Total War Eras > Total War: Attila Rehberleri

Sasani İmparatorluğu için Taktikler

(1/3) > >>

ProAssassin:
Herkese Merhaba arkadaşlar. Sasani İmparatorluğuyla oynamak isteyen yeni arkadaşlara birkaç taktik vermek istiyorum.
   Sasani İmparatorluğunun zafer hedefleri çok zor değil. Bu taktikle giderseniz zaten 'Başarı' ve 'Kültürel hedef' kısa sürede gerçekleşiyor.
   1-En başta fazla agresif olmayın. Zaten kimseyle savaşta değilsiniz ve kuzeyiniz, doğunuz ve güneyiniz sağlamda. Doğu Roma İmparatorluğu'yla da saldırmazlık antlaşmanız var.

2-Kendi iç meselelerinizle uğraşın ve en önemlisi de ekonominizi düzeltin. Şehirlerinizi geliştirin ve binalarınızı yükseltip teknoloji araştırın. Genellikle sivil teknoloji araştırmanız daha yararlı olur.

3-En önemlisi de eyaletlerinizdeki gıda-bakımsızlık-para-asayiş oranına ve aradaki dengeye çok önem verin. Ağırlıklı olarak para kazandıracak binalar ve onun açıklarını kapayacak olan sağlık, asayiş ve  gıda binaları inşa edin. Duruma göre her eyaletin iki küçük şehrinde birer Deve çiftliği bulunsun. Mezarlık ve onun gelişmişleri çoğu yerde bulunsun sağlık ve dini nüfuza bayağı katkısı var. tbr*

4-Rahiplere önem verip asayişi az olan yerlere mevzilendirin. Asayişe +6 katkı sağlayıp dini yayıyorlar.

5-Diğer bir durum ise gaza gelip iç eyaletlerinize askeri bina kurmayın. Hiçbir işinize yaramaz çünkü. Doğu Roma Sınırına ve güneydeki Ghassanidlerin sınırına kurmanızda fayda var Doğu romayla savaşa girdiğinizde işe yarıyor.
   Şahsen ben 30-35 tur bu şekilde savaşsız geçirip para biriktirdim. Bir turda 30000 gelirim vardı ve Doğu Romayla savaşa girdiğimde para sıkıntısı çekmedim.

6-Kuzeydeki Ermenistana dikkat edin. Bir süre sonra size savaş açacaktır.  dov*
 Ermenistanı da hallettikten sonra Doğu Romayla Savaşa girebilirsiniz.Doğu Romanın hepsini kendi topraklarınıza katın haraca bağlamakla uğraşmayın.

7-Güneydeki Mısırı da Haraçlı devlet yapabilirsiniz. Haraçlı devletlerinizle aranızı iyi tutup hediyeler flan verin ki sonradan başınıza iş açmasınlar.

8- Güneydeki Aksum'a da dikkat edin. Savaş açabilir.

9-Sizle arası iyi olmayan devletleri haraca bağlamaktan kaçının. Biraz güçlenince savaş ilan ederler. Genelde aranız iyi olan devletlere saldırıp haraca bağlayın. Sonra da hediyeler verip gönüllerini alın. Böylece hem haraçlı olurlar hem de dostunuz kalmış olurlar.

10-Afrigitler'i,Kartli'yi, Arran'ı,Ghassanidler'i, Aksum'u ve Himyar'ı Haraçlı devlet yapabilirsiniz.
   Taktiklerim bu kadar biraz uzun oldu ama sıkmayacak şekilde hazırlamaya çalıştım. Aklıma başka şeyler geldikçe editlerim. Umarım yararlı olur. Herkese iyi oyunlar. kah*

thetigerclow:
BEN ÇNCE OYNAMIŞTIM SASANİYİ. BAYAŞI ZEVKLİ AMA GELİŞİNCE YOZLŞIYORLAR.MALLATYA KAYSERİ ALMIŞTİM.BİDE ÜSTEKİ TÜRK DEVLETLERNE DİKKAT EDİLMELi yardir*

ProAssassin:
Ben zorda oynuyorum seferi toplanıp bi anda dalınca Doğu Roma hiçbişey yapamıyo. Anadoluyu çok rahat fethetmiştim. Zorlukla alakalı herhalde. :)

ollympus:
efsanevi moddada oynasan sasani köşe devleti olduğu için pekte zor değil. yinede uğraşmışsın emeğine sağlık :)

ProAssassin:
Teşekkürler :)

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git