Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 10
1
Total War: Rome 2 / Ynt: Multiplayer Campaign için oyuncu aranıyor !
« Son İleti Gönderen: Ferchiner 18 Eylül 2020, 17:39:20 »
kanka rome 2 varsa olur
2
Total War: Rome 2 / Rome total war 2 grafik sıkıntısı
« Son İleti Gönderen: Ferchiner 18 Eylül 2020, 17:33:54 »
Hocam merhaba  bende rome total war 2 var  grafik ayarlarım  gelişmiş ekran kartım Nvidia Geforce MX130 var. Sefer haritasında sorun yaşamıyorum ama muharebe modunda  görüntüler güzel değil sanki kırmızı, yeşil ya da gri bir filtreden geçiyormuş gibi  görünüyor  ayarları yükseltsem de düşürsem de değişmiyor yardımcı olun kankalar lütfen oyun çok güzel ama oyun zevkin bozuluyor böyle olunca  uzgun*

https://imgur.com/uxuY6tt
https://imgur.com/GgPFfSm
https://imgur.com/EPllcqf
3
Total War Saga: Troy / Ynt: Amazonları Tanıtacağım
« Son İleti Gönderen: nopasstr 18 Eylül 2020, 16:54:55 »
Kaçırdık ama tekrarından şey ettik, izledik :))
4
Total War Türkiye Sohbet / Ynt: Merhaba arkadaşlar nereden başlamalıyım
« Son İleti Gönderen: nopasstr 18 Eylül 2020, 16:53:41 »
Eski oyunları sevmem güncellik ararım dersen Three Kingdoms yada Warhammer 2 ile başlayabilirsin. Oyun tarzını seversen dönemine ilgi duyduğun eski oyunlarla devam edersin. Totalwar oyunları anlattığı tarihi dönemlerin kendine  ait dinamikler ve değişiklikler içerir. En gelişmiş dinamiklere ve oynanışa sahip olan Three Kingdsoms'tur ama Three Kingdoms çin kültürü ve  coğrafyasında geçmekte, çin kültürü beni açmaz dersen klasiklere yönelmen lazım.
5
Total War Saga: Troy / Amazonları Tanıtacağım
« Son İleti Gönderen: * Halife * 17 Eylül 2020, 18:18:19 »
KADINLAR EKRAN BAŞINA!19 Eylül 2020, saat 15:00'da Total War Saga TROY Amazonlar'ının Türkiye'deki ilk canlı yayınını gerçekleştireceğim  tebessum* Canlı yayın adresimiz: https://www.twitch.tv/yabgunizampasha

Not: Erkekler de gelebilir  yardir*
6
Genel Konular / Ynt: Günce
« Son İleti Gönderen: kiami 17 Eylül 2020, 06:47:39 »
Bu konu bile ölmüş vay be.Sosyal medya forumları öldürdü.
7
Medieval II: Total War / Almanca Yama / Oyunun Dilini Almanca Yapmak
« Son İleti Gönderen: TurkicConquer 14 Eylül 2020, 13:52:34 »
Merhaba arkadaşlar 2010'lardan beri oynadığım M2TW 'yi şimdi Almanca oynamak istiyorum.İnternette çok aramama rağmen Almanca yama bulamadım,oyunun dilini almanca yapmak için herhangi bir yol var mıdır?Almanya'dan oyunu oynayan forumdaşlar belki dil dosyalarını paylaşırlarsa bu da işe yarar  ehue*. Oyunum 1.03 versiyonda ve kingdoms yüklü değil. Elinde Almanca patch olan ya da Almanca dosyaları olan paylaşırsa çok sevinirim
8
Total War Türkiye Sohbet / Ynt: Merhaba arkadaşlar nereden başlamalıyım
« Son İleti Gönderen: * Halife * 12 Eylül 2020, 19:56:42 »
Güzel öneriler.

