Konu: Avrupa Taht Oyunları -- Frank Hikayesi -- İptal --  (Okunma sayısı 7034 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı batufb94

 • Young Guard
 • Level 14
 • İleti: 5507
 • Orantısız zeka
Avrupa Taht Oyunları -- Frank Hikayesi -- İptal --
« : 12 Haziran 2015, 22:44:10 »

Önerilen müzik
Spoiler
[close]

Avrupa ilk kez bu kadar soğuktu , ağaçların yaprakları buz tutmuş , ormanlarda gezmeye cesaret edebilen tek bir insan bile kalmamıştı. Bu buzdan dünyada sıcak olan tek şey kılıç döven demirci tezgahlarıydı...

Franklar kuzeyde , buzun ateşle dövüldüğü kasabalarında geleceklerinin ne olacağını bilmeden yaşıyorlardı. Kabilenin lideri Marcomer'in yaptığı tek şey küçük tahtında oturup şarap içmek ve fahişelerle eğlenmekti. Kabilesindeki potansiyelin farkında bile değildi. Ailesine çok yabancıydı. Karısının hamile olduğunu bile unutmuştu hatta. Kasaba'da onu tahttan indirmek için uğraşan tanrıların oğulları adlı bir örgütün kurulduğunu bilmiyordu. Yaptığı günahkârlıklar  yüzünden kasabada her geçen gün daha fazla kişinin nefretini topluyordu...

Bir kış ayında 2. oğlu doğmuştu. Babası oğlunun doğduğunu sarhoş gittiği genelevde öğrendi. Sabaha karşı kasabanın önde gelenlerini toplayıp dini ayinle adını Theudemer koydu. Tahtın varisi abisi Emelrich'te babası gibi zevke düşkündü. Tanrıların oğulları onun tahta geçmesini istemiyorlardı. Bu yüzden babasını öldürmek yetmiyor tüm bir aileyi öldürmeleri gerekiyordu. Zaman su gibi geçiyordu Theudemer ne babasına ne abisine benziyordu. 14 yaşına geldiğinde annesini kaybetmişti. Babası cenazesine bile gelmemişti. Babasından ve abisinden nefret ediyordu. Tutumları onun tanrıların oğulları'na davet edilmesine yok açtı. Tanrılara çok inanan biri değildi ama kabilenin bu gidişine dur demek için babası ve abisine karşı mücadeleye girişti.


Bir gece tanrının oğulları tüm suikast planlarını hazırlamıştı. Marcomer'i Theudemer öldürecekti. Sabahın ilk ışıklarında Marcomer genelevden çıkıp köşküne giderken arkasından onu takip eden oğlu sırtına bıçağı saplayıp hemen oradan ayrıldı. Kardeşi Emelrich'i de öldürmek için köşke döndü. Casuslarından bu olayı duyan Emelrich hemen kaçarak komşuları Saksonlara sığındı.


Ertesi gün Saksonlarla yapılan görüşmelerde Emelrich'in canının bağışlanması karşılığında Franklar'a geri iade edildi. Başkentteki donanmanın başına geçirildi ve tüm günahlarından arınması için kurbanların kanında yıkandı. Artık tahtta tek söz sahibi Theudemer'di. Gücü ele aldığı için tanrıların oğulları ondan tanrılara büyük bir adak adamasını istediler. Theudemer dindar bir adam değildi ama tanrıların oğulları'nı kızdırmak istemiyordu. Babası ve abisine karşı ne kadar başarılı komplolar yürüttüklerini iyi biliyordu. Günahsız ve tanrıları memnun edecek bir adak sadece bir insan olabilirdi. Theudemer kardeşi  Emelrich'in yeni doğmuş bebeği Adelina'ı kurban etmişti. Geçmiş günahlarından arınmak için onun kanında yıkanmıştı. Tüm bunlardan nefret etmişti Theudemer. Hiçbirini yapmak istememişti. Aklında ise büyük bir krallık kurmak vardı. Tüm geçmişi geçmişte bırakacak ve bir kabilenin kaderini belirleyecekti...

