Total War Turkiye

Total War Eras => Total War: Attila => Total War: Attila Hikayeleri => Konuyu başlatan: * Halife * - 13 Ocak 2019, 15:36:59

Başlık: Anadolu Selçuklu Devleti ile Medieval Kingdoms 1212 AD
Gönderen: * Halife * - 13 Ocak 2019, 15:36:59
1

Selamlar, Medieval Kingdoms 1212 AD Campaign testindeyim. İlk olarak Selçuklular'a odaklandım. Oyun normalde başlanmasına rağmen isyanlar, hastalıklar eksik olmuyor. Yapay zeka çok iyi. Beğendim, savaşlar da açıkçası öyle kolay geçmiyor.

Bu arada Malatya ve Trabzon savaşlarını kesin izleyin. Sesim kısık zira Twitch'te gece 1-3 arası oynadım :D


Spoiler'ı açarak diğer bölümlere erişin.

Total War Attila'nın modu olan Medieval Kingdoms 1212 AD hakkında daha fazla bilgi için mod bölümümüze bakın http://totalwar-turkiye.com/twforum/total-war-attila-modlari/

2

Medieval Kingdoms 1212 AD Campaign serüvenimiz Anadolu Selçuklu Devleti ile devam ediyor. İkinci bölüm ile karşınızdayım. Bu sefer 1 saatlik bir video yaptım. Uzun uzun saatler yerine 1 veya 1.30 saatlik şeklinde videoları yayınlamaya karar verdim. Hem size de uyar bu şekilde.

Bu bölümde Gürcistan fethimizin ilk aşaması gerçekleşiyor. Daha önce bu bölgeyi biliyorsunuz ziyaret etmiş, ganimetlerle dönmüştük. Ancak bu sefer tam anlamıyla bölgeyi kendimize bağlıyoruz.

Mod hakkında daha fazla bilgi için önce eski video, video metni ve yorumlarına bakın. Bulamadığınız bir mevzu olursa öyle yorum atın. Anlayışınız için teşekkürler.3

Medieval Kingdoms 1212 AD Campaign serüvenimiz Anadolu Selçuklu Devleti nefes kesmeden devam ediyor. Üçüncü bölüm ile karşınızdayım. Bu video Gürcülerin krallığının yok oluşunu izleyeceksiniz. Hem de öyle bir savaşla yok oluyor ki... Zengiler yardıma geliyor!


4

Medieval Kingdoms 1212 AD Campaign cephesinde başarılarımız devam ediyor. Anadolu Selçukluları ve Zengiler, arasındaki bağları iyice sıkılaştırıyor. Gürcistan Krallığı'nın vasalı olan Şirvanşahlar, Kafkaslar'daki istikrarın son engeli. Kebele adlı bölgede bulunan Şirvanşahlar üzerine yürüyoruz...


5

Kan ağlıyor gözler,
Er kişiler yolunu gözler.
Yağız yiğitler ağıt yakar,
Keykubad nerede diye.
Ulular erenler,
Büyük kişiler,
Allah için deyin,
Deyin hele, reva mı bu yiğide?

Medieval Kingdoms 1212 AD Campaign kısmında Selçuklular ile çok istikrarlı ilerlerken kibir ve kendine çok güvenmeden kaynaklı bir felaket yaşayarak, çok mühim birisini kaybettim. Şirvanşahlar'ın bulunduğu Kebele kuşatması arzu edilen ve düşünülen gibi gitmedi. Bir de bu yetmezmiş gibi İldeniz Atabeyliği adeta bizi sırtımızdan hançerledi.


6

Medieval Kingdoms 1212 AD Campaign Anadolu Selçuklu oyunumuz, Keykubad'ın şehit olmasıyla felakete sürüklenmişti. Ancak hemen toparlanmayı bildik zira Ulu kişiler, mürebbiyeler olaya müdahil oldu. Zira bu bir medeniyet meselesi!

Bu arada 7. bölümü kesinlikle bekleyin zira ilk dünya savaşı çıkıyor :D7

Medieval Kingdoms 1212 AD Campaign, gerçekten çok tesirli. İçimizdeki Medieval 3 açlığını gideriyor.

Bu bölümde artık darülharp olan bölgeler İslam medeniyetine katılıyor. Kardeşler husumetlerini giderdi. Ortak düşman işgalci Haçlılar üzerine yürüyoruz! Eyyübiler iddia ettikleri görevi yerine getiremedi. Müslümanlar sinmesin, üzülmesin, Selçuklular burada!


