Konu: Attila Doğru Bir Karar mı?  (Okunma sayısı 7207 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tripliex

 • Level 8
 • İleti: 476
Ynt: Attila Doğru Bir Karar mı?
« Yanıtla #40 : 30 Eylül 2014, 14:47:40 »
Attila'yı düzgün yapacaklardır. Ben sevdim ama çoğu kişi Rtw bile R2tw'den daha güzel demişti doğal olarak pek tutulmadı. CA'da bunu görünce yeni oyun yerine BI tarzı bir paket duyurdu ama biz M3TW,Warhammer demekten vaz geçmedik.  kah* Bu paket ile oyun tam anlamıyla oynanabilir hale gelecektir.

Warhammer yapacaklarına pek ihtimal vermiyorum, Attila daha iyi oldu bence, çünkü Total War genel olarak "tarih" stratejisi, zaten seriyi zevkli yapan da bu, Tarihte olmuş olayları değiştirme imkanı sunması.. Tarihte derebeylikten ve küçük krallıktan ileri gidememiş ve Napoleon zamanında kurulan İtalya'ya katılmış olan Sicilya'yı başka hangi oyunda İmparatorluk ve süper güç yapabiliyoruz ki? :) Warhammer ise sonuçta fantastik.. Türü bozarlardı bence Warhammer'a geçiş olsa.. Gerçek devletler ve gerçek karakterler çok daha iyi bence.
« Son Düzenleme: 30 Eylül 2014, 14:48:25 Gönderen: tripliex »
Spoiler
[close]

Çevrimdışı Royal Guard

 • Level 11
 • İleti: 2546
Ynt: Attila Doğru Bir Karar mı?
« Yanıtla #41 : 30 Eylül 2014, 20:23:37 »
m3tw den önce attila çıkması doğru karardır ama attilanın oynanabilir olmaması m3tw de sadece hre ingiltere ve fransanın oynanılabilir olacağı diğer devletlerin oynanılamaz olacağı ve descr_strat gibi bir dosyadanda halledilemeyen bir durum olacağı algısını oluşturuyor  ehi* ehi*
« Son Düzenleme: 30 Eylül 2014, 20:24:12 Gönderen: Royal Guard »

Çevrimdışı Çağrı Beg

 • ?Reis-ül Küttab?
 • Level 10
 • İleti: 1144
 • İnsanı ölümden eceli korur.
Ynt: Attila Doğru Bir Karar mı?
« Yanıtla #42 : 30 Eylül 2014, 21:09:15 »
...diğer devletlerin oynanılamaz olacağı ve descr_strat gibi bir dosyadanda halledilemeyen bir durum olacağı algısını oluşturuyor  ehi* ehi*
Yok malesef onlar eskidendi ama artık stratpos dosyasından hallediyorlar o işi umarım öyle olur.
Ayrıca tekrar ediyorum Attila M3 için bir hazırlık oyunudur. Attilanın SS'lerinden anladığımız kadarıyla M3'te derebeylik sistemi olacak ve bölgelere kral olarak biz derebey atayacağız tbr*
Caesar dedi ki: "Eski Roma yasasını yıkmadıkça onun yönteminde payıma düşeni yapamam. Tanrıların bana bağışladığı yetenek hiç meyve vermeden kurur gider."
Ama Pompeius şöyle dedi: "Yasa herşeyin üstündedir. Yasayı çiğneyenin sonu ölümdür." Caesar şöyle yanıt verdi: "Yasayı kaldırıyorum. Gücü yeten varsa buyursun öldürsün beni."
Caesar yasayı kaldırdı.

Çevrimdışı ÖtükeninKurdu

 • Level 9
 • İleti: 653
 • ---Öldüren karizma:Başbuğ Attila Han---
  • bilinmeyen türk tarihi
Ynt: Attila Doğru Bir Karar mı?
« Yanıtla #43 : 05 Ekim 2014, 13:33:28 »
Çok doğru! Tarihsel olarak öyle evet
« Son Düzenleme: 11 Ekim 2014, 01:27:55 Gönderen: bozkirsovalyesi »
İmparator Attila Kağan:Sınırlarınızda sorun mu var o zaman genişletin!
TÜRKÜM MÜSLÜMANIM ONURLUYUM ŞEREFLİYİM DAHA NE İSTEYİM

Çevrimdışı 0rduLu

 • Level 5
 • İleti: 96
Ynt: Attila Doğru Bir Karar mı?
« Yanıtla #44 : 05 Ekim 2014, 17:06:38 »
RTW2'nin itibarını kurtarmak ''Rome çok kötüydü ama Atilla'yla topladılar'' dedirtmek ve bundan sonraki oyuna hazırlık için isabetli karar olur.Hem ana oyun hemde ara oyun tadında değişik ve milletimiz için güzel bir oyun olacak inşallah.Temennimiz bir 81 liranın daha hayal kırıklığı olmaması.
''Ben savaş çıktığında ata binmeyeceğim. Ben ata bindiğimde savaş çıkacak.'' Napolyon Bonapart

Çevrimdışı Caner97

 • Level 10
 • İleti: 1304
 • Tek başına bıraktılar kralı oyunu kaybedecek olanı
Ynt: Attila Doğru Bir Karar mı?
« Yanıtla #45 : 05 Ekim 2014, 17:23:23 »
Atilla veya bu tarihlerde bi yun çıkacağı belliydi total war serisi hep bunu yapıyo ilk bir oyun çıkarıyor sonra o oyunun devamı niteliğinde bir oyun çıkarıyor.

