Konu: Holy war  (Okunma sayısı 1560 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mh051020

 • Türk
 • Level 11
 • İleti: 2965
 • Fırat Yılmaz Çakıroğlu 1991-?
Holy war
« : 27 Şubat 2013, 16:49:36 »
Evet bu oyunu 2-3 yıl önce bırakmıştım tekrar başladım
Benim nickim mk051020 _extreme_ ruhu adlı çetenin lideriyim 5lv olduktan sonra çeteye katılabilirsiniz
çeteye gelince pek hatırlamıyorum ama oyun içi epey entrikalar oldu ve benim olduğum çete _extreme_ dagıldı bende _extreme_yi tekrar canlandırmak ve hala _extreme_ ruhuna sahip olanları toplamak için kurdum dini yöne gelince son 3 şehrimiz kalmıştı ki  paganlar müslümanların yanına katıldı ve hızlıca ilerledik şimdi batı fransa britanya rusya iskandinavya ve bir kaç bölge hariç tamamen bizim
Oyun 3 dinin ortaçağda çatışmasını konu alan bir tarayıcı oyun
ÖNEMLİ NOT:oyunda serazen müslüman savaşçı demektir dünya 2 türkçeye katılmalısınız
İşte link http://holy-war.net/index/

Çevrimdışı mh051020

 • Türk
 • Level 11
 • İleti: 2965
 • Fırat Yılmaz Çakıroğlu 1991-?
Ynt: Holy war
« Yanıtla #1 : 27 Şubat 2013, 17:39:27 »
Oyun bakkında bazı bilgiler

Orta Çağ'ın zirve döneminde yaşıyorsun. Ülken, şehirleşme süreci içinde. Askeri gelişim ve düşünsel etkinliklerin canlandığı bir dönem olduğu kadar, dini ve ticari amaçlı yapılan savaşların da damgasını taşıyan bir çağ. Dünya egemenliğini ele geçirmek için hayatını kaybeden birçok askerin yanı sıra, hayallerinde bile göremeyecekleri zenginliklere ve ayrıcalıklara sahip olanlar savaşçılar da oldu...
Oyuna ücretsiz katılabilirsin. Kaydını yaparken mezhebini, Hıristiyan Haçlı Şovalyesi, Müslüman Sarazeni veya Pagan olarak belirleyip, seçtiğin mezhep için savaşabilirsin.

Savaşlardan ve yağmadan ve korumadan Tecrübe Puanı kazanabilirsin. Belirli bir Tecrübe Puanı topladıktan sonra seviye atlarsın. İyi bir savaşçı olmak için silahın, kalkanın, miğferin ve atın olması yetmez, ayrıca kendi özelliklerini ve varsa atının özelliklerini de geliştirmen gerekir. Bunun için de altına ihtiyacın vardır. Altın kazanmak için şehirde çalışmaya gidebilir veya yağmaya, korumaya çıkabilirsin.

Altın kazanmanın diğer yolu ise: Acemi er toplamaktır. Bunun için sana bir link veriliyor (linki 'Durum'un altında 'Diplomasi' bölgesinde bulabilirsin). Bu linki arkadaşlarına yollayabilir ya da web sitene yerleştirebilirsin (ayrıca 'download' bölgesinde kullanabileceğin banner'lar bulabilirsin). Linkin ve banner'ın aracılığıyla gelen savaşçıların kazandıkları altınların 10%'u senin hesabına ek olarak yatırılacaktır. Tabi ki bu 10% aracılığınla katılan savaşçılardan kesilmez ve kayıpları olmaz. Ayrıca acemi erin bilet bozdurduğunda sana 3 günlük özel üyelik verilir. Zaten özel üye isen, özel üyeliğin 3 gün uzatılır.

Bir oyuncu senin acemi er linkinden kayıt olursa, 7 yerine 9 gün özel üyelik kazanır.

Oyun İçinde Kullanılan Kısaltmalar:

GÜÇ - Güç
ÇEV - Çeviklik
SAL - Saldırı
KON - Kondüsyon
SAV - Savunma

İP - İsabet Puanları
TP - Tecrübe Puanları
YP - Yaşam Puanları/ Yaşam Enerjisi
ÇL - Çete Lideri
OK - Ordu Komutanı
KAD - Koruma Amaçlı Dövüşler
G - Galibiyetler
M - Mağlubiyetler
ÖM - Özel Mesajlar (Özel Mesaj)

AR - Arap dünyası
DE - Alman dünyası
EN - İngiliz dünyası
ES - İspanyol dünyası
FR - Fransız dünyası
IT - İtalyan dünyası
NL - Holanda dünyası
PL - Polonya dünyası
PT - Portekiz dünyası
RU - Rus dünyası
TR - Türk dünyası

Galibiyetler/ Mağlubiyetler: Galibiyetlerin ve mağlubiyetlerin ortalaması.

Ganimet Altınları: Dövüşlerden kazanmış olduğun altınlar (Arena ve Turnuva dövüşleri ve yağmadan kazandıkların hariç).

Ganimet Ø: Dövüşlerden kazanmış olduğun ganimet altınların ortalaması (Ganimet Altınları/Galibiyetler)

Ganimet (ortalaması): Tüm dövüşlerden kazanmış olduğun ganimet altınların ortalaması (Ganimet/Dövüş Sayısı)

Mal: Mal varlığına ekleyebileceğin herhangi bir nesnedir.