8

Haçlı kalıntısı Antakya Prensliği, tarihin tozlu sayfalarına karışıyor. Bakiyeleri ise denize kaçıyor... Halep ve Antakya medeniyetimize yeniden kazandırıldı!

Size uzun bir bölüm, iyi seyirler. Sonraki bölüm yani 9 ise 1 gün sonra gelecek, bir aksilik olmaz ise.9

Medieval Kingdoms 1212 AD Campaign serüvenimiz kaldığı yerden devam ediyor. Selçuklu serisinin 9. videosu nihayet yayında.

Antakya Prensliği sonrası Kudüs Krallığı'nı da Kutsal Topraklar'dan kovduk. Humus ve Akka yeniden İslam medeniyetine kazandırıldı. Kıbrıs'a çekilen haçlılar üzerine devletimizin ilerideki yönetici adayı veliaht İbrahim'i gönderdik.

Bu bölümde baya savaş oldu, güzel görüntüler açığa çıktı. İyi seyirler dilerim.10

Total War Attila'nın modu Medieval Kingdoms 1212 AD Campaign heyecanı sürüyor. Anadolu Selçukluları ile yargı dağıtıyoruz.

Haçlılar imha edildi! ŞÜKÜR. Şimdi sıra görevini yapamayarak Mısır'ı Hristiyan Nubyalılar'a kaybeden, Kutsal Topraklar'ı da Haçlı belası tehlikesi ile karşı karşıya bırakan Eyyübiler'de. Hatalar diyetsiz kalmamalı, her şeyi ahirete ertelersek mescidimiz olan dünyada istikrar nasıl sağlanacak?


11

Adanan Kozan bölgesinde bulunan Ermeni Kilikya Krallığı, Haçlılar ile birlikte hareket ederek bize gizliden hücum ettiği, çeşitli ajan hareketleri ile Konya ve Antalya'da huzursuzluk çıkardığı gerekçesi ile tarihin tozlu sayfalarına gönderilmiştir...

Sonraki sefer, Latinler'in daima arkasında olan Venedik'e olacak, takipte kalın.


12

Medieval Kingdoms 1212 AD Campaign Selçuklu serimiz kaldığı yerden devam ediyor. Venedik köşeye sıkıştı, Akdeniz'de istediği gibi gezemeyecek, en önemlisi Haçlılar'a verdiği desteğin diyetini ödeyecek! Ödemeye de başladı. Rodos'u aldık! Sıra Girit adasında...

Savaş bitince kapatacaktım yayını ama tam yükleme ekranında PC restart atınca öyle bitirmiş olduk :)


13

Medieval Kingdoms 1212 AD Campaign Selçuklu serimiz 13. bölümü ile devam ediyor. Kandiye kuşatması ve sonrasında düşen Girit, İslam medeniyetine kazandırılıyor. Arada vuku bulan güzel gelişmeler de cabası. İyi bir bölüm oldu. Şimdiden iyi seyirler dilerim.

Bu arada Venedik'in durumu gerçekten vahim. Zira tarihi hakkı olan topraklarda da problemler yaşıyor... İzleyince göreceksiniz.


14

Medieval Kingdoms 1212 AD Campaign henüz çıkmadı, ama ben sizler için özel olarak hem oynuyor hem test ediyorum.

Anadolu Selçukluları olarak büyük gelişmeler kaydettik. Anadolu'da siyasi istikrar, haçlıları def etmek ve daha nicesi... En son Venedik keferesini Akdeniz'den atma girişimi esnasında, Girit Fethi (Kandiye Kuşatması) sırasında veliahdımız İbrahim'e yapılan baskının arkasında olduğu anlaşılan, tarafsız ve zararsız bildiğimiz İznik İmparatorluğu, erkenden tespit edilen tertibat üzerine tarafımızca baskına tutularak, siyasi varlıklarına son verilme girişimlerine başlamış bulunmaktayız. Tuzak kuranların en HAYIRLISI OLAN'a şükürler olsun...


15

Medieval Kingdoms 1212 AD Campaign özleminizi gidermeye devam ediyorum.

İznik İmparatoru ölünce İzmir ve Eskişehir de çok hızlı şekilde feth edilerek bölge İslam medeniyetine kazandırıldı. Türk kuvvetleri Ege kıyılarına ulaştı. Anadolu'da siyasi birlik sağlansa da etki alanımıza girmeye başlayan kardeş bildiğimizi ve gördüğümüz Zengiler ile Harezmliler ile ilerleyen dönemde, Allah Teala muhafaza eylesin, bir sıkıntı yaşayacağız mı yaşamayacağız mı bilemiyoruz, havada gri bulutlar var...


