Konu: Kampanyalarda Şuana Kadar Yaptıklarınızı Anlatın....  (Okunma sayısı 686 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı guvenaga

  • Level 4
  • İleti: 53
  • Total War Türkiye
Baktım ki forumun bu kısmında hiç bir şey yok bende yeni konu başlatayım dedim.Kampanyalarda yaptıklarınızı anlatacaksınız ama hikaye şeklinde değilde "askerleri buraya getirdim" filan gibi.Böylece oyuna yeni başlayan ben ve benim gibi kişiler yeni taktikler öğrenebilirler.
BEN BAŞLIYORUM
________________________________________________________________________________________________________
Osmanlı ile oyuna başladım.RTW'den biraz oyunu biliyordum.İlk olarak barıştan ve konumumdan yararlanıp gemilerimi limanlara koydum.Vergileri düzenledim.Ağır vergilerdi ama hiç bir şehir halkı eksiye düşmemişti çoğu 0'dı.Ardından şehirlerimi güçlendirmeye başladım.Şehirlere binalar yaptım.Özellikle savaştan uzak Rumeli/Trakya ve Atina topraklarını Ekonomik yönden güçlendirdim.Moldova
ve Balkanlar başta olmak üzere tüm şehirlerime gerekli savunmayı kurdum.Ekonomik ve savunma yönünden güçlendim,Her ülkeyle müzakerelere girip ticaret yapmaya başladım,artık taarruz vakti gelmişti.Şehirlerden azar azar asker aldım.Yeni askerler yaptım ve onları da taarruz kuvvetlerine gönderdim.Sayıları yüksek olan dört birlik oluşturdum.Tek ihtiyacım bir düşmandı.Rusya veya Avusturya'dan birini seçecektim.Rusya'da ki askeri hareketlilikten korktum ve Avusturya'nın Fransa gibi bir düşmana sahip olmasından gaza gelip.Avusturya ile savaşa girme kararı aldım.Fransa ile müzakereye girdik.Ona müttefik olmak koşuluyla biraz para ve Avusturya ile savaşa gireceğimi söyledim.Kabul etti.Artık Fransa gibi bir müttefikim vardı.Dört birlik Transilvanya,Macaristan,Galicia ve Viyena'ya doğru yola çıktı.General Kasim Transilvanya'da,General İstani Kamil Macaristan'da,General Hayreddin Galicia'da ve General Valiullah Viyana'da başarılara imza attı.Artık savaş durulmuştu.Bende ne zamandır istedğim Cumhuriyet için işe koyuldum.Alt sınıf vergilerini yükseltince İstanbul'da isyan patlak verdi.Bekir Talat komutasında ki isyancı ordusu İstanbul'u feth eti ve 1.Selim tahtan indirildi.Osmanlı bayrağı Kırmızı zemin üzerinde,beyaz ay yıldız olarak değişti.
BEN BUNLARI YAPTIM.ŞİMDİDE SİZ ANLATIN.   tebessum*
?Benim düşmanım çoktur, benimle eşit olan yoktur. Zeytin ağaçları gölgesinde İtalya fethedilemez dediler? Firavunların ve Kralların bölgesi Mısır asla küçük düşürülemez dediler?  Karların ve ormanların içindeki Rusya evcilleştirilemez dediler? Şimdi hiçbir şey söyleyemiyorlar. Benden korkuyorlar. Doğal bir felaket gibi, yıldırım ve ölüm saçan? Diyorum ki Ben Napolyon?um. Ben İmparatorum.?

Çevrimdışı zafer2813

  • Level 11
  • İleti: 2845
  • 20 Ramazan (Pazartesi) 1415
Ynt: Kampanyalarda Şuana Kadar Yaptıklarınızı Anlatın....
« Yanıtla #1 : 06 Şubat 2013, 11:00:57 »
http://www.totalwar-turkiye.com/twforum/index.php?topic=64200.0
Burada zaten böyle bir konu var.Ayrıca, konuyu Napoleon: Total War Resim, Video, Anılar bölümüne açman lazımdı
Sen bir Topal Osmansın...
Yaman kırdın, yamansın...
Rum'a yamansın, Türk'e amansın...
Sen bir Topal Osmansın...