Eşsiz Silah: Benzeri bulunmayan silahtır. Her mezhebin bir Eşsiz Silahı vardır. Fakat 3 mezhebin de Eşsiz Silahlarını taşımak mümkündür. Eşsiz Silahlar tüm oyuncular için kullanıma açıktır. Bir oyuncu her 3 eşsiz silaha sahip olabilir. Başka bir savaşçının düşürmüş olduğu Eşsiz Silahı yağma yada koruma yaparken bulabilirsin ya da dövüş sırasında da(teke tek) kazanabilirsin. Sonra yeni sahibi sen olursun. Seviye atladığın takdirde Eşsiz Silahında değer kazanacaktır. Kendi mezhebin eşsiz silahını taşıyorsan vereceği zarar etkisi %10 artmakta. Eşsiz Silahlar sadece 11. seviyeden sonra elde edilebilir veya Bulunabilir
Burada kendine ait tüm bilgileri bulabilirsin. Ne kadar altına, hangi silahlara, kalkanlara, miğferlere, iksirlere, zırhlara sahip olduğunu veya ne kadar dövüşçü topladığını burada görebilirsin. Bunun dışında özellik değerlerinin (saldırı, savunma, güç, tecrübe, kondüsyon, çeviklik ve yaşam enerjisi) ne durumda olduğuna bakabilirsin. Ayrıca dostlarını ve düşmanlarını da buradan yönetebilirsin. Burada kendinin ve atının karakter özelliklerini geliştirebilirsin.

Diplomasiye tıkladığında hangi oyuncunun hesabına bir yıl boyunca 60 gün bakıcılık yapacağına karar verebilirsin. Ayrıca buradan bakıcılık davetlerini yönetebilir ve diğer oyunculara bakıcılık teklif edebilirsin. 30 gün ekstra bakıcılık günlerinden evliysen faydalanırsın. Eşine bakıcılık yapıyorsan öncelikle ekstra günleri harcarsın. Evlilik için bakıcılık günlerin harcandıysa diğer oyunculara bakıcılık yaptığın gibi eşine bakıcılık yapmaya devam edersin. Tabii ki 60 günlerden açık gün varsa. Özel üye olarak kontenjanın saat başı hesaplanır, özel üye değilsen gün başına (24 saat). Bakıcılığa son verdiğinde son başlamış olduğun birim yuvarlanır. Bu durumda özel üyeler saat başı bakıcı olsun yada bakılan olsun saat başı kaydı silebilir, özel olmayanlar gün başı. Eğer bakıcılık süresi içersinde özel üyelik bitiyorsa sistem harcanmış saatleri hesaplar, yani özel üyelik tekrar aktifleştirilirse problemsiz eski duruma geri dönersin.

Bakıcı olarak şu özelliklere ulaşımın yoktur: Profil, Diplomasi, Not defteri, Özel Üyelik, Evi genişletme, Pazarda item satma (iksir hariç), Demirciye item satma, Çete yönetim, Çete Evi, Çete ilan tahtası, Çete diplomasi, Savaş ilan etme, Mesaj gönderme, Gelen giden mesaj kutusu, Çete kurma, Destek ekibine mesaj gönderme, Ekipman çıkartmak (daha iyi ekipman giyilebilir), bakılan hesaba saldırmak. Başkasının hesabına bakarken çıkışa tıkladığında otomatik olarak kendi hesabına geri dönersin. Eğer hesap sahibi giriş yaparsa sistem seni dışarı atar. Sadece 1 hesaba bakıcılık yapabilirsin. Sana bakıcılık yapan hesaba bakıcılık yapamazsın ve bakıcılık en az 24 saat sonra sona erdirilebilir. Bakıcılık sona erdiğinde en az 12 saat sonra o hesaba saldırı yapılabilir.

Profilde mezhebini değiştirebilirsin. Bunun için sadece bir bilete ihtiyacın var. Bu konu ile ilgii ayrıntılı bilgileri Özel Üye sayfasında bulabilirsin.

Buradan başka bir oyuncuya evlenme teklif edebilirsin. Teklif edilen kişi teklifi kabul ya da reddedebilir. Teklifin profilinde görünür. Teklifi kabul edecek kişinin bir adet kullanılmamış bilete ihtiyacı vardır.Ayrıca birden fazla kullanılan dünyada profilinde hangi dili tercih ettiğini ayarlayabilirsin. Böylelikle Holy War seçtiğin dil ile gösterilir.

Mal Varlığında bir tık ile pazarda sunduğun tüm mallarını geri çekebilirsin. Atın varsa eğer onun değerlerini de burada geliştirebilirsin.Öyel üye olarak 'Mal Varlığı'ndan atının adını değiştirebilirsin (maks. 23 karakter).

Güç: Gücünü ne kadar geliştirirsen, rakibine o kadar zarar verebilirsin.

Saldırı: Saldırı değerin yüksekse, fazla saldırı teknikleri uygulayabilirsin ve saldırılarının başarı şansı artar.

Savunma: Ne kadar çok savunma puanın varsa, rakip saldırılarına karşı o kadar çabuk önlem alıp, kendini o kadar iyi savunabilirsin.

Çeviklik: Bu değerin yüksekse eğer, daha hareketli olur ve daha iyi dövüşürsün.

Kondüsyon: Yükselen kondüsyon ile dövüş esnasındaki hamlelerin daha çok artar.

Tecrübe: Ne kadar çok tecrüben varsa, karşındaki rakip sana o kadar az zarar verebilir. Yeteri kadar tecrübe kazandıysan seviye atlarsın.

Yaşam Enerjisi: Yaşam enerjisi karakterinin dinçlik durumunu gösterir. Burada her zaman maksimum ulaşabileceğin ve şu anda bulunduğun değeri görebilirsin.İki değerin eşit olduğu vakit tamamen dinçsin demektir. Yaşam enerjisi zamanla yeniden yüklenir. Yolda iken, saat başı %1 YP (saat başı min. 10 yaşam puanı, ordu evinde saat başı maks. YP'nin %10'u ve evde isen oturum yeri altında gösterilen değer kadar yükselir.Oturma alanın ne kadar büyükse, evde dinlenme hızın da o kadar artar.Altın karşılığı iksirler satın alıp yaşam enerjini daha çabuk doldurabilirsin! 5. seviyeye kadar otomatikman her dövüş sonrası iyileşirsin.

