Konu: Kartal Lordu Gwaihir  (Okunma sayısı 1900 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mouth Of Sauron

  • Level 14
  • İleti: 7194
  • Türk,Türk olduğu için asildir.
Kartal Lordu Gwaihir
« : 29 Kasım 2014, 11:52:51 »
Rüzgar Lordu Gwaihir
''Gwaihir Gandalf'ı Orthanc'tan kurtarırken''


Diğer İsimleri: Rüzgarlordu

Doğum Tarihi: 1. Çağ (Kesin Değil)

Ölüm Tarihi: Valinor'a gitmiş olabilir

Yüzük savaşı sırasında kartalların lideriydi. Keskin gözleri vardı ve güçlüydü. Büyüklüğü ilk çağın en küçük kartalları kadar olmasa da kendi çağındaki en büyük kartaldı. Dumanlı Dağlar'da diğer kartallar ile birlikte yaşıyordu. Landroval adında bir kardeşi vardı. 3. Çağ'ın 3018 yazında Gri Gandalf, düşmanın planlarını öğrenmek için Radagast'a başvurdu ve ona kartalların etrafı gözetlemesini söyledi. Kartallarda dağlarda birçok ork ve warg binicilerinin toplandığını söyledi.

Gandalf Balrog ile Zirakzigil tepesinde yaptığı mücadelede öldü ve geri gönderildi, Gwaihir Galadriel'in isteği üzerine onu aldı ve Lorien'e getirdi. Ve Gandalf Galadriel'in yaptığı beyaz kıyafeti giydi. Daha sonra Gandalf Gwaihir'e Kardeşlik'e haber uçurmasını söyledi, o da onaları aramak için yola çıktı. Aragorn ve Legoals kartalı Emyn Muil'de Amon Hen'de iken gördüler. Gwaihir ve kardeşi Landroval eşliğinde Kara Kapı önündeki muharebeye katıldılar ve uçan tayfları durdurdular. O sırada Frodo yüzüğü Hüküm Dağı'na attı ve tayflar savaşı bırakıp dağa doğru gitmeye başladı. Daha sonra onlar da öldüler. Gandalf son bir kez Gwaihir'den yardım istedi ve Landroval ile Meneldor eşliğinde Frodo'yu, Sam'i kurtardı. Onları güvenle Ayrıkvadi'ye götürdü. Ayrıca Hobbit'te de Gandalf'ı, Thorin ve Kafilesi'ni kurtardılar.
There is no light that can defeat darkness!

Çevrimdışı BullWarriors

  • Level 10
  • İleti: 1319
Ynt: Kartal Lordu Gwaihir
« Yanıtla #1 : 03 Aralık 2014, 17:01:37 »
Bu kartallarla sadece Gandalf mı iletişim kurabiliyor orayı anlayamadım?  bnak*
Her nota bir anlam, her anlam, bir gerçek.

Çevrimdışı The Enemy

  • Bölüm Sorumlusu
  • *
  • İleti: 2972
  • MENTOR
Ynt: Kartal Lordu Gwaihir
« Yanıtla #2 : 03 Aralık 2014, 20:14:45 »
Hayır, kartallarla insanlar bile iletişim kurabiliyor. Ama bu sadece Beleriand devrinde vardı. Daha sonraki çağlarda ise elflerin de Orta Dünya'dan çekilmesiyle birlikte hem kartalların etkinliği azaldı hem de iletişimleri azaldı.
« Son Düzenleme: 04 Aralık 2014, 01:46:58 Gönderen: The Enemy »