Total War Eras > Total War: Attila Rehberleri

[Rehber] Frenk ulusu için küçük püf noktaları

(1/2) > >>

Hatpiyadesi:
Selamın Aleyküm müslüman din kardeşlerim.

Frenklerle ilgili hepinizin bildiği küçük hatırlatmalar yapacağım. Iş yerinde olduğumdan bilgisayarıma uzağım dolayısıyla resimsiz bir rehber olacak. Hatamız kusurumuz olursa şimdiden af ola.

Başkentimizin güneyindeki küçük birliğimizi Kralın mevcut birliği ile birleştiriyoruz dostlarım. Toplamda 17 birim askerimiz oluyor. Basabileceğimiz iki birliğik çeşidimiz mevcut oyun başında mızraklı ve baltacı birimler olmak üzere, yada kiralık askererde okcu birimide alabiliriz. Bu seçimi iyi yapmalısınız çünkü bu ordu uzun bir süre ordumuzun iskeletini oluşturacak. Ilerleyen zamanlarda kahraman çıkarıp bu ordumuzu destekleyeceğmiz.

20 birimlik dev ordumuz hazır. Boşta duran inşaat alanımıza kuyu yapmanızı öneririm.  Hastalıkla cebelleşmemeniz için.

Hali hazırda batı roma ile ticaret anlaşmamız var. Oyun başında ekonomiye fazladan 100 altın dahi girse bizim için hayati önem taşıyor. Çünkü tek toprağımız var orasıda küçük bir kasaba. Inşaat alanımız kısıtlı... Komşu barbarların sevmediği tek ulus olan batı roma ile olan ticaret bağımız kelle avcısı barbar uluslar tarafından pekte hoş karşılanmıyor. Hoş kasabamızda 20 birim asker var, kimse bizim tavuğumuza kış diyemez orası ayrı  pacoz*

Bizim idealimiz imparatorluk. Bize büyük bir şehir lazım. York nasıl Britanya'da ki biraderim ? Uuu bir taşla iki kuş değil koca sürüyü indiricez çayıra çimene  kah* nasıl mı? Reklamlardan sonra  ehue* şaka şaka.

Imparatorluk hayali için Britanya bulunmaz nimet. O koca adanın anahtarı York şehri. Bu birinci kuş. Yada ikinci mi. Her neyse. Batı roma ile girilen savaş komşu barbar uluslar tarafından size saldırmazlık ve ticaret anlaşması olarak geri dönecek.  Size en yakın saksonlarla kanki olacaksınız. Ayrıca York'ta dişe dokunur bir ordu yok. Savaşta kolay geçecek. York açmış kollarını gel barbar frenkim gel diyor. Çok zor da da denedim herhangi bir ordu yok garnizon dışında. Efsanevi modda oynamadım pek güvenemiyorum da dl*.

Tek sıkıntımız piktler. Bizim en kısa sürede Yorku kuşatmamız gerekiyor onlardan önce. Zorda oynarken kuşatmışlar idi. Allahtan yağmalayıp bırakmışlardı. Ertesi turn savaşmadan işgal etmiştim. Yorku aldıktan sonra York şehrine bağlı güneyinde bulunan kasabayı alıyoruz. Piktler köyü yıkabiliyor. Bu britanya barbarları bi acayip. Piktlerden önce alabilirsek orayı dini bina dikip halkı Cermen putlarına çekin. Asayiş önemli. Bir süre üç bölge ile gelişin. Ekonomiyi toparlamak şart. Hedefimiz imparatorluk. Ben araştırmalarda kentselliğe ağırlık veriyorum en başta. Tabi karar sizin.

Evet arkadaşlar bugünlük benden bu kadar tabletten yazmaya çalışıyorum canım çıktı. Hatamız kusurumuz olduysa af ola. Unutmadan yazdığım mizahi hikzyeme destek olmanızı isterim. Kalın sağlıcakla.

yehyeh321:
Çok güzel olmuş bende frenklerle oynamayı düşünüyodum.İlk defa oynıcaktım bu yazıyı okudum en azından biraz bilgim oldu.

Hatpiyadesi:

--- Alıntı yapılan: yehyeh321 - 22 Mart 2015, 14:07:09 ---Çok güzel olmuş bende frenklerle oynamayı düşünüyodum.İlk defa oynıcaktım bu yazıyı okudum en azından biraz bilgim oldu.

--- Alıntı sonu ---

Sağolasın :D

Literation:
Elinize sağlık vallahi Frenklerle bir kere oynamıştım orda da Anglları yok etmek istedim fakat topraklarının sınırını öğrenmeden yaptığım hata sonucu (benim gibi 1 bölgeye sahip olduğunu düşünmüştüm :) geri dönüp bana saldırdı öleceğimi düşünüp sildim o oyunu şimdi bu bilgilerle gelişebilirim sanırım.

Ahmet5555:
Medieval 2 tw
Ortaçağ ilgimi hep çeker
Ve yapay zeka saçmalamıyor

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git