Mesajlar sekmesinden posta kutunda tüm gönderilen ve gelen mesajları görebilirsin. Bunun dışında burada tüm raporları (saldırı raporu, savunma raporu, savaş raporu, sistem mesajları) bulabilirsin. Sistem mesajları, profilinde ayarladığın dil ile gösterilir. Tabii ki buradan dostlarına, çete üyelerine ve başka oyunculara mesaj gönderebilir ve anında cevaplayabilirsin. Mesajı silmediğin taktirde, sistem tarafından otomatikman 3 gün sonra silinir.

'Destek' bölgesindeki 'Mesaj Genel Bakışı'nda Holy War ekibi ile iletişim kurabilirsin. Destek Ekibi, oyunda hata,sorunla karşılaştığında ya da başka bir oyuncunun yanlış hareketini bildirmek istediğinde yardımcı olur. Başka bir oyuncu sana hakaret veya bir şekilde rahatsız ederse destek ekibine direk bildirme olanağın da var. "Destek ekibine bildir"'e tıkladığında, mesajın kopyası destek ekibine yönlendirilir. Fakat bu fonksiyonu kötü amaçlı kullanılırsa cezai işlem uygulanır yada hesabınız silinir.

Özel üye olarak mesaj-arşivinden faydalanabilirsin, 25 mesajı aynı anda kısıtlama olmadan arşivleyebilirsin. Özel üyelik süresi dolduğunda ertesi gece arşiv silinir. Ayrıca özel üye olarak 20 üyeyi ignor listene ekleyebilirsin ( Ayarlardan Shoutbox). Listeye eklediğiniz üyelerden mesaj alamazsınız ve onları Shoutboxta göremezsiniz. Özel üyeler metinlerini ayrıca biçimlendirebilir. Şu biçimlendirme olanakları bulunmakta:

Altı çizili metin
İtalik yazı
Kalın yazı
Biçimlendirme etiketleri ile ilgili ayrıntılı bilgileri SSS üzerinden forumda okuyabilirsiniz
Burada altınlarını ve deneyim puanlarını arttırmak için başka oyunculara 'teke tek' dövüşerek meydan okuyabilirsin.

Yaşam enerjin 25'in altında ise saldıran olarak dövüşü kaybedersin. Savunan olarak, yaşam enerjin 25'in altında ise veya aldığın isabet puanları maksimum yaşam enerjinin 25% 'sine eşit veya üzerinde ise dövüşü kaybedersin. Yani böyle bir durumda en kötü ihtimalle maksimum yaşam enerjinin en fazla yarısını kaybedersin. Oyuncular arasında seviye farkı arttıkça, dövüşü bitirmek için gerekli olan maksimum YP da azalır.Yani 25%'ten 5%'e kadar maksimum yaşam enerjisi. Arenada iki tarafta saldıran olarak sayılır.

10. seviye kadar (10 dahil), sadece aradaki seviye farkı 4' ten az olan rakipler sana saldırabilir. (Örneğin: 3. seviyede olanlar sadece 6. seviyede veya altında olanlar tarafından saldırıya uğrayabilirler ama 7. ve üstündeki seviyelerden saldırıya uğramazlar. 11. seviyeden itibaren herkes tarafından saldırıya uğrayabilirsin. Fakat giriş yaptıktan sonra seviyenden 4 seviye yüksek olan oyuncuların saldırısından korunursun.

Galibiyette rakibinden % 5 ile 10'unu arasında altın kazanabilirsin. Aynı rakibe her 12 saatte bir saldırabilirsin. Her 15 dakikada (özel üyeler her 5 dak.) yeni bir saldırı başlatabilirsin. Sana bir saat içinde sadece bir kez saldırılabilir. Senin seviyende olan rakiplerle yapmış olduğun dövüşlerde 1 tecrübe puanı kazanırsın. Senin seviyenin üzerinde olan bir rakibe karşı galip gelirsen 2 tecrübe puanı kazanırsın.

Belirli bir çete üyesini arayıp saldırabilirsin. Bunun için "Çete Oyuncusu"nu seçip yan tarafa çete adını girersin ve böylece sana o çetenin bir üyesi gösterilir.

Ayrıca, bir dövüşe katılmadan da altın ve tecrübe puanı kazanabilirsin. 10 altın tutarına yağma yada koruma yapabilir, dünyanın zenginliklerinden faydalanabilirsin. Aradaki fark, yağmalarda daha fazla altın kazanırsın ve korumakta olduğunda daha çok tecrübe puanı alırsın.Yağmalama süreni 10, 20, 30, 40, 50 ve 60 dak. aralıklarında seçebilirsin. Özel üye olmayanla günde toplam 60 dakikadan daha fazla yağma yapamaz. Özel üyeler ise 120 dakika yağma yapabilir. Yağmalama ya da koruma süresince başka faaliyetlerde bulunamazsın. Tabii ki aksiyon zamanını istediğin faaliyetler arasında paylaşabilirsin.

Bu bölgede bir çete arayabilir veya bir çeteye üye olabilirsin (5. seviyeden sonra ve aynı mezhepten). Çete üyesi olarak, avantajların olduğu kadar bazı yükümlülüklerin de var. 15. seviyeden itibaren 1000 altın karşılığında kendi çeteni kurabilirsin. Bu altınlar çetenin kuruluşu ve 1. seviye çete binası için kullanılırlar. Çete binasını daha sonra genişletebilirsin. Bina ne kadar genişse o kadar çok çete üyesi ekleyebilirsin.

