goguryeo'ya karşı büyük kış saldırılarından birini başlattı. Birkaç Goguryeo sınır kalesi çok kısa sürede düştü; ancak Tang'ın, Ansi Kalesi'ni düşürmeye gücü yetmedi. Goguryeo, söylentiye göre Ansi Kalesi'ndeki kuşatmayı kaldırmak için 150,000 kişilik bir birlik gönderdi ama birlik yetişemedi. Ansi kuşatmasına rağmen Tang ordusu teslim olmasını zorlayamadı. Taizong, en sonunda Yang'ın savunmasının bir parçası olarak kullandığı, topraktan yapılma büyük bir kuşatma rampası yapılmasını emretti. Tang kuvvetleri geri çekilmeye mecbur kaldılar.

Çevrimdışı Hae Shin

 • Level 10
 • İleti: 1208
 • Historian
  • Kore & Türkiye Kardeşlik , Kore ve Türk Kültürü Forumu
General / İmparator Taejo
« Yanıtla #26 : 04 Ocak 2009, 00:22:03 »
General / İmparator Taejoİmparator Taejo (31 Ocak 877 - 4 Temmuz 943), Kore'de 10. ve 14. yüzyıllar arasında hüküm süren Goryeo Hanedanlığı'nın kurucusudur.

877 yılında Songdo'da doğan Taejo Wang Geon, Yeseong Nehri ticaretini kontrol altında tutan bir aileden gelmekteydi. Babası Wang Yung, Çin'le yaptığı ticaretten çok büyük kazançlar sağladı. Atalarının eski Goguryeo sınırlarında yaşadığı bilinir ve böylece Wang Geon da Goguryeolu olmuştur.

Taejo, kariyerine düzensiz bir Üç Krallık Dönemi'nden sonra başlamıştır. Shilla'nın daha sonraki yıllarında birçok yerel lider ve haydut, Kraliçe Jinsung'a karşı, halkın gelişmesini sağlayacak politika izlemediği ve güçlü liderlik vasfı taşımadığı için başkaldırdı. Asilerden, kuzeybatı bölgesinden Gung Ye ve güneybatı bölgesinden Gyeon Hwon daha da güçlendiler. Diğer birçok isyancı grubu bozguna uğratıp kendi grubuna katarak yerel Shilla memurlarına ve haydutlara karşı kullandı. 895 yılında Gung Ye'nin liderlik ettiği kuvvetler Songdo şehrinin bulunduğu Shilla'nın kuzeybatı bölümüne doğru hareket ettiler. Wang Yung, birçok diğer yerel boylarla birlikte Gung Ye'ye teslim oldular. Wang Geon, Taebong'un gelecekteki lider olacak Gung Ye'ye hizmet eden babasının izinden giderek Gungye'nin emri altında hizmet etmeye başladı.
Wang Geon'un askeri alanda sahip olduğu yetenekleri, Gung Ye kısa sürede fark ederek generalliğe terfi ettirdi ve hatta erkek kardeşi olarak kabul etti. 900 yılında yerel boylara ve Chungju bölgesinde sonraki Baekje'nin (Hubaekje) ordusuna karşı başarılı bir sefer yürüterek daha fazla ün kazandı. 903 yılında, Gyeon Hwon Shilla'ya karşı savaşırken, Hubaekje'nin güneybatı sahilinde ünlü donanma seferini yürüttü. Birçok askeri seferi yürütmesinin yanında Shilla'nın egemenliği altında yaşayan yoksul halka yardım etti. Halk, cömertliği ve liderliği sayesinde onun yanında yer aldı.
913 yılında Taebong'a başbakan olarak atandı. Kralı Gung Ye, onun liderliği sayesinde krallığını kurdu; ancak kendisi Buddha olmak istemesinden sonra, dinsel düşüncelerine karşı gelen halka zulmetmeye başladı. Birçok keşişi idam etti daha sonra eşi, iki oğlu ve halk ona sırt çevirmeye, ondan uzaklaşmaya başladı. Pahalıya mal olan adetleri ve zalimce yönetimi daha çok karşıtlığa sebep oldu.