Empire-Napolyon Shogun 2- Shogun 2 Fall of the samurai -Total War Rome 2 - Atlla Total War


Çevrimdışı SipahiTR

 • Level 5
 • İleti: 98
 • Devlet-i Âliyye-i Osmâniyye
Ynt: Attila Doğru Bir Karar mı?
« Yanıtla #46 : 30 Kasım 2014, 22:22:18 »
Evet bazı arkadaşları ''Türklerle'' ilgili yapmaları şaşırtmış fakat ne yazıkki şöyle bir gerçek var.Dünyanın bir çoğu Hunları Türk olarak görmüyor bile yani bizim atalarımız olarak görmüyorlar.Hunları Orta Asyadan gelen Moğol kavimlerinden olarak görüyorlar bu açıdan kötü.

Bence Attila doğru bir karar,Totalwarın Rome2 serisi aynı Rome 1 gibi gidiyor önce ana oyun çıktı sonra Attila ve Büyük İskender paketleri geldi daha sonra MTW2 gelmişti.Attilada iyi güzel hoş fakat ne yalan söyliyim ben Büyük İskenderi bekliyorum asıl.Büyük İskenderde çıkar gibime geliyor ve ondan sonra eklenti paketleri bitecek bence MTW3 için hazırlıklara başlanıcak.

Çevrimdışı mrgold2626

 • Level 8
 • İleti: 448
 • Rome II Total War
Ynt: Attila Doğru Bir Karar mı?
« Yanıtla #47 : 30 Kasım 2014, 23:59:19 »
Büyük İskenderi boş ver de M3TW gelmeli  tbr*

Çevrimdışı Apeiron

 • Level 8
 • İleti: 488
Ynt: Attila Doğru Bir Karar mı?
« Yanıtla #48 : 02 Aralık 2014, 22:16:49 »
Birincisi, adamların "Türkleri şöyle kötü yapalım, oynanabilir yapmayalım, onlar hakkında kesinlikle oyun yapmayalım" diye bir derdi yok. Bu konuda takıntılı olan bizleriz. Sanıyoruz ki adamlar Türkleri kötü göstermek veya hiç göstermemek için ellerinden geleni yapıyorlar. Hatta öyle bir mantık var ki adamlar sanki gece gündüz Türkleri nasıl yapsak diye düşünüyor. Halbuki Türklerin oyunda olup olmaması veya şöyle kötü böyle iyi olması hiç kimsenin umrunda değil. Adamlar uygun gördüğü projeleri değerlendirip, "kazanacakları paraya göre" bir seçim yapıyorlar. Yani Türkler üzerinde dönen pis oyunlar kirli dolaplar filan yok, önce şu anlaşılsın.

İkincisi "TW: Attila" kesinlikle doğru bir tercih. Rome II'nin yapımı fan kitlesinin yoğun isteği üzerineydi, Attila'nın yapımı ise tam tersi fanların isteği zerre göz önüne alınmadan seçilmiş bir proje. Medieval III yerine Attila'nın seçilmesinin sebebi de şu; Rome II'nin başarısızlığı CA'yı hem ekonomik açıdan zarara uğrattı hem de CA adının üzerine gölge düşürdü. Bu gerçekten çok büyük bir zarar demek ve firma bu zararı bir an önce kapatmak zorunda. Medieval III gibi bir yapımın yeni grafikleri, oynanış sistemini ve hatta yeni bir motoru hak ettiği gerçeğini firma göz ardı edemez. Bu masrafın altına girmek büyük külfet. Bunun için öncelikle Rome II'nin zararı kapatılmalı ve daha düşük bütçeli bir yapımdan kâr edilmeli. Attila bu iş için en doğru tercih. Her ne kadar yeni oyunmuş gibi tanıtsalar da salak değiliz, Rome II ve Attila arasında kayda değer büyük bir fark yok. Ufak kaplama ve harita düzenlemeleri firmaya çok az bir maliyetle geliyor. Zaten motor ve grafiklerin hepsi Rome II'de hazır, olduğu gibi taşıdılar.