Çete üyesi isen, burada çetenle ilgili tüm bilgileri bulabilirsin. Altın yıldız çete liderini ve işaretlemekte, ordu komutanları ise gümüş yıldız ile işarelenir. Her üyenin dilleri ise küçük bayraklar ile gösterilir. Bunun dışında çetene altın bağışlayabilir (maks. günlük seviyen x 10), çeteden çıkabilir (Eğer çeteden ayrılır ya da kovulursan 30 gün aynı çeteye dönme engeli ve genel olarak tüm çetelere katılma engeli vardır. Diğer çetelere katılma engeli en fazla 7 gün sürer; 7 gün eksi(-) diğer çeteye üye olduğun gün sayısı. Çete engeli olduğu süre boyunca çete kuramazsın), çete evine bakabilir, 'diplomasi' aracıyla başka çeteleri araştırabilir ve çete ittifaklarına göz atabilirsin. Ayrıca çete mesajlarını okuyabilir ve çetene mesaj yazabilirsin. Çete lideri ve ordu komutanları buradan çeteyi ve çete ittifaklarını yönetebilirler. Çete lideri ve çete komutanı çete üyelerine ünvan verebilir. Ünvanlar harfler, rakamlar, imla işaretleri ve aşağıdaki işaretler kullanıbilir:

♣ ★ * ~ $ / + } { @ ^ € † ▼ ▲ ♠ ♦ § ◙ ╥ ◘ ◊ ۩ ° ๑ ई ╬ ♛ ४ ₪ ʓ ☼ ◉ ✫ ◯ ☸ ⌂ ∞ ӗ ☩ Ψ ♫ ☆ ۞. Her durumda başlıkta en az 1 harf olmalıdır.
Çete lideri ordu komutanları görevlendirebilir, çeteden üyeler çıkarabilir veya çeteyi dağıtabilir.

60 gün aktif olmayan çete üyeleri otomatikman çeteden alınır. Fakat bu çete lideri için geçerli değildir. Son ordu komutanı çeteden alınırsa görevini çete lideri alır.

Çete lideri çete adını ve kısaltmasını değiştirebilir. Bunun için bir adet bilete ihtiyaç vardır. Çete isimleri 3 ile 30 karakter uzunluğunda olabilir. Çete kısaltması ise 1 ile 5 karakter uzunluğunda olabilir. Sadece harf ve rakamlar kullanılabilir ve en az bir harf kullanılması zorunludur.

Çete Geçmişi: Çete liderleri çetenin son 10 aktivitesini burada görebilirler. Buradan çetenin kuruluşu, yeni üyeler, ayrılan üyeler, atılan üyeler, saldırı zaferleri, savunma zaferleri, saldırı yenilgileri ve savunma yenilgileri, ittifaklar ve çete evi genişlemeleri görülebilir.

Savaş İlanı: Çete lideri veya ordu komutanları, özel üyelikleri varsa, 'diplomasi' aracılığıyla başka çeteler arayıp onlara savaş ilan edebilirler (ücreti: 5 çete üyesinden itibaren 100 altın). Galip çıkan çete rakibinin depoladığı altınların 10-50%'si kadarını alır. Yeni bir harp başlatabilmek için eski harpten 36 saat geçmiş olması gerek. Savaş ilan edilen çetenin liderine ve ordu komutanlarına mesaj gönderilerek savaş ilanı haber verilir.

Savunma bonusu: Çete harplerinde savunma durumda olan taraf, çeti evinin gelişmişliği kadar savunma bonusu kazanırlar.

Çete İttifakları: Eğer çete lideri veya ordu komutanı diplomaside bulunan ittifak yönetiminde başka çeteyi alırsa ve o çete bunu onaylarsa bir ittifak oluşur. Çete üyeleri, yeni çete ittifakı kurulan çete üyesinin profiline baktıklarında, o oyuncunun ittifak çetesi'nin üyesi olduğu uyarısını alırlar.Herhangi bir taraf ittifakı dağıtırsa, iki taraftan da ittifak iptal olur.

Diplomasi altında lider hangi grupların ordu kampını görebileceğine karar verir (paralı askerler ve gönüllüler). Eğer karşı çete kampı gözetlerse kamp herkes için görünür duruma gelir. Çete ayrıca bir savaş taktiği seçme şansına da sahiptir. Her taktiğin kendine göre avantajları ve dezavantajları vardır. Seçilen taktik çete için savaşan tüm savaşçılar için geçerli olur.

Eğer bir çete yeni üye almaya devam etmek istiyorsa çete lideri çeteyi diploması altındaki listeye ekleyebilir. Böylece çete arayan oyuncular buraya bakıp fikir sahibi olabilirler. Ayrıca çete arayan oyuncularada bu listeye isimlerini ekleyebilirler ve böylece yeni üye arayan çete lideri o kişi ile irtibat kurabilir.
Karakterinin donanımı için şehirde alışveriş yapabilirsin. Şehirde bulabileceğin dükkanlar şunlardır:

Demirci: Silahlar, kalkanlar, miğferler ve zırhlar satın alabilir veya satabilirsin

İksir Dükkanı: Buradan ilaçlar satın alabilir veya satabilirsin

At Ahırı: At satın alabilir veya satabilirsin

Pazar Tezgahları: İstersen alışverişini pazar tezgahlarından yapabilirsin. Kendi donanımını demirci fiyatından daha pahalıya satabilirsin fakat sabırlı olmalısın. İksirler her zaman alış fiyatının 88% ile 98% arası satılabilir. Diğer eşyalar için geçerli olanlar: dükkanda alınan bir eşya ilk kez pazarda satılışa sunuluyorsa dükkan fiyatının 60% ile 110% arası fiyat istenebilir. Pazardan alınan bir eşya içinse pazar fiyatının sadece 80% ile 110% arası istenebilir. Ama dükkan fiyatından 60% daha ucuza veya 110% daha pahalıya satılamaz. Eğer atını pazarda satarsan, geliştirmiş olduğun özelliklerini kaybeder. Özel üyeliğin varsa birden fazla iksiri aynı anda satışa sunabilir veya satın alabilirsin. Ayrıca özel üyeler iksir tezgahında pazar uşağına alışverişlerini yaptırabilirler. Pazardaki tüm ürünler sadece 24 saat satışa sunulabilir, 24 saat sonra otomatik olarak satıştan çekilirler. Bütün şatışa sunduğun ürünleri "satışa sunduklarım" altında bulabilirsin.