16

Selçuklular ile Medieval Kingdoms 1212 AD Campaign oynamaya devam ediyoruz. Gelişme özeti için metin kısmını genişletin.

Harzemşahlar ile savaşa tutuşmanın neredeyse eşiğine gelmişken iki büyük medeniyet arasında sıkıntıya sebep olan Eyyübiler ve vasalları Mekke Şerifliği'ne bize ilhak olmaları için önce bir emir gönderdik. Kabul olunmayınca askerleri yola çıkmış olan Harzemşah ve Zengiler'den önce Kudüs ve Mekke'yi sınırlarımıza kattık.

Devam eden yıllarda ize çoooook mühim bir ölüm gerçekleşti, bu ölüm üzerine korktuğumuz vakaların gerçekleşmesinin önün de kapandı...

Son olarak dil mevzusunu geride bırakmıştık ama anlık bir üzüntü patlaması sonucu yine aynı konuyla alakalı gelen mesaj üzerine sitem ettim, bu kısımla alakalı yorum gelmemesini rica ediyorum.

İyi seyirler..


17

Tam sırtımızı yaslayıp iki dinleneceğiz sorunlar peşimizi bırakmıyor. Medieval Kingdoms 1212 AD Campaign - Selçuklular seferimiz devam ediyor. Batı ile Doğu birbirine giriyor. Bulgarlar'ın önünü çektikleri haçlı seferleri başladı.

Bulgarlar, İngilizler ve Macarlar ayrı ayrı bize sefer ilan ettiler. Biz de baskın basanındır diyerek ilk olarak Balkanlar'a akın ettik. Devamı videoda. İyi seyirler.


18

Medieval Kingdoms 1212 AD Campaign'İ Selçuklular ile oynamaya devam ediyoruz. Önceki bölümlere nispeten daha çok strateji haritasında vakit geçiridğimiz bu bölümün sonunda çok mühim olaylar yaşandı. Çarşı karışacak, gerçekten!

"Macar ve Pomeranya krallıklarını yok edene kadar durmayacağız, ben, İbrahim, Selçuklu veliahtı olarak söz veriyorum"


19

Medieval Kingdoms 1212 AD Selçuklu mücadelemiz için giderek zorlaşmaya başladı. Tüm Hristiyan ülkeler tek tek bize savaş ilan ediyor ve üzerimize ordu gönderiyor. En vahimi ise başımıza bela olan Macar istihbarat, savaş meydanlarında değil kalleşçe aile üyelerimize düzenledikleri suikastler ile bizi yıldırabileceklerini sanıyorlar. Ama bu dava için 1 değil tüm aile yok olsa ne çıkar, biz yine geleceğiz o topraklara! İyi seyirler.


20

Giderek sona yaklaşıyoruz. Medieval Kingdoms 1212 AD Campaign Selçuklu mücadelemiz 20. bölümüyle karşınızda. Yine suikastler, savaşlar... Anadolu Selçuklu Sultanlığı, hükmettiği devasa toprakları yeni haçlı seferlerine karşı nasıl koruyacak? Kutsal Topraklar'a karşı yapılacak saldırılara nasıl kalkan çekecek?

Bu bölümde büyük ricat, hanedan üyesi Hüseyin'in başına gelenler, Rodos'un düşüşü ve hezimetli fetih Çanakkale Savaşı'nı izleyeceksiniz.

Ayrıca artık beni de göreceksiniz :)


21

Medieval Kingdoms 1212 AD Campaign Selçuklular 21 bölüm ile huzurlarınızdayım. Bu bölüm harikaydı. En iyi canlı yayınım oldu şu ana kadar diyebilirim...

Bu bölümde Haçlı belasını atlatıyoruz diyebilirim. Gerek Marmara gerek Rumeli ve gerek Adalar bölgesinde istikrarlı duruşumuz ve ajanlarımız ile ricalin hareketleri başarılarla sonuçlandı. Öyle ki iki katolik papaz İslam'ı seçti, bize hücum için geliyorlardı.

En önemlisi Girit, İngiliz mezarı oldu. Ordularını cehenneme gönderdik. Nişan olarak da kapanışı İstanbul'u İbrahim Sultan ile alarak yaptık.


22

Total War Medieva 3, ya da 2,5 diyebileceğimiz Medieval Kingdoms 1212 AD Campaign'de Anadolu Selçuklu Devleti ile İmparatorluk çapına eriştik. Akdeniz'den akın akın gelen haçlıları def ettik, Balkanlar'a çıktık... Daha nicesini yaptık.