Attila'nın yapımı firmaya ucuza mal oldu ve satışa çıktığı zaman büyük kâr getirecek. Elde edilen kârın neticesinde Medieval III gibi büyük bir projenin altına girmeye hazır olacaklar. Medieval III beklentileriniz biraz daha bekleyecek kısacası, öncelikle firmanın cebi iyice dolmalı.
« Son Düzenleme: 02 Aralık 2014, 22:20:18 Gönderen: Apeiron »

Çevrimdışı mrgold2626

 • Level 8
 • İleti: 448
 • Rome II Total War
Ynt: Attila Doğru Bir Karar mı?
« Yanıtla #49 : 02 Aralık 2014, 22:25:07 »
sadece asker , harita kaplaması değil rome 2 de olmayan çoğu şey geliyor dinler , sağlık problemleri , aile ağacı , vali atama , şehirlerde bariyer kurma vs. ama dediğin gibi rome 2 nin evrimleşerek bize sunulan bir oyun , ama bu oyun da çok beklenti içine giren insanları hayal kırıklığına uğratacaktır  tbr* eski total war oyunlarındaki özelliklerin hepsini içinde barındıran bir oyun yapamadılar gitti..

Çevrimdışı SipahiTR

 • Level 5
 • İleti: 98
 • Devlet-i Âliyye-i Osmâniyye
Ynt: Attila Doğru Bir Karar mı?
« Yanıtla #50 : 03 Aralık 2014, 17:40:38 »
@Apeiron  yorumumu bir daha okursan asıl demek istedğimi anlarsın.Söylediğim şey ile senin söylediğin arasında 1 milim benzerlik bile yok :D Benim söylediğim olay oyunu oynayacak olan kişiler ve Total War yapımcıları ''Hun Devletini'' Türk Devleti olarak görmüyorlar buda bana koyuyor çünkü asıl bizim tarihimiz olan birşeyi hayır bu sizin değil deniyor başka saçma sapan ırklara mal ediliyor ( Macar,Moğol) beni rahatsız eden bu düşünce Total War yapımcıların Hunları bir Türk devleti olarak anlatmasını beklerdim oyunda ben bundan bahsediyorum.

İkincisi ise,tabiki adamın işi gücümü yok Türk askerlerini şöyle yapalım böyle yapalım diye kafa yoracak ? Bunda hem fikiriz fakat şurada bir gerçek varki bunu kabul etmek istesekte etmesekte bu böyle,Türklerin olduğu her Total War serisinde ( özellikle İslamiyeti benimsedikten sonraki dönemi yaptıklarında ) Türk askerleri tam bir Arap askeri gibi hatta Arap bile değil Hintli.Bunun en büyük örneği Empire Total War dır ikinciside Medieaval Total War 2 dir ( MTW2 de her nekadar modeller vasat olmasada The Turks lerin konuşmaları Arap gibiydi ve Anadoluda savaşmak istediğinde map genelde çöl haritası oluyordu ) benim bahsettiğim olay bu yoksa ''Bu adamlar 7/24 Türkleri kötülemek için uğraşıyor hay Allah onların belasını versin'' demiyorum.Total War bir tarih oyunudur,tarihi savaşları gösterirler oyunlarında bu yüzden Tarih bilgilerini pek eleştiremeyiz fakat ''Türkler'' hakkındaki bilgilerini geliştirmeleri gerekiyo diye düşünüyorum.

Çevrimdışı mrgold2626

 • Level 8
 • İleti: 448
 • Rome II Total War
Ynt: Attila Doğru Bir Karar mı?
« Yanıtla #51 : 03 Aralık 2014, 20:25:24 »
 yeniçerilerle dünyanın anasını ağlatıyorduk ama oyuna bi girip bakmıştım öncelerden yeniçerileri ezik yapmışlar.. Bir de arkadaşın dediği gibi Türkleri Arap gibi yapmışlar.. Hiç özenmemişler bildiğin Egyptı kopyalayıp adını değiştirmişler The Turks koymuşlar.

Çevrimdışı Apeiron

 • Level 8
 • İleti: 488
Ynt: Attila Doğru Bir Karar mı?
« Yanıtla #52 : 03 Aralık 2014, 21:35:24 »
@SipahiTR Ben o yazıyı sana yanıt olsun diye yazmadım.

Çevrimdışı scourge of god

 • Level 5
 • İleti: 96
Ynt: Attila Doğru Bir Karar mı?
« Yanıtla #53 : 07 Aralık 2014, 17:30:34 »
napeleon nasıl empire total warın arasında kaldıysa attilada  rome 2 nin arasında kalan bir oyun muamelesi görücekmiş gibi geliyor

Çevrimdışı mh051020

 • Türk
 • Level 11
 • İleti: 2965
 • Mehmet Koyuncu
Ynt: Attila Doğru Bir Karar mı?
« Yanıtla #54 : 07 Aralık 2014, 17:33:18 »
  Aslında Napeleon ETW'den çok daha fazla sevildi. TWA çıktığında kimse Rome 2 oynamayacak Talha abi şu konuda yazmıştı:
 http://www.totalwar-turkiye.com/twforum/index.php?topic=111599.0

Çevrimdışı usaangel

 • Level 8
 • İleti: 378
Ynt: Attila Doğru Bir Karar mı?
« Yanıtla #55 : 27 Aralık 2014, 21:26:46 »
M2TW3ün tutmayacağını anladılar bunu çıkardır bence iyi yaptılar çünkü öyle alıştık ki m2tw oyununa büyük ihtimal yenisi pek sevilmezdi.
Gerçekten o kadar alışmışsın ki M"2"TW3 yazmışsın :D