İlgilenen satıcılar, mesaj gönderebilirler (iksir tezgahı hariç tüm tezgahlara): Pazar teklifini ayarladığında bu seçeneği aktive edersern, ilgili müşteriler sana mesaj gönderebilirler. Bu sayede, fiyat üzerinde pazarlık yapabilirisin. Not: Mesajı yayınladığın anda anonimliğin, isminde mesajla birlikte gönderileceğinden kaybolur. Satıcının kullandığı dili bildirme amacıyla bayrak gösterilir, böylelikle ilgi gösteren kişi hangi dilde mesaj gönderebileceğini öğrenmiş olur.

Pazar Uşağı: Özel üye isen, iksir tezgahında pazar uşağından faydalanabilirsin. Hangi iksirleri hangi fiyata satın almak istediğini yazabilir ve harcamak istediğin miktarın toplamını belirleyebilirsin. Pazar uşağı böylece en ucuzlarından başlayarak alabileceği kadar iksir satın alır.

İş: Şehirde iş bulup çalışabilirsin. Seviyen arttıkça maaşında yükselir. Maaşını yedi gün içersinde alman gerek, aksi taktirde geçerliğini yitirir. İşte olduğun vakit katılmaya planladığın bir harp olursa, işini bırakıp harbe katılırsın. Harbe katılmadan önce, çalıştığın saatler için maaşın ödenir. İşten erken ayrılabilirsin ama o zaman tam çalıştığın saatlerin ücretini alırsın ve bundan %10 kesilir. 8 saat çalışmış olduğun maaşını alırsan tamamen iyileşirsin. Maaş otomatikman ödenirse (örneğin ordu evine alınırsan) iyileşme gerçekleşmez.

Paralı Asker Borsası: Kendini paralı asker olarak piyasaya sunabilirsin. Paralı asker olarak teklifin biri kabul edinceye kadar ya da 3 gün doluncuya kadar sürer. İsteyebileceğin ücret: minimum: seviye sayısı çarpı 10 altın, maksimum: seviye sayısı çarpı seviye çarpı 8 altın. Paralı asker olarak bir harbe katılıyorsan savaşta girmeden evvel yaşam enerjinin en az %90 olmalıdır. Aksi takdirde savaştığın halde görevini tam yerine getirmediğin için çete maaşını ödemez. Enerjini doldurmak için harp öncesi ordu evine gidip dinlenebilir veya şifalı iksirlerden içebilirsin. Dinç bir şekilde harbe katılırsan, hem paranı alır, hem de olumlu değerlendirme kazanırsın.

Sadece belirli savaşlara katılmak istiyorsan, bir şifre oluşturabilirsin. Bu şifreyi, katılmak istediğin çetenin liderine gönderirsin. Çete lideri bu şifre ile seni savaşa dahil eder.

Çete lideri veya ordu komutanı olarak paralı askerleri görevlendirebilirsin (Ücret: her savaşçı için 10 altın komisyon). Paralı askerin dili bayrak ile gösterilir. Düzenlediğin harpten 30 dak. evvel veya sonrası bir harbe katılmaya planlayan askerleri görevlendirmen mümkün değil. Harbin başlamasına 30 dak. kala, paralı askerleri görevlendirme süreci biter.

Arena: Yatırmak istediğin altını belirleyip 10. seviyeden sonra Arena'ya dövüş için yazılabilirsin. Rakibin de senin kadar altın yatırdıkdan sonra (minimum: seviye sayısı çarpı 10, maksimum: seviye sayısı çarpı 20), Arenada dövüşmek için karşı karşıya gelirsiniz. Galip çıkan dövüşçü tüm altınları (Arena bakım ücreti 5% hariç) alır. Elbette başka bir dövüşçünün düello davetiyesini kabul edip onunla arenaya çıkabilirsin. Arenada bir oyuncuya meydan okuduysan, aynı oyuncuya ancak 24 saat sonra tekrar meydan okuyabilirsin. Ayrıca aynı oyuncuya 12 saat boyunca saldıramazsın.

Takım-Arena: 10. seviyeden itibaren kendi arena takımını kurabilirsin ( Ücret: 1000 altın) ve diğer takımlara meydan okuyabilirsin. Diğer takımlarla kendi takımını karşılaştırmak istersen, yüksek puanlar çetvelinden bunu görebilirsin.

Takım-Arena-dövüşüne katılmak için, Takım-Arena-Puanına sahip olmalısın.Özel üyeler her gün 2, normal üyelere ise her gün 1 Takım-arena-puanı verilir. Takım-arena-puanları hesaba bağlıdır ve takım değiştirdiğinizde yenilenmez. Kullanılmayan takım arena puanları gün sonunda sıfırlanır.

Oyuncular her takım-arena-dövüşünde en fazla 3 tecrübe puanı kazanabilirler. Her dövüşün sonunda oyuncuların yaşam enerjileri, dövüş öncesi değere tekrar yükseltilir.

Önemli: Takım yöneticilerin özel üyelikleri yoksa (oyun başlangıcında verilenlerin hükmü yok), takım hiç bir şekilde düelloya katılamaz.

Çete-Arena: Çete-Arenada çeteler karşılıklı güçlerini ölçebilir. Gönüllü yada paralı askerler katılamaz. Katılımcılar tecrübe puanları alır (maksimum 3) çete savaşında olduğu gibi. Fakat ganimet almazlar. Arena-dövüşünden sonra her katılımcı dövüşten önceki yaşam puanını alır. Çete lideri ya da ordu komutanı çeteyi arenada kurabilir yada bulunan bir dövüşe katılabilir. Kayıt ücreti çete seviyenin iki katı yüksekliğinde. Çete arenaya katılırsa rakipleşme 6 saat geçerli kalır. Rakipleşme istenmiyorsa ya da çete arenadan çıkarsa, çete yapmış olduğu yatırımı geri alır. Kayıt olan çete ile ancak kendi çeten gelecek 60 dakikada savaşmayacaksa rakipleşebilirsin. Meydan okum teklif kabul edildikten 20 dakika sonra dövüş başlar.