« Son Düzenleme: 23 Haziran 2015, 21:24:31 Gönderen: batufb94 »
]

Çevrimdışı ahmet448

 • Level 3
 • İleti: 28
 • Matoi Ryūko
Ynt: Avrupa Taht Oyunları -- Frank Hikayesi -- Giriş Bölümü --
« Yanıtla #1 : 12 Haziran 2015, 23:02:19 »
Güzel hikâye.

Foruma fazla girmiyorum ama yine de hikâyene bakarım.
« Son Düzenleme: 12 Haziran 2015, 23:02:44 Gönderen: ahmet448 »
Fazla TW oynayamıyorum, "unonimus" adıyla beni Steam'de ve bir sürü sitede bulabilirsiniz. Bayağı paslandım gerçi :P . TWT'ye her gün girmeye çalışıyorum yine de.

Eskiden kullandığım o upuzun imzayı izin verilen karakter sınırını aştığı için artık kullanmam mümkün değil, yine de görmek isteyen olursa özel mesajla atabilirim.

Çevrimdışı Ebû Turab

 • Level 7
 • İleti: 212
 • Kudüs ağladıkça, Yahudi cüretleniyor....
Ynt: Avrupa Taht Oyunları -- Frank Hikayesi -- Giriş Bölümü --
« Yanıtla #2 : 13 Haziran 2015, 01:15:51 »
Sağlam bir hikaye geliyor gibi, Takip  tbr*

Çevrimdışı batufb94

 • Young Guard
 • Level 14
 • İleti: 5507
 • Orantısız zeka
Ynt: Avrupa Taht Oyunları -- Frank Hikayesi -- 1. Bölüm --
« Yanıtla #3 : 13 Haziran 2015, 13:15:52 »
1. Bölüm -- Barbar Bir Krallık Mı ?

Theudemer tahta oturmasının arkasında dini fanatikler vardı. O ise onların görüşlerinden çok uzaktı. Git gide daha da uzaklaşıyordu... Yağmalayıp geri çekilen bir kabile istiyordu dini fanatikler. Eskisi gibi. Yeni olan hiçbir şeyi kabul etmiyorlardı. Kıştan önce yaşlılar konseyi ile alınan kararda büyük bir yağma olacağı planlandı. Hedef olarak Batı Roma'nın en kuzeydeki şehiri Köln hedef seçildi. Köln'de bir garnizon Roma askerinden başka asker yoktu. Kolay hedefti. Theudemer öncülüğündeki ordu ilerleyip Köln'ü kuşattı. Theudemer ilk defa böyle büyük bir şehir görüyordu , etkilenmişti bundan. Bu şehiri yağmalamak değil ele geçirmek istiyordu ama elinden birşey gelmiyordu o an için.Şehir kuşatılmış , panik içindeki halk barbarların geldiğini duyup kiliseye sığınmıştı. Şehirde yangında çıkmıştı. Roma askerleri korkudan titriyordu bu büyük barbar ordusu karşısında.


Şehir kısa sürede ele geçirilmiş , şehire giren Frenk askeri yağma ve tecavüze başlamıştı. Kiliseye giren Theudemer papazı esir olarak yanında başkente götürdü. Gördüğü büyük şehiri kuran medeniyeti tanımak istiyordu. O da böyle büyük şehirler kurmak istiyordu.

Köln'den çekildikleri sırada gelen müttefik viking ordusu şehirin yağmalandığını görünce burayı ele geçirdi. Roma artık uzak kuzey kabilelerinin de baskısı altındaydı... Theudemer Her akşam papazla köşkünde konuşuyordu. Hristiyanlığı tanıdıkça bu kültüre ilgisi arttı. Gizlice vaftiz edilerek Hristiyan oldu. Dindar fanatiklerin bundan henüz haberleri yoktu.


Halkını artık yağmaya değil fethetmeye ikna etmişti. Birçok sefer yaptı Batı Roma topraklarına. Yıkılmanın eşiğine gelen Roma artık Frenk topraklarında değildi. Halkın yarısı Hristiyan olan bir coğrafyada hüküm süren Theudemer  Tanrıların oğulları adlı dini fanatikleri toplantı amacıyla bir araya getirdi ve hepsini kazıklara geçirtip yaktı. O günden sonra ülkenin resmi dini Katolik Hristiyan oldu.