918'de Taebong'un dört yüksek rütbeli generallerinden Hong Yu, Ba Hyeongyeong, Shin Sung-gyeom ve Bok Jigyeom gizlice bir araya gelerek ve Gungye'nin yönetimini yıkarak veliaht Wang Kon'un yeni kral olmasına karar verdi. Wang, ilk başta bu fikre karşı çıksa da onların planını kabul etti. Aynı yıl Gung Ye yönetimden devrilmiş ve başkent Cheorwon yakınlarında öldürülmüştür. Gung Ye'ye 918'de suikast yapıldığında generaller onu geçici kral olması için seçmişlerdi. Wang krallığını ilan ettiğinde krallığın adını Goryeo olarak değiştirdi ve böylece Goryeo Hanedanlığı dönemi başladı. Sonraki yıl doğduğu yer olan başkent Songak'a geri döndü.
Budizm'i ulusal din olarak ilan etti ve Balhae hakimiyetinde olan Mançurya ve Kore'nin kuzey bölümünün fethini istedi. Balhae'nin yönettiği Mançurya'nın geniş toprakları ve Sibirya'nın bir bölümü Khitan istilası sonucu 926'da yılında yıkıldı ve Balhae'nin son Veliaht Prensi Dae Gwang-hyeon'un ikna etmesiyle halkın büyük bir çoğunluğu Goryeo'ya mülteci olarak geldi. Balhae ve Goryeo, Goguryeo'nun soyundan geldiği için Taejo, mültecilerin hepsini vatandaşı olarak kabul etti ve köklü aileleri esir alarak Goguryeo'nun başkenti Pyõngyang'ı terk etti. Aynı zamanda fethetmek ve boyunduruk altına almak yerine yerel boylarla anlaşmayı ve ittifak kurmayı öngörüyordu.

927 yılında Hubaekje'nin lideri Gyeon Hwon, kuvvetleriyle beraber Shilla'nın başkenti Gyeongju'yu fethederek Kral Gyeongae'yi idam etti. Ordusunu Goryeo'ya karşı çevirmeden önce Kral Gyeongsun'u kukla hükümdar olarak başa getirdi. Taejo, bu haberleri duyduğu anda Gyeon'un askerleri eve dönüş yolundayken Daegu yakınlarında Gongsan'da baskın yaptı. Karşılaştığı Hubaekje kuvvetleriyle giriştiği savaş, feci bir yenilgiyle sonuçlandı. Birçok askerinin yanısıra kendisini kral yapan en iyi savaşçısı Shin Sunggyeom'u da kaybetti. Her şeye rağmen Goryeo yenilgiden sonra çabucak toparlanıp, Hubaekje akınlarına karşı başarılı bir savunma yaptı.
935'te Shilla'nın son kralı, Kral Gyeongsun krallığını kurtaracak hiçbir yolun olmadığını ve tüm topraklarıyla Taejon'a teslim olması gerektiğini hissetti. Taejo bunu memnuniyetle karşılayarak ona prens ünvanını verdi ve kızını eşlerinden birisi olarak kabul etti (Wang'ın altı tane kraliçesi ve her bir yerel liderin kızıyla evlendiği için birçok karısı vardı). Bu durum Gyeon Hwon'un tiksinmesine sebep olmuştu. Sangju bölgesi üzerinde hakkı olan Gyeon'un babası, ülkeyi terkederek Goryeo'ya teslim olmuş ve imparatorun babası olarak kabul edilmişti.
Aynı yıl içinde, Gyeon Hwon'un en büyük oğlu Shingeom, tahtın halefi olarak üvey kardeşinden gördüğü destekle babasına darbe yaptı. Gyeon Hwon bir Budist tapınağına sürülerek hapsedildi; ancak Goryeo'ya kaçarak, teslimiyetinden önce ölen babası gibi muamele gördü.

936 yılında Wang, Shingeom'a karşı son seferini yürüttü. Shinggeom, Taejo'ya karşı savaştı; ancak birçok dezavantaja sahip olması ve iç çatışmalardan dolayı, Taejo'ya teslim oldu. Wang, böylece Hubaekje'yi resmen işgal etmiş oldu. Gojoseon'dan beri ulusu birleştirerek 943 yılına kadar yönetti ve hastalıktan öldü.
Taejo, güçlü bir koalisyon oluşturmak için düşmanlarını bile getiriyordu. Hükümdarlara ve asilzadelere birçok ünvanın yanısıra, yenilgiye uğrattığı ülkelerin (Son Baekje, Shilla ve Balhae) topraklarını dağıtarak vermiş oluyordu. Böylece Shilla'nın ilerleyen yıllarındaki kayıptan sonra denge kurmayı ve birleşmeyi amaçlamıştır.