Bu bölüm de gayet başarılı idi. Balkan ve Akdeniz üzerinden gelen düşmanları def etmenin verdiği rahatlık, cendereden çıktığımızın delili. Akabinde yine Balkanlar'ın içlerine ilerlememiz savunmadan atağa geçtiğimizi de göstermekte. Rodos'un yeniden fethi ise pahası biçilemeyecek son güzel hamle oldu.

Değinmediğim bir sürü vaka, savaşlar... Hepsi videoda, iyi seyirler.


23

Uzun bir aradan sonra Medieval Kingdoms 1212 AD Campaign - Selçuklular serimize devam ediyoruz. 23. bölüm ile karşınızdayım. Bu bölümde yine savaşlar, suikastlar ve isyanlar var. Yemen'de Eyyübiler İsyan etti, Rodos'u aldık ve bölge halkının sadakatsizliği yüzünden yeniden kaybettik. Selanik ve Arnavutluk fethedildi.

Ama en güzeli ve sürpriz olanı şehzadelerden Selim'in İzmir'de haçlılara karşı giriştiği savaştı... İyi seyirler.


24

Medieval 3 ya da Medieval 2.5 diyebileceğimiz Total War Attila'nın Medieval Kingdoms 1212 AD Campaign adlı modunda Selçuklular ile direniş sergilemeye devam ediyoruz. Arayı açıyorum, farkındayım, videoda izah ettim ama burada da yazayım. Özendiğim için böyle oluyor, tam yeni bölüme girişeceğim saat uygun değil, bünyem uygun değil, net bağlantısı sıkıntılı, ya bölümün ortasında bir şey olursa diye tedirginlik yaşadığımdan böyle oluyor.

Bu bölümde Eyyübiler, Cenevizliler ve Balkan'daki bazı isyancı gruplarla savaştık. Ama en mühimi Cenevizliler ile giriştiğimiz, Sultan İbrahim'in başına gelenler idi. Gündüzün şerri, gecenin hayrından iyidir dememiş boşuna büyükler. Gecenin hayrı bir tarafa biz gecenin şerrine denk geldik! Ne demek istediğimi videoyu izleyince anlayacaksınız.

Son olarak hayırlı ramazanlar dilerim.


25

Uzun bir aradan sonra yeniden Selçuklular! Medieval 3 ya da Medieval 2.5 diyebileceğimiz Total War Attila'nın Medieval Kingdoms 1212 AD Campaign adlı modunda Selçuklular ile direniş sergilemeye devam ediyoruz.

Bu bölüm muazzamdı, harika savaşlar yaptık, aramıza yeni bir sürü kişi katıldı. Ailemiz büyüyor. Bu bölüm damga vuran balkan savaşları oldu. Özellikle hanedan mensubu Şehzade Hüseyin'in Sırp, Eflak ve Hırvatlar'a attığı Selçuklu sillesi... Sultan İbrahim'in Hırvatları dağıtması... Muazzam bir bölümdü. İyi seyirler.


26

26 bölüm bana katlandığınız için teşekkür ederim, umarım benden razısınızdır. Alternatif Selçuklu Tarihi serisini sonlandırıyorum.

Vefat edenler, suikastlar, Haçlı akınları, isyanlar... Bunlar yetmezmiş gibi daha beterinin yolda olması. Selçuklu serisi, musibetlerin ordasında bir yerlerde son buluyor. Ancak her hikayenin sonun, yeni bir tanesinin başlangıcıdır....

Videoda söylediğim gibi modu güncellemem lazım :(

Başlık: Ynt: Anadolu Selçuklu Devleti ile Medieval Kingdoms 1212 AD
Gönderen: SadeceStrateji - 13 Ocak 2019, 17:01:59
Medieval Kingdoms 1212 AD seni baya zahmete soktu ama değer doğrusu değil mi? Bölümlerini izliyorum eline sağlık. Bakımsızlık, sel yangın gibi felaketlere The Vikings mod dan alışkınım. Bu mod da aynı ekibin elinden çıkmış. Eyalete bir tane şifahane yetiyor ve yan eyaletlere de etki ediyor. Haklısın bu bakımsızlık ve doğal afetler hızlı gelişimi engelliyor, sabırlı bir fetih politikası izlemek lazım. Yeri geliyor şehir ele geçirmek başa bela olabiliyor. Savaş yorgunluğu ve sadakat sorunları da ayrı tabi. Ama modun kalitesi, birimler, yaşattığı tarihi dönem her şeyi unutturuyor. Acayip heyecanlıyım elim ayağıma dolaştı nerden başlasam bilemiyorum.
Başlık: Ynt: Anadolu Selçuklu Devleti ile Medieval Kingdoms 1212 AD
Gönderen: * Halife * - 13 Ocak 2019, 20:22:56
Eyvallah, son bıraktığımız yerde zaten yavaş yavaş beli doğrultma evresine girdik. Yayılmacı mevzulara bir bu kadar daha takılıp başlayacağım sanırım.
Başlık: Ynt: Anadolu Selçuklu Devleti ile Medieval Kingdoms 1212 AD
Gönderen: * Halife * - 15 Ocak 2019, 17:31:35
3. bölüm geldi.
Başlık: Ynt: Anadolu Selçuklu Devleti ile Medieval Kingdoms 1212 AD
Gönderen: ***JUBA*** - 16 Ocak 2019, 00:43:56
Selamunaleyküm