Klasikler içim Medieval 2
Geçiş için Empire
Günümüz Shogun 2, Rome 2
İlginçler Three Kingdoms ve Warhammer 2
9
Total War Türkiye Sohbet / Ynt: Merhaba arkadaşlar nereden başlamalıyım
« Son İleti Gönderen: Semazen 11 Eylül 2020, 13:16:54 »
Açıkçası ilgi alanına göre değişir, her total war oyunu farklı bir dönemi anlatıyor aslında.

ROME TOTAL WAR - ROME 2 TOTAL WAR
Roma yükselişini anlatan oyunlar tabi ki bu diğer devletlerle oynanmaz demek değil ama o dönemde roma yükselişte olduğu için oyunda roma birlikleri daha iyi. Rome total war eski bir oyun olsa da oyunda çok fazla detay ve güzel ayrıntı mevcut. Mesela surlarda askerler savaşırken çok yığılırsa askerler surdan düşen adamlar oluyor. Eski diye Rome total war oynanmaz diye düşünme. Rome2 ise daha iyi grafikler gemi savaşları güzel kuşatma atmosferi ve daha iyi diplomasi seçenekleri sunuyor. Ama rome 2 de her şehrinde sur yok mesela sadece eyalet şehrinin surları var ona bağlı diğer küçük şehirlerin surları yok bu yüzden daha dikkatli davranman gerekiyor.

MEDIEVAL II TOTAL WAR
Medieval II oyunu ise daha çok bence haçlı savaşlarını, avrupa din sistemini anlatan bir oyun. Oyunda Papa var ve kudüs gibi şehirlere haclı seferi düzenliyor, o dine mensup devletler bu sefere katılabiliyor katılmazsan papa'nın gözünde kötü bir imaj oluşturuyorsun. Haclı seferlerinin düzenlendiği islam devletleri de islam birliği kurup savunmaya diğer islam ülkelerini çağırabiliyor. Ayrıca oyunda din yayma gibi meselelerde var, papa'nın gözünden çok düşersen papa seni aforoz ediyor ve diğer avrupa devletlerinin hedefi haline geliyorsun. Tabi ki kendi din adamlarını yetiştirip Papayı öldürerek kendi din adamını papa yapabiliyorsun.

SHOGUN 2 TOTAL WAR
shogun 2 Japonya adasında geçen ve Japonya eski beyliklerini konu alan bir oyun. Oyunda Japonya içinde bölünmüş küçük beylikler var ve bunlar birbiri ile mücadele edip Japonya askeri komutanı(adını unuttum oyundaki) olmayı hedefliyorlar. Shogun2 de japonyaya özgü birlikler samuraylar,ninjalar gibi hem zırh olarak hem de özellik olarak çok farklı birimler var. Fakat Shogun2 de moral olayı çok farklı ordunun morali çok çabuk düşüyor ve stratejini güzel uyarlamalısın. Ayrıca Shogun2de de deniz savaşları var.
 
Benim oynadığım oyunlardan biraz oyunların belirgin özelliklerini anlatmaya çalıştım. Daha anlatmadığım oyunlarda bir çok özellik ve detay var ve oynamadığım Atilla Total War ki adından da belirgin olduğu gibi Atilla yı konu alan bir oyun. oyunda yerleşik bir sistemdense genel de savaş ele geçir yağmala atmosferi mevcut. Moğollar gibi ele geçirdiğin yerleri yağmalayarak avrupa da teror estiriyorsun. Napoleon Total War Napolyon ile yükselişe geçen Fransa yı konu alıyor. Sanırım Ateşli silahların daha yoğun olduğu bir oyun. Kendi ilgine göre başlasan daha iyi bence. Çünkü her oyun farklı bir dönemi anlatıyor. Ama imkanın varsa Rome2 ile başlamanı öneririm klasik ve yapı taşı bir oyun sana oyunu öğretir sonra diğer ilgi alanlarına yönelebilirsin.
10
Total War Türkiye Sohbet / Merhaba arkadaşlar nereden başlamalıyım
« Son İleti Gönderen: murat147a 11 Eylül 2020, 10:40:19 »
Merhaba arkadaşlar total war serileri ilgimi çekti fakat çok fazla sürümü var kısa özet ve nereden başlamam gerektiğini anlatabilirmisiniz teşekkürler.
Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 10