Turnuva:: Turnuvalar dünyalar ve diller arası bir yarışmadır. Burda teke tek nakavt sistemiyle dövüşülür, ta ki galip çıkana kadar.Her raunt sonrası galip çıkana bir ödül verilir. Ayrıca kalan iki finaliste de ödül verilir. Her rauntta her iki rakibin yatırımları toplanır. Galip çıkan toplanmış yatırımın yarısını kesin alır. Diğer yarısını gelecek turnuvada yatırım olarak kullanır. Turnuvalar hep pazar günleri saat 18.00'te başlar (server saati). İstisna: Her 4 hafatada bir dünyalar arası kutsal savaş yapılır, bu durumda turnuva iptal edilir. Turnuvadan 24 saat evvel turnuvaya kayıt olmalısın. Turnuvaya katılabilmek için 10'uncu seviyede olmalısın.

Üç çeşit turnuva bulunmakt, bunlar sırası ile değişir: Gladyatör turnuvası, Süvari turnuvası, ve Takım turnuvası.

Gladyatör Turnuvası: Burada erkek erkeğe ya da kadın kadına dövüşürsün.

Süvari Turnuvası: Bu turnuvada savaşcılar atları ile saldırır. Atın yoksa süvari turnuvasına katılamazsın. Kayıt ile turnuva başlangıcı arası atını değiştirirsen yeni atın ile turnvaya katılırsın. Kayıt olduktan sonra atını sattıysan turnuvaya katılamazsın ve diskalifiye edilirsin. Fakat yapmış olduğun yatırımı geri alırsın.

Hem gladyatör- hem de süvari turnuvası için kayıt olduktan sonra en fazla tecrübe puanı olan oyuncular birinci dövüş takımını oluştururlar. Analog olarak bu şekilde diğer çift takımlar kurulur. Bu şekilde kurulmuş olan çiftlerden, yukarıdan aşağa doğru ligler kurulur. Bir lig 64 oyuncudan oluşur. 127 yada daha az oyuncu kalırsa son ligi oluştururlar. Her turnuva dövüşü aynı ligte yapılır. Kayıt olanlar böylece aynı kondüsyona yakın olanlarla dövüşür. Her lig kendi galibini oluşturur, yani ne kadar lig kurulursa o kadar turnuva galibi çıkar. Turnuva başladığında, katılmcının yaşam enerjisi %100 değilse, katılımcı tamamen iyileşir. Fakat dövüşler arası iyileşme gerçekleşmez. Dövüşü kazanırsan, kalan yalam enerjisi ile diğer turnuva rauntuna atlarsın.

Turnuvaya katılabilmek için 5 iş saatin maaşı gerekir. Kazanmış bir dövüşten sonra bu miktarı geri kazanırsın. Küçük farklılıklar olabilir, örneğin rakibin saatlik maaşı farklıysa. Tedavi için ödeme yapmana gerek yok. Turnuvayı terk ettiğinde yaşam puanın turnuvaya başladığın yaşam puanıyla aynı kalır. Her katılımcı bir TP alır ve her galibiyet için ekstra TP alır. Rakibin seviyesi puan dağıtımında önem taşımaz. Berabere kalınırsa daha az tecrübe puanına sahip olan galip çıkar. Kaybedenin yatırımından oluşan odülü turnuva galibi alır, ayrıca lig-galibiyet puanı (highscore'da) alır. Turnuva ikincisi de 5 saatlik maaş primi alır.

Takım-Turnuvası: Burada takımlar karşılıklı dövüşür.

Takım şefi ve takım stratejisti bir takım oluşturabilir. Takım sayısı 6 üyeden fazla olamaz. Önkoşul o üyelerin başka bir takım turnuvasına kayıt olmamasıdır. Takımı kuran, 5 saatlik maaşı harç olarak, kayıt yaparken hemen ödemeli. Takım üyeleri üyeliklerini onaylamalı, onayladıklarında, 5 saatlik maaşları otomatikman kesilir. En az iki üye takıma katılmalı ve onaylamalı. Yoksa takım kurulmaz. Takıma kimse katılmaz ve onaylamazsa takım kurucusu yalnız kalır. Bu durumda takım diskalifiye edilir ve takım kurucusu yatırımını alır.

Turnuva öncesi takımlar en çok tecrübe puanına göre liglere dağıtılır ve çift olarak rakipleşirler. Katılan takım üyeleri takım arenaya başlamadan önce tamamen iyileşir. Güçlü sayısının azaldığı ilk takım rauntu kaybeder. Güçlü takım kazanır. Galip takım, dövüşcüleri ile birlikte diğer raunta katılır. Gelecek dövüş öncesi, geri kalan takım üyeleri tamamen iyileşir.

Her oyuncu dövüşte tecrübe puanı alınır, Takım-Arena dövüşünde olduğu gibi. Takım tur atladığında, takıma üye olan her oyuncu (elenenler de), ödedikleri kayıt ücretlerin %50'sini prim olarak alır. Bir ligin birinci ve ikinci sırasını alan her iki Turnuva-Takımın dövüşçüleri ekstra altın-ödülü kazanır. Takım üye sayısı küçük tutulursa kazanılan altınlar daha yüksek olur. Birinci takımın savaşcıları seviyesine göre altın alır.İkinci takımın üyeleri de seviyelerine göre altın alır. Ayrıca birinci olan takımına ve savaşcılarına turnuva Takım-Arena-Galibiyet puanı verilir.

Highscore ve Kupalar: Galibiyet puanı alındığında, söz konusu galibiyet turnuva-highscore'da (puan tablosu) gösterilir. Ayrıca oyuncu profilinde kupalar güncellenir. Kupalar oyuncu-profilinde en az bir kupa bulunursa gösterilir. Arene-takımları için verilen kupalar ve highscore-puanları otomatikman hesaba yazılır.