Bu mod uzun bir aradan sonra ilaç gibi gelecek eminim. medieval 1 den bu yana ortaçağ seven biri olarak börtü böcek, çinlisi, japonu gına gelmişti hakikaten. lafı çok uzatmadan birkaç kelam etmek isterim.

Her şeyden önce emeğin için teşekkür ederim hakikaten detaylı ve iyi bir inceleme oluyor. sanırım 4. bölümle birlikte devam edecek. Malatya savunması dillere destandı.  sekil* özellikle malatyanın kaybından sonra emevi ve zengiler sürekli arasında gidip gelmesi ilginçti. gürcülere karşı zengilerin destek vermesine ankara havası ile sevinmen efsaneydi  kah*

Bu arada mod ile alakalı bir kaç fikrimi belirteyim.

    * Dediğin gibi isyan ve temizlik din olayı birbirine çok bağlı. sanırım bundan dolayı orduların yürüyüş mesafesini çok uzun tutmuşlar. yani elimizdeki topraklar az iken bir iki ordu ile hem komşu sınırlarımızda savaşıp hem isyan bastırmak için yakın mesafelerdeki şehirlerimize gidebiliyoruz. Eğer not aldığın üzere orduların yürüyüş mesafelerini kısaltırlarsa topraklarımız genişlediğinde  isyan bastırmak için çok tur harcamamız gerekecek. yada ayrı bir ordu üretmemiz gerekecek fakat ekonomi ve imperiumdan kaynaklı olarak üçüncü ve dördüncü orduları basmamız bu şartlarda zor gözüküyor. imperium çok düşük başlıyor.

    * üç videoyuda izledim fakat alttaki hazine sandığı ikonundan vergileri düşürerek isyanları azaltmaya çalıştığını görmedim. belkide atlamışımdır emin değilim. vergileri bir kaç tur sıfıra çekerek böylece NÜFUSU ARTIRMAYI ve şifa binalarını kurup sağlığı düzeltmeyi deneyebilirsin. (Nüfus artışının yavaş ilerlemesi vergilere bağlı biliyorsun.) hem savaş anında savaş yorgunluğu ile gelebilecek şehirlerindeki isyan oranını düşürürsün. Modcular bunu ne kadar düşünmüş merak ettim.

    *Oyun başlarken sadece bir imamımız var. en azından keşif için bir tanede ajan olmalı diye düşünüyorum.

    *Yine emin olmamakla beraber gördüğüm kadarı ile oyun başlangıcında zengilerle ortalama bir ilişkimiz var ve ticaret yok. Oyun başlangıcında emeviler gibi ticaretimiz olabilir. savunma ittifakımız...vs olabilirdi.

    *Oyunun devamında Aile ekranında güç toplayarak imperiumu yükseltip gelecek olan ek genel traidlerle ülke genelindeki huzur sağlanabilir. yüzdeliklerin gösterildiği çubuktaki bu kırılma noktalarına ne gibi traidler koymuşlar bunuda bir gösterirsen sevinirim.

    * Altınordu 1218 gibi yıkıldı sanırım. çokmu güçsüzdü acaba 1220 lerde başlayıp 1500 lü yıllara kadar yaşayan bir devlet çok erken çöktü.

    Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Takipteyim...

