Konu: Rome 2'ye dönüyoruz! - Atalar Güncellemesi (Ancestral Update)  (Okunma sayısı 795 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı * Halife *

 • Asyönetici
 • *
 • İleti: 13238
 • Tek tabanca...
  • Kişisel sitem

Rome II'ye muazzam bir güncelleme geliyor, şu an beta aşamasında denenebilir. Yüklü olan oyunun üzerine Steam kütüphanenizde fare imleci ile sağ tuşla tıklayarak ayarlara ulaşın, açılan pencerede beta sekmesinde "ancestral"ı seçin, yaklaşık 1.5GB dosya indireceksiniz.

Peki bu atalarla alakalı olan güncelleme neler içeriyor? İçeriğe geçmeden önce bu güncellemenin yanı sıra Rome II için yeni bir DLC'nin yolda olduğu da bildirilmiş.

AİLE AĞACI


Gördüğünüz üzere devlet yönetim ekranına aile ağacı eklenmiş. Kim kimin soyundan, evlilikler, bağlar, diğer aileler vs. her şey mevcut. Attila'dan alışık olduğunuz her şey burada yani.

ENTRİKALAR


Bu ekran görüntüsünün hemen sağ tarafına bakarsanız 4 farklı kategoride yapabileceğiniz seçenekleri görüyorsunuz. Generaller, politikacılar, topluluk liderleri, bunların içerisinden belli makamlara yükselmiş olanlar ve çeşitli şekilde bu siyaset ekranında yer alanlar ancak bu entrikaları gerçekleştirebiliyor.

DİĞER

Ana olay aile ağacı gibi gözükse de bir sürü güncelleme var. Ajanlar elden geçti, yeni özelliklere sahipler ve kültürel farklılıklara göre bu düzenlemeler yapılmış. Generaller de aynı şekilde kültürlere özgü yetiler kazanıyorlar. Ve benzeri çeşitli mini yenilikler mevcut. General tip çeşitliliğini artırma, karakter yetilerinin sayısını 3'ten 6'ya çıkması gibi...

Grafiksel gelişim de söz konusu. MSAA özelliği ekran ayarlarına eklenmiş. Ekran ayarları seçenekleri çoğalmış. Mesela bulut gögeleri, ölü askerlerin vücutlarını gizle vs. gibi. Ayarlamaların yanı sıra grafiksel bir gelişim söz konusu. Ah şu içeriği Total War Attila için yapsalar varya  melek*

Spoiler
[close]
Spoiler
[close]
Spoiler
[close]

Bunların dışında bug'lar düzenlenmiş, savaş yapay zekası cephesinde gelişimler söz konusu, oynanış içeriğinde geliştirmeler söz konusu, mesela militarist ve genişlemeci yetiler törpülenmiş, daha az sadakat artıracakmış. Ansiklopedi kısmı ajanlara yapılan yenilikler vesilesi ile güncellenmiş.

UNUTMAYIN

Şu an betada, tam olarak bu yama çıkmış değil. Ben birazdan deneyeceğim. Eğer sizler de denemek isterseniz önlemlerinizi alın sonra demeyin save'lerim bozuldu, oyun gitti falan  ehue*

« Son Düzenleme: 12 Temmuz 2018, 17:35:37 Gönderen: * Halife * »

Çevrimdışı psycable

 • Level 5
 • İleti: 94
Ynt: Rome 2'ye dönüyoruz! - Atalar Güncellemesi (Ancestral Update)
« Yanıtla #1 : 12 Temmuz 2018, 18:01:07 »
O yeee men, oo yee. Sana puanım 9 kankam.
Totıl woo

Çevrimdışı Caner97

 • Level 10
 • İleti: 1304
 • Tek başına bıraktılar kralı oyunu kaybedecek olanı
Ynt: Rome 2'ye dönüyoruz! - Atalar Güncellemesi (Ancestral Update)
« Yanıtla #2 : 12 Temmuz 2018, 21:50:19 »
İç siyasetin detaylandırılması güzel olmuş, bana göre serinin en büyük eksikliklerinden biri iç siyasetin yüzeyselliği.

Çevrimdışı zafer2813

 • Level 11
 • İleti: 2877
 • 20 Ramazan (Pazartesi) 1415
Ynt: Rome 2'ye dönüyoruz! - Atalar Güncellemesi (Ancestral Update)
« Yanıtla #3 : 12 Temmuz 2018, 23:55:00 »
Şu özellikler ilk çıktığında aklıma gelmişti, biraz geç kaldılar :D
Sen bir Topal Osmansın...
Yaman kırdın, yamansın...
Rum'a yamansın, Türk'e amansın...
Sen bir Topal Osmansın...