Bahis::Ligler kurulduktan sonra, turnuva başlamadan 24 saat evvel ve başlamasına 15 dakika kala olası galipler için bahse girebilirsin. Ayrıntılı bilgiler edinebilmek için casusluk fonksiyonundan faydalanabilirsin. Bu fonksiyonla favori edindiğin dövüşcünün özelliklerini öğrenebilirsin.

Bahislerin amacı jackpotu kazanabilmek. Liglerin kurulmasıyla birlikte her lig için altın jackpotu kurulur. Bir ligin jackpotu her zaman belirli bir tutar içermekte, 10.000 altın. Oyuncular tarafından belirli tutardan fazla yatırım yapılırsa jackpot yükselir. Yatırımlar sınırlı: Her lig için minimum 1, maksimum 12 saat maaş ücreti ödenebilinir.

Turnuvada galip çıkan dövüşçü için bahse girdiysen, yatırım miktarı ile birlikte ayrıca jackpotta bulunan kazancının %10'unu alır. Gerisi muhasebeciye kalır. Birden fazla kişi galip çıkan dövüşçü için bahse girdiyse aralarında bu miktar paylaşılır. Burda önemli olan kazananların yapmış oldukları bahis yatırımların yüksekliğidir, çünkü kazananların yatırımlarına göre paylaşım gerçekleşir. Örneğin oyuncu_1 1000 altın, oyuncu_2 2000 altın, oyuncu_3 3000 altın ile yatırım yaptıysa ve jackpotu toplam 20000 altın içerirse, o zaman şu paylaşım gerçekleşir: oyuncu_1 3000 altın, oyuncu_2 6000 altın, oyuncu_3 9000 altın kazanır. Bütün kazançlar 6 gün içersinde alınmalıdır, aksi taktirde geçerliğini yitirirler.

Turnuva başlamadan 14.5 saatten 10 saate kadar çete savaşı için ilan yapılamaz.

Kumarhane: Şansın bolsa, oyun oynayarak altın kazanabilirsin. Kumarhanede oynayabileceğin oyunları bulabilirsin.

Çete Harbi: Burada düzenlenecek çete savaşlarını ve hangilerine katılacağını görebilirsin. Burada seviye 5'ten itibaren çete savaşlarında hangi tarafta savaşacağını seçebilirsin ve seçtiğin taraf için savaşabilirsin.

Eğer bir çeteye kayıtlı isen, ordu kampına gitme hakkın vardır. Eğer kampa katılmazsan harp başlamadan 5 dakika önce otomatik olarak harbin içine çekilirsin. Savaşa otomatik olarak en iyi silahınla katılırsın. Kamptayken sadece dinlenebilirsin, başka birşey yapamazsın. Kamptayken sana saldıramazlar. Ayrıca kamptayken iyileşme oranın artar: Maksimum enerjiniz saat başı yaşam enerjinin %10 u kadar yükselir. Böylece çete savaşı için kendini güçlendirmiş olursun.

Çete savaşı, bir sonraki Kutsal Harp ya da sonraki turnuva zamanının öncesinde 14,5 ile 10 saat arasında yapılamaz.

Savaş Raporu: Her çete savaşında savaş raporu bulunur. Savaşa katılmasan da "Harp" -> "Savaş raporu"'una tıkladığında 3 gün boyunca okuyabilirsin.

Kutsal Harp: 11. seviyeden itibaren Kutsal Harplere katılabilir ve kendi inancındaki kardeşlerini destekleyebilirsin. Bir Kutsal Harpte normal dövüşte kazandığın tecrübe puanlarının iki katını kazanırsın. Bunun dışında tüm kutsal harp için en az 10 tecrübe puanı kazanırsın. Ayrıca birde ordu maaşı (kaybettiğin YP'nin %90'ının altın olarak karşılığı) ve dövüş ödülü (yaptığın dövüşlerin 100 katı kadar altın ) kazanırsın. Savaş kahramanları ayrıca kahramanlık bonusu alırlar (Seviyelerinin 50 katı kadar altın). Daha sonra iki kahramanlık (düşmanlarının kontrolü altında ne kadar çok şehir varsa, ödülün o kadar yüksek oluyor) ve din (düşmanlarının ne kadar büyük ordusu varsa o kadar yüksek ödül) altın bonusu daha veriliyor. Uyarı: Savaş başlamadan 30 dakika önce her iki taraf da savaşçı sayısını değiştirebileceği için,bu süre içinde görünen dini bonus değeri de değişebilir. Sık sık kutsal savaşa katılman senin için iyi olur. Eğer bir Kutsal savaşa kayıt yaptırdıysan (kayıtlar savaş başlamadan 30 dak. öncesine kadar sürer), ordu kampına gidebilirsin (savaş başlamadan önce en erken 12 saat, en geç 30 dakika içinde). Eğer kampa gitmezsen savaş başlamadan 5 dakika önce otomatik olarak savaşın içine çekilirsin. Kamptayken savaş için yenilenirsin, bunun dışında birşey yapamazsın ve saldırıya da uğramazsın. Savaş başlamadan 15 dakika öncesine kadar mistik içecek içemez ve zırhını giyinemezsin. Savaş başlamadan önce maksimum yaşam enerjini alıyorsun. Kutsal Harbe her zaman birden fazla oyun dünyası katılır. Savaştan sonra 2 saate kadar saldırıya uğrayamazsın. Haritada son savaşlarla ilgili bilgiler ve yaklaşan savaşların detaylarını görebilirsin. Geçmiş bölümünde zaten savaşlarla ilgili bilgileri bulabiliyorsun.