Krallıkta reform hareketlerini başlattı. Yaptığı reformlar şunlardı :

-- Ülkenin resmi dini Katolik Hristiyanlıktır.
--Katolik Hristiyan olmayanlar devlet kademelerinde ve orduda çalışamaz.
--Eski Tanrıların tapınakları yok edilecek ve eski tanrılara tapanlar cezalandırılacak.
--Ülkeye gelen göçmenlerden sadece Hristiyan olanlar kabul edilecek.
--Şehirleri yağmalamanın cezası ölüm.
--Ülkenin heryerine kiliseler inşa edilecek ve masrafları devlet karşılayacak.
--Tüm dost ülkelere Hristiyanlığa geçmeleri için elçi gönderilecek.
--Avrupa'da ki tüm pagan krallıklar Hristiyanlığa geçmediği sürece savaş olacak.
--Roma'nın mirasçısı Frenk Krallığıdır.
--Büyücülüğün cezası ölümdür.
--Din adamlarına saygısızlığın cezası ölümdür.
--Ülkedeki herkes vaftiz olup Hristiyanlığa geçecek.20 yıl içinde Hristiyan olmayan birisi öldürülecek.
--Roma kilisesi Frenkler Roma'yı ele geçirene kadar tanınmayacak , yerel Katolik kiliseleri büyütülerek otorite burada sağlanacak.


Bir krallık kurmak için gereken güce sahip olan Theudemer'in yeni planı daha kanlı ve daha büyüktü artık. Hedefi tüm eski Roma topraklarını geri alıp büyük bir Hristiyan devleti kurmaktı. Bunun için karşısına çıkan kim olursa olsun yok etmeye hazırdı.
]

Çevrimdışı ahmet448

 • Level 3
 • İleti: 28
 • Matoi Ryūko
Ynt: Avrupa Taht Oyunları -- Frank Hikayesi -- 1. Bölüm --
« Yanıtla #4 : 13 Haziran 2015, 13:25:02 »
Hikâye hızlı ilerliyor, savaş resimleri filan da koy.
Fazla TW oynayamıyorum, "unonimus" adıyla beni Steam'de ve bir sürü sitede bulabilirsiniz. Bayağı paslandım gerçi :P . TWT'ye her gün girmeye çalışıyorum yine de.

Eskiden kullandığım o upuzun imzayı izin verilen karakter sınırını aştığı için artık kullanmam mümkün değil, yine de görmek isteyen olursa özel mesajla atabilirim.

Çevrimdışı wonderful004

 • Level 11
 • İleti: 2932
Ynt: Avrupa Taht Oyunları -- Frank Hikayesi -- 1. Bölüm --
« Yanıtla #5 : 13 Haziran 2015, 15:00:03 »
Takip tbr*

Çevrimdışı ÖtükeninKurdu

 • Level 9
 • İleti: 653
 • ---Öldüren karizma:Başbuğ Attila Han---
  • bilinmeyen türk tarihi
Ynt: Avrupa Taht Oyunları -- Frank Hikayesi -- 1. Bölüm --
« Yanıtla #6 : 22 Haziran 2015, 23:09:34 »
Frank hikayesi tamam ama huns are coming ne alaka
İmparator Attila Kağan:Sınırlarınızda sorun mu var o zaman genişletin!
TÜRKÜM MÜSLÜMANIM ONURLUYUM ŞEREFLİYİM DAHA NE İSTEYİM

Çevrimdışı batufb94

 • Young Guard
 • Level 14
 • İleti: 5507
 • Orantısız zeka
Ynt: Avrupa Taht Oyunları -- Frank Hikayesi -- 1. Bölüm --
« Yanıtla #7 : 23 Haziran 2015, 00:52:44 »
Hikayeyi yazsam görürdün Avrupa'da adam gibi şehir bırakmamışlardı.
]