936'daki Üç Krallık Dönemi'nden sonraki birleşme Kore tarihi için çok önemlidir. Goguryeo'nun yeniden canlanması ve kuzey bölümünün Balhae egemenliğine ait olmasından beri 668'de Shilla, sadece ülkenin yarısı birleşmeyi tamamlamıştı. Yine de Wang'ın 936 yılında tüm Kore halkının anlaşmasıyla sağladığı birleşme, tam ölçekli bir birleşmeydi ve Kore'nin Kuzey - Güney olarak ayrıldığı 1948 yılına kadar tek ülke olarak kaldı. Birçok modern Koreli, tarihte bölünmüş olarak yaşayan ulusu birleştiren tek kişi olan Wang'ın liderliğine bakarak günümüzdeki durumu mukayese etmektedirler.

Çevrimdışı Veletiz

 • Level 9
 • İleti: 507
 • Mareşal ...
Ynt: Büyük Komutan Resimleri
« Yanıtla #27 : 04 Ocak 2009, 00:33:17 »
sormaz olaydım  yardir*

Çevrimdışı Hae Shin

 • Level 10
 • İleti: 1208
 • Historian
  • Kore & Türkiye Kardeşlik , Kore ve Türk Kültürü Forumu
Ynt: Büyük Komutan Resimleri
« Yanıtla #28 : 04 Ocak 2009, 00:35:22 »
sormaz olaydım  yardir*
Haha sor sor . Bu da Genel Kültür olur size tebessum*

Çevrimdışı jorgenunez

 • Level 1
 • İleti: 1
Ynt: Büyük Komutan Resimleri
« Yanıtla #29 : 04 Ocak 2009, 00:36:29 »
ya abicim bizim adını söylüyemediğimiz insanları neden buraya koydunuz  kah* 9 tane japon sıralanmış

benim için en en önemli komutan fahreddin paşa ve cemal paşa'dır
ya birde ben şimdiye kadar 100 'den fazla forumda yazım vardı ama mesaj sayısı bir anda 0 oldu ne zaman bişi yazsam hep 1
kota mı doldu ne oldu ???  srn*
« Son Düzenleme: 04 Ocak 2009, 00:38:46 Gönderen: jorgenunez »

Çevrimdışı aRaGoRNBeDrOs

 • Level 9
 • İleti: 523
Ynt: Büyük Komutan Resimleri
« Yanıtla #30 : 04 Ocak 2009, 00:37:24 »
Bunlar Japon değil koreli.Ben size Japon koyucam size. tbr*
« Son Düzenleme: 04 Ocak 2009, 00:37:47 Gönderen: aRaGoRNBeDrOs »Çevrimdışı Veletiz

 • Level 9
 • İleti: 507
 • Mareşal ...
Ynt: Büyük Komutan Resimleri
« Yanıtla #31 : 04 Ocak 2009, 00:38:58 »
sormaz olaydım  yardir*
Haha sor sor . Bu da Genel Kültür olur size tebessum*

Soruyorum Kahvaltıda gelir karşımıza nedir bunun adı ?1  yardir*

Şakası bi yana bu Korelilerin savaş atları olayını bi anlatsaaana  op*

Çevrimdışı Hae Shin

 • Level 10
 • İleti: 1208
 • Historian
  • Kore & Türkiye Kardeşlik , Kore ve Türk Kültürü Forumu
Ynt: Büyük Komutan Resimleri
« Yanıtla #32 : 04 Ocak 2009, 00:40:28 »
ya abicim bizim adını söylüyemediğimiz insanları neden buraya koydunuz  kah* 9 tane japon sıralanmış

benim için en en önemli komutan fahreddin paşa ve cemal paşa'dır
ya birde ben şimdiye kadar 100 'den fazla forumda yazım vardı ama mesaj sayısı bir anda 0 oldu ne zaman bişi yazsam hep 1
kota mı doldu ne oldu ???  srn*

Koreli bunlar ama  tebessum* tebessum* . Aslında adını okumanız çok da kolay . Uzakdoğu dilleri özellikle başta Korece Türkçeye en yakın dildir ve Türkler rahatlıkla öğrenebilir . Neyse konu kaymasın . Hem Komutan tanıtmıyor muyuz burada Türk , Koreli ,  Amerikal farkeder mi ?  tebessum* tebessum* tebessum*