Savaş İyileşme: Bu özelliği aktive ettiğinde Kutsal harp hariç, tüm harplerden sonra, harp önceki yaşam puanın kadar iyileştirilirsin. Bu özellik en az 25 YP ile katıldığın tüm çete savaşlarında uygulanır. Savaş iyileşmeyi kullanılmamış bir bilet ile 30 gün için aktive edebilirsin. Her bir sonraki aktive etme işlemi 30 gün daha bu özelliği uzatır.
Oturduğun yeri adım adım inşa edebilirsin. Her ne kadar çok inşa edersen o kadar rahat edersin ve dinlenmen o kadar hızlı olur (güncel dinlenme ve savunma değerlerin burada gösterilir). Ayrıca inşaatındaki gelişmeler (duvar örme dahil) savunma değerini arttırır. Böylece evinde bulunduğun zaman savunma değerin artmış olur. Herhangi bir aksiyonda (örneğin: savaştığın zaman) bulunmadığın zamanlar evinde sayılırsın. Evinin etrafındaki duvarı sadece evini genişlettikten sonra büyütebilirsin.
Karakterini diğer oyuncularla kıyaslamak istersen 'yüksek puanlar' bölümünü kullanabilirsin. Menüyü kullanarak kendi istatistiklerini diğerlerininkilerle karşilaştırabilirsin. 'Mezhep', 'çete', Arena-Takım grupları altında en yüksek puanları inceleyebilirsin. Ekranın sağ üst köşesinde güncel yüksek puanını da, ele geçirilen altın ve diğer istatistiklerle birlikte bulabilirsin.

Yüksek puan sıralaması ele geçirilen altınlara göre yapılır. Eğer istersen seviye, galibiyetler ve mağlubiyetlere göre de düzenleyebilirsin.

Yüksek puanların haricinde, 'Şan Salonu'nu da burada ziyaret edebilirsin. Şan Salonu'nda savaşçı arkadaşlarının şanlı zaferlerini (örneğin: son turnuvayı kim kazanmış ya da en çok turnuva kazanan kim olmuş?) bulabilirsin.

Özel üyelik biletini ödedikten ve özel üyelik statüsü için bozdurduktan sonra özel oyuncu olursun. Özel oyuncu olarak reklamsız oynarsın ve birçok avantajlardan faydalanırsın.

Özel Üye Avantajları

- Reklamsız daha rahat oynamak
- Mesajları arşivleyebilirsin. Bu mesajlar silinmez.
- Eşsiz avatar resmini yükleyebilmek (max. 180x180 Pixel)
- Her 15 dak. yerine her 5 dak.da dövüşmek
- Daha çok silahlara, zırhlara, kalkanlara, miğferlere ve atlara ulaşma imkanı
- Arenada kendi arena-takımını kurabilir ve yönetebilirsin
- 1 yerine 2 arena-takım puanına sahip olursun
- Atın adını değiştirebilmek
- Pazarda aynı maldan bir kaç tane birden satın alabilmek
- Pazarda aynı maldan bir kaç tane birden satabilmek
- İksir tezgahında pazar uşağına alışveriş yaptırma imkanı
- 60 dak. yerine 120 dak. yağmalamak
- Her yeni alınan özel bilet için, seviyene bağlı prim (en az 250 altın) kazanmak
- Rakip aramalarda seviyesini belirleyebilmek
- Düşman listende, saldıran oyuncuya tekrar ne zaman saldırabileceğin göstergesi (gerisayım)
- Not defterini kullanabilmek
- 12 saat çalışabilmek
- Envanterin altından Çabuk İyileşme opsiyonunu kullanabilirsin.
- Çete lideri ve ya ordu komutanı olarak harp ilan edebilirsin.

Özel üyelik Biletini ödemenin yanı sıra burda özel üye durumuna bakabilir, özel üyelik biletleri için başvuruda bulunabilirsin.

Bilet karşılığında altın

Özel üyelik avantajları yerine daha çok altının olsun istiyorsan, 10. seviyeye kadar biletini 1000 altına karşılık bozdurabilirsin. 11. Seviyeden itibaren seviye değerine göre altın alırsın, "özel üyelik" üzerinden sana gösterilir. Bunun için sadece 'Özel Üyelik' altındaki 'Bilet Genel Bakış'ında bununla ilgili yere tıkla.


Ek yağmalama zamanı için bilet bozdurma

Bileti ek yağmalama zamanı (ya da koruma zamanı) için de bozdurabilirsin. Her bilet için hesabına 30 dakika yazılır. Uygun simgeye "bilet bozdur"'a tıklayarak ulaşabilirsin.
Hatırlatma: Her kullanılmayan dakikalar gece yarısında geçerliğini yitirir (server zamanı)

Sunulan ödeme imkanlarını 'Özel Üyelik'te bulabilirsin.


ALINTIDIR
« Son Düzenleme: 27 Şubat 2013, 18:30:21 Gönderen: mh051020 »

Çevrimdışı LastCaliph

 • Level 12
 • İleti: 3861
Ynt: Holy war
« Yanıtla #2 : 27 Şubat 2013, 18:15:37 »
http://holy-war.net/index/guide/?w=4TR

Alıntıdır diye yazabilirsin konu sonuna.

Çevrimdışı firatbaba343

 • Level 3
 • İleti: 29
 • Geri dönün ve ölmek için savaşın sizi korkaklar...
Ynt: Holy war
« Yanıtla #3 : 18 Mart 2013, 18:13:34 »
saol yeni gördüm konunu ve şimdi başladım oyuna dünya 2 ye nickim:piyanciarmy  ehue* ehue* ehue* ehue* kah* kah* melek* melek* op* op* pff* pff* yardir* yardir* yardir* yardir* dov* dov* dl* dl* bnak* bnak* ask* ask*

Çevrimdışı morfo35

 • ...Morfi? is Coming...
 • Level 12
 • İleti: 3666
 • ya el yelil yelil
Ynt: Holy war
« Yanıtla #4 : 19 Mart 2013, 11:11:40 »
saol yeni gördüm konunu ve şimdi başladım oyuna dünya 2 ye nickim:piyanciarmy  ehue* ehue* ehue* ehue* kah* kah* melek* melek* op* op* pff* pff* yardir* yardir* yardir* yardir* dov* dov* dl* dl* bnak* bnak* ask* ask*
sakin