Konu: Askerleri geliştirme.  (Okunma sayısı 262 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Onurcagatay

  • Level 1
  • İleti: 2
Askerleri geliştirme.
« : 10 Mart 2020, 15:27:12 »
Merhaba arkadaşlar, seneler sonra bi hevesle Rome toral war 1 indirmiş bulunmakdayım, şimdi hatırlamadiğim ve nekadar araşdirsamda bulamadığım bir sıkıntım var. Birimlerimizin sağ alt tarafinda kalkan ve ok var biliyosunuz bronz, gümüş ve altın oluyor ben demirhanemi nekadar geliştirirsem geliştireyim , bir türlü altın yapamdım , nasıl ve nerden yapabilecegimi hatırlayan arkadaşlardan yardım bekliyorum şimdiden yanıtlarınız için çok teşekürler

Çevrimdışı Emprecuss

  • Level 14
  • İleti: 6044
  • Officer Of The Phalangite
Ynt: Askerleri geliştirme.
« Yanıtla #1 : 10 Mart 2020, 15:58:24 »
Muhtemelen sen bir kısmında ilerlemişsindir ama baştan anlatayım;
Blacksmith (Large Town)-> Armourer (City) -> Foundry (Huge City)
Binalarını inşa etmen gerekir. Bunlar tek başına 2 bonus vererek gümüşe ulaştırıyor zaten.
Tapınak geliştireceksin, şöyle ki;
Roma Hanelerinden birisiyle oynuyorsan;
Julii'de altın yapamazsın çünkü tapınakları öyle bir bonus vermiyor, Brutii'de sadece bir tanesi veriyordu emin değilim bu konuda ama yanlış hatırlamıyorsam Mars Tapınağı olması lazım, Scipii'de ise 3 tapınaktan da geliştirdiğin takdirde yapabilirsin, Saturn Tapınağının Pantheonu'nu inşa ettiğin takdirde hem Arcani özel birimini hem de altın eklentili birimleri üretebileceksin, Vulcan'ın Pantheon'una doğru ilerlersen Pantheon'dan bir önceki Awesome Temple of Vulcan'dan başlıyordun galiba altın birimleri üretebilmeye sadece altın değil 3 tecrübe de ek olarak veriyor ve birimlerin oyuna gayet başlıyor, Neptune yolundan gitmeni tavsiye ederim ama çünkü hiçbir devletin erişemediği eşsiz gemileri ve altın birimleri üretebilme durumuna geçiyorsun. Awesome Temple of Neptune'de kimsenin üretemediği "Corvus Quinquireme", Pantheon'unda ise "Decere" gemilerini üretebiliyorsun ki bunlar sadece Scipii'ye özgüdür, diğer Roma Hanelerine geçerse şehirlerin onlar da üretebilir.

Selevkos'ta bir tane tapınak yine bunu sağlıyordu "Hercules" miydi neydi emin değilim.

Mısır'da ise Horus Tapınağı bu kapasiteye sahip, bir tane daha vardı sanki Mısır'da  ama tam hatırlayamadım.

Bunların dışında yoktu. Yarım hatırladıklarım için kusura bakma. Oyuna girip devletlerin bina ağacı bölümünde tapınakların son hallerine sağ tıklayıp -Roma ve Yunanlarda Pantheon, Diğerlerinde Temple Complex olmalıydı- bina infosundan verdikleri bonuslar içerisinde olması lazım tam hatırlayamadım ismini ama önce Scipii ile oyun açıp ismine bakarsan diğerlerinde araman konusunda yardımcı olacaktır sana. :)

Çevrimdışı Onurcagatay

  • Level 1
  • İleti: 2
Ynt: Askerleri geliştirme.
« Yanıtla #2 : 16 Mart 2020, 17:11:15 »
Çok teşekur ederim ben sizin dediniz gibi tapınak bölümünü iyicebi kontürol ederim desteginiz için tekrar teşekkürler.