Çevrimdışı Hae Shin

 • Level 10
 • İleti: 1208
 • Historian
  • Kore & Türkiye Kardeşlik , Kore ve Türk Kültürü Forumu
Ynt: Büyük Komutan Resimleri
« Yanıtla #33 : 04 Ocak 2009, 00:41:18 »
sormaz olaydım  yardir*
Haha sor sor . Bu da Genel Kültür olur size tebessum*

Soruyorum Kahvaltıda gelir karşımıza nedir bunun adı ?1  yardir*

Şakası bi yana bu Korelilerin savaş atları olayını bi anlatsaaana  op*

Savaş atları derken ?  tebessum* tebessum*

Çevrimdışı aRaGoRNBeDrOs

 • Level 9
 • İleti: 523
Ynt: Büyük Komutan Resimleri
« Yanıtla #34 : 04 Ocak 2009, 00:42:12 »
Kenshin Uesugi(Bishamonten)=Savaş Tanrısı
Bir tane daha resmi var ama şansınıza İmage Shack bozuldu. yardir* yardir*

Aha oldu :D

« Son Düzenleme: 04 Ocak 2009, 00:45:53 Gönderen: aRaGoRNBeDrOs »Çevrimdışı Veletiz

 • Level 9
 • İleti: 507
 • Mareşal ...
Ynt: Büyük Komutan Resimleri
« Yanıtla #35 : 04 Ocak 2009, 00:43:58 »
sormaz olaydım  yardir*
Haha sor sor . Bu da Genel Kültür olur size tebessum*

Soruyorum Kahvaltıda gelir karşımıza nedir bunun adı ?1  yardir*

Şakası bi yana bu Korelilerin savaş atları olayını bi anlatsaaana  op*

Savaş atları derken ?  tebessum* tebessum*

Böle Zırhlı hatta Aeo 2 dede var

Çevrimdışı SalurKazan

 • Level 6
 • İleti: 153
Ynt: Büyük Komutan Resimleri
« Yanıtla #36 : 04 Ocak 2009, 00:44:18 »
Maraşal Erich von Manstein

Çevrimdışı Hae Shin

 • Level 10
 • İleti: 1208
 • Historian
  • Kore & Türkiye Kardeşlik , Kore ve Türk Kültürü Forumu
Ynt: Büyük Komutan Resimleri
« Yanıtla #37 : 04 Ocak 2009, 00:46:19 »
sormaz olaydım  yardir*
Haha sor sor . Bu da Genel Kültür olur size tebessum*

Soruyorum Kahvaltıda gelir karşımıza nedir bunun adı ?1  yardir*

Şakası bi yana bu Korelilerin savaş atları olayını bi anlatsaaana  op*

Savaş atları derken ?  tebessum* tebessum*

Böle Zırhlı hatta Aeo 2 dede var

Hmm bilmem ki yani o zaman (Shilla Paekche ve Goguryeo) hanedanı zamanında daha çok zırh giyerdi askerler  .
Sonrasında (Chosun Hanedanı) Saray askerleri hiç zırh giymemeye başladılar. Orduda da sadece yüksek rütbeli askerler zırh giyiyordu .

Çevrimdışı Veletiz

 • Level 9
 • İleti: 507
 • Mareşal ...
Ynt: Büyük Komutan Resimleri
« Yanıtla #38 : 04 Ocak 2009, 00:48:14 »
Aslında böle araba yanlıs yazmısım

Aoe 2 de 2 at çekiyo bi arabatı arabalar zırhlı 2 tekerlek

Çevrimdışı Hae Shin

 • Level 10
 • İleti: 1208
 • Historian
  • Kore & Türkiye Kardeşlik , Kore ve Türk Kültürü Forumu
Ynt: Büyük Komutan Resimleri
« Yanıtla #39 : 04 Ocak 2009, 00:50:01 »
Aslında böle araba yanlıs yazmısım

Aoe 2 de 2 at çekiyo bi arabatı arabalar zırhlı 2 tekerlek

Hmm o tip birimlerin gerçekçiliğinden emin değilim ama misal : Örneğin 3 Krallık Sinema Filminde de vardı öyle atlı savaş arabaları ama daha çok Çin yapımı Fantastik tarihi filmlerde kullanıyorlar . Yani emin değilim . Ama bir zaman gerçekten çok güzel zırh kullanıyorlardı yani :D