NOT: Bu arada twitch den banada bildirim gelmiyor.  pacoz*
Başlık: Ynt: Anadolu Selçuklu Devleti ile Medieval Kingdoms 1212 AD
Gönderen: * Halife * - 18 Ocak 2019, 14:50:40
5. bölüm geldi.
Başlık: Ynt: Anadolu Selçuklu Devleti ile Medieval Kingdoms 1212 AD
Gönderen: mvkrmz - 18 Ocak 2019, 15:24:17
Usta seri gayet iyi giderken fena patladı. Ama kabalayı aldın zaten. İldeniz atabeylipi ile barış yapıp hem diğer Müslüman devletleri karşına almamış olursun hem de Antakya haçlılarnın büyümesine engel olmak için çalışmaya başlayabilirsin. O bölge çok boş kaldı. Herşey Selçuklu un iradesine ve gücüne bağlı.
Başlık: Ynt: Anadolu Selçuklu Devleti ile Medieval Kingdoms 1212 AD
Gönderen: * Halife * - 18 Ocak 2019, 15:34:09
Vallahi 10 numara giderken bir Didgori benzeri felaket yaşadık. Barış yapacağım sanırım. Ama husumeti nasıl engellerim bilemiyorum.

Haçlılar aşırı büyüdü gerçekten problem olacaklar.
Başlık: Ynt: Anadolu Selçuklu Devleti ile Medieval Kingdoms 1212 AD
Gönderen: * Halife * - 19 Ocak 2019, 11:21:23
6. bölüm akşam 20:00'da
Başlık: Ynt: Anadolu Selçuklu Devleti ile Medieval Kingdoms 1212 AD
Gönderen: SadeceStrateji - 19 Ocak 2019, 19:44:01
Çok bişey kalmadı ;)
Başlık: Ynt: Anadolu Selçuklu Devleti ile Medieval Kingdoms 1212 AD
Gönderen: * Halife * - 20 Ocak 2019, 20:12:01
7. bölüm geldi.
Başlık: Ynt: Anadolu Selçuklu Devleti ile Medieval Kingdoms 1212 AD
Gönderen: SadeceStrateji - 21 Ocak 2019, 07:59:37
Paşam şu ana kadar takip ettiğim en heyecanlı ve sürprizlerle dolu bir Total War kampanya serisine imza atıyorsun. Mod yeni ve henüz test aşamasında olmasına rağmen cesaretle canlı canlı bir sefer başlattın ve devam ettiriyorsun. Selçuklular ile tarihin yeniden canlandırılması için küffara ve haçlılara karşı başlattığın bu ulvi yolda bizlerin duaları hep seninle olsun. Askerlerine zeval gelmesin, komutanların nazardan uzak olsun.

Yılların tecrübesi ile belki oynanması gerektiği gibi oynuyor, strateji belirliyor ve bunları titizlikle rol play de yaparak müthiş bir işe imza atıyorsun ama şu Kayserililik tarafını biraz kontrol edip daha kaliteli askerler üreterek daha cesur savaşlar çıkartmanın zamanı geldi diye düşünüyorum. Ermenistan barışını yapmana gerek yoktu. Ermenistan savaşını başlatmak ve barışı sağlamak için harcadığın altınlar ile üç ordu kurulurdu. Sen Ermenistanı temizlerken müttefikler de haçlılara yüklenecek sen sonrasında onlara yardıma gidecektin. Bunu sonucu gördüğüm için söylemiyorum. Canlı izleseydim kesinlikle Ermenistan barışını engellemeye çalışırdım. Ermenistanı alıp Anadoludaki huzur ve istikrarı güçlendirmen lazım. Bunun için gerekirse iki cephe de açabilirsin veya temizleyerek de gidebilirsin. Tercih senin ama Allah rızası için güçlü askerlerden üretip ve cesur savaşlara imza atmanı bekliyoruz.
Başlık: Ynt: Anadolu Selçuklu Devleti ile Medieval Kingdoms 1212 AD
Gönderen: * Halife * - 21 Ocak 2019, 20:05:16
Zaten biri yazdı ordu kurardın o parayla diye :D ya para bol olunca ve birim üretimi de neredeyse çoğu 2 tur istiyor 20 birim bir sürü tur geçecek saatler uzayacak.

Bir bakıma yayıncılık tarafı da belli etmesem darlıyor beni. 1 saate fazla şey sığdırmak istiyorum. Misal 6. bölümde savaş yok, olmasını isterdim ama hemen 1 saat nasıl geçti anlamadım bile diplomasi yaparken.
Başlık: Ynt: Anadolu Selçuklu Devleti ile Medieval Kingdoms 1212 AD
Gönderen: SadeceStrateji - 21 Ocak 2019, 20:25:01
Anlıyorum seni ama izleyiciler bunu anlayacaktır sen rahat ol. Birimleri çeksen şehirlere hızlı hızlı 4 tur da en baba birimlerden istediğin orduyu kurarsın.
Seriyi canlı izlemek istiyorum 8. bölüm ne zaman çekilecek?
Başlık: Ynt: Anadolu Selçuklu Devleti ile Medieval Kingdoms 1212 AD
Gönderen: ozgurka - 23 Ocak 2019, 23:18:03
Serilerin hepsi heyecanli geçiyor. Gidebildiğin yere kadar götürmeni istiyorum :D

