Konu: Osmanlı Rehberi  (Okunma sayısı 505 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı trojan731

  • Level 1
  • İleti: 1
Osmanlı Rehberi
« : 06 Kasım 2017, 13:48:56 »
1-Bakanları değiştir. Özelliksiz bakanları özelliksiz olan bakanlarala değiştir. Ticaret bakanı için orda bi bakan var onla değiştir. Özelliksiz bakanları değiştirirken bazıları yeni özellik kazanabiliyor, olursa uygun yere yerleştirin.
2- Avusturyaya Balkanları ticaret anlaşması, 7000 altın ve para teknolojisi karşılığında ver. Parasız kalacakları için en az 10 turn saldıramayacaklar. Zamanı geldiğinde balkanları rahatça geri alırsın.
3-İspanya, prusya ile ticaret anlaşması yap. 4 adet ticaret gemisini farklı yerlere yerleştir.
4-Yaşta ikmal noktası inşa et. Yunanistanda ticaret limanı yükselt. Şehirlerin yönetim binalarını yükselt. çiftlikleri yükselt. istanbulda market inşa et. Tüm yolları yükselt.
5-Yaştaki orduya komutan ata, osetya sınırında beklet. İstanbuldaki orduya komutan ata limana gönder savaş gemisini limana gönder orduyu al osetya ya gir (Bu ordu kieve saldıracak unutma)Balkanlardan çekilen orduyu Yaş ın üstündeki rus şehrine gönder. (rusya 1. turn de savaş açacak)
6-Vergilerde fakirleri en düşükten, zenginleri en üstün bi altından vergilendir.
7-Turnden sonra sınırda bekleyen orduyla osetyayı al limanı ticaret limanı yap, market yap. Yaşın üstündeki şehri yağmala isyancılara teslim et savaşın cephesini kieve  çek. Sofyada en az 8 birlik silahlı bulundur. 4 tur sonra avusturya topraklarından bi rus ordusu gelecek savunma ile o orduyu yok et. istanbuldan topçu bas.
8-Oyunda Osmanlı ile oynamak zeka gerektirir.  tbr*

Çevrimdışı The Enemy

  • Level 11
  • İleti: 2960
  • Legio I Victrix
Ynt: Osmanlı Rehberi
« Yanıtla #1 : 06 Kasım 2017, 16:52:02 »
Sen yenisin galiba? Rehber tarzı konu açtığına göre.