Özellikle de Fatih Sultan Mehmet gibi istanbulun çevresini aldıktan sonra en son İstanbulu alınmasını çok isterim ama oyun ilerde nasıl gidecek bilemeyiz :D
Başlık: Ynt: Anadolu Selçuklu Devleti ile Medieval Kingdoms 1212 AD
Gönderen: * Halife * - 24 Ocak 2019, 07:04:14
10:30'da 8. bölüm yayına girecek.
Başlık: Ynt: Anadolu Selçuklu Devleti ile Medieval Kingdoms 1212 AD
Gönderen: zafer2813 - 24 Ocak 2019, 10:53:26
Fırsat buldukça izliyorum tekrarları, eline sağlık abi  tbr*
Başlık: Ynt: Anadolu Selçuklu Devleti ile Medieval Kingdoms 1212 AD
Gönderen: * Halife * - 07 Şubat 2019, 17:56:25
12. bölüm eklendi
Başlık: Ynt: Anadolu Selçuklu Devleti ile Medieval Kingdoms 1212 AD
Gönderen: Bozkurtlar - 09 Şubat 2019, 20:18:17
Selâm aleyküm abilerim gardaşlarim bu mod tahminen ne zamana çıkar büyük bir tarih hayranı ve tarih bilen birisiyim Moğolları güçsüz yapmışlar sanki İlhanlılar videosuda olacak mı lütfen çok beğeniyorum videoları tektek izliyorum tekrar tekrar sıkılmadan bide benim steamda 7 dosyası var 6 si açılıyor 7 inci ekleyince mod açılmıyor yardımcı olur musunuz lütfen
Başlık: Ynt: Anadolu Selçuklu Devleti ile Medieval Kingdoms 1212 AD
Gönderen: * Halife * - 11 Şubat 2019, 10:45:06
Aleykümselam. 7. derken?
Başlık: Ynt: Anadolu Selçuklu Devleti ile Medieval Kingdoms 1212 AD
Gönderen: Bozkurtlar - 12 Şubat 2019, 23:02:36
tamamdır başkan problem yokmuş ya videolarını izledikçe oynayasım gelio modu ne zaman çıkacak bilion mu
bare tarih verseler birde nolur ilhanlılar yada altın orda videosu çek
Başlık: Ynt: Anadolu Selçuklu Devleti ile Medieval Kingdoms 1212 AD
Gönderen: leventxx - 12 Şubat 2019, 23:20:20
aynen lütfen bir moğol ya ilhanlı ya altın ordu çek reis buarada yeniyim selamın aleyküm
Başlık: Ynt: Anadolu Selçuklu Devleti ile Medieval Kingdoms 1212 AD
Gönderen: hun hakanı - 12 Şubat 2019, 23:23:54
başkanım saygılar yeniyim videoları izledim baştan harika bir harzemşah veya mogol altın veya ilhanlı çekermisin
Başlık: Ynt: Anadolu Selçuklu Devleti ile Medieval Kingdoms 1212 AD
Gönderen: * Halife * - 15 Şubat 2019, 18:30:29
14. bölüm yayınlandı

Selamlar beyler, azcık sabır süper bir mod geliyor. Son Macar videoma bakın. Bir sürü event olacak. Oyunu oynarken çeşitli gelişmeler olacak ve bu gelişmeler karşısında yapacaklarınızın sonuçlarına katlanacak ya da yüzünüz gülecek.

Adamlar harbi çalışıyorlar mod üzerinde.

Yeni bir seriye başlarsam, evet Cuci Han düşünüyorum. Altınordu'yu kurarız.
Başlık: Ynt: Anadolu Selçuklu Devleti ile Medieval Kingdoms 1212 AD
Gönderen: Bozkurtlar - 16 Şubat 2019, 21:42:46
pwki başkanım hala belirlemediler mi? çıkış tarihini
Başlık: Ynt: Anadolu Selçuklu Devleti ile Medieval Kingdoms 1212 AD
Gönderen: * Halife * - 08 Mart 2019, 06:36:24
yok  agla*

bu arada 17. bölüm eklendi, taze taze
Başlık: Ynt: Anadolu Selçuklu Devleti ile Medieval Kingdoms 1212 AD
Gönderen: 3efecan - 08 Mart 2019, 18:13:35
yok  agla*

bu arada 17. bölüm eklendi, taze taze


Videolarınız çok güzel, tekrar teşekkürler. Bu kadar beklettiklerine göre; SHOGUN 2'ye Kore ve Çin devletini ekledikleri gibi, bu mod için de Kuzey ve Güney Amerika Kıtasını da eklerler artık bir zahmet.

1492'den itibaren yapılan coğrafi keşifleri oynayamayacak mıyız? Hayır yani, bunlar 5 senede mod değil, adeta baştan oyun yapıyorlar(!) ya... O yüzden öyle yazdım... Eğer yapmamışlar ise gerçekten ayıp yahu!

 kah* kah* kah*
   
Başlık: Ynt: Anadolu Selçuklu Devleti ile Medieval Kingdoms 1212 AD
Gönderen: * Halife * - 08 Mart 2019, 19:24:40
Shogun 2 hariç Empire da bir nebze belki, harita modlanabiliyor.

Rorme 2'den sonra harita modlanması bitti.
Başlık: Ynt: Anadolu Selçuklu Devleti ile Medieval Kingdoms 1212 AD
Gönderen: 3efecan - 08 Mart 2019, 19:58:36
Shogun 2 hariç Empire da bir nebze belki, harita modlanabiliyor.

Rorme 2'den sonra harita modlanması bitti.

Ok!  tebessum*
Başlık: Ynt: Anadolu Selçuklu Devleti ile Medieval Kingdoms 1212 AD
Gönderen: * Halife * - 14 Mart 2019, 17:25:33
18. bölüm geldi 2 saat ve çok önemli olaylar yaşandı sona doğru.
Başlık: Ynt: Anadolu Selçuklu Devleti ile Medieval Kingdoms 1212 AD
Gönderen: 3efecan - 14 Mart 2019, 22:13:10
18. bölüm geldi 2 saat ve çok önemli olaylar yaşandı sona doğru.

Size zahmet bir bakabilir misiniz lütfen: İskoçlar 'da, uzun kargılı birimler var mı?
Eğer yoksa (1295 modu gibi...); gene gerçek (orta çağ) İskoç tarihine uymamışlar demektir. Tşk!
 pff*

Videolarınız için de tekrar teşekkürler!

Başlık: Ynt: Anadolu Selçuklu Devleti ile Medieval Kingdoms 1212 AD
Gönderen: * Halife * - 14 Mart 2019, 22:43:19
bir ara bakayım
Başlık: Ynt: Anadolu Selçuklu Devleti ile Medieval Kingdoms 1212 AD
Gönderen: * Halife * - 27 Mart 2019, 19:41:01
20. bölüm geldi.
Başlık: Ynt: Anadolu Selçuklu Devleti ile Medieval Kingdoms 1212 AD
Gönderen: * Halife * - 04 Nisan 2019, 19:30:37
30 dk içerisinde yayın başlıyor

https://www.twitch.tv/yabgunizampasha
Başlık: Ynt: Anadolu Selçuklu Devleti ile Medieval Kingdoms 1212 AD
Gönderen: * Halife * - 08 Mayıs 2019, 20:35:23
24. bölüm geldi.
Başlık: Ynt: Anadolu Selçuklu Devleti ile Medieval Kingdoms 1212 AD
Gönderen: KINGART - 19 Mayıs 2019, 11:19:29
Emeklerine sağlık çok güzel olmuş..
Başlık: Ynt: Anadolu Selçuklu Devleti ile Medieval Kingdoms 1212 AD
Gönderen: * Halife * - 27 Mayıs 2019, 14:48:40
25. bölüm eklendi.
Başlık: Ynt: Anadolu Selçuklu Devleti ile Medieval Kingdoms 1212 AD
Gönderen: Bayezid the Thunderbolt - 02 Haziran 2019, 20:18:13
14. bölüm yayınlandı

Selamlar beyler, azcık sabır süper bir mod geliyor. Son Macar videoma bakın. Bir sürü event olacak. Oyunu oynarken çeşitli gelişmeler olacak ve bu gelişmeler karşısında yapacaklarınızın sonuçlarına katlanacak ya da yüzünüz gülecek.

Adamlar harbi çalışıyorlar mod üzerinde.

Yeni bir seriye başlarsam, evet Cuci Han düşünüyorum. Altınordu'yu kurarız.

Mod'un hala çıkış tarihi belli değil mi acaba ?
Başlık: Ynt: Anadolu Selçuklu Devleti ile Medieval Kingdoms 1212 AD
Gönderen: * Halife * - 06 Haziran 2019, 17:16:10
Belli değil,

SON BÖLÜM, 26. bölüm yayınlandı.